připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

Vlaada

Aby to celé neznělo jako kritika...
Jen jsem reagoval na krenovo vyjádření, že zatrolenky nejsou nijak zaměřený web. Podle mne jednoznačně jsou zaměřeným webem, ale to je v pořádku, protože jsou i jiné weby, kam si člověk může chodit pro informace, na které tento zaměřen není.

5.11.2010 15:04:05

rbx

Kent
jak jsou řazeny fotky ke schválení uz tu zaznělo. Ja k tomu dodám toto:
1. Na home je misto na fotky k 9 hrám, coz určuje počet, ktery muzu denne schválit, aby fotky jen tak nezapadly a byly těch 24h na home.
2. Někdy se týden, 14 dni neobjeví žádná fotka a pak se najednou něco stane, lidi se zblazni a zacnou fotit jak o závod. Díky tomu vznikne fronta. Asi nikdo nestojí o to, aby jim fotky jen tak probublaly systémem za body, aniž by si jich někdo všimnul.
3. Uz jsem to říkal několikrát, navíc se to tu řešilo před par dny a je na to i speciální fórum, pokud někdo čeká dele, napíše mi a ma je skoro obratem schválené.

Suma sumárum: poslal jsi mi zprávu, k jake hře jsi nahrál ty obrázky o kterých mluvíš? Nic mi doposud nepřišlo.

5.11.2010 15:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
"Já dělím hry na hry, které se mi libí a které ne. " No tak to myslím, že většina lidí. To, že se tu špičkujeme o AT a euro bohužel v poslední době bere spousta lidí nějak vážně a nechápe, že jde o nadsázku (alespoň v mém případě). I když mám AT styl radši, vždy se to odvíjí od konkrétní hry. Jen to nemíním v každém příspěvku zdůrazňovat a tak občas dochází k nedorozumněním. I když mně obecně přijde, že se tu mění atmosféra. Dříve jsme se tu byli schopni pohádat do krve a pak u dalšího tématu normálně hovořit a nikomu to nevadilo. Dnes mi přijde, že je tu permanentně někdo ublížený z rozličných malicherných důvodů a nedokáže se povznést na to, co bylo.

Vlaada - excesy v diskuzích krotí, ale díky tomu se tam rozmáhá takový ten pasivně agresivní styl, kdy někoho nepřímo urazím, ale nejde mě za to postihnout. Na to jsem já úplně alergický a přijde mi to horší, než kdyby mě někdo natvrdo poslal dopatřičných mezí. Ale co si budeme povídat, když se rozhoduju o hře, BGG je hlavní zdroj :)

5.11.2010 15:11:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to vlaada
co se týká otevřenosti, tak jsou zatrolenky jednoznačně nejdemokratičtější web. Je to dáno hlavně otevřeností diskuzí, které jinde nefungují tak jako tady. Každej, kdo se sem zaregistruje má šanci si "ohodnotit" tu svojí hru, přispět do debaty. A holt eura to moc nevyhrávaj. To, že má někdo na něco jiný názor ještě neznamená, že ho začne někdo kamenovat, i když z příspěvků některých mám pocit, že se tak cítí. Pokud tohle člověk začne brát osobně, tak by neměl chodit do žádné diskuze, ať je to o hrách nebo o beruškách. Co tím chci říct je to, že složením a otevřeností komunity lze tenhle web považovat jako nejvíce vypovídající o preferencích mezi skutečnými "hráči". Myslím, že většina lidí se nejprve seznámí s eurem, v běžných hračkářstvích se s ameritrashem skoro nesetkáš. Teprve pokud tě hry opravdu "chytnou", máš šanci dostat se sem a přečíst si i něco o hrách, který normálně v supermaketu nekoupíš. To, že u mě nastal posun z eura na ameritrash určitě není o tom, že by mě někdo někam tlačil, jen jsem zjistil, že existují i jiné hry než agricola, puerto rico nebo osadníci a ty "nové" hry mě chytly mnohem víc. Holt co se komu líbí, o tom diskutuje. Mezi lidma, co si občas zahrajou s kamarádama na párty nebo doma s dětma, je populární euro, ale kdo má stolovky jako hobby, tak tam spíš převládá ameritrash. Takže co se týká skutečného hraní, převládá ameritrash, co se týká masy, je to euro.

5.11.2010 15:12:05

Vlaada
JJ, já to tak pochopil. Co si budeme nalhávat, že, AT tu jede :)

5.11.2010 15:12:29 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy
Ha, psali jsme ve stejnou chvíli to samé :)

"To, že má někdo na něco jiný názor ještě neznamená, že ho začne někdo kamenovat, i když z příspěvků některých mám pocit, že se tak cítí. Pokud tohle člověk začne brát osobně, tak by neměl chodit do žádné diskuze, ať je to o hrách nebo o beruškách."

5.11.2010 15:13:17

Vlaada

to ozzy79
To je právě docela omezený pohled, který do určité míry platí u nás v čechách. Bgg je plnej starších hráčů ze zemí, kde jsou hry dostupné mnohem déle, a kteří začínali hrát v době, kdy eurovky neexistovaly, a tím pádem vlastně postupně přešli z ameritrashe na euro, přičemž ameritrash nezavrhli a rozumí mu. Tvoje označení "skuteční hráči" pro ty, kteří právě překvapeně objevují svět ameritrashe, je docela úsměvné :)

5.11.2010 15:20:28

to Vlaada
tím "skutečným" hráčem jsem nemyslel sebe, jen co mám tak vypozorováno odtud. Mluvím jen o české komunitě, ale i na bgg jsou znát tendence jistých skupin, které se přiklánějí na tu či onu stranu. A nemusí jít jen o demografické rozložení.

5.11.2010 15:25:22

Vlaada
Já tomu typu her, které měl patrně Ozzy na mysli, říkám německé hry - Kurýr, Osadníci atd. Jednoduché hry, u kterých se musí přemýšlet, hrají se do hodiny a nepotřebuju luštit mraky karet. No a pak klasické eurovky jako Macher, Caylus atd. Troufám si tvrdit, že většina lidí v ČR se ke hrám dostane přes "němce" a pak se rozhoduje jestli přejde k eurovkám nebo k AT (obojí vyžaduje "skutečného" hráče) nebo k obojímu nebo zůstane. Ale ten první krok bývají právě tyto hry, což je naprosto logické, vzhledem k tomu jak pronikjaí do médií (reklamy, výlohy knihkupectví, Ulice a její Agricola).

5.11.2010 15:27:28 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
jo, v podstatě to samé :-) Bohužel tohle se najde všude, ale tady je to ještě v klidu, svého času na jistých fotoserverech, které byly založeny na komentování fotek jinými uživateli, to bylo jinčí maso :-) Ale stejně pak ty lidi šli do jedný hospody, poslali se do všech možnejch prdelí a pak se společně sesunuli pod stůl ve vášnivém objetí... občas to ale někdo neustál, to je pravda

5.11.2010 15:28:22

ozzy
Jo jo, pořád si ale myslím, že jsou ZH velmi přátelský web, co se nováčků týče, pokud zrovna nenabízejí rychlé peníze nebo nasrané řetky :)

5.11.2010 15:33:50

sydo
to mohu potvrdit pokud si teda lidi neberou veci osobne tak velice pratelsky

5.11.2010 15:59:26

ad Vlaada a ostatní
To jsem se zase pobavil :). Vůbec jsem netušil, co moje zamyšlení vyvolá. A k Vlaadovi: nevím proč máš potřebu mi vyvracet můj názor o komplexnosti tohodle webu. Prostě je to můj laický názor a opravdu si myslím, že se tady ať už v diskuzích nebo i přímo u her dozví hodně (když chtějí) i hráči lační Eurovek. Na Hofy jsem byl párkrát a můžu říct, že mne to tam nějak neláká a nebaví. Pro mne osobně tam tomu chybí taková nějaká šťáva - těžko se mi to definuje. Myslím, že to zbytečně moc rozebíráš, definuješ a argumentuješ. Ten můj příspěvek nebyl myšlen jako nějaká informativní dogmatická obhajoba nějakého nejúžasnějšího a nejkomplexnějšího webu se všemi argumenty horem dolem a přesným procentuálním vyjádřením poměru nějakých Euro vůči AR nebo poměru počtu diskuzí o tom či onom. Vyjadřoval jsem spíš můj osobní přátelský pocit než nějaké vyargumentované informace. O to mi ani nešlo.

5.11.2010 16:10:57

Atmosfera
Co si budeme nalhavat, od pocatku se tady diskutujici treba i pohadaji, nicmene jde povetsinou o stret jakychsi nazorovych smeru. Obcas se stalo, ze se to vyhrotilo i do osobni roviny. Treba ja se s krenem hadam uz od dob, kdy jsem prvne zabrousil na hrajeme.cz. Dohadujeme se i tady, ale myslim, ze nikdy to nskoncilo tak, ze bysme na sebe prskali jeste tyden potom jen kvuli nejakeho stareho, obvykle malicherneho sporu. Naopak to obvykle skoncilo vzajemnou omluvou v osobni poste. Taky se Sydem jsme se nekdy chytli fest, ale nebrani to nikterak tomu, abych s nim v mnohych dnech v naproste pohode prokecal vetsinu dopoledne pres ICQ:-) Takze i pres spory tu byvala perfektni pohodova atmosfera a myslim, ze tu nevznikaly nejake konkretni averze. Co vsak zhruba tak posledni pulrok sleduji, tak jsem si vsiml tehoz, na co uz narazel Sydo. U nekterych se stava, ze prijdou a nenapadne stouchnou dle pravidla "naznacim dotycnemu co nejdiploaticteji, ze je idiot" a budu koukat, jak se zdiskredituje pred adminem (a mozna i ostatnimi) tim, ze si to nenecha libit. To by se jeste dalo prekousnout. Co me vsak uz nejednou navedlo na myslenku, ze uz se tu nikdy do zadne diskuse nepripojim a pozadam Dia o smazani uctu je neco, co se mi nelibi jeste vice a to neschopnost nekterych prekousnout predesly spor a pri jakekoliv prilezitosti jej rozdmychat treba po dvou mesicich znovu v jine diskusi jenom proto, ze se tam dotycny stretne s nekym, kdo jej proste nemusi. To uz hranici s provokativnim vyckavanim typu "dneska je nuda, najdu si v diskusi toho, s kym jsem se tak paradne pred mesicem pohadal". Tohle is myslim, ze by se melo zarazet hned v zarodku (i kdyz chapu, ze Zeus urcite nema cas na takove pitominy, jako sledovat, kde se kdo a jak hada, aby to mohl mazat). Spise by to melo vest k zamysleni, jestli dotycny chce tady diskutovat o hrach a zapojit se do vseobecneho pohodoveho deni kolem her a nebo se tu chce jit poradne s nekym pohadat a snazit se byt v takovem sporu vitezem.

to je jen takova pripominka, kdyz uz jste to tu takzaofftopicovali a bavite se tu tak obecne o ZH, tak jsem taky pridal svuj nazor, nad kterym uz nejakou dbu premyslim a zatim jsem jej nahlas nevyslovil.


EDIT: jenom na zaver - vzhledem k tomu, ze by se mohl v tom nekdo najit a zacit vyjmenovavat me chyby a tim rozpoutavat dalsi flame, zavazuji se k tomu, ze jsem timto odstavcem rekl uplne vse, co jsem k tomuto rici chtel a nebudu na pripadne reakce na nej reagovat;-)

5.11.2010 16:21:27 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx a fotky
Vím, že to neovlivníš, ale vzhledem k tomu co jsi napsal o nahrávání fotek, tak by nebylo marné, kdyby šlo fotky "rolovat" jako je to na BGG a pak v zapomění žádná fotka neupadne.

5.11.2010 16:26:24

ad fotky
nešlo by to udělat tak, že by měl každý registrovaný uživatel možnost v rámci svého profilu nahrát si svoje fotky, na které by se v případě zájmu mohl kdokoliv podívat a pod samotné hry by se zveřejňovalo opravdu jen to TOP? Občas je totiž pod hrama spousta obrázků podobných si jako vejce vejci a je v tom trošku chaos. Takhle by tam bylo řeba jen deset fotek + prolink na uživatele, kteří mají ve svém portfoliu vlastní fotky k těmto hrám, pokud se někdo bude chtít podívat. A ty, které by se zveřejnily, by mohly být třeba ohodnoceny více body, aby se uživatelé opravdu snažili. Nevím, jak ten výběr funguje teď, nicméně občas mám s kvalitou některých obrázků celkem problém...

5.11.2010 16:35:39

ozzy79
Ale lidé ty fotky zveřejňují pro druhé. Proč bych si asi prohlížel své fotky na ZH. To si můžu udělat doma galerii toho co vyfotím. To mi nedává žádný smysl.
Právě to, proč já chodím dost často na BGG ač anglicky neumím je to, že tam je sposta fotek a opravdu se s danou hrou mohu touto formou seznámit.

5.11.2010 16:39:44

ozzy
To by bylo moc zdlouhavé, prolézat všechny uživatele, kteří k dané hře něco vyfotili. Takhle máš všechno na jednom místě a holt podle náhledu vidíš, zda je fotka zajímavá nebo ne. A zas tolik jich tu není, vím, že Radek už ikstou fotku na figurku na plánu neschvaluje.

5.11.2010 16:44:27

Myslím, že
je fajn, když si najde každý svůj "svět" na netu, kde je rád. Pro mě je tímto "světem" právě tento web a to z důvodu toho, že do nedávna to bylo velice přátelské prostředí oproštěné od toho, co se tu teď děje. Toto se děje vlastně na mnoha chatech a diskuzích, kam jsem před lety tu a tam nakoukla a znechuceně odešla. Opravdu nechápu (a snad ani nechci chápat) o co tu některým jde. Jakési "rozebírání, definování a argumentování", jak to přede mnou nazval křen mi připadne mnohdy skutečně nakonec nicneříkající, zbytečné až konfliktní. Zajímavé - jsou tu někteří dlouhodobí uživatelé, kteří "tímto" rozebíráním a definováním do jisté míry také "trpí", ale vše bylo do nedávna tak nějak přirozeně "kroceno"... tak nevím.

5.11.2010 16:44:41 | Upraveno autorem (porovnej)

podobnost fotek
je pravda, ze se nekdy take zarazim nad podobnosti fotek, ktere byly schvaleny. Ono kdyz uz se to boduje, myslel jsem si, ze ty body jsou za originalitu, ne za to, ze clovek udela blik a nadrti to na ZH. Mnohe fotky takove vylozene jsou. Asi je tezke se tim tak hlubce zabyvat, ale vzpominam z pocatku na doby, kdy me Zeus docela peskoval za to, v jakem sklonu jsem tu lodku mel nafotit, aby to bylo jeste lepsi a spousta fotek mi treba neproslo kvuli podobnosti s fotkami, ktere uz tam byly. takze nekdy docela prekvapene koukam na x-tou "novou" fotku k Agricole, ktera je jina jen v tom, ze v pravem chlivecku neni ovecka ale prasatko a v levem neni to prasatko, ale ta ovecka:-)

5.11.2010 16:44:45

to Deth
tak jsem to nemyslel, fotky by měl uživatel ve své vlastní galerii, kam by se mohl každý podívat. Pod Hrama by byl jen výběr těch TOP fotek + nicky lidí, kteří ve svém profilu mají také fotky k této hře. Myslím, že by to naopak přispělo k tomu, že by tu pak v konečném důsledku těch fotek bylo víc, člověk by si je sem nahrál bez nějaké čekací lhůty a jen fotky, u kterých si myslí, že jsou opravdu TOP, by poslal na "čekací" listinu. A nebylo by to schváleno, zůstala by mu pod profilem, kde by si jí každý mohl prohlídnout.

5.11.2010 16:45:46

ta
Hezky jsi to napsala, řešíme tu v poslední době moc prkotin do hloubky, kterou si nezaslouží. Ale hádám, že je to daň za rozšiřující se uživatelskou základnu (což je dobře, že je nás víc). Takže všichni do terénu - samý eurovky, samý trashovky, ale hlavně co nejvíc!

5.11.2010 16:51:54 | Upraveno autorem (porovnej)

To -rbx-
Tak snad už opravdu naposledy, protože jsem už nechtěl reagovat a rozviřovat zde stále hladinu. Ale opravdu promiń, měl jsem jaksi za automatické, že máte nějakt tak přehled o tom, kdy která fotka byla odeslaná přes tento web a tak nějak na to sami myslíte. Ale opravdu to neber osobně, neznám vůbec systém ani rozhraní v jakém pracujete. Proto mi připadlo jaksi hloupé a netaktní se připomínat a něco urgovat. Prostě jsem si myslel, že sami nějak upřednostńujete tu či onu fotku a na zbytek kašlete. /sory za ten výraz, nic lepšího mne nenapadlo/. Takže došlo asi k nějakému nedorozumění. A to co jsem psal, bylo právě skrze to co psal Ringo. Snažil jsem se to nafotit tak, aby to bylo schváleno a opravdu nějaký čas sem se tomu pověnoval.
No nic, napsal jsem co jsem chtěl a tak přeji všem hezký a slunný víkend. :-)

5.11.2010 17:20:11

K těm nešvarům...
Jedním z velkých nešvarů je, že na porušení pravidel diskusí lidi reagují emotivně a tím jen přilévají olej do ohně. Používejte místo toho prosím ohlášení nevhodného příspěvku pomocí k tomu určeného "tlačítka". A pokud je to hodně ohavné (nebo chcete mít rychlejší reakci), tak mě na to upozorněte soukromou zprávou.

Řekl bych, že tímto přístupem se nám ty zdejší nešvary vymýtit podaří.

Vážně bych vám byl za takový přístup hodně vděčný. S hříšníkem si to pak vyřídím sám v soukromé poště, ať se tím neplevelí jinak obsahově zajímavé diskuse.

5.11.2010 17:22:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen tak mimochodem...
Osobně mě taky docela štve, že se hodnota zdejších diskusí těmito flamy výrazně snižuje. Ač jsou pro mě ZH srdcovou záležitostí mívám v takových okamžicích chuť web prodat a přestat to mít na zodpovědnost (a užívat si ho jen jako běžného uživatele, kterému to může být ukradené)...

No nic, trochu jsem upustil páru a zas mám trochu lepší náladu :-)

5.11.2010 17:27:23

Vybíráme z Bazaru

La Granja Deluxe master set CZ
La Granja Deluxe master set CZ
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas