připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

trohat
Starší články pak snadno nalezneš v "Nově přidáno", kde jsou kromě článků ještě přidané hry. Vše je řazeno dle data...

26.8.2010 06:37:58

Zeus
díky, sem blbej :))

26.8.2010 09:02:42

Stránkování diskuze
Šlo by u diskuze udělat stránkování i nad ní? Když je diskuze delší, tak se čte odspoda, dočtu nahoru a zase musím seskrolovat dolů, abych se přehodil o stránku vpřed, pak zase čtu a pak zase seskrolovat atp. Kdyby šlo vložit stránkování i nahoru, bylo by to fajne...

27.8.2010 12:37:27

rbx
Je u Dungeonquestu první a poslední obrázek stejný nebo je hádanka najdi 5 rozdílů?

6.9.2010 12:03:27

rbx

Parxel
jsi rychlejsi nez smrt. U te prvni je spatny popisek, takze bude smazana.

6.9.2010 12:06:28

rbx
Náhoda. :)

6.9.2010 12:07:42

dotaz
všimnul jsem si, že v profilu jsou tři ikonky, jedna s brkem, druhá se štětcem a ta třetí s ikonou. Jestli se to tu někde vysvětlovalo, tak mi to uteklo, ale co znamenají ty dvě?

4.11.2010 11:55:01

ozzy
Ještě ne oficiálně, ale pero jsou příspěvky a štětce nahrané obrázky. Úroveň a význam barev zatím ví jen Zeus.

4.11.2010 11:56:41

barvičky
Barvičky jsou klasicky medailové :-) A jeden štětec/brk je logicky míň než dva :-)

4.11.2010 21:21:50

jak to tedy je?
Mě by zase zajímalo, proč mi dodnes nikdo nezveřejnil moje fotografie a nebo i popis hry i když to je více jak měsíc? A nejsou ani mezi zamítnutými. Prostě nic, bez vyjádření, tiš po pěšině. Je to opravdu už tak zlé, že se upřednosňuje určitá skupina lidí nebo je to tím, že posílám popisy her o které tu není zájem a nebo fotografie, které sice nesou shodné, ale jsou k hrám, které jsou již vyfotografovány? V poslední době mám pocit, že ZH směřují někam jinam.
Mě třeba taky spousta her, co se objevují mezi TOP hrami nezajímá a neoslovuje. Holt máme každý rádi něco jiného. Ale pokud je tenhle web určem jen určitému spektru hráčů, tak se to tu může napsat a nemusí si ostatní (třeba i neregistrovaní, kteří si zde jen čtou která hra o čem je a podívá se na fotky či popis a přečte si recenzi) dělat iluze o tom, že se zde budou jejich návrhy akceptovat.
Děkuji a teď mne můžete kamenovat.

5.11.2010 09:36:25

Kent
I když to nepatří úplně do této diskuse, schovávat se nebudu :-)

1) Moje chyba je, že v záplavě emailů (poslal jsi mi dotaz emailem na obecný mail ZH) jsem ten tvůj přehlédl. I přes možná tuto polehčující okolnost je to neoddiskutovatelně moje chyba.

2) Co se článků týče, faktem je, že ve frontě jsou nějaké články, které nesplňují úplně má očekávání ke schválení a pro články není vytvořen systém pro zpětnou vazbu autorům (u obrázků a souborů již je, takže ty jsou zamítány s vyjádřením, proč byly zamítnuty). U článků to chci zimplementovat tento víkend v trochu jiné podobě, kdy se články nebudou úplně zamítat, ale budou se vracet autorům k dopracování s poznámkami, co dopracovat.

3) Co se obrázků týče, asi bude problém v tom, že se ke schvalování neřadí dle data přidání (do fronty), ale jsou řazeny dle abecedy podle názvu hry (výhledově to chci taky upravit). Stačí většinou napsat soukromou zprávu Radkovi (rbx) s názvem hry, u které k tomu došlo a vcelku hbitě na to reaguje.

4) Směřování ZH k nějakým konkrétním typům her není tlačené shora. Ale pokud většina hráčů dává přednost některému typu her, tak je o nich na ZH holt více informací a tím získávají i více prostoru (boxy nové fotky, nové recenze, nejvíce diskutované atd).

5.11.2010 09:58:11

kent
Méně ubrečený tón by také prospěl ;) Čekáme všichni a nikdo není privilegovaný ani utlačovaný.

5.11.2010 10:05:50

to Kent
Nikdo tě kamenovat nebude, ale myslím, že než ty tvoje výkřiky do diskuze by bylo lepší kdyby ses napřed domluvil s Rbxem, který má uveřejňování na starosti a až by ten nereagoval, tak pak by teprve bylo vhodné stěžovat si do diskuze. Myslím, že už to tady několikrát dokola vysvětloval jaký je systém uveřejňování fotografí. Takže kdybych to shrnul:

1.) Těch fotek ke zveřejnění je obrovské množství a jestli to bude tímto tempem pokračovat, tak čekací lhůty budou asi čím dál delší.

2.) Fotky nemá seřazeny podle data kdy byly uploadovány, aby mohl rozhodnout, která byla dřív a která později (což je asi jediná výtka se kterou bych souhlasil aby se upravila, protože s přibývajícím množstvím fotek bude nespokojených "uveřejňovatelů" přibývat)

3.) V chronologii uveřejňování upřednostňuje novinky, pak hry, které jsou dosud bez fotek, pak zajímavé fotky a pak všechny ostatní

4.) Minulý měsíc byl Essen, kdy Rbx, který má obchod s hrami měl myšlenky jinde a po Essenu měl dovolenou, takže je jasné, že čas na uveřejňování zrovna neměl.

5.) Rbx i Zeus už NĚKOLIKRÁT upozorňovali, že když je někdo nespokojený s termínem uveřejnění že stačí napsat mu soukromou zprávu a on zjedná nápravu a že je zbytečné to ventilovat do fóra.

6.) Nezveřejnění nějakých popisů her bych Diovy taky nevyčítal, protože je toho na jeho hlavu ještě s programováním tohodle webu, účastí na akcích jako je Essen včetně reportáží z nich, opravdu velký kopec starostí a tak si musíš vybrat, jestli když se bude plně věnovat jen schvalování příspěvků, tak mu bude stát práce jinde. Ono totiž nejde jen o to něco jako odklepnout jako schválené, ale on to i čte a hodnotí. Což si myslím, že v takové záplavě příspěvků, přeložených pravidel a souborů není vůbec žádná sranda.

Doporučoval bych trošku více tolerance a zamyslet se nad tím co provozování takového rozsáhlého webu jako je tenhle obnáší. Je tam totiž kvanta práce, která není vidět a pak prostě stojí něco někde jinde. Vidiš sám, že fotografie předal někomu jinému a i ten toho má plné brejle. natož pak Zeus.

... a než jsem to teď dopsal, tak určitě bude předemnou více reakcí.

5.11.2010 10:11:56 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Kent
Ježíšmarjájosef... nemáte se skyfirem nějaké komplexy, že píšete podobně laděné příspěvky?

K obrázkům se vcelku jasně vyjádřil rbx zde: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/obrazky-1296/ a několikrát napsal, že kdo na své obrázky spěchá, tak mu má napsat SZ.

Předpokládám, že když zkontaktuješ Ondru, také Ti popis hry schválí dřív.

Je jasné, že každý máme jiný vkus, já jsem taky dost exot, ale vcelku chápu, že se upřednostňují potenciáolně zajímavé novinky, protože spousta hráčů chce o těchto hrách co nejdříve co nejvíce informací, aby se podle nich mohli rozhodnout o případné koupi. To je úvaha selským rozumem bez ohledu na nějaké hloupé řeči o spektru hráčů...

EDIT: než jsem to dopsal, objevilo se mezitím několik podobných příspěvků s podobným obsahem. Ale měnit svůj názor už nebudu.

5.11.2010 10:13:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Konštruktívne
Ak by sa náhodou hľadal niekto, kto by mohol pomôcť s uverejňovaním obrázkov, hlásim sa dobrovoľne!

Neviem, aké sú vnútorné procesy fungovania Zatroleniek a čo je na to potrebné (teda, či to ide iba ako obmedzenie na povoľovanie obrázkov, alebo musí mať človek všeobecné moderátorské práva...), ale ak to ide a ak by bol záujem, som na nete prakticky každý deň v týždni, celý pracovný deň. A reakcia je v 98% prípadov okamžitá :)

5.11.2010 10:27:06

ad spektrum hráčů
Ještě bych napsal takovou malou poznámečku k spektru hráčů a jestli je tenhle web určen jen pro úzkou skupinu. Myslím, že rozhodně není, že jiné weby jsou rozhodně specializovanější jak Zatrolenky. Je pravda, že se tady vyprofilovala zajímavá komunita hráčů, ale nedá se říct, že by byla úzce zaměřena. Je tady opravdu široké spektrum od pološílených wargemistů (že SSZGSA :D), až po normální rodinné hráče, od Eurařů až po Trashaře, od odborníků a autorů her až po laiky co se z deskovkami potkali teprve nedávno. Ale každá komunita má nějaké specifika. Uvědomil jsem si to onehdá, když jsem byl v Praze a šel jsem náhodou na oběd s klukama z Mindoku. Rozhodně se určitě považují za geeky, jejich světem jsou deskovky (proto se také trhly od Albi, které má přeci jen širší záběr a deskovky tam nejsou to hlavní). Jenže když jsme se tak bavili o hrách, tak o většině her, které jsem zmiňoval a které tady na Trolovi zná každý, tak neměli ani páru. A já zase občas nevěděl o jaké hře mluví oni.

Ono holt každé společenství lidí, které se kolem něčeho sdružuje má fakt jiná specifika a nelze to nikomu vyčítat. Docela lakonicky a správně to vyjádřil Zeus v předešlém vysvětlujícím příspěvku:
"Směřování ZH k nějakým konkrétním typům her není tlačené shora. Ale pokud většina hráčů dává přednost některému typu her, tak je o nich na ZH holt více informací a tím získávají i více prostoru".

A ještě na závěr doplním malou poznámečku. Přestože mi občas někteří zdejší Zatrolenci lezou na nervy (a já někomu určitě taky - o tom si nedělám žádné iluze), tak tady vládne výjimečně přátelská atmosféra a byl bych moc rád, kdyby to tak zůstalo.

5.11.2010 10:34:55 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Rada starších promluvila, howgh :D Dobře jsi to řekl.

5.11.2010 10:37:27

for PJ and all:
Ano, chápu, beru na vědomí. Vím že je s tím asi dost práce a že je to všechno navíc jaksi z volna a není to jednoduché.

Ale přesně to napsal sydo: Rada starších promluvila.
To mi stačí, děkuji za vyjádření.
Názor jsem napsal, odpověď dostal.

For Kren: Mě tady na nervy neleze nikdo, protože tu ani nikoho neznám. A jsem rád, že tu panuje přátelská atmosféra a rozhodně ji nehodlám narušovat. Jen třeba za sebe. Dělám tomuto webu také propagaci a když se mne někdo zeptá na radu, doporučím mu tento web.

5.11.2010 12:11:10

kent
no s tou radou starších bych to tak nebrala, prostě zkus napsat rbx-ovi a diovi a uvidíš, teďka měli hodně práce (jak psali), ale nějak to nehroť

5.11.2010 12:25:56

Kent
Já to s radou starších myslel jako narážku na našeho kmeta Křena :) Ne tak, že jsme tu vynesli nějaký rozsudek.

5.11.2010 12:28:52

sydo
si myslím věkem jsi taky šušeň :-P, teda nemyslím tím herním, to jsi podle všeho už šedivý stařec s hůlkou

5.11.2010 12:30:14

sydo
Ty by sis mel davat s tema narazkama na Křenovo stari pozor, nebo te za trest vyzve na souboj v Bangu...

5.11.2010 12:32:25

Bezy
Já ho jen tak zlobím :) Fuj, Beng! Snad by přistoupil na Titan :)

5.11.2010 12:37:16

sydo
Titan by pro te nebyl trest, ale odmena, zatimco Bang....

5.11.2010 12:40:36

Vlaada

to Kren
Nedělej si iluze, snažím se sledovat širší herní spektrum, a Zatrolenky jsou nespecializovanější web, co sleduju :) Není to nikterak oficiální, ani to není tlačeno shora, ale spíš je to dáno historicky. Web, kde mezi top 10 nejvíce vlastněných her patří Arkham Horror, prostě nemůžeš považovat za široce zaměřený :)

Také je to jeden z nejaktivnějších webů, ne co se týče novinek, článků či recenzí, ale co se týče diskusí. Což dává velký prostor k tomu, aby vykrystalizovalo několik opinion makerů, kteří pak udávají další směřování webu.

Ostatně ta aktivita diskusí se zaměřením spíše na "hobby" hry (resp. směrem k nim) docela souvisí. Dobrou Eurovku si člověk rád zahraje, možná o ní napíše recenzi či nějaký postřeh, ale necítí potřebu o ní diskutovat. Zatímco tady se velmi živě diskutuje i o hrách, kteří diskutující ještě ani nehráli :)

To není žádná kritika nebo tak, jen konstatování skutečnosti. Když chci napsat něco o Eurovkách, nebo o novinkách z Essenu obecně, půjdu raději na hofy. Tady mě zajímá jiné spektrum her.

5.11.2010 12:50:26

Vybíráme z Bazaru

Gizmos v anglictine
Gizmos v anglictine
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas