připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

teda tady to žije
Já patřím k těm tlamám nevymáchaným, kteří občas zasejou bouři a sklidí krupobití. Obhajovat se nemá smysl, já takový prostě jsem a asi se jen tak nezměním. Ale dovolím si říct, že se snažím držet v určité rovině slušnosti, protože jsem viděl jak vypadají takové diskuse na idnes a jinde a tohle bych rozhodně na zatrolených hrách viděl nerad.

A když už k nějakému sporu dojde, tak mám daleko radši uživatele se kterými občas pohádám, protože se alespoň pročistí vzduch a vyjasní se názory. Opakem byla diskuse, která kdysi vznikla okolo hry Cashflow a ze které mám dodnes noční můry a to jsem se do ní ani nezapojoval. Jenom připopenu já tě chápu, já ti rozomím atd. Brrr.

Z mého pohledu je důležité hodit to zahlavu, jít dál a nepřenášet si svou zášť do dalších diskusí. Já jsem si toho zatím nevšimnul a proto mě trošku zarazilo co psal Ringo v příspěvku Atmosfera. Já jsem si ničeho takového zatím nevšimnul.

A to že se občas řeší pitomosti, to tak prostě je. Taky je občas řeším, ale snad to se mnou není tak strašné, protože věřím, že kdyby ano, tak mi to tady hned někdo hodí na stůl a povaří mě ve vlastní šťávě. :)

Na rozdíl od tajemné nemám pocit, že by se tady v poslední době nějak věci rozebírali víc než dřív.

5.11.2010 17:33:58

ozzy79
Hm, tak to jsem to špatně pochopil. Tak jak to píšeš to špatné není. I přes to vítám, když je u her co nejvíce fotografií bez toho, abych je musel složitě hledat.

5.11.2010 18:07:47

Parxel
tak ono taky zalezi, v ktere diskusi se ocitnes.

5.11.2010 18:19:21

To ozzy79:
Jo, máte to hlavu i patu a určitě by to nebylo špatné.

5.11.2010 18:40:31

rbx

Kent
No, a dostanu z tebe, o jake fotky se jedna? :-)

5.11.2010 20:07:36

rbx

Kvalita fotek
Pokud jsem prilis benevolentni, tak klidne pritvrdim, ale nemyslim si, ze bych schvaloval uplne vse, coz mi mnozi urcite daji za pravdu. Kazdopadne na podobne fotky si davam velky pozor. A pokud ma fotka blbou kompozici, tak proste dostane mene bodu, nez perfektni fotka co dela treba PJ.

5.11.2010 20:10:23

rbx
tak ono je zase na druhou stranu pochopitelne, ze sledovat a uvazovat, co uz podobne je a co nikoliv, je docela obtizne:-)

5.11.2010 20:26:16

rbx

Ringo
Je to asi to nejtezsi. A nwmam na vsechny stejny metr. Zkusenemu uzivateli projde o dost mene veci, nez novackovi. Neznechutim prece novym uzivatelum jejich snahu o prispevek hned od pocatku. Bud mu vysvetlim, co je spatne, nebo mu fotku schvalim, ale nedam mu tolik bodu. Bohuzel mu nemuzu pri schvaleni nic napsat, zadnou radu. To muzu pouze pri neschvaleni.

5.11.2010 20:35:56

Fotky
Copak si to už pamatuji? Fotky jsem odeslal v domění, že se časem objeví zde a z PC je vymazal. Vím, že něco bylo k Vikingům, něco k Halali, něco k Chině Moon, k Želvím závodům, Osadníci kostková variatna, Česko Junior, Cesta domů, včetně popisu a to je asi vše. :-)

5.11.2010 20:38:17

Kent
tak snad mas v profilu seznam fotek pripravenych na schvaleni, ne?

5.11.2010 21:06:17

rbx
jo, tak ten dvoji metr chapu. Na zacatku mi taky lecos proslo, treba fotky karet s odrazenym bleskem a pod.:-)

5.11.2010 21:08:16

sydo
"A hlavně - přijde mi, že na hrajeme.cz se mrhá hvězdičkami"
hele a díval ses někdy do zdejšího žebříčku? Takový kvantum 9 a 10 člověk jinde nenajde :) NEvidím do db na hrajeme.cz. Je možné, že inflace maximálních hodnocení tam je taky. Nicméně jak jsem zminil ve svojí statistice, tak 33 her zde na ZH má lepší průměr než nejlepší hra na BGG např. Je to samozřejmě dané tím, co psal Vlaada, tedy celkovým zaměřením zdejší většiny hráčů, takže lze čekat, že hry z první desítky mají tak vysoký průměr. Ale rozhodně se u AT her nešetří maximálním hodnocením :)

5.11.2010 21:44:26

rbx

Kent
To co jsi vyjmenovaL, tak mas schvaleno. U nekterych, co jsi vyjmenoval, zadna nova fotka neni. Kdyby chybelo jeste neco, napis mi. Diky.

5.11.2010 22:03:10

Richmond
tohle je dost zavadejici, protoze logicky, sejde -li se tady 100 hracu a 90 selibi arkham horror na max, 5 se libi nadprumerne a 5 vubec, ziskas prumerne cislo, ktereho proste na BGG napr. pri 10 000 hodnoticich hracu Arkham horroru nedosahnes, protoze z tech 10 000 hracu je treba polovina, ktera tenhle styl hry nemusi a da tomu treba jen trojku. ano, na tomhle webu je zrejem vetsina hracu, ktere se AT hry libi, spousta tech hracu preslaprave od Eura a urcite to neni jen ten duvod, ze by ty hrace k tomu nekdo navadel. ZH jsou opravdu velmi otevrene, protoze na Euro je tu stejne prostoru jako na AT hry. Je tomu tak napr. na hrajeme.cz? Rekl bych ze basolutne nikoliv, protoze tam si nepokecas o hre, ktera neni v databazi. Takze tam to navadeni na drevene euro - nemecke hry je takrka evidentni, stejne jako zajmy Mindoku udrzetsi svou zakaznickou komunitu na hrajeme.cz. Takzev tomto smeru naprosty souhlas s krenem (i kdyz se mnou asi nebue moc souhlasit s tim mym nazorem na Mindok ve spojitosti s hrajeme.cz), ZH jsou velmi otevrene stranky opravdu vsem hracum. to ze prevazuji hrci se zajmem o jine hry nez s kteryma obvykle hraci zacinaji je docela logicke. Tim nerikam, ze Euro hry jsou pro zacinajici hrace a zacatecniky, ale prosteu techto her sechte nechte obvykle zacina, protoze jsou nejdostupnejsi.

5.11.2010 22:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No moc jsi mi to s těmi hvězdičkami nevysvětlil :) Stejné zdůvodnění může platit i o hrajeme.cz. Podle mě se nešetří hvězdičkami na obou serverech. Tedy né že by mi to trhalo žíly, ale reagoval jsem jen na sydův přspěvek, protože mi to přišlo trochu nespravedlivé.

5.11.2010 22:19:58

Richmond
ja jsem zase reagoval na tu tvou dedukci ohledne prumernych hodnoceni:-) Ale jinak jo, urcite se i tady stava, ze hrac je tak unesen treba jen zpracovanim hry, ze ji vyvali desitku po prvni zkusebni partii. Je to mozne:-) I kdyz pravdepodobnost, ze to budou delat hraci, kteri hry maji jako sberatelskou vasen, je mensi nez u tech, kteri zajdnou k nekomu na navstevu, strihnou si tam osadniky treba prvne v zivote a na hrajeme.cz tomu daji desitku jen proto, ze je to jejich nova zivotni zkusenost (mimochodem to nemyslim nejak urazlive a nesnizuji tento zpusob hodnoceni, sam jsem obdobne nadsenecky a v podstate unahlene hodnotil v dobe, kdy jsem s hrami zacinal:-)

5.11.2010 22:28:33

To -rbx-
Ano, je to asi vše. Děkuji. :-)

Ringo - máš pravdu. Zde je databáze her opravdu velká a to se mi právě na ZH líbí. Abych se přiznal, na Hrajeme.cz nechodím. Ani nevím proč, ale jsem už zvyklý na ZH.
:-)

6.11.2010 09:33:50

moderovani diskuzi
sic je to smutny. ale bohuzel logicky vyvoj. tady to snad vic pomuze nez uskodi

doporucuji se poucit z vyvoje ruznych zpusobu mereni aktivity a oblibenosti (a hlavne pak prubehu krizi) na ceskych ds (napriklad nyx.cz). hlavne jak vznikaji komunity lesticu klik (e; a pripadne i shlednout neco k emerickym psychosocialnim vyzkumum (napr. http://www.csfd.cz/film/39655-experiment/)
kde neni policajt neni zlocit. et vice versa

chybi jen jedno - jak se muzu branit?

a jak stejny bude metr?

7.11.2010 15:50:56

Nerozumím otázce :)
Jak to myslíš "jak se můžu bránit"?

Jinak stejnost metru je dána tím, že je více moderátorů. A protože je to založeno na lidském faktoru, nebude metr nikdy na milimetr stejný :-) Ale snažím se vybírat moderátory tak, abych si u nich byl jist, že své pravomoce nebudou zneužívat a současně se nebudou jich bát použít.

A zpětně jsem schopen jakékoli jejich rozhodnutí vyhodnotit. Nicméně lze očekávat, že budu stát hodně za nimi :-). A pokud této "soudní" instance bude někdo zneužívat (tj. nechá mně prověřit hodně svých prohřešků příčemž ty budou jasné), budu postupně pravidla zpřísňovat a za tohle budu hodně "zlý"...

Nicméně jak píši již na titulce, 99% současných diskutujících se tato záležitost nijak nedotkne.

7.11.2010 15:57:40

Zeus
to branit se myslel asi tak, ze sedostane do nejakeho viru diskuse, kdy uz treba pujde o xtou reakci a za ni zrovna bude penalizovan a bude se citit, ze to bylo nepravem. Proto bude velice dulezite to zachytit, jak jsem psal pred tim nize, hodne v zarodku a ne az kdyz uz to bude rozjete a nekdo bude chycen za neco, co je reakci treba na 10 sprostot. Proste trpelivost jednou pretece.

Co se tyce objektivity - priznam se, ze tady se trochu bojim a nejradsi bych byl, kdyby tady bylo 10 Zeusu, kteri na to budou dohlizet, protoze o tvou objektivitu treba obavy nemam. U jinych se treba bojim urcitych sympatii a tedy i tolerance vuci nekterym prudicum a to jen proto, ze jsou treba rekneme uz jakymisi zabehnutymi celebritami, kterym je treba tak kapanek poklonkovat (tohle me napadlo, kdyz se ndru zminil o lesticich klik:-)

7.11.2010 16:38:57

Ringo
Já osobně jsem s výběrem moderátorů velice spokojen a jsem si jist, že je Zeus vybral dobře a po zralé úvaze.

7.11.2010 16:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo...
No je na každém, zda se do flamu nevhodně zapojí nebo ne. Pak platí to pravidlo padni komu padni. Každý má stejnou možnost označit nevhodný příspěvek jako nevhodný a dál ho ignorovat a čekat na moderátory, až zasáhnou.

7.11.2010 16:46:44

Reklama
Moderovani nemam moc rad, ale chapu, ze nekdy je to potreba :( . U flame to celkem chapu, ale jak jsou presne stanovena/chapana pravidla s reklamou? Muzu byt penalizovan treba za prispevek v diskuzi "posledni ulovky", kdyz tam napisu kde co za kolik jsem poridil? To je imho reklama jak krava, ale to by pak skoro cele tohle vlakno bylo na zruseni :) .

7.11.2010 16:59:55 | Upraveno autorem (porovnej)

neni obrany pred hnevem diovym
k me otazce smeruji cesty hned nekolika faktoru

1) jednak sem z narodnostni mensiny a jednak si pamatuji. jak to v nekterych ohledech vypadalo pred 89. mam vzdy lehkou hruzu z toho. kdyz se urcuje 'co je to spravne. ja se proste nespravne narodil a bylo to

2) jednak vim. jak to obvykle (zkusensoti poslednich 10 let zkoumani socialnich zvyklosti ceskeho netu) dopadne. kdyz se zacne resit nevhodne prispevky. znam jen jednu partaj. ktera to dlouhodobe ustala. a mnoho (i osobnich) zkusenosti s lynchovanim za trochu jiny nazor (v nekterych komunitach uz jen to. ze se takto ptam a pisu je tezkym prohreskem proti pravidlum)

3) a jednak se zivim praci s lidskou dusi a nekdy se nestacim divit. jak casto nefunguje


tech 99% procent jsem si plne vedom. pripocitejte na vrub 1)

kdybych se nedejboze nekdy v pristim tisicileti ocitl na seznamu moderatoru. tak mne hned zas skrtnete. jednou jsem to uz delal a nakonec jsme se vsichni shodli. ze by se to uz nikdy nikdy nikdy nemelo opakovat

7.11.2010 17:00:18

to Zeus
1. chápu, proč to celé děláš a že v tom systému chceš mít jakoustakous objektivitu, nicméně trošku se bojím, aby se to tu nezvrhlo v paranoidní hlídání, co je a co už není nevhodný příspěvek (tj. čas od času se může ve vláknu objevit nějaký ten flame na "uvolnění amtosféry" a nemusí to být urážka, ale může to být vyhodnoceno jako nevhodný příspěvek). Lidi se můžou začít hlídat a bude to svázané a ne už tak uvolněné, jako teď. Takže já osobně se přimlouvám za benevoletnější posuzování... Ale je to tvoje dítě a ty si ho vychováváš podle svého :-)

2. Pokud někdo získá ten "trestňák", bude si ho moci za dobré chování taky časem nechat umazat?

3. Ta devadesátidenní lhůta se bere od první penalty, nebo průběžně od každé započaté?

7.11.2010 17:00:20

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny Karetní hra: Oberynova pomsta
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas