připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

Vlaada
jasně napíšu tady o tom, že ráda hraju Agricolu a přiletí mi jedna šlauchem zprava a druhá zleva, ale naopak, kydž potřebuju poradit i v Eurovkách tak to není problém

5.11.2010 12:55:33

PJ

Vlaada
Já rád diskutuju i o eurovkách právě tady. A právě proto, že je mi blízký styl zde vedených diskuzí a jejich propojení na recenze nehledě na úplně jinou kvalitativní technickou úroveň webu...
A na tom, co říká křen, skutečně něco je. Na hrajeme nebo hofy nejsou améra nebo wargamy, na hrej jsou zase jenom blackfiroviny, apod. Tady je skutečně mix, byť možná nevyvážený.

5.11.2010 13:00:48

Ella
Šlauchem od šušňa?

5.11.2010 13:07:14 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
jaj no u nás se šušeň říkalo, ale takhle to vyznělo fakt děsně :-)
ale asi tak noooo

5.11.2010 13:10:03

Eurovky
Mě nepřijde, že by tu byly diskriminované. I když hráčů eurovek tu není tolik, jako AT, tak podle mě nemají problém s nedostatkem rad či diskuzí. Zrovna PJ, který u zatrolenek i spí, je spíše eurař.

5.11.2010 13:19:09

euro tady
díky tomu, kam jde tento web jsem se tak nějak automaticky přeorientovala z eura na ameriku - prostě ty nadšené diskuze jednoho dost navnadí, kdyby tu bylo víc nadšených eurařů asi by to dopadlo jinak

5.11.2010 13:22:27

ameritrash
taky musím říct, že než jsem objevil zatrolenky, tak třeba Arkham Horror nebo Middle Earth Quest by mi asi zůstali zcela skryty. Pamatuju se, jak jsem byl kdysi unešen z osadníků a neuměl si představit nic lepšího (vlastně před nima ještě Carcassone). No a teď mám z eura jen Agricolu a o ničem jiném novém ani nepřemýšlím....

5.11.2010 13:31:57

Vlaada

euro a ameritrash
1) Vlevo ve sloupečku "Kde se diskutuje" v okamžiku, kdy píšu tento příspěvek, není jediné čisté euro, nanejvýš tak jedna dvě hry na hraně :)

2) Bez urážky - možná je to tím, že sem nechodím tak dlouho, ale zatím se mi tu nevykrystalizovali lidi, na jejichž názor na eurovky bych se mohl spolehnout... až na pár výjimek (které ovšem většinou potkám i na hofy).

2a) Tohle se teda ve skutečnosti týká i ameru, i tady si dávám pozor, protože už jsem párkrát viděl hru, kterou místní opinion makeři vychválili, a přitom herně za moc nestála (i když nepochybně moc hezky vypadala). Mám vytipovaných pár lidí, na jejichž názor dám (a nejsou to většinou ti nejvíce diskutující :), a ostatní beru jen informativně.

3) To PJ: Na amery a wargamy je na hofy polomrtvej klub Relative Range :)

4) Jinak Ella nebo ozzy pěkně ilustrují, co jsem psal... Prostě je to provázané, čím víc se o amerech diskutuje, tím víc k nim místní inklinují, a tím víc se o nich diskutuje... atd.

5.11.2010 13:46:11

Vlaada
"Dobrou Eurovku si člověk rád zahraje, možná o ní napíše recenzi či nějaký postřeh, ale necítí potřebu o ní diskutovat"
Ehmm, aktuální příspěvky v diskusích na Hrajeme.cz za posledních pár měsíců (let?) Agricola, Agricola, Carcassone, Carcassone, Carcassone, Agricola, Agricola, Dominion, Dominion, Vládci podzení, Agricola, Agricola, Agricola..... :))

5.11.2010 13:56:58

To Ella:
Už jsem to napsal. Nejsem blbý a chápu že tenhle web vznikl díky partě nadšenců pro deskové hry a možná že čerpali inspiraci na boardgamegeeku, nevím. Chápu i to, že přichází spousta fotek, návrhů, námětů, všechno roztřídit, přečíst, zkontrolovat není jen tak. Ale na druhou stanu chápejte, že ne každý člověk má k dispozici nějakou tu herní pecku, fotky z Essenu, horké novinky a pod. No když sem posílal fotky před více než 30-ti dny a dodnes je nikdo nezařadil, tak zcela jistě vím, že fotky jsou už v pr...čicíh. A mne to pak štve, že to bylo zbytečné. Co nesnáším, je zbytečná práce. Ani pro mne nebylo jen tak všechno nafotit aby to bylo k něčemu. Rýpal jsem se s tím doma asi tak 3/4 hodiny, upravoval, nasvětloval aby se to nelesklo a pod. žena mi pak doma činila, že se starám jen o nějaké fotky her a pod. (zase tak velký nadšenec od deskovek není) no a po čase zjistím, že to vlastně všechno bylo na nic.

Nechci nic hrotit, nikomu nic vyčítat. Vznesl jsem jen dotaz.
A jak už se tu někdo nabízel, přece pokud na to nemám čas a dělám to na úkor svého volného času, jenže toho příchozího materiálu je tolik, že to nelze zvádat, tak požádám o pomoc. Ale prostě je to zbytečně zde o tomhle diskutovat. Většina se nedá přebít ani argumenty. A tím se omlouvám -rbx- , ondrovi, zeusovi a všem tvůrcům webu za to, že jsem se ozval. Ne nadarmo se říká, kdo nic nedělá nic nepokazí. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

5.11.2010 13:57:09

Vlaada
Rozdíl mezi tímto webem a třeba hrajeme.cz je ale v tom, že zatímco zde se o eurech moc nediskutuje, ale je tu ta možnost, na hrajeme si o většině ameru nepopovídáš, jelikož ty hry prostě ani nejsou v seznamu. A to, že někde je vychvalovaná hra, která se někomu jinému nelíbí, to je snad na každém serveru ne?

5.11.2010 13:58:16

Vlaada
ad 1) Lidi, co primarne hraji eurovky, chodi v uzke komunite na Hofy a v sirsi spis na Hrajeme nez sem:)

ad 2) Doufam, ze me radis mezi vyjimky;)

ad Relative Range - ten klub nam slouzi spis na svolavani nasich srazu nez k samotne diskuzi, takze polomrtvost se da ocekavat;) Svemu ucelu ale slouzi dobre;)

5.11.2010 13:59:40

Kent
Neber to jako výčitku, ale zopakuji to, co už tu párkrát zaznělo: napiš rbx, že už dlouho čekáš na fotky, on ti je rád schválí. Těch fotek, co na ZH chodí, je hromada a aby se alespoň chvíli ohřály na úvodní stránce, musí docházet ke zdržení.

5.11.2010 14:01:10

Vlaada
No, já třeba "Náměty a připomínky" považuju za príma eurovku:
- žádné figurky
- spousta textu
- poměrně jednotná pravidla
- celkem dobrý catch-up systém

5.11.2010 14:07:08

Vlaada

to Aneken
1) Ano, a to je docela dobrý důvod říkat, že tenhle web ve skutečnosti JE specializovaný, i když ne oficiálně :)

2) Jo :)... a na tebe jsem také myslel u 2a, že ses nebál šlauchu a vyslovil ses např. i proti všeobecně vychvalovaným Runewars :) Ale jak říkám, tebe už znám déle, takže vím, jak tvá vyjádření filtrovat a kterým aspektům přikládat jakou váhu :)

Ad relative range - teď už možná jo, ale pamatuju i doby, kdy anketa "jste pro sraz na podzim" vydržela tak dlouho, až znovu začala být za rok aktuální :)

5.11.2010 14:19:08

Vlaada
Z toho co tu píšeš, tak mám pocit, že na nás koukáš skrz prsty, jelikož dostatečně neoceňujeme "trendy moderních her", jak ses nedávno vyjádřil, ale máme rádi hry s metagamingem a dalšími "nešvary". Dokonalá hra neexistuje, ať už jsou v ní kostky nebo cokoli jiného. A to, že se někdo vysloví proti vychvalované hře je snad také normální ne?

5.11.2010 14:24:22

Vlaada

to panzer
Špatně to počítáš :) Třeba takový základ Carcassonne na hrajeme má za skoro pět let asi 80 recenzí (včetně jednoduchých hodnocení pár větami), a jen 104 příspěvků v diskusi. 104 příspěvků tady dokáže nasbírat hra během jednoho dne, osmdesát recenzí nikdy :)

5.11.2010 14:25:59

Vlaada
Njn, v jednom obdobi bylo tezky se dokopat k tomu, abychom se potkali... Ale ted uz to zas funguje na pulrocni bazi a je to fajn;)

5.11.2010 14:26:41

Vlaada

to Sydo
Nekoukám na nikoho skrz prsty. Jen chci, jako předpokládám každý, získat informace, které jsou pro mne relevantní. A říkám, že pro informace o eurovkách půjdu raději jinam, protože tento web považuju specializovaný na ameritrash (a částečně wargaming).

5.11.2010 14:27:59

Vlaada
No jo, ale recenze na hrajeme.cz bývají většinou stylu "super hra, i babičce se líbila - 5 hvězdiček!" :)

5.11.2010 14:31:38

dodatek
A hlavně - přijde mi, že na hrajeme.cz se mrhá hvězdičkami. Spousta lidí zahraje svoji první hru, líbí se jim a napere hned plný počet. Na druhou stranu, je to web určený z větší části začátečníkům, tak se to dá chápat.

5.11.2010 14:33:19

Sydo
citace: "A to, že se někdo vysloví proti vychvalované hře je snad také normální ne?" . Máš pravdu, normální to je, ovšem také mi připadá, že podle toho, jak se to komu hodí do krámu. No, chci říct, záleží na tom jakou hru člověk schazuje. Já jednou napsal, že se mi to a to nelíbí na Runewars a na základě Vašich reakcí vím jen to, že už v budoucnu ameritrash hry hanět na tomto fórum nebudu.

5.11.2010 14:45:41

Deth
Osvěž mi paměť prosím. Je to dost dobře možné, že došlo k ostřejší diskuzi a celkem i logické, když se tu o hrách diskutuje, ale jsi první, od koho slyším, že ho diskuze odradily. Jen nevím, proč to vzathuješ na celé AT, jako kdyby se všem líbily buď jen eurovky nebo jen AT. Je spousta amero věcí, které nemůžu ani cítit.

5.11.2010 14:52:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlaada

to Sydo
Však já také neříkám, že bych si pro informace o eurovkách chodil na hrajeme :) Jen jsou docela jasným protipólem toho, co se děje tady...

Co se týče informací, zatím jediným poměrně spolehlivým zdrojem pokrývajícím celkou oblast zůstává boardgamegeek. Komunita dost zkušená, aby objektivně postihla všechny typy her, a dost vyzrálá na to, aby krotila excesy v diskusích...

5.11.2010 15:01:37

Sydo
Nebyla to diskuze u hry Runewars, již si nepamatuji téma vlákna.
Každopádně jsem si připadal, že jsem si svůj názor mohl nechat pro sebe a že je můj pohled špatný, protože jsem vlastně tu hru asi špatně pochopil. Také vím, že tam padlo od někoho, že takové výtky už slyšel a pořád dokola ho to nebaví číst, nebo něco v tom smyslu. Tím ztrácí diskuze svůj smysl.
Mě se naštěstí líbí hry od Poštovní kurýra přes Agricolu až k Descentu, tak nejsem nijak vyhraněný, ale házení her jen do kupičet euro - špatné, AT - super hry, se mi nelíbí. Já dělím hry na hry, které se mi libí a které ne.

5.11.2010 15:01:50

Vybíráme z Bazaru

Divukraj kovové mince
Divukraj kovové mince
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas