připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

BMAJTZ
Tak ono ten žebříček je z mého pohledu spíš pro zajímavost, než že by to byl nějaký užitečný názor. Jak už to několikrát padlo v diskuzích, vybírat nákupy jenom podle žebříčků povede na 99% k frustraci.

Ideální postup, bez možnosti si hry s někým vyzkoušet, je formulovat dotaz s očekáváními a požadavky v diskuzi, potom projet konkrétní hry, jejich hodnocení, recenze, diskuzi a pak teprve kupovat.

7.2.2011 06:11:29

BMAJTZ
Já si myslím, že tohle pravidlo je rozumné. Slouží hlavně k tomu, aby se hodnocení hry zobrazilo po přidání určitého počtu hlasů a tím to mělo alespoň nějakou vypovídací hodnotu.

Je celkem jasné, že 2 hlasy mají menší vypovídací hodnotu, než když hru ohodnotí třeba 50 lidí.

7.2.2011 08:31:14

TOP List
Hike> Jako s timhle postupem naprosto souhlasim, taky si nekoupim neco aniz bych si to predem zahral pripadne sahodlouze rozebral v diskuzi. Nicmene faktem je ze takovych lidi kteri by chteli obetovat cas a diskutovat do nekonecna je tak 50%. A pripoustim ze prvni hru co jsem si koupil Citadelu bylo hlavne diky pozici v zebricku na hrajeme.cz + nekolik nominaci na ruzne hry roku. Nekdo na to proste nema cas, cimz se nechci hadat a nejak vyrazne argumentovat, jenom si dokazu takove lidi predstavit.

Parxel> S tim naprosto souhlasim o tom zadna, jenom jenom ten zebricek je jasnou ukazkou ze ma vypovedni hodnotu uplne nulovou. Musis pripustit ze herni svet jako takovy je pomerne specificky a neni tak zabydleny jako naproklad komunita lidi co komentuje a sleduje filmy. Lidi si spise kupuji hry co ma jiz hodne lidi, pac to samo o sobe vypovida o kvalite, ale zaroven to utlacuje hry ktere ma lidi mene. Jako 21 lidi co hru vlastni neni moc, ale 21 presto je to docela silne, ja osobne bych to snizil o nejakou nepatrnou hodnotu aby se ta top aspon trochu procistila od vylozene prumernych titulu. A az se tu zacne hodnotit trochu vic zase bych to zvysil. Jinak to ze se zacne neco vyskytovat v zebricku az potom co danou vec nekdo ohodnoti je bezna praxe, ale treba takove csfd.cz coz je pomerne brutalni server ma tohle pravidlo nastavene na 5 lidi, a kolik lidi hodnoti filmy a kolik deskove hry.

Zase na druhou stranu CSFD nepocita vyskyt v zebricku jenom podle poctu lidi ale maji trochu jiny model. Presto film s hodnocenim od 100 lidi se muze v zebricku vyskytnout nad filmem co hodnotilo lidi treba 10 000. Zaroven tim nechci rict ze model csfd je lepsi nez nastaveny model tady, jenom vyjadruju nazor.

7.2.2011 09:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Libi se mi
sice nechci ze zatrolenych delat nejakou socialni sit ale dost by bylo pro me smerodatne kdyby u libi se mi slo zobrazit komu se libi (za zvazenou by stalo i u nelibi se mi, ja se treba nebojim toho ze by nekdo videl co se mi nelibilo). Ma to smysl v tom ze pro me je zajimave videt ze neci nazor se libil nejakym lidem co treba znam a mohl je vyzvat k tomu proc se jim to libi apod. Jestli se to uz resilo tak me smazte, dneska toho nejak moc nakecam :).

9.2.2011 02:24:43

Falco
Řešilo, ale usoudilo se, že by se pak někteří raději nechtěli vyjádřit a u jiných by to vedlo ke konfliktům, protože by donekonečna řešili, proč se někomu něco nelíbí :(
Mně to osobně připadá, že se to úplně minulo účinkem a co všechno jsou lidi schopni ohodnotit, to nechápu. Ať už pozitivně negativně. Vždycky pak hledám v příspěvku vůbec nějaký názor, který by se dal ohodnotit. Např. když jsou plusy u toho, co si kdo koupil nebo jiné nesmysly. Čekala jsem, že to bude fungovat úplně jinak. Proto smajle nepoužívám, a zdá se mi podle množství hodnocení, že ani většina ostatních.

9.2.2011 07:54:24

Dotaz
zeptam se tady abych nemusel zakladat dalsi vlakno. K cemu je v katalogu polozka Od Hracu do Hracu? Myslel jsem ze je to hodnoceni ale nejak to nefunguje, dal jsem si vyhledat jenom karetni hry pri ibovolnem nastaveni techchle parametru mi to porad najde 12 stran her beze zmeny.

13.2.2011 11:02:30

BMAJTZ
Toho jsem si taky před dvěma dny všimla. Zapomněla jsem se zeptat.

13.2.2011 11:10:21

sappho
Jsem rad ze v tom nejsem sam

13.2.2011 11:15:50

BMAJTZ
No tak já si celou dobu myslím, že je to počet hráčů, pro který je hra určena. Ale ještě nikdy mi to nefungovalo.

13.2.2011 11:22:09

ikri
Pokud je to tak (tak to jedna nefunguje) a potom se tazu zda by nebylo mozne pridat do filtru od hodnoceni podle hvezd pripadne podle poctu hodnoticich hracu.

13.2.2011 11:25:15

Vybíráme z Bazaru

Cestování s Jiřím Kolbabou
Cestování s Jiřím Kolbabou
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas