připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

90ti denní lhůta
Každý trestný bod má 90ti denní životnost (zatím) a pak zaniká.

7.11.2010 17:02:31

a zaludne technicka
pokud muzu svoje prispevky editovat. tak muzu nakrasne vyvolat flame a pak patricny zacatek i dalsi podpalujici reakce prepsat
(jedine. ze by to bylo osetreno logy v databazi)

s timhle jsem se uz setkal

7.11.2010 17:02:47

Bluda
no, reklama, ja to vlakno o poslednich ulovcich zakladal s tim, ze me zajima (a urcite nejen me) co si kdo koupil, kolik to stalo a kde. Proste jde o to dat ostatnim dobry tip na dobrou cenu treba. Snad tohle nelze chapat jako reklamu, ze nekdo nekoho propaguje nebo tak neco:-)

7.11.2010 17:04:00

SYDO
aha, ono je asi nekde nejake vlakono o tomhle nebo vyvesen seznam moderatoru, tak to jsem jeste nezaregistroval:-)

7.11.2010 17:06:16

ZEUS
jinak na me uz blika, ze jsem 4 prispevky porusil pravidla, tak si rikam, ktere to ted byly. Slo by nejak i udelat, ze se dotycny dozvi, za ktere prispevky byl penalizovan? Mimochodem body jsi mi neodecetl:-)

7.11.2010 17:07:22

Cenzori
Vybranym jmenum verim, ale po pravde receno bych byl radeji, kdyby tu zadny takovy mechanismus nebyl. Podle me tu mira "agrese" v diskuzich nedosahovala nijak vysoke urovne a nebylo to treba, ale mozna jsem s timhle nazorem v mensine...

7.11.2010 17:07:24

Ringo, ad reklama
Ja to naprosto chapu a taky to neberu jako reklamu. Ale pokud nekde napisu, ze na www.nejlevnejsideskovehry.cz jsem koupil hru "Sbirani hopsinek" za 55,- Kc, pricemz vsichni dobre vedi, ze bezna cena je kolem petikila, tak to reklama urcite je :) . Neni v tom zadny zly umysl, ale vlastne tim asi i nekomu reklamu treba udelam, protoze Ty si pak jiste "Hopsinky" koupis radeji tam, nez jinde. Cili nekritizuji toto vlakno (naopak), jde mi spis o to, jak se na to budou divat "vyvoleni".

7.11.2010 17:14:24 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas s anekenem
taky si nemyslím, že by to tu nějak hořelo (ale nesleduju všechny diskuze), mám strach, že to tu zamrzne, ale uvidíme, doufám, že se pletu.

7.11.2010 17:16:36

Ringo a trestné body...
Zapomněl jsem po testování vrátit max. stáří trestného bodu na 90 dní. Bylo tam nastaveno kvůli testu dní 1500. Opraveno.

Jinak body nebudou odečteny ihned, ale půjde upozornění mě, já to zkontroluji a až pak body "ručně" odečtu.

7.11.2010 17:18:52

jsem docela překvapen...
že muselo dojít k těmto věcem (penalizace, moderování apod.). To jsem teda ani trochu nepředpokládal, že se tak stane. Ale tak pro některé to je asi zapotřebí :), já osobně se moc do vášnivých debat už nezapojuju, protože tak nějak všeobecně nemám internetové diskutování rád. Raději si pokecám s lidmi face to face, protože na internetu je to všechno moc zkreslené a těžko se identifikuje např. ironie, každý má jiný styl humoru a jiný styl vyjadřování atd. a imho dost často tu vznikají hádky, které by při posezení u piva a reálném rozhovoru nikdy nevznikly.

Ale co už, někdo se v internetových diskuzích, sociálních sítích a dalším různém on-line sdružování vyžívá a má na to dostatek času (třeba i v práci :) ), takže asi byla tato opatření nutná. Pro mě, který ZH používá pro sběr informací a názorů o hrách a občas nějakým svým názorem přispěje jsou tato opatření zbytečná.

7.11.2010 17:19:16

to Beholder
jelikoz ted jsem v prubehu snury skoleni v efektivni komunikaci (resp. uzitecnem rozhovoru jak tomu rikam ja). tak si dovolim rict. ze zas tak velke rozdily mezi on-line a face-to-face nejsou. spis mi prijde. ze prave on-line lidem driv dojde. ze si nerozumi a rychleji zacnou dovysvetlovavat

7.11.2010 17:26:06

Nevím
, taky se mi to moc nelíbí a myslím, že i když se občas objevil flame a někde se diskuze odvíjela od věci, tak se většinou všichni zúčastnění pobavili a bylo to ok. No uvidíme, jak to bude fungovat v reálu.

7.11.2010 17:28:53

moderatori
tak jo, jmenovani moderatori ok, takze to bude myslim objektivni.

7.11.2010 17:31:24

řízení diskuzí
Myslím si, že tu někteří naprosto zbytečně řeší posuzování vhodného a nevhodného příspěvku, nebo nastavení metru. Já osobně to chápu tak, že tohle moderování vzniklo kvůli jedincům, kteří jsou schopni vyvolat diskuzi o desítkách příspěvků, které nevedou nikam, a už si jen vyčítají co kdo řekl. Uričtě se nebude hlídat, jestli nikdo u nějaké hry řekl něco trochu mimo, pokud to nepovede k nekonečným flame. Jinak s výběrem moderátorů souhlasím.
pro ndru:
tady si určitě nikdo nelynčuje za jiný názor.
pro Ringa: když si procházím diskuze, tak většina zaběhlých "celebrit" tady žádné flame z 90% nevyvolává.

7.11.2010 17:32:10 | Upraveno autorem (porovnej)

no
celkem se děsím toho, že spoustu zajímavých věcí se díky moderování nedozvíme, prostě kdyby moderátor označit příspěvek červeně a pak by třeba nemohl uživatel 6 hodin psát a pokud by se to opakovalo dostal by přes prsty víc, tak bych to brala
prostě já si třeba s těch rýpacích diskuzí často hodně odnesu a pokud mě to nebaví a nudí, tak to můžu označit jako škodlivé a nečíst to

7.11.2010 17:33:50

sappho
tak ja jsem se minimalne s jednou jiz stretl, jmenovat nebudu. Mimochodem velice si to uzivala, stejen jako nasledneho poplacavani po zadech onemi jak ndru definoval "lestici klik":-)

7.11.2010 17:36:51

Ringo
Jak sis zajisté všiml napsala jsem z 90% a většinou. Jen jsem chtěla říct, že osobně nemám z strach z nějakého protěžování určité skupiny lidí tady. Myslím si, že ten kdo se chová slušně nemusí mít strach.

7.11.2010 17:44:59

to sappho
ono to vzdycky zacina jako zajimavy a smysluplny nastroj
a pak se to bud zvrhne nebo ne
uvidime (e;

nevim jestli moje posuzovani je naprosto zbytecne nebo ne. ukaze cas
moje dosavadni mistni zkusenost je kratka (a zatim spis smerem ke zdrave komunikaci - tj. neutuchajici snaze se domlouvat). moje sirokospektralni a multidisciplinarni zkusenost s komunitami na ceskem netu cita vic nez deset let (a je zatim spis opacna)

7.11.2010 17:50:08

Vlaada

to Kedrigern
Ne, nebylo to tak, ze se vsichni zucastneni pobavili. Dostal jsem se tu za trictvrte roku do flame dva a pulkrat (jednou jen takova decentni :), a ve vsech trech pripadech me to mrzelo, a kdybych vedel, ze to povede k flame, tak bych radeji vubec nereagoval (smutne je, ze v tom poslednim pripade jsem konflikt cekal, a jen jsem trouba se smajlikem napsal "nebudu odpovidat, nebo se pohadame..." a bum, dostal jsem i za tohle pres drzku... Mlceti zlato :)

Ve skutečnosti flame nenávidím. Jenže znáte to, napíšete něco bez zlého úmyslu, někdo to vztáhne na sebe, zbytečně vás napadne... vám to nedá se bránit ... a už to jede...

Vzhledem k tomu, že mám 0 bodů (a žádné neplánuji získat), takže si buď budu dávat setsakra pozor, abych se choval korektně, nebo mě další dva flamy zaříznou... což mi přijde okay.

7.11.2010 17:51:53

popis vypovida o pozorovateli. ne pozorovanem
jelikoz jsem minulou stredu resil s pracovniky azylaku eticka dilemata tak mne napada: co je to slusne?

7.11.2010 17:51:59

to Vlaada
tak raci nic nepis (e;

7.11.2010 17:52:50

ndru
Ono asi nejde nikdo říct, jestli nějaké konkrétní slovo vulgární slovo je sprosté nebo ne. Ale spíš v jakém kontexu bylo použito. Navíc jiný kraj jiný mrav. Já když jsem přišla do Ostravy, tak jsem docela zírala, kolik pro mě vulgárních slov se tu používá a nikdo to nemyslí zle. Zvykla jsem si a částečně to přijala za své :)

7.11.2010 17:56:00

Vlaada

to Ringo
Prosím zanech útoků. Neužívám si to, a vadí mi, že když se mnou někdo souhlasí, považuješ to za poplácávání od leštičů klik, protože si nedokážeš připustit, že by se mnou mohl někdo souhlasit proto, že zastává stejný názor. Podle mne tím urážíš nejen mne, ale i ostatní účastníky diskuse.

Test systému a otázka na moderátory - je výše uvedený text přiměřený pokus o urovnání sporu? Nebo mám jen nahlásit příspěvek za nevhodný? Nebo mám napsat soukromou zprávu? Nebo to mám nechat být, protože takováto obvinění jsou v pořádku?

7.11.2010 17:56:12

vlaada
Nebaví se Ringo náhodou o někom v ženském rodě? Na Zatroconu jsi na ženskou nevypadal :) aspoň teda ne na pěknou:D

7.11.2010 18:01:01

Vlaada
No v tom konkrétním případě, o které jsi se rozepsal víc, jsi až tak úplně nevinně nebyl :-) Ta poznámka (o které správně píšeš, že sis ji mohl odpustit) byla vcelku jízlivá a hodně zkoumala hranice, za které by příspěvek jít už neměl. Netvrdím, že byla hodně daloko za nimi, ale pohybovala se právě hodně kolem té hranice.

Více už se k ničemu v minulosti vracet nebudu a uvítám, pokud by se tak chovali i ostatní...

7.11.2010 18:01:14

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod imperia
Settlers: Zrod imperia
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas