popisky / recenze

Dovolil bych si zde vyjádření k současnému stavu popisků her na ZH. Chápu, že Zeus chce mít popisky o nějaké minimální kvalitě, ale jejich současný stav mi přijde přehnaný, konkrétně uvedu např. popisky k Magicu a k Javě. Nechci tím nijak útočit na jejich autory, naopak, jsou to popisky kvalitní a určitě u nich strávili hodně času, pro mě však již zdaleka přesahují funkci popisku a stávají se pro mě neužitečnými. Proč? Jsou zkrátka moc dlouhé. Popisek má dle mého názoru plnit funkci rychlého seznámení s tématem a základy hry. Pokud se z něj dozvím, že se ve hře stávám renesančním stavitelem, který pomocí dřevěných kostiček soupeří s ostatními o přízen krále, pak již nemusím pátrat po tom, zda v pátém kole dostávám dvojnásobný počet bodů nebo zda dvě kola před koncem nahradím kostičky kolečkama. Naopak pokud si přečtu, že se hra odehrává v Říši Divů zničené nukleárním holokaustem a Alenku v něm loví Kloboučník s Bílým Králíkem zkřížení se Shoggothy, pak rychle hledám recenzi. Pokud popisek obsahuje dvacet odstavců se všemi výjimkami a nuancemi pravidel, pak se v podstatě stává recenzí bez celkového zhodnocení, což je třeba pro mě bezpředmětné, v popisku to vědět nepotřebuji a takovéto sáhodlouhé popisky nečtu. Recenze je něco jiného, tam mě u hry, která mě zaujala (např. proto, že k ní někdo napsal zajímavý popisek) zajímá, jak funguje a zda dle názoru autora funguje dobře. Suchý popis mechanismů znát nepotřebuji.

Dalším důvodem je, že takto zpracovaný popisek blokuje prostor pro recenzi - pokud bych nějakou chtěl napsat, v podstatě svými slovy přepíšu popisek a přidám své subjektivní dojmy - tyto dva útvary se ve větší míře budou krýt a málokdo si tak přečte oba.

Ještě jednou - neberte to jako útok na vaše popisky, spíš jen chci vědět, jak to vidíte vy a případně podnět pro Dia, aby trochu povolil nároky na popisky.

Díky za názory.
11.11.2009 09:30:13

PJ
Ty jsi číman! Dobře ty!

30.11.2009 12:32:48

Popis & recenze
U nekterych her bych rad doplnil popis, protoze mi vadi, ze v prehledu neni nic videt a ta hra pak pusobi jako "mrtva", ale zaroven bych rad vyjadril sve osobni pocity, cili bych musel jeste napsat recenzi. Nemam s tim problem, ale jde mi o to, pokud oba tyto texty doplnim a jeste pridam nejaky obrazek, nebude se na mne nekdo divat jako na nekoho, kdo se za kazdou cenu snazi honit za body?
Mimochodem, nekde jsme cetl napad, aby u palcu byly videt jejich autori podobne jako u hodnoceni, take by se mi to libilo.

12.2.2010 10:11:07

to Bluda
Jenom body hoň. Tady to bereme jako plus. Každé duše, která dělá něco pro tenhle server si považujeme.

12.2.2010 10:13:35

Bluda
Jak říká Krysa v geniálním českém filmu Mandragora: "Honit! Honit!"

12.2.2010 10:22:39

Navíc
Jak říká Sappho - každý přispivatel navíc se velmi hodí.

12.2.2010 10:23:34

to Bluda
Nežinýruj se, já honím body už nějaký ten pátek a vidíš už jsem to dotáhl na papeže :D.

12.2.2010 11:48:29

to Kren
Dobre. Vsiml jsem si, ze i Ty mas nekde, kde mas popis, zaroven recenzi, tak to snad problem neni. Akorat kdyz jsem ted cetl ten svuj prvni pokus, tak jsem zjistil, ze tam mam mraky chyb a divnych obratu (a to jsem si to pred odeslanim cetl), asi neni nejaky rozumny zpusob, jak publikovanou recenzi upravit, ze?

12.2.2010 15:10:46

Bluda
Pošli Diovi opravenou verzi, on ji nahradí a palce i komentáře ti zůstanou. Také už jsem to využil, když jsem viděl ty překlepy co tam sekám :)

12.2.2010 15:17:50

PJ

recenze
Není od věci recenzi napsat v textovém editoru, sice to není samospasitelné, ale přelkepy to většinou zachytí...

12.2.2010 15:49:26

to PJ
Njn, to nesmi byt clovek tolik zvykly na PSPad ;).

12.2.2010 15:52:31

Proces schvalování
Ahoj... napsal jsem jeden popisek a jednu recenzi - čistě na zkoušku. Ve formuláři na odeslání se píše, že proces schválení trvá většinou 24h. To jsem samozřejmě bral s nadhledem, ale když se nic nestalo ani po dvou týdnech, tak jsem z toho smutný. Dal jsem si s tím práci a těšil jsem se na ohlasy, takhle už můžu rovnou říct, že to bylo první a zároveň poslední, co jsem pro zatrolenky napsal. Dva týdny (a možná i déle) čekat na schválení, to je opravdu hodně. Bavil jsem se o tom s přáteli a vesměs sdílejí můj názor a shodli se, že psát sem nějaké články nemá valného významu. Není to škoda? Nešlo by s tím něco udělat? Pokud se jedná o nedostatek lidských sil, tak dobrovolně nabízím své služby - klidně budu články ve frontě číst a filtrovat je. Nebo je nějaký jiný způsob, jak zdejší proces schvalování urychlit?

Já bych nejvíce uvítal nějaký zcela jiný systém, nezávislý na konkrétní osobě. Třeba že by se články ve frontě dali vylistovat odněkud z menu a uživatelé by jim přidělovali palce - v případě, že by popis hry/recenze získala 5 (10, 20) palců nahoru, automaticky by se přesunula na homepage a zobrazovala se na kartě hry. Tento systém by navíc umožnil komentovat ostatním nově přidané recenze ještě před samotným "zveřejněním" Možná by to pomohlo ke zkvalitnění obsahu. Já bych takovou frontu nových článků určitě poctivě četl a myslím, že bych nebyl sám. Hlad po obsahu tady rozhodně je. Ale je mi jasné, že implementace něčeho takového by mohla být nepřeměřeně náročná.

Předem díky za odpověď.

2.3.2011 09:03:56

zhan Shi
Chlape, jestli to stojí zato... Tak si rád počkám. Když to tady bude potom sloužit generacím po nás, tak se to o 14 dní(i kdyby, to je extrém) nezblázní. Podle mne je to fajn. Občas taky něco napíšu, a do týdne to tam visí. Sem tam se stane, že to někam zapadne, tak to pošlu znovu. Nijak bych to nehrotil. Pohodička žádný stres. A jestli ti přijde, že psát sem popisy a recenze je bez významu. Tak asi fakt nic nepiš. :) Raději se obrň trpělivostí a piš, ať to tu máme pěkné. A jednou se svět bude učit česky, protože bgg bude proti ZH mrtvý Web :)

2.3.2011 09:09:41

@Elenistar
Pouze upozorňuji na to, že schvalovací proces v řádu týdnů nejednoho psavce zchladí na bod mrazu. A snažím se hledat cestu.

2.3.2011 09:15:53

zhan Shi
Zdar, nejjednodušší je napsat přímo Diovi, většinou není žádný problém, jen péči o tenhle celý web má jako koníčka a občas musí dělat i něco co ho živí a nestíhá :).

2.3.2011 09:18:13

zhanShi
Jak jsem říkal. Dle mého soudu to opravdu někam zapadlo. Taky se mi to teď stalo, a budu to našemu nejvyššímu adminovi ve vší pokoře urgovat. Nevím jak dlouho, už čekáš ty. Ale v drtivé většině případů si myslím, že je to do pár dní. Navíc bych řekl, že to i Zeus dělá tak, že když se mu tam toho sejde víc, tak to neprdne všechno najednou, ale po pár reckách. Jelikož se tam těch novinek zobrazuje asi jenom pět. Takže asi tak

2.3.2011 09:19:22

@tomasV
Ahoj, chtěl jsem napsat přímo Diovi, ale pak mě napadlo, že by možná stálo za to vnést to do obecné diskuze, ze které by třeba vzešlo nějaké systémové řešení.

2.3.2011 09:21:35

Zhan
Zeus nestíhá, má toho moc, ale jak již bylo řečeno, zkus mu napsat, to vždy pomůže. Mohlo se to přehlédnout nebo tak, určitě to nebyl záměr. ALe souhlasím, že by proces schvalování recenzí mohl přejít i na moderátory, bylo by to rychlejší, než kdyby to měl na starosti jen Zeus.

2.3.2011 09:28:33

sydo
Ja jsem se mu i nabizel, ze bych mu s tim pomohl, ale zpet se mi neozval:(

2.3.2011 09:35:35

ad rychlost
Pravda, ještě jsem toho na zatrolenky moc nevložil (ačkoliv teď jsem nahodil 3 recenze), ale že to chvilku trvá mi nijak nevadí. Dovedu si představit, že se toho schází víc a člověk potom nestíhá vše dělat. Vidím jenom na sobě, kolik času zabere práce a příprava do školy, nedejbože kdybych měl ještě rodinu.

Ale jak psali sydo a Aneken, kdyby tohle dělali i moderátoři (kteří dle mého jsou dostatečně kompetentní pro takový úkol), tak by došlo ke zrychlení procesu a Zeus by pak měl více času na jiné potřebné věci okolo provozu webu. Je to už na domluvě a na zvážení našeho všemocného božstva. ;-)

2.3.2011 10:22:19

Zhan Shi
Musím se Tě zastat, taky mi článek čeká už přes tři týdny... Diovi nepíšu, protože ho nechci ještě zdržovat poštou, to by se pak nedostal k ničemu. A souhlasím, člověku se pak moc nechce do té fronty dávat něco dalšího.
Chtělo by to opravdu ještě někoho, chápu, že to Zeus nestíhá a proto jsem ani nic nenamítala. Taky se nabízím, ale nejsem si jistá, jestli jsem kompetentní.

2.3.2011 10:34:04

Delegace pravomocí
Pokud by bylo schvalování popisů a recenzí ještě na někoho delegováno, tak by to měl být někdo, kdo kromě herních zkušeností má cit pro jazyk, stylistiku a hlavně taky dobře zná pravopis.

2.3.2011 10:40:51

kren
To je samozřejmostí, ale jsem si jist, že se tady pár takových lidí najde a jejich hledání nedá tolik práce. ;-)

2.3.2011 11:03:15

Delegat
ja bych kriteria zprisnil. Minimalne VS, idealne vystudovana lingvistika:-)

2.3.2011 11:57:15

popisky a recenze
No jsem rád, že se zde konečně něco v tomto směru napsalo. Já mám totiž podobnou zkušenost. Psal jsem dost recenzí a popisů her. Musím říct, že spokojenost tak na 70%. Ano, někdy opravdu Ondra pracoval rychle a schválil recenzi či popisek takřka okamžitě, ale bohužel u dvou věcí se mi stalo, že mi to tam visí už od 22.11.2010 a 17.12.2010. Urgoval sem to, bylo mi to přislíbeno a pak se to zase někde ztratilo, nebo nevím proč tomu takbylo.

ALE POZOR - vůbec to není kritika k ONDROVI. Už jsme si ohledně toho psali SZ a vím, že toho má moc a tak jako psal -rbx- ohledně fotek, nedá se to stíhat. Je to tím, že tento web je už "natolik profláknutý", že sem chodí stále víc a víc lidí a stejně jako já když jsem před 530 dny začínal, tak i ostatní touží po tom mít svého avatara, mít zde svůj popis či recenzi a podělit se s ostatními o připomínky, kritku, zkušenosti, rady aj. A nedivím se podobnému zklamání. Osobně zde nikoho z Vás neznám a většinou si píšeme jen na dálku, na herní akci jsem zatím nebyl, ale opravdu bych se přimlouval za to, aby tak je tomu u fotek - má na starost Radek, překlady CAULY, tak i recenze a popisy ještě někdo další filtroval. S Anekenem jsem se o tom také bavil, ale pak se zde zbytečně rozviřují podobné debaty jaké vznikly skrze můj překlad ke hře aj.
Takže pokud je Vám někomu známo proč to tak dlouho trvá, pohovořte prosím s Diem a zkuste navrhnout nějaké kompromisní řešení. V žádném případě, a to opakuji, zde nechci kritizovat něčí práci nebo osočvat někoho, že to není tak rychlé.
Děkuji za pochopení

2.3.2011 14:16:13

popis
No muj popis taky ceka na schvaleni 3 mesice...

2.3.2011 14:34:10

Vybíráme z Bazaru

Can't Stop
Can't Stop
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas