Joe
Joe - avatar

Náklady na vyrobenie úplnej kópie hry doma...

Tak, aby bolo jasné, čo tvrdím ja:

Ak chce človek doma na kolene spraviť náhradu komerčne predávanej hry, jeho náklady na výrobu budú vyššie, než keby si originálnu hru kúpil v obchode. Dodatočne, ak ma presvedčíte o tom, že náklady pri niektorej hre môžu byť aj rovnaké, či dokonca nižšie, komponenty hry nikdy nebudú dosahovať kvality originálu.

POZOR! Nebavím sa tu o tom, že "otec má v robote tvarovaciu formu na výlisky z plastu, tak si tam vyrobím 3d miniatúry". Ide to u všeobecne dostupné služby (kopírovacie a tlačové firmy, vlastná tlačiareň, nástroje apod.).
7.9.2010 18:17:38

spic
No...Chtěl sem si koupit anglický Arkham a posléze ho lokalizovat,ať to stojí co chce. Pak sem se dozvěděl že má vyjít česky . Teď už rok čekám abych podpořil vydávání her u nás. S výrobou her doma to mám stejné.Když si nic nekoupím,nikdo nic nebude vydávat a fšecko to pude do háje.Takže asi tak.(Dunu si bohužel budu muset vyrobit sám)

10.11.2010 07:30:23 | Upraveno autorem (porovnej)

through the ages
si už dva roky vyrábím v češtině a s grafikou ze španělska - před dvěma roky jsem psala CBG jestli hra výjde tak mi psali, že možná, pak se nic nedělo a já jsem uviděla na BGG verzi v grafice ze Španělska a protože ponečně hra vypadala jako hra, tak jsem si ji začala vyrábět
už jsem měla hotovou přípravu v počítači z 90% a bylo ohlášeno, že má vyjít origo v češtině, ale bohužel v původní grafice, takže mám radši svoji verzi, která se mi líbí...

10.11.2010 08:59:26

To Vojtěch Musil
Dělal jsem před 3-mi týdny dřevěné žetony pro Titana a opravdu to šlo rychle a bylo to překvapivě levné:
- 7,5 m bukového hranolu 2.5x2.5 se zaoblenými rohy ==> necelých 150,- Kč (já měl dřevo zadarmo, ale původně jsem to chtěl koupit, takže ta cena je reálná)
- pilou s kvalitním kotoučem, upevněnou na stojanu, je to za 2 hodiny nařezané na 4mm tlusté žetony
- za další 2.5 hodiny práce se smirkem byly žetony zbaveny otřepků

Suma sumárum realita je taková, že za 4.5 hodiny práce a 150 Kč za materiál jde udělat cca 800 kvalitních žetonů.
Jasně že kvůli tomu nebudu kupovat pilu a stojan, ale pokud to má někdo v garáži, je to nesmírně rychlé.

10.11.2010 09:46:32

Joe

Kolouch
Tak. Ak máš prístup k vhodnému náradiu / strojom, je to samozrejme ideálny prípad a vtedy si v podstate s nulovou vstupnou investíciou (okrem materiálu).

10.11.2010 10:21:00

to Kolouch
Dobre, ale mas pilu apod veci. Ja netvdim, muj tata ma taky kde co, ale realne, pokud nekdo necim takovym nedisponuje. To by se mohl ozvat nekdo, kdo ma reklamni firmu a ze znamosti ti vytiskne ty same karty z toho sameho materialu apod. A ty bys chtel zaplatit matros, ale on ti to da zadarmo, protoze to je pro nej malickost ;-) Toto nemuzes srovnavat. Krom toho to je 800 zetonu za 4,5 hodiny a 150 Kc a ne 1000 za 3 hodiny a 50 Kc. ;-D

10.11.2010 20:44:42

rbx

Homemade
pokud někdo sakumprask okopiruje hru, tak je to stejna zlodejna, jako prepaleni CD, at si to kdokoliv omlouvá jakkoliv. Neodsuzuju lidi za to, ze to dělají, ale vadi mi, kdyz to někdo povazuje za naprosto samozřejmou věc, ktera je v pořádku a ještě se tím chlubí.

11.11.2010 00:17:39

rbx
Mohl bys to prosím trochu upřesnit, protože mě se ten názor trochu dotkl. Vadí ti to v každém případě, tj. i když se hra už nedá koupit, popř. když hru "upgraduju" doma takovým způsobem, že jsem ji udělal celou znova?
Protože z tvého příspěvku vyplývá, že všichni, kdo si vyrobili doma Dunu jsou zloději a já osobně jsem pak kradl cca 20x (14 x UpFront, 4 x Kremlin, 2 x Duna, 2 x AH Civka), což se mi vůbec nelíbí, protože pokud to jen trochu jde, tak si hru koupím.

11.11.2010 08:33:50

...
... vidím, že se tady opět rýsuje klasický, mnohokrát na Trolovi opakovaný, "morálně - eticko - právní flame :D.

11.11.2010 08:41:43 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
:-)

11.11.2010 08:43:27

a jéje
to už tu dlouho nebylo. Nechcete někdo napsat o amorálnosti HellGame? Tam už se taky dlouho nic nedělo :)

11.11.2010 08:48:54

Joe

Kolouch
rbx to (predpokladám) myslel tak, že pokiaľ si hru doma vyrábaš preto, že si ju kúpiť nechceš, ale hrať ju budeš, je to ekvivalent kopírovania CDčiek a podobných vecí. To je totiž fakt.

Druhá vec je, ak si ju vyrábaš preto, že si chceš vyskúšať pred kúpou (tu je to pre mňa osobne v pohode), vylepšuješ si už kúpenú hru (nie je o čom).

No a tretia vec (šedá zóna) je tá, keď je hra už nedostupná a nezohnateľná. Stále je to kopírovanie, ale v tomto prípade ťa asi nikto nebude extra pranierovať, keďže tak či tak originál nezoženieš.

11.11.2010 08:59:25

to Sydo
Jestli chceš, tak můžu oživit diskuzi o negativním působení Hell Game nějakým rozsáhlým rozborem :D:D:D

11.11.2010 10:03:02

ad záložky v diskuzích
Vidíte, vidíte, kdyby existovaly záložky v diskuzích, tak můžeme promptně odkázat na příslušné vlákno, datum a čas a třeba Joe by si mohl to zaprvé, zadruhé a zatřetí ušetřit, protože to už tady bylo několikrát probíráno horem dolem s úplně stejnými argumenty. Záložkami bychom si ušetřili čas a zbytečně se opakující diskuze.

11.11.2010 10:06:09

rbx

Kolouch
u veci, ktere jiz nejdou koupit, tak mi to jako zlodejna nepripada. Neni to uplne koser, ale tim, ze neni moznost si to pri vsi dobre vuli nejak poridit, tak to jinak nejde. To plati pro Dunu, pro Merchant of Venus, Robin Hood a jine out of print tituly.

Mam na mysli kopie her, ktere jsou bezne k sehnani.

11.11.2010 10:56:11

rbx
takze cyclady tam taky pocitas?:D

11.11.2010 10:59:49

Robin Hood - otázka pro syda
Sorry za off-topic, ale rbx tady zmínil Robina Hooda. Vím, že jsem se o tom bavil kdysi už se sydem ... ta hra mě zaujala, ale teď nevím, která na BGG to je ... sydo, můžeš mi to připomenout? Díky :)

11.11.2010 11:21:32

rbx

Tangram
http://www.headlesshollow.com/downloads/games/LegendofRobinHood_v2.1.zip

11.11.2010 11:25:12

rbx

cSf.Loser
ano :-)
Ale podle meho nazoru se prece lidi ridit nemusi, neni to zadny zakon :-) Takze je fuk, kam co pocitam. Me jen vadi, kdyz nekdo pirati bezne dostupne hry a jeste se tim chlubi. To je vse. Je to vlastne stejne, jako kdyz nekomu vytvorim webove stranky dle vlastniho navrhu, nad kterym stravim nekolik dni prace a pak je vidim na jinem webu, pouze prebarvene do jinych barev. Ten komu nikdy zadnou jeho praci nikdy neokopirovali, tak na to muze mit asi jiny nazor, ale ja jsem na to proste haklivy.

11.11.2010 11:35:28

rbx
podle me je na to haklivy asi kazdy kdo nekdy neco vymyslel nebo stvoril a vi kolik je v tom prace...

ty kyklady byla narazka na to jak dlouho trva nez vydaji dalsi varku her ale to si asi pochopil (spis vysvetleni pro ostatni)

11.11.2010 11:39:16

==>Vojtech.Musil
reakce na post z 9.11.2010 18:42:44
"Jak je mozne, ze nikdo nema penize, ale na chlast a cigara si je najdou? To je stejne asi. Ten peniz neni nijak velky, aby si to clovek nemohl dovolit."

Bože Vojtěchu, ty si jetel! Obecně si myslím, že nejvíc kouřej a chlastaj zejména právníci a ekonomové během toho, co se na vejšce kopou do prdele ;-)
Samozřejmě jim pak nezbejvaj na nic jinýho prachy, takže hned jak se vychlastaný vrátěj z kalby tak začnou pižlat žetony a společně se modlej aby si nenablili do právě slepený krabice...

JINAK...
Začal jsem s výrobou Duny Express... a pokud ji budu chtít mít hezkou, tak cena bude relativně tržní... jen těch cca 84 žetonů armád vyjdou docela krutě... Njn.

24.11.2010 13:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

ipetrk
tak ted jsi me fakt rozesmal :-)) Po dopoledni stravenem u zubare je tohle balzam na dusi :) Jen nevim, jestli z toho vylezes se zdravou kuzi :-)))

24.11.2010 13:32:42

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

14.12.2010 15:35:55

to imlok
myslím si, že tady by to nemělo sloužit jako free reklamní banner, pokud chceš, můžeš si jej zaplatit, jako to tu dělal ostatní, co chtějí inzerovat...

14.12.2010 15:44:39

Joe

imlok
Reklamu poprosím riešiť s administrátorom webu.
Vďaka!

14.12.2010 15:48:47

jéééé,
zase jsen něco prošvihl, copak tu bylo? :-)

14.12.2010 16:01:41

Vybíráme z Bazaru

Target for Today + rozšíření
Target for Today + rozšíření
Akt. cena: 1550 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas