Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

gloss GW
Slyšel jsem, že GW vyrábí lesklé washe. Třeba by to mohlo být dobrý, ale nepátral jsem po tom, používámj běžné washe nebo armypainter v kombinaci s matným lakem

28.6.2017 14:42:04

lesklé figurky
Jak se píše níže - Vallejo: Gloss Varnish, Ardcoat od Citadel, určitě toho bude víc. Případně Army Painter Quick Shade (wash) zůstává lesklý. Ale (mezi námi), lesklý figurky sou strašně vošklivý a nepřirozený. Zvlášť na fotkách. Osobně stříkám matným lakem proti odleskům a následně dodělám lesklým lakem jen takový věci jako oči, krev, kovové zbraně/brnění, řetězy, drahokamy a pod.

28.6.2017 15:26:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmota na podstavec figurky pri barveni ci co to je
Zdravim, predem se omlouvam, mozna se to tu nekde resilo, ale ja vubec netusim jak to hledat. Na hodne youtube videich o malovani jsem videl, ze autor vezme figurku a na podstavec naplacne nejakou hmotu (neco jako zvykacku ci modelinu) a pak to cela naplacne na korek nebo na vicko od flasky - a teprve toto drzi v ruce, nemusi pak pri malovani drzet v ruce podstavec a ma tak mnohem vice prostoru pro malovani a samozrejme v klidu namaluje i podstavec.

Doufam ze je to pochopitelne, netusi nekdo co to je za hmotu ?

Diky!

9.8.2017 10:17:21

Dinas
Ahoj,

Já používám modelínu, když je ten model plastový a neváží tunu

9.8.2017 10:39:10

Dinas
Jmenuje se to Tack-it, něco jako modelína ale s lepšími vlastnostmi. Dá se koupit ve většině papírnictví, vypadá třeba takhle

https://www.vytvarny-shop.cz/kreativni-a-vytvarne-potreby/lepidla-a-lepici-pasky/tack-it-samolepici-hmota-faber-castell-20-g-4605.html

ale dělá se v různých barvách.

9.8.2017 10:44:21

Diky za odpovedi
Ahoj, super, diky vsem za rady, jdu shanet ten thack-it, vypada to dobre a stoji to jen fufnik :)

9.8.2017 11:42:28

...
ona funguje uplně stejně i oboustranná lepící páska, dokonce i když je ten podstavec figurky dutý a je tam jen kruh plastu okolo...

9.8.2017 14:02:54

oboustranka
ale u oboustranky se mi stava, ze zustane v podstavci a jde hur dolu.

9.8.2017 14:06:37

mindlesSheep
Jo přesně takhle základuju sprejem. Na lať nalepím oboustranku, dám tam aspoň deset modelů a stříknu to

9.8.2017 14:09:26

Army Painter Quick Shade Strong Tone
Mám Army Painter Quick Shade Strong Tone.
Chci ho použít při malování regimentů. Už mám bohužel tu plechovku doma delší dobu (5 let) a je po záruce.
Když jsem to otevřel, veškerý pigment seděl u dna a musel jsem to pořádně rozmíchat.
Konzistence je hustá. Je to řidší než med, ale mnohem hustší než plnotučné mlíko. Asi jako olej.
Navíc jsem po nanesení na figurku zjistil, že to dlouho schne (tak dva tři dny). Figurka se leskne, celé je to jako by v tom byl nějaký lesklý lak. Štetec je zalepený a nedá se ve vodě vyprat. Tzn. není to ředitelné vodou, ale potřeboval bych to naředit, aby se s tím dalo pracovat.

Otázky na zkušené, kteří s tímhle mají osobní praxi:
1) je to normální konzistence nebo je to po smrti a můžu to vyhodit ?
2) dá se to ředit a čím ? (nějaké ředidlo? - kamarád mi říkal něco o "mineral sprit")
3) "mineral spirit" - dá se koupit v ČR - máte s tím někdo zkušenost?

Se stínováním jsem celkem spokojený. Na singl figurky asi použiju nějaké washe, ale celé jednotky bych tohle prostě rád využil. Když toho mám doma 4 plechovky :)

Uvítám jakékoliv praktické rady a postřehy pro práci s tímhle produktem.

10.8.2017 11:29:36

Jorin
Zrovna nedávno jsem začal pracovat s plechovkou, co byla otevřená před cca 4 roky. Taky je to dost hustý, asi jako med, ale schne mi to klasicky 1 den

1. Ano, je to normální konzistence. Samozřejmě před otevřením 2-3 minut proklepávat.
2. Ano. Aby jsi používal AP quick shade, musíš si koupit terpentýn. Jednak v tom musíš vyprat štětec, jinak ho po jednom použití můžeš zahodit a jednak tím ředíš samotný QS. Namícháš si konzistenci a sílu, jakou chceš
3. viz 3, stačí ti obyčejný terpentýn. Já koupil litr asi za 160,-Kč

Nevím jak pokračuješ po uschnutí QS. Já to přetřu matným lakem a klasicky highlightnu. Musím říct, že je s tím víc práce než s washem, wash je hodně user friendly. Tohle musíš po nanesení QS štětcem stírat v místech, kde to má být světlejší, pak to schne, pak lak, ten taky den schne a pak teprve klasické vytahování.

Já už s jednou plechovkou dipnul tak sto modelů a je tam víc jak půlka :-)

10.8.2017 11:43:52

AP QS
Výsledek a lehčí postup ve WIP fázi je zde :

http://lobstr.rajce.idnes.cz/Zombicide_Zombie_-_WIP/

10.8.2017 11:45:05

Mathyas
Díky za informace. Terpentýn si pořídím.
Pokračoval jsem bez laku, je pravda, že jsem se k tomu dostal pak zase až o víkendu, a za ten týden ten QS proschnul dokonale. Takže jsem hned pokračoval highlitingem a nic zásadního se nestalo, šlo to dobře. Ještě chci dát drybrush nakonec na vytažení hran a pak lak.
Jako napadlo mě, že bych lehce lakoval v mezifázích. Možná to po tom QS bude dobré, že zmizí ten lesk.

Ještě jedno díky ... a jinak skvělá práce na tom Black Plague ... to mě taky čeká :).

10.8.2017 12:27:40

Jorin
Ten lak je určitě dobrý, zmatní to, což se mi líbí. Ale někdo má rád, když se to leskne jak psí kulky :-)

Díky a držím palce! Klidně dej vědět

10.8.2017 12:37:51

...
Terpentýn? No ty krávo, středověk v praxi...

Dělal jsem v laborce menší test s pracovním názvem "co rozpustí figurku" na figurkách z arcadia questu. Závěrem bych podotkl že nejlepší je toluen, figurku nerozpustí, dá se s tím smýt jak lak, tak zaschlá barva. Barvy ředí taky. Navíc se snáz odpařuje.

10.8.2017 15:57:20

čucháníčko
Jo, smrdí to. Who cares?

10.8.2017 18:40:57

A čím...
...čistíte štětce?;-)

10.8.2017 21:38:02

stastlivec
V případě dipování právě obávaným terpentýnem :-)

Jinak jen voda, vím, že na to něco je, ale zatím jsem se k tomu nějak nedostal. Hmm možná by mi ty štětce potom vydržely dýl..

11.8.2017 09:01:01

No...
...to já jsem právě na štětce něco měl, ale podařilo se mi to vyhodit. A protože už nějakou dobu dostávají dost zabrat, přišla chvíle na "odmašťovnu".:-) Nějaká doporučení pánové a dámy?

11.8.2017 11:27:25

nechci prudit, ale o půl stránky níže...
paladin91
- avatar

cistič štětců

najdeš v kterékoliv prodejně umělecných potřeba za pár šušnu a vyčistíš tím i to co pod vodou a mýdlem běžně nepustí.

14.12.2016 00:17:38

IggyLK

Cistenie stetcov.

http://www.generalpencil.com/the-mastersreg-brush-cleaner-and-preserver.html

Super vec. Da sa kupit na e-bay. Ako sa pouziva najdes na youtube. ;)

11.8.2017 11:39:39

Díky za upozornění
Tak hluboko jsem nedohlédl...:-)

11.8.2017 12:28:46

cena barvení
Zdravím, jen ze zvědavosti, maluje tu někdo na zakázku z Olomouce?

4.9.2017 14:42:02

Štětce
Zdravím. Potřebuji poradit s výběrem štětců na barvení figurek z Descentu. Co jsem pochopil na základní barvu (base vrstva) jsou tyto dva štětce: https://www.fantasyobchod.cz/army-painter-stetec-wargamer-detail-brush&page=1#review_scroll

https://www.fantasyobchod.cz/army-painter-stetec-wargamer-the-psycho

Co ale nevím, je to, jestli mohu tyto štětce použít na Shade vrstvu nebo na to jsou nějaké jiné specifické. Díky za radu případně tipy na jiné štětce.

PS. Nevíte jak je ten silnější štětec hrubý ? Jako první chci barvit větší figurky nestvůr a bojím se, aby nebyl moc tenký.

29.9.2017 11:49:26

Medic
Ty štětce co jsi sem nalinkoval jsou na strašně malé detaily. Kdybys to používal na celou figurku, tak odejdou rychle.

Možná mě tu někteří ukamenujou, ale na základní nabarvení používám tři velikosti od Koh-i-nooru (10kč za kus) a na detaily pak už štětce od army painteru.

29.9.2017 11:55:45

Kolinsky
Zkoušel jsem už poměrně dost štětců (army painter, citadel i neznačkové z papírnictví). Army painter odešel po chvíli a už v životě nekoupím, pro vysvětlení, ze všech zkoušených štětců držel nejméně dlouho tvar a i po řádném vyprání v něm tuhla barva, kterou jsem nevím proč nemohl vyprat ven.. Citadel je fajn, ale dost drahé. Nakonec jsem skončil u Kolinsky serie 33 (označené 3833), který se dá koupit třeba zde airbrushcentrum.cz . Bohatě ti stačí velikost 1 na base , na větší detaily 0 a na super detail 2/0. Na Wash používám syntetické štetce Milan za 10kč z papírnictví. Věř mi, utratil jsem dost peněz, než jsem k tomuto došel.
Přidám pár rad, i když barvíš jednu barvu, čas od času opláchni v kelímku s vodou barvu, aby ti nezasychala. Po ukončení práce pořádně proprat nejlépe klasickým jelenem (mýdlo) a teplou vodou.
Hodně zdaru!

29.9.2017 14:05:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas