Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

zacatecnik
zdravím,
chci zacit s malovanim fidurek do descenta a potrebuju nejake rady co se dá kde koupit a tak

je nejaky univerzalni Wash nebo je potreba na kazdou barevnou cast figurky stejny odstin Washe.

22.8.2015 21:11:30

wash
jsem taky začátečník, ale v podstatě stačí jeden wash.

23.8.2015 20:05:04

Wash
washe si můžeš i míchat za použití třeba Citadel Technical - Lahmian Medium. Dávám trošku černýho washe, hodně tohohle media a na špičku štětce tý samý barvy na který chci dělat stíny... jinak tohle medium slouží i k tvorbě Glaze. Opět, hodně média, a trošičku barvy ;o)

24.8.2015 09:41:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňákovi
no zesvětluješ a zesvětluješ až skoro do bílý. Barvy se ti budou slejvat a prolínat, když použiješ trošku retardéru, budou pak schout hóóódně dlouho, den, i víc, pokud to přeženeš. Třeba u toho Elfa bych šel postupně až do bílý a pak to přejel tou kovovou modrou hodně naředěnou Lahmian medium, ono to pak lehounce zmodrá a ty přechody barev při zesvětlování se malinko slejou... toť teorie, praxe chce hodně cviku, hlavně na míchání barev s těma různejma "pomocníčkama"

24.8.2015 09:51:53

wash
Ze zkusenosti pokrocileho zacatecnika: Washe doporucuji 3, tmavy, pletovy a hnedy. Washem nenatirat celou figurku, ale jen casti. Suchym stetcem odsavat vetsi nanosy z mist, kam wash stece. Lepsi je dat vic washe a pak odsavat, nez min. Na svetle hnedou, okrovou, zlutou a jim podobne pouzivat hnedy wash. Tmavy nenavodi dojem stinu, ale figurku tzv. zaspini. Na plet jedine pletovy wash. Rozdil mezi pletovym a tmavym je kvalitativne propastny.

28.8.2015 07:37:26 | Upraveno autorem (porovnej)

emailové barvy
Zdravím

Dostal jsem emailové barvy, jelikož jsem se zmínil že bych začal s malováním figurek. Jak jsem se dočetl, většinou se používají akrylové. Jak je to tedy s emailovými? Poradí mi někdo jaká jsou specifika práce s nimi? (kromě nutnosti lihu) Jak třeba drží, použití nějaké základovky apod.

Díky

1.9.2015 21:03:46

Jaký lak?
Jaký lak na akrylové barvy používáte a kde ho koupit?

20.10.2015 18:16:00

emailove barvy
Redit urcite ne lihem ale bud S6006 nebo nejlepe original redidlem Revell nebo Humbrol. Zakladovku nepotrebujes ale je dobre figurku odmastit (jar). Problem je dlouha doba schnuti a smrad.

20.10.2015 19:00:46

Akryl, prechody...
Ako dosiahnem jemneho prechodu medzi dvoma odtienami? Mam na mysli podobny efekt ako sa da dosianut striekanim. Ked som sa o to pokusal stetcom, vzdy som vytvoril "mapy". Existuje na to neaky jednoduchy ( :) ) sposob? Ako na to?
Dik

1.11.2015 13:02:19

Wet blend
Doporučuju tutorial (nejlépe youtube) na tuto techniku.

1.11.2015 23:22:27

Dik.
...to je to heslo, ktore som hladal. Moc dik.

2.11.2015 08:12:37

zlatá barva
Ahoj,chtěl bych se zeptat jak se dá dosáhnout této zlaté barvy (viz odkaz) vlastním barvičky značky citadel a mám od ní snad všechny odstíny zlaté a stejně se nemůžu ani přiblížit.(snad většina pochopí,že jde o barvu náramků na rukou) :)

http://www.beastsofwar.com/wp-content/uploads/2015/02/Frost-Giant-1.jpg

12.1.2016 16:11:45

lecwok
Základní problém je, že tohle je technika zvaná NMM, tedy non-metalic metal. Jde o techniku, kdy se kovy barví nekovovými barvami (zlatá většinou různými odstíny žluté a hnědé, stříbraná různými odstíny šedé, modré a bílé). Zlatou barvou takového efektu nedosáhneš.

EDIT: Celkem použitelnou teorii kolem NMM a drobný tutorial najdeš třeba tady: http://warhammer-empire.com/theforum/?topic=10116.0

12.1.2016 16:42:53 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

rivet wars
zvazujem sa pustit do vojacikov v rivet wars
nevie mi niekto poradit ako odmontujem figurky z podstavcov?
aby som nemusel znova objavovat koleso

1.2.2016 00:38:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy
asi odříznout skalpelem a potom napinovat..Ale dali by se barvit i s podstavcem ne?

22.4.2016 19:39:57

Barvy
Zdravím lidi :)

chtěl bych poradit s výběrem barev do začátku. Chystám se malovat kompletní Descent (všechny krabicové a figurkové rozšíření). Bude tam asi velký rozsah barev. Vyčlenil jsem si na to rozpočet cca 10 tisíc. Barvy Citadel. Jen bohužel ani za tohle nebudu mít kompletní barevný schéma od GW. Chci začít tímto :
Citadel Base Paint Set (11 barev)
Citadel Layer Paint Set (20 barev)
Citadel Dry Paint Set (10 barev)
Citadel Shade Paint Set (8 barev)
Citadel Corax White Spray
Citadel Chaos Black Spray
Army Painter - Anti Shine Matt Varnish
Army Painter Mega Brush Set (11 štětců)

No a dál dokupovat asi jednotlivé barvy. A tam bych potřeboval poradit. Určitě vezmu celou řadu Technical a Texture tam jsou věci co chci použít. Ale dál nevím. Je třeba lepší zkompletovat řadu Base a Layer na úkor ostatních..? Potřeboval bych poradit asi ty nejpoužívanější...Děkuji moc za každou radu.

22.4.2016 19:40:03

Barvy
Tvůj rozpočet je vskutku hodně velkorysý a podle mě "do začátku" až příliš rozsáhlý (a dle mého i zbytečný). Když vezmeš lahvičku barvy za 60 kč (teď počítám Vallejo) má za 2k přes 30 barev což je až až. Já osobně už v současné době dávám přednost právě barvám Vallejo, kvůli lahvičkám s kapátkem a rozhodně není potřeba každý odstín, který se prodává, protože na vlhké paletě se toho dá hodně namíchat samo domo a kupuji si je většinou tak 2-3 odstíny od barvy. Většina barev navíc ubývá jen velmi pomalu, já jsem dokupoval opakovaně v podstatě snad jen černou, červenou, bílou a zelenou. Set 11 štětců? Na co. Jeden větší, jeden na detaily a nějaký staší obyčejný z papírnictví za 10kč na drybrush. A štetce vyměňovat po jednom až je dotřepeš. Základový spray černý a bílý v pořádku, matný lak OK, shady pokud je používáš s citem se hodí všechny, ale v podstatě jde vystačit i se čtyřmi (černý, hnědý, sepiový a takový ten načervenalý - jména podle nového názvosloví neznám, pořád mám ještě doma ty letité straré se slavným Devlan mud-em :-)
Kompletace celých barevných řad je pro někoho, kdo se barvením chce fakt zabývat více a dělat figurky v úplně jiné lize než je kvalita figurek do Descenta.

22.4.2016 21:13:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Micc
diky!

22.4.2016 21:20:22

barvy
Souhlasím s Micc, Vallejo jsou lepší díky tomu že mají to kapátko a co potřebuješ tak si namícháš. Já už jsem nabarvil za 6 let dohromady tak 200 figurek jen s pomocí Citadel base set, washe a asi 10 postupně dokoupených barev Vallejo. S tím kapátkem se fakt výborně pracuje, když mícháš Citadelky z potu, jsou u toho velké ztráty...

A štětce stačí tak 3 různé velikosti + náhradní sada když se ti s jedním něco stane.

23.4.2016 13:23:31

Vallejo
Tak co čtu začíná se ručička vah naklánět na stranu Vallejo místo citadel :) Vážně je to výhodnější. Ve srovnaní s citadel co se týče kvality třeba washe a metalických barev atd je to jaké? A má třeba Citadel něco speciálního co Vallejo nemá (technical a texture řadu nepočítám)

24.4.2016 00:07:30

wash
Mno, wash mám od valleja jenom jeden (první a poslední), oproti citadel se strašně dlouho musí třepat a také se blbě dávkuje. Radil bych ti ještě nějaký retardér (spomalovač schnutí), vallejo ma gelový, ale lepší je nějaký tekutý. Např ja používám od darwi (30 ml tuším za 30 Kc), docela to zlepšuje vlastnosti barev a take můžeš dělat barevné přechody. Další potřebné např. ardcoat (citadel) - na leskle věci; ryza rust (citadel) a na to typhus corrosion (citadel) - na rez. Ohledně textur od citadelu mám takové smíšené pocity (málo matrošu za hodně peněz), svoji práci odvede herkules + nějaký sajrajt (písek, mletá káva).

24.4.2016 10:12:22

Texture rada - citadel
Kupil som si postupne komplet celu radu Vallejo game color (cca 130 ks) a mozem len odporucat. Taktiez som si kupil technical a texture rady od Citadel. Popravde texture by som asi moc neodporucal, pretoze mam z toho taky lahky pocit akoby ma oklamali. Je to jednoducho obycajna farba s primiesanym jemnym pieskom, vsetky zrna rovnakej velkosti. Krajsi efekt sa da dosiahut sodou bikarbonou / solou / cajom / premytym pieskom a pod. (Nalepis herkulesom, namalujes zakl. farbou, svetlejsi dry brush, tmavsi wash.) Dokonca aj technical rada od Citadel sa da pekne nahradit Vallejom:
Citadel - Vallejo
Liquid green stuff - Plastic Putty (70.400)
*Nihilakh oxide - Verdigris (72.135)
Typhus corrosion - Dry rust (72.136)
*Blood for the blood god - Fresh blood (72.132) / Dry blood (72.133)
Nurgle's rot - Vomit (72.134)
*Agrellan earth - Crackle medium (70.598)

*(Medena korozia od Valleja je mierne hustejsia a viac do zelena, Citadel krv je trochu tmavsia oproti Vallejo, a praskanie farby earth je trosku krajsie oproti crackle medium - aj ked ho nemam este poriadne otestovane.)

Nechcem tvrdit, ze Citadel nie je dobry, ale kazdy chvali svojho boha a ja som si na Vallejo velmi zvykol. Vidim v nom viac vyhod ako len "kapatko" :)
Sry za nizsiu kvalitu fotiek, fotene tabletom pri blbom svetle. Prikladam aj par svojich vytvorov. :)
https://goo.gl/photos/thcZRjScaJRpyojb8

24.4.2016 10:23:53

IggyLK
To zní dobře. Moc děkuji.

24.4.2016 10:36:01

Vallejo Ink, Extra opaque
a prosím ještě k čemu přesně slouží řady ink a Extra opaque?

24.4.2016 11:49:41

GeneralX
Extra opaque - zmes farby obsahuje viac pigmentu oproti beznej farbe. Podstatne zvysuje kryciu schopnost / nepresvita. Dobra ako napr. base color.
Ink - opak opaque ( :) ) , obsahuje menej pigmentu, hodne presvita. Dobra pre zmenu farebnych tonov. (Pozor, kryje ovela lepsie ako wash.)

https://goo.gl/photos/bTs3gfSTVypS2oDU9
Farby na palete su namalovane na folii, nie na papieri.

24.4.2016 12:36:10

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny LCG - rozšíření Dornské písky (CZ)
Hra o trůny LCG - rozšíření Dornské písky (CZ)
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas