Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

IggyLK
Takže extra opaque je dobry na drybrush třeba? Jo jak jde drybrush s normálníma vallejo barvama je to ok? K těm inkum ony teda nahrazují washe nebo je to jakoby jiná úroveň washe? Nedokážu si to prakticky představit. Díky za rady.

24.4.2016 12:59:25

Rozdiel...
Lepsie raz vidiet ako 100x pocut.
https://www.youtube.com/watch?v=vuTCEzyZ50o

Dry brush vies urobit s akoukolvek farbou, ale popravde extra opaque som na to neskusal.

Btw, silne odporucam glaze medium (70.596). Pekne spriehladni farbu a da sa potom vytvarat tienovanie - blending.
https://youtu.be/VH6K297EWnI

24.4.2016 13:18:17 | Upraveno autorem (porovnej)

IggyLK
A není to stejný jako u citadel Lahmian Medium? To už jsem viděl v Sorastrových videích. Natíral čistým mediem ve finále po zalakování ještě části které se měly víc lesknout nebo zvýraznit. Taky to kapal v průběhu malování do barev asi aby zvýraznil víc tu barvu.

24.4.2016 13:37:06 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX
Lahmian medium nepoznam. Vallejo na upravu farieb pouziva "medium" a na upravu povrchu "varnish". Medium na povrch ma este nenapadlo pouzit. :)

24.4.2016 13:45:32

chci začít
zdravím chci začít s malováním pročetl jsem si forum a chci si koupit barvy bud Citadel nebo Vallejo poprosil bych jaké si mám koupit základní barvy nebo nějaký set? chci začít barvit Descent :) samozřejmě že první vyzkouším plastového vojáčka jako pokus. a k tomu nějakou tu základovou barvu spíše nanášenou štětcem a poslední věc výběr štětců.

3.10.2016 15:56:06

starter
Zdar, kup si od citadels základní sadu, vyjde asi na 800 - je to na malování warhammeru, ale dá se s tím malovat cokoliv (mám za sebou zombicide i blood rage). Jsou v tom základní barvy a nějaký štětec. Určitě kup více různých velikostí. Sólo si přikup lahvičku washe na stínování - já koupil černý nul oil a pak hnědý, který je supr na pleťovku. Pak je potřeba základovka ve spreji (černá) a doporučuji i matný lak. Počáteční investici počítej tak 2000.

3.10.2016 16:16:50

stater
a jaký by si doporučil stater našel jsem Citadel Base Paint Set je tam 11 barviček bude mi to stačít ??nevidím tam třeba stríbrnou + ktomu ten wash a základovka.S tou cenou počítám. Nebo set Dry paint

3.10.2016 16:38:25

starter
V tom starter setu je stříbrná i zlatá. Je to tenhle set http://www.tomovyhry.cz/zbozi/citadel-base-paint-set/

EDIT: na ten dry set bacha. jestli to nejsou barvy na dry brush :)

3.10.2016 17:23:45 | Upraveno autorem (porovnej)

chci začít
a poslední otázka :D jakou barvu používáš na plet ?
mám si k základní sadě přikoupit ještě nějakou barvičku co se hodně používá?

3.10.2016 19:24:52

Pleťovka
V tý sadě je bugmans glow, která je hodně tmavá. Takže ji přimíchávám do bílý. Ale určitě se dá koupit přímo lidská pleťovka :) já si přikupoval jen kovovou barvu na brnění a zbraně (dá se i ta stříbrná) a blood for blood god na krev. U zombíků must have. A dají se tím špinit třeba zbraně. Jinak jsem si vystačil s tou základní sadou. Good luck :)

3.10.2016 21:25:17

bílý sprej na základ
na obličeje mám dwarfs face, myslím, nebo tak nějak

4.10.2016 12:39:45

Za mne
Určitě bych vzal bílý základový sprej. Lze na to malovat i světlýma barvama.
Ten startovací balík Citadelek je dobrá volba, počítej, že toho postupně dost přikoupíš. Ten štětec co tam je fakt základ. Dokup nějaké jemnější.

Na pleť požívám 3: Kislev Flesh, Ungor Flesh, Bestigor Flesh. (různé tmavosti a odstíny. Ta první je tuším nejuniverziálnější)

Wash mají přímo pleťový - Reikland Fleshshade případě Seraphim Sepia není také špatná jako pleťový wash.

4.10.2016 13:31:04


díky moc
ten základový sprej mam vzít od citadelu ??nebo jinou značku ? S tím štětcem jejich spousta jaký používáte značku a velikost vůbec nevím jaký mám pořídit

6.10.2016 11:20:38

malování
Štětce s přírodními štětinami, kulaté ve velikostech 0, 2/0 a 5/0 a jeden placatý (tuším mám velikost 2) na dry brush.

6.10.2016 12:37:35

...
Jestli to bude citadels nebo army painter sprej je asi fuk. Velikosti - v tý základní sadě barviček máš "S", to je takový normální štětec. Určitě si pořiď nějakou nulku na detaily. mám opět zkušenosti s citadels a army painter a citadely mi seděj víc. No a na washování a dry brush si pořiď nějaký šunty v papírnictví. :)

EDIT: jen doplním, že army painter ty 0, 2/0 a 5/0 pojmenovává nějak jako detail a insane detail a pod.

6.10.2016 12:39:11 | Upraveno autorem (porovnej)

díky moc
už jsem nabarvil nějaké figurky a jsem spokojený hned to vypadá jinak ta hra :)
Chci se zepat jestli používáte na figurky nějaký lak ? popřípadě jaký ?
Vylepšujete nějak podstavce ?? kamínky,tráva nebo jen je natřete?

10.10.2016 16:26:35

lak
Já používám Anti Shine Matt Varnish od Army Painter.
Podstavce nezdobím, takže s tím ti bude muset poradit někdo jiný :)

10.10.2016 20:38:14

podstavce a lak
jako lak pouzivam citadel purity seal
podstavce zdobim, bud mam v modelarskych shopech koupenych nekolik odstinu travy, umely snih nebo sutriky.
podle typu to na to nalepim.

a nebo jsem si koupil podstavce s motivy, ktere namaluju, pripadne dozdobim travou a uriznu chlapkovi nozicky u staryho a prelepim na novy.

k tomu je dobry mit maly vrtacek, provrtat podstavec a nozicky a propojit podstavec a figurky nejen lepidlem ale i dratkem

par fotek s podstavci je videt u descentu v mych fotkach

11.10.2016 11:09:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Podstavce a lak
Lak používám od Citadelu. Matný finish ... buď s tím opatrný, POŘADNĚ vždy protřepat a jemné vrstvy. Nejlépe se s tím nejdřív nauč na nějaké trénovací figurce. Špatný postup umí figurku zničit (velké vrstvy - lesklé, neprotřepané - zakalené).

Určitě je dobré ho tam dát. Uzavře to barvy a vydrží to víc než samotná akrylka.

Podstavce: Zdobím, mám nakoupené různé samolepící trsy trávy, posypovou trávu, drcený korek na kamínky atd. ... velmi dobrou zkušenost mám s tou speciální řadou barev od Citadelu, které mají strukturu už rovnou v sobě. (např. Stirland Mud - Celá série se jmenuje: Texture Range ).

Dělal jsem tak např. Avrica:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/descent-vypravy-do-temnot-2-edice-2578/obrazky/?sort=thumbs

Hned první obrázek .)

11.10.2016 15:52:32

cim cistite stetce?
zatim jsem propiral pouze ve vode, ale nejde to vzdy poctive vycistit, co pouzivate?

31.10.2016 09:24:44

Cistenie stetcov.
http://www.generalpencil.com/the-mastersreg-brush-cleaner-and-preserver.html

Super vec. Da sa kupit na e-bay. Ako sa pouziva najdes na youtube. ;)

31.10.2016 14:17:50

cistič štětců
najdeš v kterékoliv prodejně umělecných potřeba za pár šušnu a vyčistíš tím i to co pod vodou a mýdlem běžně nepustí.

14.12.2016 00:17:38

Článek Rychlokurz barvení
Zjistil jsem, že když se přidá příspěvek pod článek, tak se neukáže na titulce, takže si toho asi nikdo moc nevšimne. Hodil jsem tam pár otázek ohledně "aktualizování", aby byly odpovědi právě u článku. Mám je radši přepsat sem, nebo tam někdo ze zkušených barvířů mrkne?:)

15.1.2017 20:55:41

vysoký lesk
Ahoj lidi jen malý dotaz barvím barvama od citadelu a zajímalo by mě jestli je nějaká možnost jak zachovat na figurce vysoký lesk (podobný tomu jako když se čerstvě nanáší wash) ten efekt vypadá nádherně pak to zaschne a tak nějak to celou figurku zmatní . Pomůže na to nějaký lak na dokončené modely ? Mám pouze ten průhledný polomat ve spreji a není to nejlevnější tak se ptám zda by pomohlo koupit ho v lesku . Díky

2.5.2017 20:25:28

Gloss varnish
to je to co hledáš. Od Citadel se to jmenuje Ardcoat.

2.5.2017 23:28:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Párty ALIAS
Párty ALIAS
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas