Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

@VinasSolamnus 

Tipů je hodně, na BGG je ukázka krásné práce s černým základem….

https://boardgamegeek.com/geeklist/51342/painting-guide-memoir-44-miniatures

Čím víc si k barvení zjišťuju informací, tím těžší je vybrat si správnou techniku barvení a nářadí :) 

15.11.2022 16:15:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@Drussbarb 

Jestli začínáš, tak neřeš techniky. Prostě nabarvi figurky podle nejlepšího vědomí a svědomí, případně na to plácni wash a když to bude moc tmavý, tak vytáhni detaily highlightem.

Techniky bych zkoušel až posléze, plus si teda myslím, že na figurkách z Memoiru toho stejně moc nevyzkoušíš. 

15.11.2022 20:21:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@VinasSolamnus 

Rád bych se šel cestou, že co se na Memoiru naučíš, na Scythe jako když najdeš.

Ale asi přeháním přípravu, to je jasné :)

15.11.2022 20:46:18

@Drussbarb 

Taky jsem nepodcenil přípravu když sem začínal. :)

Učit se budeš stále, to nikdy nekončí. Musíš si jen zvolit co si zaslouží zprasit jako první a do dalších projektů už můžeš aplikovat pokročilejší techniky až si budeš jistý se základním náteřem, washem a drybrushem. Já třeba začínal na tom Scythu.

Hlavní je se do toho dokopat a taky to dokončit, to je kolikrát ten největší oříšek.

Tak jak to máš vtom odkazu je to parádička, ale počítej s desítkama hodin navíc jestli všechny tyhle kroky chceš aplikovat a zároveň se to na tom budeš učit. Dělal bych všechny kroky sériově na všech stejných modelech, to by ti taky mohlo ušetřit čas. 

16.11.2022 06:44:10

V čerstvě otevřené lahvičce Citadel Squig Orange mám akorát hroudu hmoty a okolo trochu tekutiny:) Skoro mi upadla ruka, ale rozmíchat se mi to nepodařilo, copa by se s tím dalo ještě udělat?

15.3.2023 10:50:47

@Herald Můžeš zkusit přimíchat Lahmian Medium nebo destilovanou vodu.

Některé barvy co se rády hodně dělí na pigmenty, leží rok ladem a nechcou se promíchat, jako třeba některé metalické odstíny Citadelek, protřepávám po chvilkách několik dní. Skleněné kuličky pro míchání jsou taky fajn.

15.3.2023 11:07:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Herald: Reklamovat?

15.3.2023 11:08:37

@holysock Mám v tom nerezové kuličky, ale jak je ta hrouda v celku, tak to vlastně lítá jen kolem sebe. Zkusím s tím trochu bušit každý den, jak říkáš a třeba to postupně povolí.

15.3.2023 11:53:22

@Herald Rozumím. Chtělo by to asi trochu i proředit, pokud je té tekutiny málo tak se asi na původní stav jen tak nedostaneš.

Pokud byla neotevřená tak to musí být nějaký ležák.

15.3.2023 12:12:25

@holysock Já ji měl doma asi rok, jak dlouho byla kde před tím, to samozřejmě netuším. Ono je tam té takutiny relativně dost, jde jen o to znovu ty komponenty smíchat, takže moje původní otázka směřovala k tomu, jestli je na to nějaký fígl, nebo se ta hrouda prostě jen musí mechanicky co nejvíc rozbít, aby měla šanci se rozpustit. Vidím tedy, že bé je správně:)

15.3.2023 12:48:15

Já dostal na podobný dotaz radu rozmíchat to špejlí a pak případně nabírat po kouskách na paletu a ředit to až na ní jen podle potřebného množství. Dokud barva nevyschne, tak se dá stále použít. U metalických bych čekal, že to může být dost problém, protože to jsou mimo pigmentu i kovové minivločky (nebo nějak tak mi to někdo kdysi vysvětloval).

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

15.3.2023 14:58:54

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas