Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Seladean: Tak to si opravdu nemyslím, že GW je pouze “předražený midrange”.. ;) Mám barvy od Army Painter, Vallejo a Citadel a Citadelky jou bezkonkurenčně nejlepší.. nehledě na to, že s nima nemusíš třepat jak idiot a pak ti s té flaštičky nevyhrkne spousta barvy, kterou vyplýtváš.. tak ale každýmu vyhovuje něco jinýho.. ;)

25.12.2021 12:07:39

@Azalin Původně jsem chtěl do Citadelek jít (ano, spousta lidí si je pochvaluje), ale odradily mě problémy se zasycháním jejich barev - v nejrůznějších diskuzích je spousta stížností. Vallejo a Army Painter prý naopak díky tomu kapátku vydrží několik let. Promíchání barev by měly řešit tzv. Mixing Balls. Vzhledem k tomu, že nebudu barvit žádná kvanta, ale chci barvení mých figurek rozložit na několik let (a to jen na zimní období kdy je na to čas), tak chci, aby mi barvy vydržely a ne abych příští rok musel kupovat nové…

25.12.2021 13:06:06

MikeDundee: Nevím, to se mi zatím nestalo, spíš s Army Painterama v kapátkách jsem měl problémy, ale Vallejo je dobrá volba a většinou lidi preferují ty kapátka.. ;)

25.12.2021 20:36:54

Ještě bych měl na zdejší malíře jednu otázku - budu barvit poprvé v životě, pomalu finišuji s výběrem značky barev, jednotlivých odstínů a druhů (wash, metalic) barev. No a v nějaké diskusi mě zarazila poznámka o tom, jak nějaké washe smrdí. Tak mě napadlo, chtěl jsem barvit po večerech v kuchyni, nezasmradím ji celou takovým způsobem že by mi manželka barvení zatrhla ? :-) Předpokládejme, že už budu mít modely naprimované, jde mi o ty další fáze - basecoating, washe, použití různých metalických barev… Je nějaká řada barev od nějakého výrobce, které bych se měl kvůli smradu vyhnout (např. obsahuje mnoho ředidla - předpokládám že to asi bude problém u některých washů), nebo naopak která je téměř bez zápachu ?

25.12.2021 22:49:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@MikeDundee ak môžem poradiť, chod do AK 3gen farieb. Dovolím si tvrdiť ze sú teraz naj (z dostupných) a ani nie sú drahé. Kopa z nás čo maľujeme na ne v poslednej dobe prešla resp. pomaly prechádza. Svoj názor na GW nezmením - začínal som s nimi a aj vďaka ich layer range farieb som skoro v ostal na beginer levely (hrozne sa s nimi robil glazing a feathering - myslel som, že to len neviem urobiť a skoro som to vzdal - prešiel som na AK a celý svet trikov s farbami sa mi otvoril. Nehovorím že sa to aj s nimi nedá, len načo si sťažovať cestu za progresom?).

L.

----------
Painting:
https://www.instagram.com/lacikmaj/

25.12.2021 22:57:41

Akrylové farby na vodnej báze nesmrdia, dont worry ;)

----------
Painting:
https://www.instagram.com/lacikmaj/

25.12.2021 22:59:49

@MikeDundee A pokud chceš výběr ještě více zkomplikovat, tak se dají u nás koupit už i barvy Scale75, které jsou taky super.. coloursofwarriors.com

Smradu se nemusíš bát, klasická ředidla už vtěchto barvách nejsou. Vallejo má i různá média kterými můžeš suplovat ostatní produkty. S Vallejo Thinnerem si můžeš dělat vlastní ink/wash. Glaze medium dělá něco jako Citadel Layer. U metallic media počítej, že je v základu bílé, takže bude dělat světlejší odstíny zvolené barvy.

Sám mám Barvy převážně Vallejo, ale třeba washe mám Citadel a neměnil bych, pěkné odstíny, ideální objem. Jsou objemově větší oproti Vallejo, takže ta cena pak taky není významně odlišná. s odstínem Nuln Oil a Agrax Earthshade jsem si na začátku natírání vklidu vystačil. (A časem jsem dokoupil ještě pár dalších odstínů.O:-) ) Zasychání u Citadel, když nejsi vepř, co má zaflákaný hrdlo lahvičky a ještě to navíc špatně zavře, tak ji dřív spotřebuješ než ji vyhodíš.

26.12.2021 00:27:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jaké štětce máte nejraději? Jakou velikost štětce a preferujete nějakou značku? Já osobně, jako začátečník, nejraději používám od Army Painteru řadu Wargamer. Teď jsem si koupil Red Sable Kolinsky Vallejo a příjde mi šílený, proto vznáším tento dotaz. Díkes

7.1.2022 08:48:44

@maca.158 Podle mě to bude dost individuální. Teď z hlavy nevím, jaký přesně štětce používám - myslím, že Da Vinci Harbin Kolinsky atd. atd. a nedám na ně dopustit. Velikost používám dvojku a trojku a jsou to neuvěřitelný držáky. Doufám, že jsem to teď nezakřiknul :-D 

S dvojkou jedu docela intenzivně tak dva roky a furt super drží. A to jako správný amatér - byť si troufnu tvrdit, že nebarvím úplně zle - používám jeden štětec na všechno a žádný speciální mýdla nebo tak. Trojku mám asi tři roky a tam už je stáří trochu znát, ale na větší plochy furt dobrej. Naopak třeba štětce od Armypainteru mi vždycky strašně rychle odešly.

7.1.2022 20:20:46

Poradíte mi krycí žlutou barvu. Mam od Army Painter Daemonic Yellow a na větší ploše (1×1cm) mam pocit, že i po třetí vrstvě prosvítá. Vím, že je to obecně problém žlutých (i v profi sortimentu uměleckých barev je většina žlutých transparent nebo semi transparent). Citadel, nebo něco jiného bude fungovat? Díky 

15.1.2022 23:23:30

Daemonic Yellow je opravdu démonicky špatná… Citadel Flash Gitz Yellow třeba kryje suprově..

16.1.2022 10:41:29

@Azalin díky, vyzkouším.

16.1.2022 16:42:39

chcem sa spýtať,

dá sa maľovať farbami od army painter aj na kovové figurky? prípadne na resinové,

alebo je to len na plast,

zatiaľ všetko kupujem plastové, kedže army painter mám,

ale u niektorých hier majú aj kov alebo resin napr a nie je mi úplne jasné či to nimi zamaľujem…

5.4.2022 12:37:15

@Lucas 

Barvení kovových figurek od jiných se vlastně nijak neliší. Dáš základovku a barvíš. Pro mě jedinou nevýhodou kovových figurek je to, že když ti upadnou, tak se na 99 procent někde barva odře.

Ještě je dobrý kovový figurky před základovkou dobře omýt, sníží to riziko odlupování barvy. Tomu by mělo zabránit i nalakování po nabarvení, ale s odlupováním nemám (naštěstí) zkušenost (radši to zaklepu na dřevo, protože 90 procent figurek mám z kovu :-)

5.4.2022 13:21:57

tak ja používam aj na plastové základovú farbu a aj krycí lak,…

lepidlo používam tiež od army painter - super glue.

 

takže malo by to teoreticky fungovať s tým čo mám?

5.4.2022 13:38:02

Úplně v klidu. Já to psal proto, že znám lidi, co plastový/resinový figurky nelakujou, ani když s nima hrajou.

Jinak lepení kovu je trochu voser. Aby to fakt drželo, tak je lepší obě lepené části navrtat a pro zpevnění mezi ně strčit tenkej drátek (já používám kousky kancelářských sponek). 

5.4.2022 23:26:08

Zdravím, máte niekto farbu alien purple od army painter,

nedávno som ju kúpil, ale na počudovanie je ta farba nejaka extrémne hustá, nešla mi rozmiešať ani s ocelovými guličkami, až keď som ju zapojil o tyčový  mixer tak sa farba vo flaštičke rozmiešala, avšak hustá je stále keď ju nakvapkám, nie je vôbec na palete tekuá ale taká kašovitá,

mate s tým niekto skúsenosť? premýšľam či existuje niečo čo by som do nej vlial ( 1 - 2 Ml) aby mi zredla a bola menej hustá a dalo sa s ňou v pohode maľovať, pretože takto sa s tou farbou maľuje strašne,..

eventualne čo sa stane keď do tej flaštičky nalejem 2 ml vody, zriedne farba alebo bude nepoužiteľná?

16.4.2022 18:28:48

Lucas: No já ji mám a je celkem v pohodě.. teda na to, že je to Army Painter.. asi vadnej kousek..

16.4.2022 19:50:08

Opravdu některé barvy od AP jsou extremně husté a pak se špatně míchají. Kuličky jsou sice základ ale tady moc nepomůžou. Pak to dělám takhle podle YouTube (zdroj už neznám) :

  1. AP Mixing Medium si naředím 1:1 s destilkou - ta musí být, aby se to časem nezakalilo či nezkazilo
  2. Lahvičku s barvou odšpuntuju a dokonale rozmíchám špejlí či něčím podobným, hlavně u dna
  3. Pak přidám cca 5-6 kapek nařeďeného AP MM.                                                                        Pomáhá to i k lepší promíchání barev a tak třeba AP Daemonic Yellow je trošku použitelnější. 

20.4.2022 11:36:40

ďakujem, pokiaľ by som tam dal len to mixing medium tak by to zošpatnelo?

poprípade ak by som do toho dal vodu z vodovodu stane sa s tým niečo?

20.4.2022 11:51:40

Několik let barvím figurky, používal jsem matný lak a figurky nelepily. Nicméně teď mám lesklý lak Army painter a figurky mají samozřejmě sklovitý povrch a jsou lepivé po doteku. Dá se to nějak ovlivnit? Nebo je to automatická vlastnost lesklého laku.

 Děkuji za případnou odpověď.

11.6.2022 09:32:39

Ahoj, patřím mezi začátečníky (1 rok), takže mě ber s rezervou, ale zkušenost mám takovou, že lak v lahvičce (lesklý nebo matný od Armypainer) drží pevně a nelepí. Zato u spreje se mi stává, že někdy figurky zůstávají lepkavé. To ale přikládám k tomu, že ještě nemám vychytaný systém, jak sprej nenášet a možná je lehce přesprejuju. Vzhledem k tvým letitým zkušenostem mi ale tohle nepřijde pravděpodobné, takže v tom to asi nebude. Pak jsem si také všiml, že záleží na materiálu figurky. Měkčí plasty jsou náchylnější k lepivosti.  

17.6.2022 10:38:45

No já mám letité zkušenosti s matným lakem, tam se přesprejování projevilo “zabílením” figurky a bylo to celé zničené. Bezbarvý lak mi to neudělal, ale je pravděpodobné, že jsem přitlačil na pilu a pod niterným pocitem “pomáhat a chránit” jsem to přepískl a figurku  ulepil větší vrstvou laku.

17.6.2022 11:10:51

Lepit by neměli. Může to být kombinace více faktorů, vlhkost okolí dělá taky hodně. Za sebe ale musím říct, že s Army painter laky nemám dobrou zkušenost. Nevím jestli jsem chytil zrovna nějaké vadné kusy, ale i matné varinty tu figurku vybělí více než je obvyklé.

Nevím jaké máš možnosti, ale osvědčilo se mi nechat si namýchat lak do spreje v obchodě na barvy co dělají karoserie do aut. Nechám si udělat matný, satén, nebo lesk podle potřeby, parádně tvrdý povrch. Jediná nevýhoda je že je potřeba ho třeba do měsíce spotřebovat, takže si to chce naplánovat větší množství zaráz.

17.6.2022 12:16:09

Chystám se barvit krysy (skaveny) do Blood Bowlu, ale vaham, jakou použít barvu na jejich kůži. Doporučili byste mi nějakou s krátkým popisem, jak to pak vypadá?

26.6.2022 10:43:33

Vybíráme z Bazaru

Česko: otázky odpovědi + Junior + rozšíření
Česko: otázky odpovědi + Junior + rozšíření
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas