Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

@Curuj Takže když jsem barvil mixem žluté a červené, tak na dry použít jen tu žlutou? Nebo tu mám bílou (Corax white). Mám barev zatím jen pár, do začátku :)

6.11.2021 22:27:34

skôr si daj viac tej žltej než pri prvom nátere

6.11.2021 22:58:21

OK, díky, zítra to vyzkouším.

7.11.2021 00:16:26

LNF

V podstatě existují 2 postupy. 1. Drybrush, kdy použiješ štětec se suchou barvou. Vzhledem k použitým barvám bych použil asi nejlépe ushabti bone nebo screaming skull. Pokud si použil shade, tak by mohla stačit ta averland sunset. 2. Možnost je použít shade. V tomto případě asi agrax a pak jednotlivé vystupující části znovu natřít averlandem a pak znovu ještě světlejším averlandem. Obecně na žlutou barvu pozor. Pro lepší vyniknutí je lepší dát bílý podklad. Drybrush žluté bude asi nejlepší bílou.

8.11.2021 14:51:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@LNF To už zní hodně hitech:) Hlavně jsem ještě nesebral odvahu to udělat, docela se mi líbí, jak vyšel první nátěr a nechci si to hned zkazit. Ale je to jen hlava, pořád ho můžu vytisknout a nabarvit znovu, když to pohnojim:)

10.11.2021 23:09:03

Určitě už to tu bylo, ale hledání tady je fakt o nervy, tak se blbě zeptám znovu.

Světlo

Čím si svítíte? Pokud možno něco aktuálního, např. světlo z Lidlu před 6 lety je sice super, ale většinou už nesehnatelné.

Lak

Lakujete dokončené miniatury? Pokud ano, čím?

10.11.2021 23:11:05

Světlo:

Používám tohle a velká spokojenost: https://www.lidl.cz/p/livarno-lux-led-lampa-s-lupou/p100312890. A dokonce je skladem :-)

Lak:

Používám Vallejo Matt Varnish a lakuju ručně štětcem. Při větším počtu figurek je to řehole, ale se sprejem nemám dobrou zkušenost. Tím nechci říct, že sprej je na nic, spíš je pravděpodobnější, že jsem to pokazil já špatným postupem a manipulací, ale u ručního lakování tohle riziko odpadá.

10.11.2021 23:21:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Herald 

světlo: Doporučuju vydržet a počkat si na nějakou dobrou akci v LIDLu, popř. projít e-shop a nebo nějaký hobby-obchod typu Hornbach apod.

lak: Naprosto maximální spokojenost s Citadel Munitorum Varnish sprejem. Co chci lesklé přelakuju štětcem lakem Ardcoat (tady asi ale určitě existuje lepší/levnější varianta - posledně části přelakované Ardcoatem mi, nevím proč, lepí, možná tím, že nebyl ředěný a je ho tam moc).

11.11.2021 00:26:19

Froggery: No jo ale stojí skoro tři litry.. ;) Já mám tohle a jsem s tím spokojenej: https://www.berge.cz/led-stolni-lampa-kreslirska-bila-10w-600lm-multiwhite/

11.11.2021 08:18:53

@VinasSolamnus 

Svítí ta lampa dobře? Na tom jediném obrázku tam to vypadá, že svítí čistě pod tu lupu jenom, tak jestli se pod tím dám malovat dobře i bez lupy

11.11.2021 09:07:06

@Infidus Svítí dobře, používám ji i mimo barvení jako klasickou stolní lampu když dělám podstavce, terény nebo dokonce i na focení figurek (amatérský, žádnej profi setup :-)

11.11.2021 12:10:24

@VinasSolamnus Díky za tip, uvažuju spíš o téhle https://www.lidl.cz/p/livarno-home-led-lampa-s-dennim-svetlem/p100331481, snad bude svítit stejně dobře.

11.11.2021 12:36:56

Herald: No jak myslíš. :) Než shit z Lídlu, raději bych si připlatil..

11.11.2021 13:12:28

@Azalin Tady se musím Lidlu zastat :-) Lampu mám tři roky a za ty prachy fakt super. Dokonce i drží pevně na stole, což když jsem viděl ten držák, tak jsem nevěřil :-D

11.11.2021 13:36:05

@Azalin - přesně tak, taky mám lampu z LIDLu už nějaký ten rok, dělá se s ní výborně a takhle vyhovující (lupa, světlo, odkládací přihrádky v podstavě) jsem zatím ještě neviděl.

14.11.2021 02:17:18

Ja mám 2x tieto:
https://www.ikea.com/sk/sk/p/tertial-pracovna-lampa-biela-70355455/

…s 6000/6500 LED žiarovkami. Dve preto aby som si nerobil tieň pri maľovaní (jedna zhora, druhá zboku). 6000-6500 svetlo je denné chladné - dobré na painting.

Dakedy stála jedna 8€ + LED žiarovka 4,5€. Najlepšia investícia ever…

 

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

14.11.2021 15:20:18

@VinasSolamnus Tak jsem dal na tebe a pořídil tu lampu z Lidlu. Musím říct, že je fakt super, co se týče světla a manévrování, ale ta lupa je víceméně nepoužitelná :) Ale každopádně jsem spokojený

19.11.2021 01:09:57

@Infidus Já už bych teď bez tý lupy neudělal ani čárku. Ale je pravda, že ze začátku to byl velký nezvyk a dost dlouho trvalo, než jsem se s ní naučil barvit.

19.11.2021 10:46:56

Mně příjde, že je to pod ní ostrý jen když je ta figurka nalepená na skle, kam se mi už ale nevejde ani štětec, jakmile jí dám trochu dál, tak se to šíleně rozostří a není nic vidět

19.11.2021 14:12:02

@Infidus hodně záleží, jak daleko máš oko. Zkus trochu experimentovat s nastavením polohy lupy, posedu a ono ti to nakonec půjde.

Jí jakožto “brejlovec” s pětkama lupama na nose, si prostě nasadím druhé brýle na špičku nosu mám to jak hodinář. Akorát pak po hodině malování když vstanu od stolu, tak mám rozhozený odhad vzdálenosti (ale rychle se to srovná). :)

19.11.2021 14:24:26

@Infidus  Přesně s tímhle jsem měl problém, že jsem se nemohl vejít pod lupu s figurkou a štětcem. Ale jak píše peca007, po čase jsem přišel na to, jak daleko mít figurku pod lupou, z jaký dálky do lupy koukat a pohoda. A rozhodně u toho nemusím dělat nějakou gymnastiku nebo tak. To bych ani nevydržel s ohledem na počty figurek, co nabarvím :-) Teď už prostě pohodlně sedím v křesle a barvím.

19.11.2021 15:38:40

Ahoj, chtěl bych se zeptat těch, kteří používáte barvy značky Vallejo.
Jaké jsou alternativy k jednotlivým druhům barev, tak jak je máme u GW (a k nimž je většina návodů na internetu) - jde mi o tzv. "svatou trojici" ;-) Base, Shade, Layer. Očividně Base Color(GW) = Game Color (Vallejo), ale co dál ? Platí, že Shade (GW) = Wash (Vallejo), nebo jde o něco jiného ? U Valleja jsem nenašel nic pro Layer - takže pak ředíte např. barvy Game Color s vodou abyste docílili více teklavého a méně krycího efektu ?
Nebo prostě u Valleja používáte jen základní řadu Game Color a pak na to používáte barvy Shade a Layer od GW ?

12.12.2021 07:12:52

@MikeDundee 
Vallejo to nemá takto členené ako GW.

GW:
Base - hustá GW farba
Layer - redšia GW farba vo viac gélovitom médiu
Shade - cca to isté ako Wash u Valleja

"Očividně Base Color(GW) = Game Color (Vallejo)" - toto nie je pravda

Layer je špecifická konzistencia farieb kt. má len GW (má hrozne divné médium v kt. je pigment). Bohu žiaľ, s takou farbou sa dá robiť málo trikov, lebo to médium je proste nafigu. Ono… maľovať sa dá so všetkým, len načo si to sťažovať, všakže? ;)

Vallejo má rady:
Model
Game
Game Air
Wash
Ink
Metal
Surface
Panzer Aces
atď.

Konzistenciou sú všetky (okrem Wash, Game Ink, Game Air) rovnaké.

Jo a áno, riedi sa vodou. To len GW prezentuje suchú paletu - nezmysel. Btw na YT nájdeš "dobrých" návodov ako maľovať viac s Vallejo (alebo Ak 3gen) farbami ako s GW farbami (GW sú proste predražený midrange). Ale aj medzi nimi sa nájdu dobré farby… len je ich pomenej.

L.

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

12.12.2021 14:40:08

@Seladean  Děkuji za pěkné shrnutí. Už jsem nakoukal různé postupy a rozhodl se jít do barev Vallejo. 

Ale chtěl bych se ještě poptat na zkušenost s jejich Wash barvami. V různých diskuzích (BGG, reddit) se řešila kvalita - prý jsou mnohem lepší Washe od GW a taky od Army Painter (konzistencí, lepším zatékáním do spár…). Na druhou stranu jsem koukal na obchod Imago kde je hodně pozitivních referencí na Vallejo Washe. Jak to tedy je ? :-) Pokud už někdo barvíte pomocí Vallejo Game Color, jaké pak používáte Washe?

25.12.2021 08:56:09

Vybíráme z Bazaru

Evolution: Climate + insert a obaly
Evolution: Climate + insert a obaly
Akt. cena: 66 €
Končí za: 10 hodin

Offcanvas