Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

z čoho je tá figúrka? PVC? Resin? GW finecast? GW plast?
Čím bol urobený basecoat? Akrylom? Olejom? Acetónovou farbou?

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

11.4.2021 16:47:27

Figúrka je z hry Descent, takže asi PVC. Základovú farbu som použil bielu značky Army Painter a maľoval som farbami Vallejo. Lakoval som starým lakom značky Citadel.

11.4.2021 18:32:46

Zkus technický líh, to by mohlo zabrat.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

11.4.2021 19:00:35


S technickým liehom som ešte neodfarboval figúrku. Ako to mám spraviť? Namočiť ju alebo len použiť na handričku a ňou zotierať? Ak namočiť, tak na ako dlho? Ďakujem.

12.4.2021 08:10:06

namoč, vyber a mäkkou zubnou kefkou daj farbu dole.


----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

12.4.2021 08:58:38


Technickým lihem jde akryl z plastu smýt jako nic ale těžko říct, jestli lak nebude trochu odolnější. Osobne ale neodbarvuju nic a nepovedené výtvory prostě přemaluju další vrstvou.

13.4.2021 00:46:30

Ketchulim, setkal jsem i s řešením že se figurka vezme novou vrstvou laku a tyhle bílá místa by měli zmizet, stálo by za pokus s lepším lakem, nastříkat si ze spreje trochu do víčka a pak štětcem zkusit nanést lak na postižené místo co to bude dělat.

13.4.2021 06:10:29

Po natření některých částí figurek lesklým lakem Citadel Ardcoat od GW tyto části opravdu hodně lepí. Má někdo stejnou zkušenost? Popř. tip, jak tomu předejít a proč to tak je? Díky

Lak jsem nijak neředil, chtěl jsem to prostě hodně lesklé (brnění, zbraně apod.).

18.9.2021 00:08:32

s lepením figúrok mám problém aj ja, cca 25% figúrok tak mám a je to hodne nepríjemne, niektoré lepia viac niektoré len trochu,…

 

uvažujem že prestanem figúrky lakovať a nechám ich len nafarbene, mate niekto skúsenosti s len nafarbenými figúrkami? myslím ako dlho ostanú nafarbene kým sa začnú ničiť?

18.9.2021 07:33:06

Figurky můžou lepit když se lakují ve špatných podmínkách (nizká teplota, přílišné teplo, vysoká venkovní vlhkost). Taky kupříkladu moc velká vrstva laku v krátkém časovém úseku (nebo stříkání z přilíš blízké vzdálenosti), nebo též když se načne lak, něco málo se vysprejuje a nechá se dlouho někde ležet bez použití. Skladovat laky ve spreji by chtělo v místě nad 15 stupňů a bez slunce.

Je to trochu alchymie a těch faktorů je několik, sám si nechávám míchat lak od místního autolakýrníka, podle množství tužidla které tam dá, mohu si i navolit jestli chci matný, satén nebo lesk. Takto míchaný lak vydrží tak 4 týdny.

20.9.2021 07:39:44

Hmm, zatím mi z toho asi tedy vyplývá, že to byla moc velká vrstva. Tudíž příště zkusím lak naředit vodou a dát víc nátěrů. Snad se ta míra lesku zachová a lepit to nebude.

20.9.2021 11:20:46

Já bych si tipnul příliš silnou vrstvu laku. Nakonec nutnost sprejovat opatrně v několika etapách mě přiměla k tomu, že lakuju ručně. Je to teda trochu masochismus a řehole, vzhledem k množství figurek, ale zatím jsem nenarazil na žádnej problém nebo komplikaci.

Tím nechci říct, že spreje jsou špatný. Vůbec. Jen já jsem se prostě s nima nikdy nenaučil pořádně pracovat. Navíc ruční lakování, protože mám 99 procent figurek z kovu, má pro mě výhodu, že na nejvíc ohrožený místa můžu dát extra vrstvy navíc.

20.9.2021 12:17:22

Jak odbarvit figurku?

zacinam s prvnimi pokusy a na jednu figurku jsem nastrikal prilis tlustou vrstvu primer barvy. Chci to predelat. Jak odstranit barvu z figurky?

30.9.2021 15:59:00

Junik: “Paint Stripper”. Neexperimentoval bych s nějkými odlakovači a podobnými věcmi, co k tomu nejsou určené..

30.9.2021 16:03:45

V případě plastu nebo kovu technický líh (u resinu nevím). Nech to v něm chvíli ležet, pak odrbej starým zubním kartáčkem.

30.9.2021 20:35:26

diky za rady!

30.9.2021 21:42:58

Dá se tím odbarvit i celá figurka, např déle nabarvená?

30.9.2021 21:48:30

Já mám zkušenosti jen s brzdovou kapalinou, odbarvuje dobře, i starý nátěr, ale pozor! Jen kov nebo origo warhammer figurky (plast), nepoužívat na resin, ten by zgumovatěl, kovu či plastu to nic neudělá. Hodíte to do sklenky s brzdovkou, stačí pár hodin a pak třeba kartáčkem na zuby jen sešmrdláte, opláchnete  v jaru a je.

1.10.2021 08:28:39

Hezký večer, 

mám jeden dotaz ohledně barev. Používám klasické barvy citadela a měl jsem delší pauzu od barvení. Minulý týden jsem se do toho opět pustil, ale některé barvy mi zkrátka ztuhly, nejsou tekuté jako když si koupíte novou.

Můj dotaz míří na to, jestli není nějaké chemické ředidlo. Zaslechl jsem, že je nějaký přípravek, který se kápne do barvy, promíchá se a barva je opět tekutá. Nevím co je na tom pravdy. Rád si poslechnu co s tím dělat, protože se mi to vyhazovat úplně nechce.

Děkuji za jakoukoliv radu.

6.11.2021 00:44:08

@Pepy pozri Lahmian Medium. S ním sa dajú doriedit farby.

6.11.2021 09:22:08

@Pepy  Akrylátové barvy se ředí vodou.

6.11.2021 10:46:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@TheBigfoot to je pravda, ale někde jsem viděl, že ředit vodou jenom na palete, ale nikdy do lahvičky. Takže mám prostě přidat do zatvrdle barvy vodu a všechno bude v pořádku? Taky to tak děláš?

6.11.2021 11:50:50

@Pepy : Namaloval jsem zatím jen figurky ze tří deskovek, takže se považuju za začátečníka, ale ano, dělám to tak. Dokonce se mi u některých base barev od Citadel stalo, že už jsem je ztuhlé koupil. Ideální to asi není, ale prostě si je rozetřu na mokré paletě a nevidím v tom moc rozdíl.

U Contrastů a Washe občas, když déle nebarvím, lahvičky vezmu a protřepu. Tam asi takový problém s vysycháním nebude, ale ten pigment by se mohl na dně nějak nepříjemně usadit.

 

edit: Takže odpověď na Tvou otázku je, že bych to rozředil na té mokré paletě. Samotnou lahvičku už bych neředil.

6.11.2021 12:02:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Drybrush

Začal jsem s barvením a jako první dělám dílky do Mars: Teraformace. Namíchal jsem si oranžovou "marsovskou" :) barvu z Citadel Mephiston red a Averland sunset a dílek mám hotový. Rád bych ještě, aby mi vynikly detaily, na což, jak jsem pochopil, slouží technika drybrush. Samotnou techniku (vysušení barvy ze štětce) snad chápu, ale vůbec nevím, jakou barvu na to vlastně použít. To se používá nějaká obecně světlá barva, nebo nějaká speciální, nebo přímo ta, kterou jsem dílek barvil (čili v tomhle případě ta namíchaná)?

6.11.2021 21:59:55

@Herald používa sa farba svetlejšia. Ak si to napríklad neztmavil celé washom. Prípadne daj silnejší drybrush mierne svetlejšou a potom ešte jeden jemný drybrush ešte svetlejšou

Inak sa používajú špeciálne farby, suché. Citadel rada Dry. Ale ak nemáš, môžeš to spraviť aj inými. takmer vysušiť štetec ti pôjde. Chce to trochu praxe

6.11.2021 22:20:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

C&C: Napoleonics + The Spanish Army + Deluxe kocky
C&C: Napoleonics + The Spanish Army + Deluxe kocky
Akt. cena: 135 €
Končí za: 10 hodin

Offcanvas