nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jofruit

Mecenáš trolíků

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Citadel Contrast

Ak chceš použiť contrastovú farbu na kožu, ako podklad musíš zvoliť sprej wraithbone, ktorý dodá ďalšej vrstve taký ten teplejší tón. alebo použi rovnomennú farbu či napríklad zriedenú bugman's glow s médiom. mám skúsenosti s tromi odtieňmi kože - fyreslayer flesh, darkoath flesh a guilliman flesh. dajú sa používať priamo z nádoby, no musíš byť veľmi opatrný, aby sa ti farba nekopila na miestach. zdá sa mi, že rýchlo po nanesení schne a môže sa stať, že ďalším náterom vytvoríš cez prvú contrastovú vrstvu doslova čiaru. práve odtiene kože je preto ideálne riediť médiom (nie vodou). hlavne treba poriadne (ozaj poriadne) pretrepať. štetce môžeš použiť pokojne bežné, ja som maľoval s veľkosťou 0.

ale úprimne, s výsledkom som nebol ani po zriedení spokojný - raz bola figúrka lesklá, potom sa zas farba kopila na nesprávnych miestach, vyzerala divne. nakoniec som použil klasické farby a bol som oveľa spokojnejší. plus som sa aspoň naučil ako tieňovať pokožku. contrastovými farbami som si maľovanie chcel uľahčiť, no nakoniec som si pridal roboty navyše. ale to je moja skúsenosť.

na meče, sekery a zbrane celkovo ti stačí leadbelcher, veľmi fajn je aj iron warriors, ktorá je trochu do čierna. tiež odporúčam pridať trochu média (ozaj len trošku, lebo potom bude farba priehladná), aby farba šla ľahšie zo štetca. a štetce po maľovaní s kovovými farbami veľa čistiť.

9.12.2019 13:05:45

Citadel Contrast

Ahoj ,prosím o radu, jsem začátečník a chtěl bych koupit pár barviček a začít s barvením figurek s Citadel Contrast , jakou barvu mám použít např. na obličeje lidských válečníků a ještě barvu na meče,sekery a kopí ? Co doporučíte za štětce a jaké velikosti k těmto barvám. Předem díky moc .Pavel

8.12.2019 21:01:52

...

Ok, tak to vyskúšam. Dík.

9.11.2019 00:28:08

...

Doporučím ty akrylky, figurky předem omýt v jarové vodě

8.11.2019 12:04:10

...

Ide len o drobné úpravy, ale neviem aké farby zvoliť, lebo akrylky mi na ten lak nejak nechytali.

8.11.2019 11:47:09

...

Pokud jde o drobné opravy, dá se to normálně přemalovat a pak nalakovat znova. Používal jsem takhle Vallejo laky v lahvičce.
Pokud jde o rozsáhlejší změny, asi bych to dal do lihu a začal znova.

8.11.2019 11:42:14

prekryť farbu

Ahoj. Neviete mi poradiť, ako prekryť už namaľovanú figúrku inou farbou, keď už je aj nalakovaná? Lakoval som cca pred rokom valejo matným, vodou riediteľným lakom. Ide mi o zvýraznenie niektorých farieb lebo na hracom pláne sa figúrky dosť strácajú.

8.11.2019 11:31:49

Froggery

Nakoupím rovnou kuličky to je jistota. Nejsou zas tolik drahé.

22.10.2019 12:34:49

Drk

Já používám 5mm. Jinak když ředit přímo ve flaštičce tak u Citadelek pak raději rovnou tím Lahmian mediem.

Upraveno autorem (porovnej)

22.10.2019 12:17:55

Froggery

Díky za radu. Ještě se bych rád věděl průměr kuličky? 5mm?

22.10.2019 10:37:23

Drk

Voda, pokuď je hrudek hodně tak i Lahmian medium
(v případě hodně husté barvy. pokud je to jen nerozmíchané, tak viz Froggery)

Upraveno autorem (porovnej)

22.10.2019 10:37:09

Drk

Nerez kuličky a pořádně protřepat.

22.10.2019 10:29:09

barva citadel

Objednal jsem teď několik barev od citadel a některé mají uvnitř "hrudky". Jak nejlépe rozředit? Jestli stačí nějaké ředidlo případně jaké? Nebo máte jiný způsob? Díkes :)

22.10.2019 09:46:42

Lak a barvení

Jestli chceš skutečně zcela matný a opravdu bude zcela matný, tak https://www.fantasyobchod.cz/army-painter-sprej-anti-shine-matt-varnish-p-12122.html.

A k barvení, vetřelci a ty potvory z Nemesis jsou stvořené ke speed paintu, stříknu černou, pak jemný drybrush šedivou postupně až bílou na některých místech, vše samozřejmě decentně, je to rychlé, ale chce to jemně mít to v ruce, vylezou detaily potvor a bude to paráda, čistě černá je kekel. no a co se týká laku.. jsou to víceméně vetřelci, takže osobně lesk chci, ale nemusí být celé modely, tedy stříknout matným lakem a pak místy potřít lesklým, hlavně ty kebule, tolik za mě :)

7.10.2019 08:10:57

Habrick

Viz jiné vlákno :
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/barveni-miniatur-do-jedne-barvy-21860/

6.10.2019 16:23:55

Rychle nabarveni figurek jednou barvou

Jak byste řešili rychlé nabarvení figurek jednou barvou? Nikdy jsem ještě nic nebarvil. Jde mi konkrétně o vetřelce z Nemesis. Černý primer a následně černý shade?

6.10.2019 16:07:13

matný lak

Buď to vezmeš nějakým matným lakem ve spreji celé ještě jednou, nebo jde koupit lak v lahvičce který nanášíš štětcem. Třeba jako tento : https://www.airbrushcentrum.cz/vallejo-matt-varnish-matny-lak-26518-60ml-id-5952

Co jsem ale vypozoroval po jednom nátěru se figurka stále ještě docela leskla, tak případně víckrát a opatrně ať si zas velkou vrstvou laku nesnížíš sytost barev na modelu.

20.9.2019 12:35:32

Lak?

Měl by někdo prosím radu jak se zbavit lesku laku na figurce, pokud to vůbec lze bez předělání celé figurky? Je to sice matný lak, ale na části figurky jsem to stříkl moc, a leskne se to.
Díky

20.9.2019 09:42:03

Barvení na zakázku

Ahoj,

Barvení je složitá věc a dá se v ní dopustit spousty chyb, které mohou vést klidně i k trvalému znehodnocení modelu.

Nechte barvení na nás! Barvíme jednotlivé miniatury nebo celé hry jak základní tak rozšíření ????. Napište nám svoji představu, jak by měl model vypadat! Pak jen stačí domluvit počet kusů, cenu za celek (která vyjde vždy výhodněji ????) a datum do kdy potřebujete mít své bojovníky znovu na bojišti!

Určitě Vás potěší individuální přístup a férové jednání!

Navíc první rok servis modelu zdarma! Když se Vám miniatura bude zdát ošoupaná po neustálém šoupání po bojišti, nebo při nechtěné nehodě můžete model nafotit, poslat k nám do studia a my se zase postaráme o jeho krásný vzhled.

Modely vždy očistíme, nastříkáme základní barvou, malujeme, následně začneme pracovat na podstavci a po dokončení ještě zalakujeme, aby model neztrácel na hodnotě. Jako poslední věc před odesláním, uděláme pár fotek pro klienta, abychom si byli jistí, že mu dorazí modely přesně takové jaké si je představoval. ????????

Tak neváhejte a pošlete nám Vaši šedou poličku, abychom jí dodali trochu barvy. ????????

Díky, tvoje RTJ Studio!
⚔️

Instagram.com/rtjstudio
Facebook.com/rtjstudio

25.8.2019 15:19:23

Vojta

Naprosto v pohodě, jen se musíš rozhodnout - bud figurky nebudeš stínovat vůbec, nebo ti dá stínování o hromadu víc práce (a budeš muset nastudovat a ozkoušet náročnější techniky malby).

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

18.8.2019 17:38:16

No wash?

Daji se malovat figurky akrylama bez pouziti washu?

18.8.2019 16:51:36

Třepačka

Co jsem tak dělal research, tak se docela oplatí něco jako Nail Polish SHaker (Třepačka na lak na nehty). Z aliexpressu za 20+ USD.
Popravdě nevím jestli se mi do toho chce investovat (taky by mě možná zajimalo zdali se to neda koupit někde u nás)...

Možný zkusím tu pračku jak referoval Peet :)).

14.8.2019 15:15:10

Třepačka

Rodiče mají ještě starou, ale plně funkční pračku... Taková ta jak jezdí po celým pokoji (co jsme si na ni při ždímání jako malí sedali :D)
Tak jsem dal barvy do krabičky a při ždímání přilepil lepenkou na pračku a ono to zafungovalo :D ona totiž ždímá celkem dlouho :)
Jelikož perou v podstatě každém den, tak jsem to pro jistotu udělal 3x a pohoda. Možná by to šlo i s tou naší novou, ta má taky slušný vibrace...

13.8.2019 17:13:38

Třepačka

Já to zkoušel pomocí pneumatického vibrátoru, ale nezabralo to. Podle mě to mělo malý zdvih na to, aby to k něčemu bylo.

V centrech barev nebo třeba i v Obi a Hornbachu mívají v oddělení barev průmyslové míchadla (třepadla), napadlo mě zkusit se tam domluvit, že by si člověk dal barvy do nějaké kazety vhodného tvaru a tam by mu to projeli. Ale protože to mám do takového zařízení daleko, ještě jsem to neřešil.

Zatím to dělám tak, že do lahvičky strčím drát, pořádně prokvedlám a při vytahování otírám štětce ať nemám takové ztráty. Když už je to trochu promíchané, stačí třepat rukou a kulička už udělá svoje.

13.8.2019 11:28:13

Sir_Pete

Nemám, ale také o něčem takovém uvažuji :)

13.8.2019 07:59:12

Vybíráme z aukcí

Kronika zločinu (EN)
Kronika zločinu (EN)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>