Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

díky
díky všem za rady, zkusim to chytnou za pačesy a zajdu do rytíře :-) to tomasV: možná bych někdy tu tvojí nabídku využil, i když mi neukážeš toho trpaslíka, to se kdyžtak někdy dohodnem :-)

8.11.2010 14:31:46

ozzy79
asi nejdulezitejsi je nedavat si v barveni vic jak tydeni pauzy, nebo dopadnes jak ja :) Jsem nabarvil 32 figurek, pak si dal pauzu a uz druhy mesic pauziruju. Nebyt lidi tady na foru, tak ve spouste veci tapu :)
Jinak me se osvedcily stetce znacky Milan, jsou levne a pokud jsi z prahy, tak je sezenes treba v papirnictvi v Lazarske

8.11.2010 14:56:15

má pravdu ten chlapec :-)
ohledně pauzírování.

8.11.2010 15:00:09

ozzy79
a taky bych si pro začátek vybral nějakou hru s méně figurkama .... když namaluješ 100 a pořád nevídíš "na konec tunelu" tak to taky nepřidá.
Tak jsem nějak nedomaloval descent - koupil jsem si i 4 rozšíření a pak je těch figurek nepočítaně.
Z toho co máš bych se pustil do talismanu nebo MEQ. Ty jsem obojí domaloval :))

8.11.2010 15:05:03

tomasV
Já si zase myslím, že taková pásová výroba Battlelore člověka naučí a navíc když se něco zprasí, není to tak vidět :) A jak si člověk zpevní ruku po 200-300 figurkách. No a Meq už je pak parádička, až člověk pochopí, jak se pracuje s inkoustem a vrstvením :-))

8.11.2010 15:07:27

to sappho
No je pravda, ze ja jsem nikdy pasovou vyrobu nezkousel a rovnou zacal malovat vrstvenim. Coz je asi i tim, ze jsme zacinal na warhammeru a proti WH figurky jsou kvalitativne nekde uplne jinde nez z deskovek (a taky cenove). Inky jsem taky nepouzivla - hlane predesla generace inku od GW nestala za nic.

8.11.2010 15:32:17

tomasV
Já jen mužu souhlasit se sappho,taky jsem začínal s Battlelore nemám ho sice dobarvené jako sappho a myslím že to byla dobrá pruprava pro figurky od GW.

8.11.2010 15:53:57

:)
Dobře, dobře .... ukecali jste mě.
Já se k malování dostal tak, že jsme si k Vánocům koupili Age of mythologie a po shlédnutí obrázků z BBg se rozhodl si jej taky namalovat. Když jsem namaloval jeden národ, tak se mi najednouzačla barva lupat a vše se mi sloupolo ..... to děs ...
V té době ještě Battlelore nebyl, ZH byl ještě před zrozením, barvičky jsem měl, tak jsem se rozhodl, že si zkusim koupit základní krabici k warhammeru a budu malovat.
A pak jsem se vratil s hranim k deskovkam a vlasten ted uz maluju jen desky ... no WH mi to vyda tak jeden model za rok :).

8.11.2010 16:16:26

tomasV
jak to slouplo? NESTRAŠ

9.11.2010 10:03:20

ta"jemna"
no proste normalne se to sloupalo po kusech barvy i se zakladovkou - slo to dolu jen kdyz po tom clovek prejel prstem.
V te dobe jsem teda jeste nevedel ze mam odmastovat figurky, je mozne ze to bylo i tim, KAzdopadne, kdyz jsem to konzultoval v Ogrim doupeti, tam si kluci mysli, ze to bylo tim plastem, ktery je tak nejak divne gumovy.
Nevim, kazdopadne na druhy pokus nejak nemam moral.

9.11.2010 10:26:41

tomasV
poté, co jsem strávila malováním už řádově několik desítek hodin je sloupnutí barvy hrozná představa, brrrrr. Doufám, že mám dobře odmaštěno :-)

9.11.2010 10:30:39 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemna"
no to si pis to nas*** hodne .... ale u niceho jineho se mi to nestalo, jen u toho AoM.
Barvil jsem krome warhammeru descent, fury of dracula, talisman, MEQ a vsechno drzi dobre.

9.11.2010 10:51:32

tomasV
asi si vyrobím na každou figurku zvlášť krabičku a tu ještě vycpu vatou, aby se nepotloukly, když už se s tím malováním tak mažu :-)

9.11.2010 10:56:02

ta"jemná"
v tom případě doporučuju koupit jenom na BattleLore houpací síť a zavěsit ji do pokoje ke stropu, abys to měla kam dát

9.11.2010 11:00:26

čím odmašťujete
benzínem, nebo ředidlem?

9.11.2010 11:01:24

ozzy79
jarem

9.11.2010 11:02:49

to ta"jemná"
aha, to mě taky mohlo napadnout :-) Když nenajdu jar, zkusim to ošmrdlat tabletou do myčky :-)

9.11.2010 11:08:55

ozzy79, ta"jemná"
odmašťuju taky jarem a teplou vodou, pak beru figurky pinzetou

k baleni. Dlouho jsem to řešil a nakonec jsem vymyslel tot:
. vezmu takovou tu mekkou vystylku co se do ni bali monitory, televize opod.
Z těch nastříháš obdelníky, které přehneš aby vznikla kapsa. A tu strčíš do pytličku, co ma nahoře takový ten stlačovací uzávěr . Snad je to pochopitelne. Mám tak zabalene figurky k talismanu a draculovi.
Prislo mi to nejejdodussi a nejmene prostorove narocne.

9.11.2010 11:17:38

všem
teď jste mě přesvědčili, že malovat figurky nebudu - pinzety, krabičky a pytlíčky brrr

9.11.2010 11:23:06

ad odmaštění
pinzetou jsem je teda nebrala. To tak děláte všichni? Já jsem se snažila na ně co nejmíň sahat po odmaštění a když už, tak je brát pečlivě vymydlenýma rukama za cíp, aby na nich mastnota neulpěla.

9.11.2010 11:25:41 | Upraveno autorem (porovnej)

odmaštění
Já nikdy neodmašťoval a barva drží :) Ale já barvil zatím jen GW figurky + Reaper, figurky třeba z LNOE bych asi taky vzal Jarem.

9.11.2010 11:31:32

to sydo
od GW odmastuju jen kovy, na plasty kaslu ...
na hry jsem zacal odmastovat vsechno, tim spise, ze vetsinou s figurkama chvili hraju, nez je zacnu malovat

9.11.2010 11:33:44

odmaštění
Zatím jsem nic neodmaštoval ani Batllelore a zatím to drží , až budu barvit kov ten asi odmastím.

9.11.2010 13:31:40

odmašťování
Já ti sice v takovém speciálním odmašťovacím prostředku proženu, ale že bych to vytahovala pinzetou. To určitě ne. A spíš to dělám proto, že s figurkama už chvíli hraji než dojde na malování.

Jinak namalované Battlelore figurky mám v takových těch plastových boxes s oddělitelnými přepážkami naházeny podle ras a nic se neodírá ani neloupe. Kdybych měla mít na každou zvlášť chlívek, tak se doma nehnu.

9.11.2010 13:36:35 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

odmasteni atd.
ja jsem zacal osdmastovat az ted, kdyz jsem delal Ron & Bones. A na pinzetu kaslu, chytam to do ruk za tu listu, co se pak dava do podstavce. Snazim se figurku neomatlat, ale kdyz to jinak nejde, tak si proste sahnu :-)

Opet jsem zkousel speedpainting a mam se teda co ucit, takove to jemne nanaseni rozredene barvy mi proste nejde. Delam to tak, ze striknu figurku nacerno, pak seshora bile, pak plochu nekolikrat pretru rozredenou barvou, pak to prematlam washem a pak narazim na lesky. Tam je velka slabina a nakonec jsem stejne skoncil na drybrushi, ale tentokrat uz nekolikavrstvem a s barvou podkladu. Predtim jsem delal drybrush jen bilou.

9.11.2010 14:25:53

Vybíráme z Bazaru

Star wars Jabbův palác
Star wars Jabbův palác
Akt. cena: 121 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas