Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Loupání barvy atd
Loupání barvy je způsobeno částečně materiálem figurek,který je u deskovek opravdu jiný,než u klasických figur třeba k WH40k a také tím,že tohle akrylové barvy dělají. Syntetiky se loupou taky,ale ne tak moc jako akryly. Řešení je jednoduché a jmenuje se lak :-)
Pokud jde o odmašťování, tak s kvalitním podkladovým sprejem není až tak důležité,teda pokud není figurka jako čuně :-) Já používám citadelí Skull White a jsem s ním naprosto spokojený.

No a pokud jde o nějaké návody,nebo inspiraci, tak můžu jednoznačně doporučit coolminiornot.com a ještě více české modelforum.cz a obzvláště sekci figurek. Na modelforu jsou ti nejlepší čeští a slovenští figurkáři a jejich výtvory jsou někdy opravdu famózní. Doporučuju se poohlédnout po Taikovi, por.Wolfovi, Le6novi, Křépovi atd.
Jen to moc nedoporučuju slabším povahám, protože by pak někteří mohli začít lámat štětce :-)

9.11.2010 18:58:31

loselfos
je tak pro poradek.
Figurky jsem striknul základovkou od GW cernou, namaloval a pak striknul lakem od GW ... no a pak se sloupaly .... ale to uz je dávno :)

9.11.2010 20:23:28

MEQ - figurky
Tak jsem nafotil namalovanou tu Sauronovu bandu :)
http://picasaweb.google.com/103188366264685908155/MEQSauronoviPohunci?authkey=Gv1sRgCN7QueOdh5L8mAE#

14.11.2010 12:03:35

překrytí
Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli mi podkladový sprej od GW nebo nějaký podobný, chytně na dva roky starý a vyschlý syntetický nátěr. Kdyby jsem si totiž natřela podstavce u Wotra agamou (jsem byla ještě mladá a blbá :-). Teď bych ráda Wotra dotáhla do lepší podoby, ale představa, že tu syntetiku z těch podstavců sundávám se mi moc nelíbí. Tak mě tak napadlo, jestli to prostě jen nepřestříknout podkladovkou a znovu namalovat. Protože figurky jsem naštěstí nechala čisté. Jen ty podstavce :-( jsem trochu po...

13.1.2011 13:11:18

překrytí
sappho, pokud barva drží, tak bych se nebál to stříknout znovu základovkou a překreslit. Osobní zkušenost s tím nemám. když jsem odbarvoval figurky tak vždycky celé.

13.1.2011 14:53:31

tomasV
Právě že drží. Taky si říkam že by to mělo jít. No jedna bude pokusná a uvidí se. Protože odbarvit tak pevně chytlou syntetiku by asi byla děsná pakárna.

13.1.2011 15:14:02

Sappho
Syntetiku odbarvíš hydroxidem,ale klidně bych přes ni ten podklad stříknul,pokud se nikde viditelně neodlupuje,tak by to mělo držet. Jen pak určitě nezapomeň na lak :-)

13.1.2011 17:07:15

odbarvení figurek
Tak pokud jde o odbarvení,na normální plast u modelů,myslím kitů,se dá výborně použít louh sodný.Barva sleze a plast je netknutý,a to dokonce průhledné části jako kabinky apod. Ale figurky třeba u WoW sou z trochu jiného materiálu,nevím co by to udělalo a nechce se mi žádnou obětovat. Najde se nějaký odvážlivec?

13.1.2011 23:05:21

odbarvovani
Nedavno jsem odbarvoval 3 figurky do MEQ a to jsem delal odlakovace ma nehry z DM drogerie - bezacetonovy - a slo to dolu samo - ale byly to citadelky

13.1.2011 23:33:42

odbarvování
na odbarvování se dá použít i debonder,ale to je trošku hodně drahá záležitost :-)
Citadelky a a všechny akrylové barvy obecně jsou dolů poměrně snadno,myslím že líh je dostatečně účinný.

14.1.2011 13:38:20

to loselfos
já jsem zkousel:
- líh
- toulen
- odlakovac na nehty ....... rozhodně nejlip to slo tim poslednim :)
(nekdo pouziva brzdovku, ale k tomu jsem nemel odvahu, kdyz jsem videl jak to pomalu zralo igelitku)

14.1.2011 13:44:58

tomasV
na každé barvy funguje hlavně něco jiného, syntetiky jsou dolů hydroxidem,ten třeba používám já, o vánocích jsem tak šoupnul do kýble jedno hodně staré letadlo a po týdnu jsem ho vytáhnul odbarvené a hlavně rozlepené. S akryly je to těžší, na ně hydroxid neúčinkuje, ředidlo sice funguje,ale taky žere plast,takže to moc velká výhra není, proto používám buď líh, nebo ten debonder. odlakovač jsem ještě nezkoušel, na figurky to nejspíš bude stačit,ale na větší modely by to asi nebylo to pravé ořechové :-)

Do brzdovky bych ale určitě nešel, to ve mě vyvolává nedůvěru, jen to slyším, ale vím, že to opravdu funguje, takže jako poslední naděje, až bude někdy nejhůř to určitě poslouží :-)

15.1.2011 09:26:22

odbarvování
Jo jo,jak říkám,syntetika jedině louhem,jde to fakt dobře.

15.1.2011 12:22:07

brzdová kapalina
Já aktuálně odbarvuji figurky do Battles of Westeros brzdovou kapalinou. Barva dolů jde, ale musím na to použit kartáček. Navíc v těch záhybech ta barva zůstává, což mě pěkně točí. :)

15.1.2011 12:52:47

vasekre
zkus ten louh,nasypeš do vody,chvíli počkáš protože se úplně vaří a pak je tam hodíš a jen čekáš:-))). Jo ale pozor na nádobu,já používám takové to malé celoskleněné akvárium. Nesmí to být z umělé hmoty,hliníku a lepené akvárium. To bys měl problém.

15.1.2011 13:01:23

Vance
Určitě zkusím, protože ta brzdovka není nic extra. ;)

15.1.2011 13:29:54

vance
A ten louh nerozpustí ten plast té figurky?Jak dlouho to tak trvá než ta syntetika pustí a jak to jde dobře dolů?

15.1.2011 13:40:12

sappho
Tak asi takhle...louhoval sem modely letadel. Pravda,je to trochu jiný plast ale myslím že to nehraje roli. Trvá to tak hodinu,jde to opravdu dobře,tedy syntetika. Akorát u figur bych chvíli počkal než to vychladne aby se nezkroutily drobné části,jako zbraně nebo zvedlá ruka a tak. Když ten louh začne s vodou reagovat tak je to fakt horký,úplně se to vaří.

15.1.2011 13:45:45

vance
To vím, sypu to do odpadů.

15.1.2011 15:24:34

vasekre
jaky pouzivas barvy ze ti to nejde brzdovou kapalinou, já mám otestovány citadelky a valejo

17.1.2011 19:44:31

hvar
Taky citadel. Ne že by to úplně nešlo ale dneska jsem si koupil ten odlakovač na nehty a jde to dolů mnohem lépe.

17.1.2011 19:49:25

podkladova barva
chci se zeptat, jestli lze z podkladoveho bileho nebo cerneho spreje udelat v podstate finalni barvu a nechat to tak, pokud mi staci figurky jednobarevne...

10.2.2011 03:07:01

Randy
V podstatě ano, ale klonila bych se k variantě to alespoň přelakovat. Já kupuji na základě doporučení lak Genius pro matný, z Baumaxu. Jinde jsem ho zatím nenašla.

10.2.2011 07:33:12

Randy
Většinou již figurky bývají barevně odlišené. To snad už nemusíš přestříkávat sprejem. Pravda. Viděl jsem využití čistě jedné barvy a k ní pouze washe podobného odstínu. Wash sám o sobě částečně nahrazuje lak a figurky jsou alespoň vystínované.

10.2.2011 08:00:36

randy
Další možnost je to vzit zakladovym sprejem a pak udelat dry brush - techniku sucheho stetce, kdy stetec, ktery ma v dobe minimum barvy otiras o hrany figurky a na nich ti zustava barva..

10.2.2011 08:48:30

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas