Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

...
Myslím, že jsou tady dva, ale oba jsou přes celou Prahu. A to si potom musím vyhradit cca 2 hoďky na cestu tam a zpátky, což mi fakt za tu stovku nestojí :-)

Tak tři Baumaxy máme :-)

a díky všem za poskytnuté dobré rady!

22.10.2010 14:45:19 | Upraveno autorem (porovnej)

lak z Baumaxu
Ono nejde jen o cenu, hlavně je opravdu matný (což od GW) není a podle mě má lepší trisku - jemnější. Já stříkám 3 tenké vrstvy cca 2min po sobe a je OK.

22.10.2010 15:29:48

rbx

TomasV
mam matny sprej od GW.

22.10.2010 15:43:40

TO RBX
ze by uz vylepsili technologii a konecne byl matny?

22.10.2010 15:54:57

rbx + TomasV
je fakt, že se mě v rytířovi ptali, jestli chci matný nebo lesklý...

22.10.2010 16:15:22

rbx

tomasV
to nevim, zase tak dlouho figurky nemaluju, ale kupoval jsem to pred rokem a jiny nez matny mi nikdo nenabidl a ani jsem ho nechtel. A na strankach GW je jenom matny:
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/armySubUnitCats.jsp?catId=cat470015a&rootCatGameStyle=

22.10.2010 17:06:03

tomasV
lak je skutečně matný,mám s ním čerstvou zkušenost :-)

22.10.2010 17:39:40

lakování
No ja ho uz azi roky nepouzivam, ve warhamerackych forech se resi, ze je trochu leskly ... me to u orku zase tolik nevadilo. Kazodpadne ja ted pouzivam jen ten z Baumaxu a jsem s nim maximalne spokojeny.

22.10.2010 21:06:39

figurky k MEQ
Zkousel jsem figurky z MEQ malovat na bílý podklad hodně rozředěnýma barvama. Pokud máte chuť koukněte na fotky. Běco z toho nahraju pak ke hře :).
http://picasaweb.google.cz/103188366264685908155/MiddleErthQuest#

23.10.2010 12:55:40

johann

tráva na podstavce
Prosím vás, čo lepíte na podstavce aby to vyzeralo ako tráva, skaly, piesok a pod?

23.10.2010 13:35:11

podstavce
sekundovym lepidlem ... ale kup si travu, který je nabita statickou elektřinou . Když ji nasypes tráva stojí. Já používamoriginál od GW - Static grass. ALe kdiž zajdeš do vlíčkového modelářství tak ji seženež taky a určitě levněji.

23.10.2010 14:40:35

romasV
nadhera!

23.10.2010 15:59:19

tomasV
Fakt pekne namalovane... Pouzival jsi jen vrstvene zredene barvy, nebo pak i nejaky ink/wash?

23.10.2010 18:49:10

to longshanx
Jen rozredene barvy, míchám si různé odstíny.

23.10.2010 19:43:12

Barvy Agama
Poridil jsem si Talisman i s Reaperem, a mam v planu si figurky z obou pekne nabarvit. Zatim se cvicim na rytirich za 39,- kc, s cernym podkladem (asi prejdu na bily) a vyse uv. barvami. Pri michani jsem ale narazil na jeden zasadni problem ve snaze namichat z jasne cervene tmave cervenou:
cervena + cerna = hneda
cervena + modra = fialova kdyz je modre fakt malo, jinak opet hneda

Mate nejake rady a zkusenosti? Tedy krom nepochybne dobre minenych rad "prejdi na citadel/vallejo" a "kup si tmave cervenou"...

3.11.2010 22:03:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Longshanx
No, hlavní odpovědi jsi již vyločil sám, ale obecně - pokud chceš z červené udělat tmavě červenou, místo černé je lepší přimíchat hnědou, černá je moc kontrastní a červenou zaprasí. Ale abych pravdu řekl, přejdi na Citadel, vallejo :)

3.11.2010 22:16:21

Longshanx
Jo jo , jak píše Sydo - hnědá je ta správna. A je poznámečka, až je budeš zase zesvětlovat tak to nedělej bilou ale světle červenou případně se žlutou. Jinak budou figurky pěkně růžovoučké.
Ještě k podkladu - pokud používáš agamy, které podle mě úplně kryji je úplně jedno jakou má podklad barvu. Rozdíl v bílém a černém podkladu vynikne u barev, které nekryji na 100% a pod barvu horní vrstvy ovlivňuje vrstva spodní.
A dobrá rada nakonec - pokud chceš malovat nějak víc, určitě přejdi na citadleky nebo vallejo :))

4.11.2010 08:55:37

kurz
když tu koukám na fotky malovaných figurek, tak tiše závidím.... už jsem četl na toto téma několik článku nejen tady na zatrolenkách a všude se o tom píše skoro jako o brnkačce (oblíbená hláška je trpaslík za 10 minut). No já osobně mám pocit, že to zase až taková brnkačka není, zkoušel jsem si jednu figurku vybarvit (je pravda že bez podkladový barvy a použil jsem k tomu nějaké barvy, o kterých mi jenom tvrdili, že jsou modelářské) a moc to nešlo... Možná je to jen rukama, na druhou stranu bych chtěl takové barvení vidět na vlastní oči. Neplánuje někdo na toto téma nějaký seminář, nebo nenechal by mě někdo nakouknout pod pokličku, až si bude něco barvit?

8.11.2010 12:40:55

ozzy79
Až namaluješ celý Battlelore jako já, taky ti to půjde. Začínala jsem a nevěděla o malování nic, dneska už se myslím dokážu dopracovat k výsledku, který mohu i ukázat na veřejnosti.
A jak píšeš, bez podkladu a modelářskýma barvama se s tím budeš opravdu jen patlat. Zjistila jsem to, když jsem si pořídila alespoň základní výbavu. Najednou to je úplně o něčem jiném.

Modelářské barvy jsou navíc často syntetiky a těmi to opravdu nejde.

8.11.2010 12:54:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sappho
ok, když myslíš... :-) Můžu Tě teda poprosit, co používáš za barvy a štětce?
Díky

8.11.2010 13:00:28

ozzy79
Barvy citadel, štětce také a podkladový sprej buď taktéž od té samé firmy a nebo něco podobného. Barvy jsem kdysi koupila základní sadu, kde bylo asi 8 kousků. Postupně se mi rozrostlo asi na 20 a víc barviček. Štětce jsem koupila v několika velikostek a časem zjišťovala které potřebuji víc a které méně.
Nakupuji nejčastěji na černém rytíři. Mají buď e-shop nebo pobočky v Praze a Brně.


Jinak hned na začátek doporučuji dokoupit i alespoň jeden základní inkoust na techniku wash. Jinak v článkách je tu zpracovaný výborný návod jak na to.

http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rychlokurz-barveni-nebo-kurz-rychlobarveni-jak-se-to-vezme-681/

8.11.2010 13:03:59 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy79
Pokud jsi z Prahy, stav se a ja ti ukazu jak maluju .... ale trpaslika za 10 minut ti neukazu :))).
Klidne bych byl pro nejaky workshop o malovani, klidne bych se zucastlil a vymeni zkusenosti. Chystal sjem se to navrhnout na Zatrocon, ale bohuzel vyhrál lednový termín a já nemůžu.
Ted uz jen nejaky doprovolnik co ho usporada a prostor, kde bude dobre svetlo.
Jinak maluju stejne jako Sappho citadelkama.

8.11.2010 13:12:50

ozzy79
do sekce obecně o hraní her jsem napsal krátce o "zlatém goblinovi" myslím, že na té akci bude dost lidí co se tím zabývá... a věřím, že budou i sympatičtí aleccos vysvětlí...ale je to jenom moje domněnka

8.11.2010 13:17:56

ozzy 79
... a fakt se toho neboj. Začala jsem malovat figurky k Wotrovi. V Černým rytíři mi nějakej šikula poradil štětce, podkladový sprej, barvičky jsem si vybrala a je to fakt tak dobrej materiál (ty štětce a barvy), že to jde samo. Teď, když už mám cca 50 figurek za sebou a když se na to dívám, tak tomu skoro ani nevěřím, že jsem něco takovýho dokázala :-) Hlavně se nebát! Než jsem se do toho pustila, tak jsem si prakticky nedokázala představit, co a jak...a s těma "šikovnýma" štětcema a barvičkama to jde fakt uplně samo :-)


PS: akorát po prvních dvaceti figurkách jsem propadla zoufalství, že těch dalších 180 nedám. Ale čím víc jich člověk má, tak to jde rychleji a nakonec je to vynikající relax!

8.11.2010 13:24:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy79
A když je nejhůř, tak figurky odbarvíš a dáš druhý pokus :))

8.11.2010 14:19:07

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 17 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas