Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

Otázka
môžno to už tu niekde je ,... má niekto skúsenosť s kupovaním farieb z aliexpressu ?

1.12.2017 10:39:15

barvy; odbarvení
Barvy bych na aliexpresu nekupoval. Vím, že cena 60 - 70 Kč za malou lahvičku někomu moc (není to málo), ale taky je pravda, že není nutné hned kupovat kompletní set. Blíží se vánoce, namísto nového mobilu či deskovky si dopřejte pořádné barvy. IMHO je prakticky jedno, jestli Citadelky, Vallejovky nebo třeba Scale75 (ty jsou ale fakt suprisimo ;)
"Knížecí rady": Namísto večeře v restauraci či večeru u pivka v hospodě si kupte 5 - 10 barev (dle náruživosti konzumace je to stejná cenová relace). Místo nového mobilu si Ježíškovi napište o sadu barev Scale75, možná to vyjde i levněji. Místo lahve vína a pytle chipsů k TV si kupte pořádný štětec. Atd. Atp. :)

O odbarvování jsem kdysi posbíral něco informací a sepsal to na GD: https://drive.google.com/open?id=1eMhplofKSv2yKHo8cQ79dWt9CSXpYdreppp4APbcJQo
Naposledu jsem si vyzkoušel "ekologický" (v uvozovkách proto, že to s chováním živých tvorů v jejich přirozeným prostředí nemá nic společného) Simple Green. Koupil jsem si ten na avioniku, přímo u výrobce. Funguje to slušně. Navíc, mám ultrazvukovou čističku na brýle, tak jsem figurky naházel do ní. Jestli pomohl ultrazvuk nevím, ale kartáčkem to pak šlo docela dobře dolů. Jednalo se o plastové figurky z Deadzone, Vallejo game color, vespodu Vallejo Primer, figurky byly před malováním odmaštěné jarem. Simple Green jsem pro macerování figurek ředil 1:1, tedy jako na na mytí silně znečištěných částí letadla či motoru ;)

1.12.2017 11:18:29

pojíci hmota Figurka X lahvička

Ahoj. Nevím kam to napsat. A nikde sem to nevyčetl ani neviděl ve videu.. Skoro každý při barvení figurky, figurku nedrží v ruce, ale má ji nalepenou nějakou záhadnou hmotou třeba na staré lahvičce od barvy...

Poradí mi někdo co je ta záhadná hmota zač? :D

Já používám modurit, ale z něj se většinou do druhého dne figurka odlepí... :)

9.1.2018 15:04:49

pojívcí hmota - lepící guma

Slangově je to "žvejkačka", používá se to napříkald na nalepování plakátů (doma na dveře). V obchodě se ptej na lepící gumu, mají to v každém papírnictví.

9.1.2018 15:28:18

pojící hmota
Obchodní název je Tack-it. Stačí si koupit malé balení, hmota se dá několikrát "recyklovat" a pořád slušně lepí.

9.1.2018 15:40:51

hmota
Tahle hmota je ale mastná, ne? Není to problém?

9.1.2018 20:20:00

Tack-It
přidám svou troškou google-fu do mlýna:

http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=30378

Viz příspěvek:
Jen pozor některé tyto hmoty zanechávají po odstranění "mastnou" stopu, která nejde odstranit.
Tack-it od firmy Faber-Castell se mi zatím osvědčil nejlépe a je naprosto bez problému použitelný na veškeré barvy.

9.1.2018 20:44:35

Trak-it

Super, díky za odpovědi... :) Jdu to sehnat... :D

12.1.2018 08:38:35

drzak na barveni a akrylove podstavce

Ahoj,

1] nema nekdo tip na osvedceny drzak pro barveni figurek (nejlepe s operkou) a obchodem v EU ?

2] EU obchod, kde se daji koupit akrylove (pruhledne) podstavce pro figurky. Jde mi predevsim o kruhove, s prumerem 25, 30, 40mm, prip. vice, tloustka 1,5mm.

Neco jako LITKO:
http://www.litko.net/categories.php?category=Bases-%26-Base-Bottoms/Acrylic-Bases

Dekuji predem za pomoc.

16.2.2018 16:30:27

Průhledné podstavce

Průhledné podstavce sem si nechal řezat tady - http://www.kniharstvijihlava.cz/

Bral sem 2mm vysoké do Scythe a do Conana a cena hodně potěšila:
Kolečko o průměru 25 mm by vyšlo na 3,80 vč. DPH/ks
a kolečko o průměru 30 mm na 4,70 vč. DPH/ks.

16.2.2018 20:05:28

Průhledné podstavce
Průhledné podstavce nabízí i tady:
http://wargamesbuildings.co.uk/epages/950003459.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/950003459/Categories/Bases__Basing_Material/Clear_TerraBases
Otázkou je, za kolik a jestli vůbec by byli ochotni ti to poslat do ČR.

17.2.2018 14:24:01

Drzak na barveni figurek
Doporucuji vetsi korkovy spunt a tack-it. Idealni osvedcene reseni.

Popripade jde koupit i nejaky od games workshop, mrkni na webu (ogri doupe, cerny rytir, mozna i planeta her nebo mephit)

17.2.2018 14:44:32

+1
Špunt a bílá "lepící guma".:-)

17.2.2018 15:11:33

držák
Tack-it jsem nesehnal,ale mám UHU pastu na lepení plakátu,takže taky nemastná.
Držák Citadel používá syn, ale ten je vhodný jen na malé figurky(zombicide).

17.2.2018 17:23:30

drzak a podstavce
Jako drzak jsem vzal tenhle, zeptal jsem se primo Kita a pry posila jako gift, tak by to mohlo projit bez problemu celnici...

https://www.kickstarter.com/projects/gameenvy/the-hobby-holder-a-better-way-to-paint-miniatures

---

Podstavce jsem vzal z wargamesbuildings.co.uk, nic lepsiho/vyhodnejsiho jsem nikde nenasel...

---

Dekuju vsem za pomoc.

17.2.2018 21:23:57

poetka
Průhledný podstavce beru tady
https://www.ebay.com/itm/Acrylic-Disk-Circles-32mm-Diameter-3mm-Thick-x-100-pieces-Clear/290917558543?epid=1391490494&hash=item43bc09a90f:m:mufoozKJnbqd8DcDFgljK5w

17.2.2018 22:43:36

Reaper Miniatures Bones
Na krabičkách figurek od Reaper Miniatures ze série Bones je psáno, že se nedoporučuje používat primer spray - pozoroval někdo nějaké problémy při barvení bez podkladovky / po nastříkání podkladovky?

21.2.2018 15:27:24

Quick/dip shade?
Nejspis to tu nekde uz bude, ale nez to hledat, radeji se zeptam. Mozna jsou od te doby i jine metody.

Zajimalo by me, jak dosahnout efektu pre-shadu (bez dvou a vic spreju zakladovky) , ktery je viditelny treba u figurek Wildlands. Zadna zakladovka, rovnou stiny. Rad bych takhle vystinoval figurky do Scythe, ale nechci, aby mi samotny shade moc tonoval danou barvu figurky. Napada me quick shade od army painteru (tedy styl paladinova moridla na parkety), ale ten se dela jen v hnedych odstinech, a to by na mechach (mesich?) vypadalo spis jako rez a spina. Nuln oilem by to zas bylo asi moc tmavy. Mate nejaky napad? Diky

23.1.2019 16:07:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock
Neekonomicke reseni - shade je v ruznych barvach, cervena zluta... Ale co s tolika lahvickama no..

23.1.2019 17:23:59

Noob
Nene, ruznobarevne shady ani glazy nechci. Jak jsem psal, tak cerny skoro pre-shade, jako u Wildlands. Ani ne sundrop jako u Lords of Hellas.

23.1.2019 19:47:15

.
A proč by to nemohl být postshading? Já je od sebe teda nepoznám a vůbec netuším co je wildlands preshading, ale jednodušší je dělat post.

24.1.2019 11:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Tohle vypada dost tezky udelat na paladina jenom.

Pokud se chces vyhnout spreji tak me snad jen napada zkusit ten quickshade natonovat barvou/pigmentem. (ale bojim se ze to stejne bude vice bolesti nez uzitku). Nakonec to bude o tom ponorit do washe a pak setrit hadrikem (kterym se prave nedostanes mezi detaily a zbavis se tonovani z velkych ploch).

Podle me Wildlands bude krok jedna - moridlo na parkety ala paladin. Krok dva - vzit zleka sprejem abyses zbavil efektu washe na "vystouplych" plochach.



Redaktor Deskofobie

24.1.2019 13:12:43

Reaper bones
Mam set z kickstarteru, nemel jsem s primerem problem, ozkouseno sprejema Vallejo, Citadel a Army painter

Redaktor Deskofobie

24.1.2019 13:14:17

Shade
Velice dobrý poměr cena/výkon mají pro vytvoření washe/inku olejovky.
Koupíte olejovku požadovaného odstínu (osvědčená je značka Umton, stojí většinou kolem 50 Kč, některé ale i 180 - záleží na odstínu) a flaštičku ředidla White spirit (75 ml cca 100 Kč).
Do vhodné nádobky (osvědčené jsou víčka od piva) vymáčknete trošku barvy a naředíte white spiritem. Poměr to chce vyzkoušet. A voilá! Máte wash.
Olejový wash velice dobře zatéká a když zůstane na povrchu dá se v pohodě setřít. Občas jsem tohoto využíval, poměrně slušně vypadající obličeje se dají dělat tak, že nabarvíte obličej tělovkou, pak na to plošně plácnete wash ze sieny pálené, chvilku počkáte a povrch stíráte papírovým kapesníčkem - intenzitu stírání je třeba vyzkoušet. Právě díky tomu stírání se poměrně přirozeně vytvoří plochy, které budou naprosto bez washe (nos, špička brady...), s trochou washe (tváře) a plně vystínované (ústa). Jen oči je potřeba malovat až po vystínování.
Nevýhoda - poměrně dlouho to schne, klidně i několik dnů. Schnutí se dá urychlit umístěním do tepla. A je dobré figurku potom přelakovat.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

24.1.2019 13:32:09 | Upraveno autorem (porovnej)

oil wash
Supr, dík za radu. Kdyby to někoho zajímalo blíž, tohle video hezky vysvětluje co dělat před a po olejovém washi. Ubrousková metoda mě spíš odrazovala, ale tohle vypadá v pohodě.

https://www.youtube.com/watch?v=7uxfqXql-gg

25.1.2019 05:06:52

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět Kickstarter expanze PETARDY
Zaklínač Starý Svět Kickstarter expanze PETARDY
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas