Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

cze.oi
Ahoj,

nepřehazuješ - zůstanou ti jen 2 nevyčerpané kostky. Jediné kdy se to přehazuje aby alespoň polovina byla nevyčerpaná je na začátku dne nebo noci.

Každý hráč má v balíku jednu kartu, která umožňuje nastavit kostku na libovolnou barvu a získat tak myslím dvě many. Díky téhle kartě můžeš z vyčerpaných kostek učinit kostky, které můžeš použít ve hře.

16.11.2014 19:39:06

.
1)
Jsou obránci pleněného klášter(fialový žeton) automaticky opevnění, když nejsou ve věži?

2)
Pokud Goldyx zahraje svou ultinu dohromady s pokročilou akcí "čistá magie", platí následně manu za výběr možnosti v té akci? Nebo je to zcela zdarma?

3)
Mohu projít přes město nedobyté i dobyté, pokud není moje?

4)
Vyprovokuje můj pohyb okolo města útok?

5)
Jedovatý: Beru zranění do balíčku za každé zranění do ruky? To znamená jedna ku jedné?

6)
Vztahuje se pověst i na nákup kouzel a pokročilých akcí?

7)
Taktika "Dlouhá noc" Došel mi balíček, protože jsem si dolízal dvě poslední karty. Otočím kartu taktiky a do balíčku si dám tři další karty. Líznu si je do svého limitu, nebo je použiji v dalším tahu?

17.11.2014 00:36:01

cze.oi
Odpovím jen na to, co vím.
1) Není to uvedeno na kartě kláštera?
3) Určitě tam nemůžeš projít.
4) Nevyprovokuje útok z města. Je to stejné jako u pevností, věží a dalších míst dobrodružství. Vyprovokovat lze jen orky a draky.
5) Myslím si, že ano.
6) Ano, ale sleva na vliv za Pověst se započítá do celkové hodnoty nákupu. Tj. když chceš koupit najednou 2 jednotky (za 5 a 4 vlivu) a kouzlo (za 7 vlivu) za celkem 16 vlivu a máš Pověst +2, tak musíš zaplatit 14 vlivu.
7) Nejsem si jist, ale tipoval bych, že si je můžeš dobrat hned.

17.11.2014 00:48:38

.
ad 6)
Takže pokud jsem s pověstí až na nule ("X"), tak si nemůžu kupovat kouzla?

17.11.2014 01:08:08

cze.oi
1 - nejsou opevnění.
2 - platí
3 - ne
4 - ne
5 - ano
6 - ano
7 - myslím, že hned

add6 - pravdila hry - strana 7 - Pokud se váš žeton na počítadle Pověsti nachází na políčku se symbolem „X“, pak vůbec nemůžete s obyvateli vyjednávat! - vyjednávání je verbování jednotek, nákup kouzel, léčení ve vesnicích nebo klášterech atd ...

17.11.2014 20:17:27

bezpečné místo
Pokud nevyhraju boj ve městě a vracím se na původní políčko, které je bezpečné, vezmu si kartu zranění? Nebo si beru kartu zranění když bych se vracel o jedno pole navíc na bezpečné místo? Platím za tento pohyb navíc z nebezpečného místa na bezpečné kartami pohybu?
Díky

20.11.2014 08:48:36

bezpečné místo
Pravidla hry - strana 9 - Konec tahu - bod 2. Nucený ústup.

Pokud nedobiješ město a vracíš se před něj, tak si vezmeš jedno zranění.

Pokud bys tam třeba přiletěl přes vodu, tak se třeba musíš vrátit až o 2 pole, tedy vezmeš si 2 zranění.

Neplatíš pohyb kartami.

20.11.2014 15:46:05 | Upraveno autorem (porovnej)

bílé město
Dík za odpověď.... a ještě jeden dotaz.
Bílé město přidává +1 k obraně.
Např. je tam nepřítel s obranou 7 a ledovou a fyzickou odolností. Efekt města mu přidá k této obraně +1 zbroj bez jakékoliv odolnosti(takže k zabití kohokoliv v tomto městě musím mít o jedna větší útok) nebo z něj udělá nepřítele s obranou 8 (s led. a fyz. odolností)?

21.11.2014 10:14:25

bílé město
Asi máš na myslí Nejvyššího strážce (mimochodem pěkný prevít). Hodnota zbroje 7 a navíc fyzická, ledová i ohnivá odolnost.

V bílém městě tak má vlastně zbroj 8 a odolnosti mu zůstávájí, tedy abys ho zabil musíš bez ohledu na cokoliv poskládat v útocích 16 (bez rozdílu mezi fyzickým, ledovým či ohnivým útokem)

21.11.2014 17:28:19 | Upraveno autorem (porovnej)

V první linii
Prosím o další radu:
Nejsem si jistý u pokročilé akce "V první linii". Jednotky dostanou bonus +2 k útokům a blokům, dostanou tento bonus také ke svým ostatním útokům a blokům jako např. ledový blok, ledový útok, ohnivý blok, atd.?

24.11.2014 19:01:05

V první linii
Průvodce hrou - strana 10 - Bojové karty a schopnosti:

Když vám karta poskytne Útok X, pak to vždy znamená normální,
fyzický útok (nikoliv střelecký či obléhací útok). Karta zahraná
bokem poskytne Útok 1 (opět se vždy jedná o fyzický útok).

Tohle je průvodci a obecně platí, že pokud není jmenováno tak se jedná o fyzický útok. Nicméně u této karty si myslím, že to neplatí a posiluje prostě útok jednotky v daném živlu o 2 (respektive 3). Protože nejde o hodnotu, kterou karta dává, ale o to že posiluje útok dané jednotky.

24.11.2014 20:24:14

V první linii
Jsem si skoro jist, že to bude bonus pouze k fyzickým útokům. Mám pro to dva důvody:
1. Karta concentration vysloveně dává bonus +2 k jakémukoliv typu útoku ale pouze +2 k bloku (tedy fyzický) - je to rozděleno a tedy u karty v první linii by bylo napsáno bonus +2 k jakémukoliv typu bloku a útoku....
2. Pokud by karta dávala bonus ke všemu, byla by dost přesílená - dostat bonus +3 např. i ke všem obléhacím útokům.... to asi ne....vem si kolik karet a dovedností dává ve hře bonus k obléhacímu útoku - a pokud jo tak třeba pouze + 1

25.11.2014 10:31:06

Celyl
Ahoj, můj názor je, že bonus se vztahuje k typu útoku či bloku, který daná jednotka nabízí, včetně útoků a bloků ohnivých či ledových. Jasně, že tím ta karta je silná, ale není to jediná karta, která působí jako "overpowered". Co bychom měli říkat na Delphské mistry, jednotku z Lost legion. Mají neskutečně silné schopnosti (například zničení nepřátelské jednotky v případě, že tuto napřed vyblokuji) a lze je použitím jednotlivých žetonů many použít až 4x v rámci jednoho útoku.
Také artefakt, který dává obléhací útoku (nevzpomenu si z hlavy na název) je hodně silný, a některá kouzla jsou s použitím černé many rovněž až moc silná ve srovnání s běžnými kartami.
Na druhou stranu karty pokročilých akcí se ve hře střídají a dotazovanou kartu "V první linii" nemáš k dispozici pokaždé, proto bych asi neřešil, zda je přesílená :)

25.11.2014 12:01:41 | Upraveno autorem (porovnej)

V první linii
Ano máš pravdu, bonus +2 se přidává ke všem typům útoku/bloku, viz. http://boardgamegeek.com/article/7933064#7933064
a obsáhlá diskuze zde
http://www.boardgamegeek.com/article/9713072
Jediné, co tuto kartu trochu "zeslabuje" je to, že nemůžeš zraňovat své jednotky - tedy vůbec nemůžeš používat zbroje svých jednotek a všechna zranění jdou na ruku... ale když mají jednotky obléhací útoky, tak není co řešit :-)

25.11.2014 13:43:07

obklíčené město
Stalo se vám někdy a může se to vůbec stát, že mi moře znemožní dostat se do prvního objeveného města? Myslel jsem, že moře obejdu zleva, ale odkryl jsem druhé město a linie moře se prodloužila. Prostě se do prvního odkrytého města nemůžu dostat. Vše jsem kontroloval, jednou jsem dal mapu venkova tak aby sousedila s dílkem mapy, který sousedí se dvěma jinými. Vše dle pravidel, nevím jestli jsem v pravidlech něco nepřehlídnul.... žádný hnědý dílek není mimo linii pobřeží.
Mrkně te se prosím na obrázky - ten hlavní dílek s modrým městem jsem odkryl jako poslední....

http://celyl.rajce.idnes.cz/Mage_knight

30.11.2014 18:03:20

obklíčené město
tak to je tedy dobrý smolík. Ve hře je několik způsobů jak se tam dostat. U Goldyxe třeba jeho schopnost let. Případně některé karty umožňují přechod přes vodu a myslím, že jsou i některé karty kouzel, které umožňují přesun přes jinak nepřístupné terény.

Nicméně vše podle pravidel ...

30.11.2014 18:14:41

celyl
V oficialnim "faq" (zrejme i v pravidlech) je zminena informace, ze pokud chce hrac prozkoumavat a nezbyvaji dilky, tak ma pravo si pridat dilek mapy, ktery byl pri zacatku hry vyrazen (nahodny venkov a pokud neni tak mestsky - ovsem bez mesta). Takze to by byl fakt pech, kdyby se do mesta nedalo dostat.

30.11.2014 18:42:19

obkličení
Výchozí stav bylo pole podzemí v bažinách.
Schodou okolností jsem tu jeho schopnost let měl, ale už použitou.
Takže buďto bych ztratil kolo a obletěl bych draka nebo mě napadlo obejít to moře a dobýt pevnost. To by byla potom tutovka, protože bych měl dobrý výchozí stav a najmul bych si i nějakou jednotku. No ale takhle jsem to vzdal...

30.11.2014 19:32:32

ruiny & startovní dílky & propuštění jednotek
Děkuji vám všem za rady. Už kousek chybí k tomu abych už neměl žádné dotazy k této složité hře.
Prosím ještě pomoc:
1. Na straně 16 v průvodci je u ruin poznámka, že se nedostávají žádné body slávy - předpokládám, že tam má být že nedostanu pověst a že slávu za poražené tokeny dostanu jako obvykle?
2. Nikde jsem nenašel, jak dávat první dva startovní dílky - první dílek doprava nebo doleva, nebo je to jedno? Jak to děláte vy? Mohu si vzít rovnou oba a pak se rozhodnout jak je položím?
3.Když propustím VYČERPANOU jednotku a nahradím novou, je ta nová také vyčerpaná nebo přijde ke mě připravená?
Děkuji za rady

2.12.2014 08:00:08

celyl
Add1 – jak píšeš

Add2 – je to jedno. Asi k tomu přistup jako k objevování nových dílků. Řekni kam umístíš první a tam ho dej. A ten druhý dej na zbylé místo.

Add3 – bude připravená

2.12.2014 15:32:49

.
Musím ustupovat na "bezpečné políčko" z pole dobrodružství? Popřípadě z dolu ve scénáři kde jde o dobývání dolů?

26.12.2014 20:48:11

cze.oi
1) Musím ustupovat na "bezpečné políčko" z pole dobrodružství?
- nemusíš. Průvodce hrou strana 15: Pamatujte: Doupě nestvůr spolu s jinými místy dobrodružství, o kterých se zmíníme později, sdílí společné pravidlo – můžete je ignorovat, tedy vstoupit na jejich políčko či na něm zakončit tah, a nemuset bojovat. To platí i v případě, že na políčku leží neporažený žeton nepřítele.

2) Popřípadě z dolu ve scénáři kde jde o dobývání dolů? - nenašel jsem v pravidlech nějakou oporu. Ale rozhodně nejde o místo dobrodružství (navíc zde získáváš pověst), tak bych k tomu přistupoval, že pokud je neklepneš, tak se vrátíš na pole ze kterého jsi zautočil ...

27.12.2014 19:31:08

re: tarnow
2) v pravidlech je "to jsou nepřátelé ovládající doly (jeden z nich je schován v hlubinách dolu)", z toho spíš plyne, že se nemusí ustupovat pro hnědý žeton, pro případ porážky už v podání prvního by se hrdina asi měl i zdekovat.

28.12.2014 01:58:40

improvizace
Text zhruba "odhoď kartu a získej 3útok/blok/pohyb..."

Mohu v tomto (těchto) případě(ech) zahodit kartu zranění?

5.1.2015 11:06:35 | Upraveno autorem (porovnej)

sadlo
Výňatek z pravidel strana 4 Karty hráče 6.a:

Karty Zranění nemohou být tímto způsobem nikdy odloženy ani vyřazeny ze hry, pokud to dotyčný efekt výslovně nedovoluje. Takže pojem "libovolná karta" znamená jakoukoliv kartu, kterou máte na ruce, kromě karty Zranění.

To by mělo pomoct :).

5.1.2015 11:15:06

Vybíráme z Bazaru

Odemkni! - Na stopě bílého králíka
Odemkni! - Na stopě bílého králíka
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas