Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

Celyl
Tak důvod je "aby města nebyla od sebe příliš vzdálena". Tuším, že tak nějak to tam je. Ale nějak si neumím představit, jak u mapy se třemi sloupci docílím toho, abych v pobřeží nepokračoval. U V-čkové to ještě pochopit dokáži, ale u těch s B-čkovou stranou portálu ne... :/

23.11.2015 15:36:47

mapa
To pravidlo je jen pro mapu typu V (wedge) Je to na straně 12 - mapa ve tvaru V.
A je to aby hráči obecně nebyli od sebe moc daleko, týká se to všech hnědých tilů ne jen měst.
Ale osobně ta mapa moc dobrá není, párkrát jsme to zkoušeli a jak ti to nevyjde tak musíš běžet klidně i přes 2 tily někam něco zrobit jak ti třeba tvůj hnědý nesedne. Pro více hráčů je to ještě větší peklo protože se může stát že si každý otáčíte tily pro sebe a na toho posledního vůbec tile nezbyde a musí běžet za někým a doufat že mu tam něco nechá...

24.11.2015 14:27:52

efekty v boji proti více nepřátelům s odolnostmi
Tentokrát mám dotaz já.

Situace je taková, že útočím na město, kde jsou 4 nepřátelé. 2 z nich mají ohnivou odolnost, 2 z nich nemají žádnou odolnost. Ohnivá odolnost (vedle toho, že ohnivý útok má poloviční efekt) má vlastnost, že na jednotku nepůsobí nebojové efekty červených karet.
Moje otázka - zahraju červené kouzlo, které dané místo (zde město) zbaví opevnění (a sníží nepřátelům zbroj o 1). Jaký bude efekt?
- Žádný - ohnivá odolnost dvou nepřátel zapůsobí na celé město a celou bitvu, takže na město stále nepůjde útočit střeleckými útoky.
- Poloviční - ohnivá odolnost způsobí, že kouzlo nebude platit pro ty 2 nepřátele s ohnivou odolností (nepůjde na ně útočit střelecky, nesníží se jim zbroj). Na nepřátele bez odolností bude mít kouzlo účinek. takže na ně půjde útočit střelecky a navíc se jim sníží zbroj o 1.
- Téměř plný - že místo ztrácí opevnění se vztahuje k místu a ne nestvůrám. Takže celé město ztratí opevnění. Druhý efekt o snížení zbroje o 1 je už veden na nestvůry, takže ty s odolností budou mít Zbroj nezměněnu, bez odolnosti budou mít zbroj o 1 nižší.

3.12.2015 00:16:22

odpověď
možnost C) je správně

3.12.2015 08:26:39

odolnosti
Tohle se může hodit....

So, it might be easier to take a look at all of the red cards and see how they interact with fire resistance. You can see from the list below that the only time it interacts in a complicated way with your cards is when using the spells.

Advanced Actions:

Fire Bolt - Fire attack is inefficient.
Blood Rage - Unaffected
Intimidate - Unaffected
Blood Ritual - N/A
Into the Heat - Unaffected
Decompose - N/A
Maximal Effect - N/A

(Expansion)
Counterattack - Unaffected
Ritual Attack - If fire attack is chosen, inefficient.
Blood of Ancients - Unaffected.

Spells

Fireball/Firestorm - Fire attack is inefficient.
Flame Wall/Flame Wave - Fire attack is inefficient. Still receive Flame Wave bonus from fire resistant enemies (Not entirely sure about this)
Burning Shield/Exploding Shield - Fire attack is inefficient. Enemy is immune to death by Exploding Shield.
Demolish/Disintegrate - Site fortifications are always removed. Armour reduction NOT applied. Enemy is immune from instant death effect.

Units
Fire Damage is halved. No other interactions aside from Delphana Masters in Lost Legion (Red effect does not work).

You could do the same with ice resistance, but it should be pretty similar. There's a very short list of interactions on the ice resistance side too. Only ones I could really see were:

Ice Shield (Immune to armour reduction)
Shield Bash (Immune to armour reduction)
Chill/Lethal Chill (Immune to all effects)
Amotep Freezers - (Immune to both attack cancellation and armour reduction)
Delphana Masters - (Immune to blue effect)


If I missed any (or screwed up), please let me know

3.12.2015 08:27:20

odolnosti - 2 nepřátelé, 1 s odolnosti, 1 bez
Bezva, díky.

Ještě pro jistotu - opravdu teda platí, že když mám 2 nepřátele, jednoho s odolností a jednoho bez ní, tak ten nebojový efekt červené/modré karty bude platit jen pro nepřítele bez odolnosti a pro toho s odolností ne?

3.12.2015 12:28:06

globální efekty
Ano je to tak, jeden efekt - kartu vyhodnotíš pro každého nepřítele zvlášť. Jesná se o tzv. glovální efekty a o těch bohužel v pravidlech moc psáno není.

Možná v tom asi vidíš ekvivalenci se střeleckými útoky, kde když střílíš na skupilnu nepřátel, tak stačí pouze jeden s odolnotí a už musíš celý útok na skupinu dělit. Zde u globálních efektů tomu tak není.

3.12.2015 13:15:44

celyl
Supr, díky.
Jo, viděl jsem tam jistou analogii, že kouzlíš kouzlo na celou skupinu, tak by to mohlo být podobné, jako když útočíš na více nepřátel najednou.

Jinak při dotazu níže jsem zahrál variantu prostřední, tak jsem si to trochu ztížil, ale nevadilo, stejně už jsem dobýval poslední (druhé město) a byl jsem slušně naboostovanej (navíc z pole s pevností, takže jsem měl na začátku tahu 9 karet na ruce).

3.12.2015 14:21:27

pravidla
Jo pravidla nepočítají se spoustou věcí, ale když ono to je tak dobrá hra, tak přivřeme oči :-)

4.12.2015 11:19:31

odolnosti
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to je když utocim na jednotku s ledovou odolnosti. Vím, že na ni nepusobí schopnosti jednotek posilenych modrou namou a nebojové schopnosti s modrou manou. Chci se zeptat to tady znamená, že bych nemohla použít místo bloku 3 použít posílený blok modrou manou na 5???
nebo to platí pouze pro karty typu pokud zaplatíš modrou manu snizi se odolnost nepritele ci podobne. Moc děkuji za vysvětlení

16.12.2015 14:15:09

odpověď
Útok a obrana jsou bojové schopnosti a použít je můžeš i kdyby byly modré nebo červené.

16.12.2015 14:19:22 | Upraveno autorem (porovnej)

vsehochut
Ahoj všem,
prosím o o pomoc s řešením následujících dotazů (vím že toho mám víc, ale taky jsem toho už spoustu našel, takže to mohlo být horší...;)):
1) snížení ceny pohybu po všech terénech - platí i na terény po nichž se normálně nelze pohybovat (cena pohybu by spadla na nejvyšší možnou míru a od té by se pak odečetlo) nebo jen na ty, které mají cenu pohybu danou číslem? Pokud to na X-terény neplatí, tak už na ně předpokládám platí snížení ceny pohybu na konstatní cenu pro všechny terény (např. na 2).
2) v pravidlech je uvedeno, že zlatá mana se nemůže využívat během noci a to ani když je získána jinými prostředky, než z pramene. Naproti tomu je ale artefakt AMULET OF SUN, který zase uvádí, že zlatou manu mohu v noci použít. Co má tedy přednost?
3) proč na hrací desce chybí reputace +-4?
4) pokud mám reputaci -X, tak zvednutí na -5 je za +1 bod, předpokládám (a mezitím mohu zhoršovat jak chci a nebude to mít na následný posun vliv).
5) reputace se uplatňuje při jakémkoli vyjednávání nebo jen při vyjednávání ve vesnici?
6) kouzlo WINGS OF WIND - musím dokončit pohyb na bezpečném místě, ale zároveň je uvedeno, že pohyb nevyprovokuje útok nepřátel. Jaké místo tedy není z tohoto pohledu bezpečné?
7) předpokládám, že ranged fire attack je při udělování zranění brán jako fire attack? Takže proti ledové resistenci nebudu muset dávat útok dvojnásobku brnění...
8) pokud je pomocí schopnosti zakázáno braní kostek z pramene, mohu vzít manu z kostky z pramene pomocí efektu z karty jenž to přikazuje? Kostku, resp. manu bych nebral z klasické možnosti 1 mana/tah, ale z efektu té karty...
9) ke zlatému mana tokenu z léčivého kruhu (na začátku tahu) mohu použít ještě 1 manu z pramene nebo na ní již nemám nárok a nahrazuje jí právě ten token?
10) útočím na nepřítele (např. ork) - neblokuji, on má útok 5, já obranu 5, moje jednotka obranu 5:
a) přidělím zranění sobě, tj. jen jedno (jedno zda má normální či mag. útok)?
b) pokud by nepřítel měl útok 4 a já opět neblokoval opět dostanu jen jedno zranění?
c) blokuje má jednotka bez fyz. rezistence - bude jen vyčerpaná nebo i zraněná?
d) blokuje má jednotka s fyz. rezistencí - bude jen vyčerpaná?
e) co když má nepřítel mag. útok - jednotka již bude zraněná (stále 5 útok a 5 obrana)?
f) pokud má nepřítel menší útok než jednotka obranu, pak nikdy nemůže být zraněna, ale bude taktéž vyčerpaná nebo nebude ani vyčerpaná? Stále v případě, že nedošlo k zablokování nepřítele...

Předem díky moc za odpovědi!

7.1.2016 17:33:25

kinak
1) Snížení ceny pohybu (ať o něco nebo na něco) platí obecně jen na terény, po kterých se můžeš pohybovat. Pokud se můžeš pohnout na nepřístupný terén, tak je to na kartě explicitně uvedeno.
2) Amulet má přednost (když je něco na kartě, tak to má přednost před obecnými pravidly).
3) Prostě to tak je. Když jsi tak dobrý nebo špatný, tak ti reputace hodně roste nebo ubývá (to už trochu řešíš blbosti).
4) Asi ano, nikdy jsem se k tomu stavu nedostal a neřešil to. Hrál bych to takto.
5) Při jakémkoliv.
6) Nemůžeš skončit v nepřátelském městě, nedobyté pevnosti, věži atd. Ani přesně na místě, kde jsou drancující nepřátelé.
7) Ano.
8) Předpokládám, že ano.
9) Máš nárok, zlatou manu získáš navíc.
10) Ujasni si pojmy blok a zbroj u jednotek. Pojem obrana neexistuje.
a) ano
b) ano
c) pleteš pojmy blok a zbroj u jednotky - pokud blokuje blokem 5 (zbroj a blok je něco jiného), tak jsi nepřítele vyblokoval a zranění se nepřiděluje, pokud neblokuješ, tak přidělíš 1 zranění ... teď si nejsem jist, ale mám dojem, že v tom případě jednotku nevyčerpáváš, nevyužil jsi ji, jen jí dal zranění (se zraněnou jednotkou sice nemůžeš nic dělat, ale můžeš ji vyléčit a pak ji použít, pokud nebyla vyčerpaná)
d) pokud opět myslíš, že jednotka neblokuje a jen na ni vedeš útok (jakoby jí chceš přidělit zranění), tak když má fyzickou odolnost a zbroj 5, tak jí zranění nedáš (při zbroji 4 už bys musel jedno zranění přidělit)
e) ano, fyzická rezistence nepůsobí na magické útoky
f) obranou myslíš zbroj? ... asi ano - pokud má nestvůra útok např. 1-4 a jednotka má zbroj 5 bez fyzické odolnosti, tak když útok neblokuješ, vždy dostaneš jedno zranění. Při útoku 5 je to taky 1 zranění. Při útoku 6 a víc dáš jednotce zranění, odečteš od útoku 5 a zbude ti číslo (zbytek útoku), které ještě musíš někam umístit jako zranění (na jinou jednotku nebo na hrdinu).

Co se týče boje a blokování a přidělování zranění, tak doporučuju přečíst 2x pravidla, zahrát nějaký složitější boj a pak zase přečíst pravidla.
Hm, nebo taky pomáhá snažit se zodpovědět otázky ostatních :) Na podzim jsem zjistil, že mi spousta věcí taky není jasných a opětovné přečtení pravidel a hledání v nich mi dost pomohlo :)

7.1.2016 18:04:03

odpovědi
1. Karta hledání cesty ti neumožňuje stoupat do hor a na jezera
2. AMULET OF SUN má samozřejmě přednost - k čemu by ta karta asi jinak bylo?
3. zaptej se Vlaadi Chvátila :-)
4. ano
5. jakékoliv vyjednávání
6. Bezpečné místo není město, magická věž a pevnost. Je to napsáno pro případ, kdy např. obcházíš draka a i když stoupneš

na pole které znovu sousedí s jeho polem, tak na tebe nezaútočí.
7. ano
8. uveď příklad, konkrétní situaci...
9. pravidla říkají, že můžeš použít JEDNU manu z pramene, to že dostaneš X jiných man vedlejšími pravidly nemá na pravidlo

vliv, takže můžeš si stále vzít jednu manu z pramene
10.
a. pokud má útok 5 ať už fyzický, ledový, ohnivý nebo ledovo/ohnivý, tak dostaneš 1 zranění (pokud nemá ještě jiné

schopnosti)
b. ano
c. tady si musíš uvědomit, že
ca. pokud chceš blokovat jednotkou, jednotku vyčerpáš a použiješ její blok na vyblokování útoku
cb. pokud nechceš útok blokovat a ani nechceš dávat zranění do ruky, můžeš zranit jednotku - počet zranění se řeší

stejně jako na tvého hrdinu podle zbroje jednotky, pokud jednotku zraníš, NEVYČERPÁ jí to
d. pokud má jednostka rezistenci, tak nejdříve od útoku(který je stejného typu jako rezistence) odečteš hodnotu obrany a pokud je útok nulový, jednotka se nezraní, pokud není nulový, pokračuješ dále s přidělováním zranění - každopádně to není blokování - myslím že si pleteš blokování a nebo neblokování s přidělováním zranění
e. nechápu otázku - používej prosím pojmy zbroj jednotky nebo blok jednotky
f. špatně jsi to pochopil! nepřítel má útok např. 1 a jednotka zbroj 5 - stejně na jednotku musíš dát jedno zranění, to samé, pokud bych nechtěl bránit a brát zranění na ruku, každopádně stále platí, že zranění jednotku nikdy nevyčerpá

7.1.2016 18:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

to kinak
ad 1) Na nepristupne tereny se neda dostat ani po sleve. Nejsou schudne (nicmene minimalne v rozsireni jsou karty, ktere to vyslovene dovoluji). Takze logicky lze slevu uplatnit jen na povrchy, ktere maji ohodnoceny pohyb cislem.
ad 2) Nejsem si stoprocentne jisty, ale domnivam se, ze pravdu ma vzdy karta. Ono se v pravidlech plati, ze nemuzes manu pouzit, ale kostku si vzit muzes. Takze napriklad kartu "Mana Draw" muzes vyuzit k tomu, ze si ve dne vezmes vycerpanou kostu (tedy cernou) a pretocis ji napriklad na cernou a dostanes dve cerne many (ve dne).
ad 3) proste chybi:)
ad 4) nebude, ale kdyz mas -X, tak s tebou nikdo nevyjednava.
ad 5) pri kazdem vyjednavani (napriklad koupe artefaktu); ale pti verbovani dvou jednotek v jednom tahu dostanes logicky jen jednu slevu
ad 6) Napriklad pohyb do mesta nebo na nepristupny teren.
ad 7) Ano, dulezite je, ze je ohnivy.
ad 8) My hrajeme jen kooperativni scenare, takze presne nevim. Ale domnivam se, ze ne - bylo by to nelogicke. Tu kartu proste nemuzes zahrat. Obdobne jako by byl manapool prazdny - napriklad spolecny utok na mesto (spoluutocnici ti "vyzrali" vsechny kostky).
ad 9) Jde o magicke mytinky? Pokud ano, tak ty si neberes zadnou kostku z manapoolu. Ty proste mas na zacatku zlatou manu. Takze logicky si muzes vzit kostku z manapoolu.
ad 10 a) Pokud neni magickym utokem mysleno napriklad jedovaty, tak si beres jednu kapku.
ad 10 b) I kdyby mel utok 1, tak si beres jedno zraneni. Kazdy zasah do brneni je zraneni. sila utoku/tvou zbroji > 0.0 -> Jsi zranen.
ad 10 c) Bude jen zranena a do vyleceni ji nesmis aktivovat. Kazda uroven si zada jeden lecivy bod. Takze napriklad pro vyleceni jednotky 4. urovne potrebujes 4 lecive body, coz je 8 bodu vlivu v chramu.
ad 10 d) Nebude vycerpana. Ale zraneni ji v boji muzes prirazovat jen jednou. Pokud by utocici nepritel mel silu 6, tak dokonce musi dostat jednu kapku (nemuze vykryt jen castecne).
ad 10 e) Zalezi na to jaky magicky utok to bude. Pokud je utok ohnivy a ona ma ohnivou odolnost, tak zraneni absorbuje. Ale fyzicky ji normalne zrani - ohniva odolnost ji nepomuze.
ad 10 f) Tomuto dotazu vubec nerozumim. Co to je obrana? Myslis zbroj nebo blok? Pokud blok, tak si aktivoval jednotku a je logicky vycerpana. Stale ji muzes pridelit zraneni. Pokud zbroj (coz spis), tak pokud nema spravnou odolnost, tak dostava kapku a neni vycerpana. Ale zranenou jednotku nesmis do vyleceni aktivovat a v boji nelze lecit.
PS: Dlouhy text - omlouvam se za hrubky.

7.1.2016 18:33:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokračování
Předně ještě jednou díky všem za minulé odpovědi! Zároveň bych měl opět novou várku dotazů:
1) Dovednost BONDS OF LOYALTY /When you gain this Skill, add two Regular Units to the Units offer. Put this Skill in you Unit area as a Command token. It costs 5 less Influence (minimum 0) to recruit a Unit under this Command token. This Unit can be used even when the use of Units would normally not be allowed. You cannot disband this Unit./ - ty 2 jednotky zustavaji jen v ramci dotceneho kola nebo se v dalsim obnovi?
2) Dovednost POWER OF PAIN /You can play one Wound sideways, as if it were a non-Wound card. It gives +2 instead of +1. At the end of your turn, put that Wound in your discard pile. / - mohu tedy používat i čerstvě získané zranění v boji, resp. ve fázi přidělování zranění pro tuto dovednost, abych pomocí karty zranění následně zahrál +2 k útoku?
3) Dovednost SOURCE FREEZE /Put this skill token in the Source. While it is there other players cannot use their usual one die from the Source.On your next turn, gain one crystal of any basic color represented in the Source to your inventory (do not reroll that die) then take this token back and flip it. / - zahraje soupeř a já ve svém tahu můžu následně "přebít" efektem z karty, jenž bude např. říkat, že mohu použít další kostku z pramene ve svém tahu? Nebo se tyto efekty nedají "přebít" a "přebíjí" se jen obecná pravidla?
4) Pokud je zakázáno užívání jednotek při boji, tak je tím myšleno i použití pro jejich efekty (např. získání many)?
5) Dovednost INVOCATION /Discard a Wound card to gain a red or black mana token, or discard a non-wound card to gain a white or green mana token. You must spend a mana token gained this way immediately, or you cannot use the ability./ - pokud bych chtel pouzit za dne a ziskat cernou manu, tak jedine tam kde jsou uplatnovana nocni pravidla (např. tomb)?
6) V pravidlech (nebo v příručce, teď už nevím přesně) se uvádí, že zlaté a černé krystaly neexistují - proč jsou tedy obsaženy v pytlíčku s krystaly? Domníval jsem se, že tam kde mi efekt povoluje vzít krystal libovolné barvy, lze vzít právě i černý nebo zlatý...

15.1.2016 17:37:25

to kinak
ad 1. Neobnovi. Vlastnost pravi, ze pridas dve jednotky do nabidky a pak muzes naverbovat jakoukoliv jednotku z nabidku.
ad 2. Ano, to muzes udelat. Protoze ve fazi pridelovani zraneni dostavas zraneni na ruku. Pozor jen, aby jsi nebyl ochromeny a nakonec neprisel o vsechny karty v ruce.
ad 3. Jasne se tam pravi (one die from the Source) - coz je ta jedna, ktera je vzdy dostupna zdarma. Dalsi hrac si tedy muze vzit, pokud mu to nejaka karta nebo vlastnost dovoluje.
ad 4. Ber je, jako kdyz je nemas. Nesmis je tedy aktivovat a pridelovat jim zraneni.
ad 5. Ne, zlutou i cernou manu muzes pouzit vzdycky kdyz ji mas. Pletes si to s pravidlem, kdy jsou urcite kostky v mana poolu vycerpane a proto je nemuzes pouzit.
ad 6. Ano, mas pravdu. Ale domnivam se, ze pokud nemluvime o nejakem rozsireni nebo tiskove chybe, tak se na te karte bude psat manu zakladni barvy (coz neni cerna ani zluta).

15.1.2016 18:05:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Talent pro magii s Pokřivením času z nabídky kouzel
Ahoj, mám českou a zatím jednu otázku:

1) Na ruce mám Talent pro magii, Poklid, Amulet Temnoty (případně cokoliv k zisku černé many - když ji mohu získat jinak ani nepotřebuji Amulet temnoty) a pak nějaké karty.
Na kartě Talent pro magii je napsáno: kouzlo zůstává v nabídce kouzel, a na kartě kouzla Pokřivení času je napsáno: na konci tahu odložte tuto kartu pro zbytek kola stranou.
Hraju Talent pro magii v základu a z nabídky kouzel si vyberu kouzlo Pokřivení prostoru / Pokřivení času silnější efekt. Můžu to točit do "nekonečna"? Samozřejmě vždy k Talentu pro magii musím jednu kartu odložit, ale pokud mám na ruce Poklid tak jediné co mne limituje je to kolik karet mi zbývá v balíčku.

21.3.2017 16:31:17

Vybíráme z Bazaru

Tenpenny Parks v anglictine
Tenpenny Parks v anglictine
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas