Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

odkrývání mapy
Zdravím, mam dotaz ohledně odkrývání mapy. Musím dílky mapy odkrývat po řadách podle druhu zvolené mapy nebo stačí splnit pravidlo, že odkrytý dílek musí sousedit s dvěma dalšíma dílkama? Tedy u mapy do V odkrýt nejprve tři v jedné řadě a nebo stačí jen dva a můžu jít dál?

20.1.2014 07:17:47

Rossignolek
Muzes jit dal - pouze nesmis vykrocit z predem vymezene vysece, ktera je pro danou hru definovana. A pak by taky nemela vzniknout mapa, kde by uprostred vznikla "dira", na kterou se uz nedostane zadny dilek.

23.1.2014 20:42:48

Kam

Fyzická odolnost
Zdravím a obracím se s dotazem ohledně fyzické odolnosti.
1) Když ji nějaká potvora má a zároveň není opevněná a já na ni jdu se střeleckým útokem (normálním) případně s obléhacím útokem, tak potřebuju dvakrát takový útok, protože se počítá fyzická odolnost? A nebo se fyzická odolnost počítá až ve fázi útoku, kdy používám normální útok?
2.) Když nějaká potvora nemá žádné odolnosti a já na ni útočím ohnivým útokem 3, má můj útok efekt 3 a nebo efekt 6, protože používám element, proti kterému není potvora imunní?
Moc díky za vysvětlení!

16.2.2014 15:01:14

kam
1)dvakrat takovy
2)3

17.2.2014 07:11:19

Kam

Val Mor
Díky!

21.2.2014 10:12:25

DC

Tomu kdo ví
Prosím vás, co je myšleno pod pojmem "červená a modrá karta"??

24.3.2014 07:41:57

karta
Jestli si to dobře pamatuju tak barvy karet jsou zařeny podle barvy krystalů které na nich sou..

24.3.2014 11:16:55

to DC
Červená karta je ta u které platíš červenou manu za silnější efekt (např. Ohnivá střela). Stejně je to u modré (např. Ledová střela).

24.3.2014 11:17:34

DC

Oběma :-)
děkuji za odpověď.

25.3.2014 07:13:01

Obratnost a ohnivý štít
Mám dva dotazy.
1) kouzlo ohnivý štít - zaplatím červenou manu za blok a pak při útoku zaplatím manu za útok znovu nebo již platit nemusím?

2) nějak nemohu pochopit kartu pokročilé akce Obratnost. Musím karty pohybu, které chci využít k boji zahrát jako součást pohybu, nebo je stačí zahrát až přímo během útoku? A můžu použít k útoku i pohyb, který poskytuje samotná karta Obratnost?

Předem děkuji za odpověď. :)

21.4.2014 01:05:59

Karty
Platis jednou ! A u obratnosti spocitas vsechny body pohybu co ti zbyly pred utokem a vyuzijes je na boj tak jak je psany na karte

21.4.2014 09:49:38 | Upraveno autorem (porovnej)

orkové a pevnost - nejasnosti
Ahoj,
omlouvám se za začátečnické dotazy.... ale jsme teprve ve druhém kole a prosím o objasnění.
orkové - když vycházím z políčka, které nesousedí s orky, ale budu chtít jít v jednom pohybu přes dvě pole, která obě s orky sousedí, tak na tom druhém políčku na mě orkové zaútočí?

druhý dotaz - na 2x opevněnou pevnost nelze zaútočit střeleckým ani obléhacím útokem. tak jakým jiným útokem se tam dostat? lze vyprovokovat stoupnutím na pole pevnosti, aby útok přišel od ní?
děkuju za trpělivost, asi toho bude časem více. :-)

15.5.2014 09:10:31

re: orkové a pevnost
1) Orkové - přesně jak píšeš, na prvním políčku si tě "všimnou" a na druhém zaútočí

2) jak píšeš tak na 2x opevněnou nejde zaútočit ani obléhacím útokem. Platí to, ale jenom pro fázi obléhacích a střeleckých útoků. Tzn. není možnost potvoru zabít před tím, než zaútočí ona. Po vyhodnocení fáze bloku pak následuje tvůj běžný útok, kde už můžes střelecký a obléhací útok využít jako obyčejný.

15.5.2014 12:38:30 | Upraveno autorem (porovnej)

orkové - pevnost
Sand, děkuju moc za odpověď, s orky jsem si myslela, že to tak bude, ale ta pevnost.... vím, že po vykrytí můžu použít jakýkoliv útok, i bokem apod. jen mi není jasné, jakým způsobem na mě zaútočí z pevnosti - tím že na ni stoupnu vyvolám její útok? jsem asi natvrdlá... děkuju. :)

15.5.2014 14:23:49

pevnost
To chce klid, ono je ze začátku spousta informací. Taky jsme ze začátku víc lovili v papírech než hráli.
kousek z průvodce hrou (str. 13)
..."Šedý žeton nepřítele představuje posádku pevnosti. Na rozdíl od drancujících nepřátel sedí posádka za hradbami pevnosti.
Neomezuje nijak pohyb po sousedních políčkách a vy na ni ze sousedního políčka nemůžete zaútočit. Abyste s ní mohli bojovat, musíte se přesunout na její políčko a pevnost napadnout....."

15.5.2014 14:35:44 | Upraveno autorem (porovnej)

pevnost
jasné a to je to, co mě zmátlo. napadnout - když jí vlastně napadnout nemůžu... :)
takže na ní stoupnu a ona na mě zaútočí :D OK

15.5.2014 14:56:50

pevnost
Jo jo, agresivní pevnost se za tebou rozběhne co jen ji cihly stačí... :D

15.5.2014 15:05:04

pevnost
:D tak díky moc

15.5.2014 15:09:05

Pár dotazů
1.
Když beru zranění za jedovatého nepřítele pro hrdinu, a mám brnění 2 a jde proti mě útok 5. Beru si tři zranění do balíčku a tři do ruky?

2.
Když potom dobírám do ruky karty a z minulého kola mi díky zraněním zůstane na ruce sedm karet(můj limit z žetonu je pět), beru si za "Iniciativu dne 4" další kartu?

3.
Beru si za "iniciativu 4" kartu vždy na začátku tahu, nebo jen jednou za kolo na začátku tahu? To mi přijde jako nesmysl.

4.
Když bojuji s Orky, dostanu slávu jen ve výši co je na žetonu a k tomu +1 pověst, nebo ještě něco navíc?

5.
Když mám "iniciativu 3 KRÁDEŽ MANY", zůstane v mém inventáři i do dalších tahů, nebo ji musím spotřebovat v prvním tahu?

6.
Je nějaké pravidlo je u prvního scénář při stavění mapy, kromě toho "V"? Někde jsem v pravidlech zahlédl něco o "úzkých průchodech", či tak něco, ale nemůžu to znova najít...

8.11.2014 10:06:55 | Upraveno autorem (porovnej)

cze.oi
1 - ano

2 - tady prosím upřesni jestli jde jen o karty zranění nebo jestli tam máš i normální karty - řeší se to různě

3 - iniciativu - myšlíš karty taktiktiky? - kartu plánování? - pokud jo, tak si bereš vždy když splníš podmínku, tedy i několikrát za den.

4 - Jen to co jsi napsal.

5 - zůstané u tebe dokud ji nepoužiješ. Dokud je u tebe chybí ve zdroji a není dostupná ostatním hráčům.

6 - platí ten tvar V a obecně se dílky mapy chystají tak, že nejdříve zelene pak hnědé. Při stavbě mapy pak platí pravidlo, že zelený dílek musíš přiložit k zelenému dílku, který sousedí minimálně s dvě dalšími dílky (tohle zabrání stavění "nudle") a u hnědých dílků musíš přiložit tak, aby sousedil s dalšími dvěmi dílky.

8.11.2014 16:25:48

..
Ad2) Mám na ruce 4 karty akcí nebo artefaktů, to je fuk. A k tomu 3 karty zranění. Tak jak to bude vypadat? :) Doberu si za tu taktiku dne?

1)
Mohu projít přes cizí pevnost, nebo se to bere jako útok a musím na ni útočit a musím ji tudíž obejít?

2)
Mohu projít přes políčko s figurkou jiného hrdiny, nebo se to nedovoluje. (scénář Průzkum)

3)
Hrajeme ve čtyřech=6 kostek many. (Den) Sešli se nám tři kostky černé a tři bílé many. Pokud bych při přehození hodil další černou manu, přehazuje se se všemi černými a zlatými manami v Prameni?

4)
Jsem povinen si brát manu z Pramene na začátku tahu?

5)
Dobojoval jsem. Mohu poté použít léčení, či svou schopnost na malém obdélníku?

Díky za předchozí info. ;)

8.11.2014 18:50:09

cze.oi
Ad2 - v tomhle případě si dobereš přes tu taktiku

1 - u pevnosti ne. Pokud tam vlezeš, tak se to bere jako útok. Myslím, že se táhne žeton pevnosti a když ho porazíš, tak dostaneš jen polovinu slávy. Plnou slávu dostává jen ten kdo pevnost dobyje první. U magických věží tohle neplatí tam může normálně vstoupit bez boje i když to má jiný hráč.

2 - Projít můžeš.

3 - Pokud máš 3 černé a 3 bílé tak na začátku dne to necháš tak, a máte k dispozici pouze ty 3 bílé. Blíže strana 6 průvodce hrou.

4 - Nejsi. Můžeš použít i krystali co už máš.

5 - Ano. Nelze v průběhu boje, ale po boji léčit můžeš.

8.11.2014 20:26:58

pevnost
Mohu najímat jen ve své pevnosti, že? Popřípadě musím při najímání stát na políčku s pevností? A když najímám v cizí magické věži, musím na ní také stát jako na vesnici?

10.11.2014 08:08:51

cze.oi
Najímáš jen ve své pevnosti. Musíš stát na pevnosti, když najímáš. Ano u věže musíš stát opět v ní.

10.11.2014 16:41:36

elitní jednotky
Ahoj všem.
Máme v za dne v prameni 6 kostek. 3 jsou už černé. Na konci tahu přehazuji a hodím i se čtvrtou černou manu. Tzn, že máme v prameni dvě kostky a zbytek mimo. Přehazuji to? A kdyžtak které? A jak by to vypadalo, když by tam byla jedna normální barva, dvě zlaté a tři připravené na noc? Netuším, kdy se to přehazuje. Kromě toho na začátku kola, kdy tam musí být minimálně polovina barev normálních...

16.11.2014 18:46:46

Vybíráme z Bazaru

Katedrála + insert
Katedrála + insert
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas