Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

jetamo
No není to zas tak strašné. Při náběru kouzel nesmíš podceňovat nábor bílých a zelených kouzel. Přes bíle kouzlo např. Odkrytí - Zvolený nepřítel ztrácí všechna opevnění a odolnosti. Střelecky útok 2. Zas Nejvyšší strážce není takový problém. Nebo bílé kouzlo Větrný vítr - Zvolený nepřítel tento tah neútočí - případně silnější varianta Tornádu - Během fáze útoku: zvolený nepřítel je zničen. Obdobně přes zelené kouzla dobře můžeš odlečit atd.

Všechno jde jen musíš hledat jak :-)

25.2.2013 18:13:55

kniha moudrosti
vyřaď ze hry kartu akce, je myšleno z mého odkládacího či dobíracího balíku nebo i kartu akce (pokročilé), která je k dispozici? Na ostatních kartách je vyřazovaní karet ze hry specifikováno blíže.

26.2.2013 09:55:47

Alne - kniha moudrosti
Kniha moudrosti Text: Vyřaď ze hry kartu Akce. Získej kartu stejné barvy z nabídky karet Pokročilých akcí a dej jí do své ruky. (normální efekt).

Příručka pravidel strana 5 - Odkládání a vyřazování karet. Když si přečteš tak odkladání a vyřazovaní karet se liší pouze tím, že vyřazená karta jde ze hry a odložená jde na odkládací balíček - mluví se o odložení karet co máš na ruce.

Takže u Knihy moudrosti vyřazuješ kartu akce co máš na ruce a místo ní si díky tomu artefaktu bereš pokročilou akci.

Vyřadit můžeš jak základní tak pokročilou kartu Akce protože text uvádí jen kartu Akce. Ale z taktickéo hlediska je nešťastné zbavovat se pokročilých akcí :-)

Tzn. zahoď kartu základní akce a vem si kartu pokročilé akce stejné barvy z nabídky pokročilých akcí a dej si jí do ruky.

26.2.2013 20:52:52

tarnow
Tohle víceméně všechno vím. Mě šlo hlavně o to, že na kartě není uvedeno, odkud tu kartu mám vyřadit. Samozřejmě bych to logicky pochopil, že z ruky, ale znám šťouraly, kteří by se o tom byli schopný hádat a tvrdili by mi, že to jde i z dobíracího či odkládacího.

27.2.2013 09:00:37

Alne
Na šťouraly hoď bobek a raději si pořádně zahraj :-)

27.2.2013 18:26:42

pohyb
Zdravim,
jsem uplny novacek. MK jsem zatim hral dvakrat a zpetne jsem castokrat zjistil, ze ne uplne podle pravidel :-). Chci se zeptat, jak je to se scitanim pohybu, pri posouvani o vice policek...? Napr. vedle me je teren, ktery stoji pohyb 2, ale ja zahraju kartu s pohybem 3. Muzu tedy zbyly bod pohybu pouzit na presun na dalsi policko, kdyz bych pridal dalsi 1 bod pohybu (za predpokladu ze vedle je dalsi policko, ktere stoji 2)? Diky moc za odpoved.

27.5.2013 21:29:51

prsvl
je to přesně tak jak říkáš =)..když karta říká že máš tři body pohybu stačí ti jedna karta zahrát "taple" bokem..tím pádem máš čtyři můžeš na dvě pole =)..

27.5.2013 21:38:58

Nejasnosti
Ahoj,
mám několik dotazů na které jsem nenašel odpověd v pravidlech:
1.Kolik se má vykládat kouzel a karet pokroč. akcí a když si vezmu kouzlo nebo kartu pokroč akce musím ho hned doplnit hned nebo až na konci tahu,kola?

2.Kdy se doplňují jednotky, ihned, na konci tahu nebo kola?

3.Mužu dobrovolně odhodit kartu z ruky a nic nedělat?

Taktiky:
4. "Den 3" Použití ukradené many se počíta jako zahraná kostka many a tudíž z pramene nemůžu vzít další?

5."Noc 3" Musí být v prameni po přehození polovina many základních barev.

6."Noc 4" dá se použít jednou za kolo nebo jednou za tah?

7."Noc 5" dá se použít jednou za kolo nebo jednou za tah?

8."Noc 6" Kolikrát během tahu mužu použít?

9. Na konec by mě zajímalo zda po přehození kostky many musí být polovina many vždy základní aby nenastala např. situace: Den a v prameni 4x černá mana.

Dekuji za pomoc. MG je skvělá hra, ale tak komplexní, že jsem rád za tuto konzultaci:D

5.7.2013 12:26:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Dallman
1 - kouzla i pokročilé akce doplňuješ hned jak si je někdo vezme. Zbylé karty pokud můžeš posuneš dolů a nová karta přijde nahoru.

2 - jednotky se nedoplňují. Na začátku dne nebo neci odstaníš ty co tam zbyly a vyložíš nové.

3 - ano můžeš.

4 - ano můžeš. Ta kostka je na kartě taktiky nikoliv v pramenu.

5,6,7,8 - aktuálně nemá u sebe karty tak nepomůžu

9 - nikoliv pravidlo co uvádíš platí pouze při přípravě pramene před dnem nebo nocí.

5.7.2013 13:22:51

DC

žeton many
Chci se zeptat, když karta říká použij žeton many, znamená to, že musím manu fyzicky mít před sebou, nebo že ji mohu použít ve formě kostky??? Předem moc děkuji za odpověď.

17.7.2013 06:53:09

DC
můžeš citovat text na kartě? buď jsem se s tím nesetkal, nebo jde o schopnosti hrdiny (tuším, že drak má schponost, že za každou odličnou barvu žetonu many v inventáři získá vliv, tam jde opravdu o žetony-krystaly)

17.7.2013 11:00:39

DC

Elnie
Teď karty u sebe nemám,ale jde o kartu(y??)ze základního balíčku - něco v tom smyslu, že když použiji manu, tak mám např. blok o 2 vyšší, nebo tak nějak.

17.7.2013 12:09:49

DC

Elnie
Už je mám, takže např. KRYSTALIZACE - Zaplať manu libovolné barvy... Znamená to, že jen "přehodím" kostku, nebo musím mít tu manu fyzicky před sebou???

17.7.2013 14:29:02

2 DC
„Zaplať manu libovolné barvy...“ - takže si vezmeš kostku many z pramene, tu „utratíš“, vezmeš si příslušný krystal a na konci tahu kostku vrátíš do pramene (přehodíš). Nebo manu nevezmeš z pramene, ale „nějak“ si jí vytvoříš, např. začínáš tah ve dne na magické loučce; máš kartu, která ti dává manu; máš schopnost (taková ta malá obdélníková kartička), která ti dává manu...

17.7.2013 15:02:59

DC

Andersonovi
Omlouvám se, ale ještě jednou - vyberu si jednu kostku např. s červeným symbolem, tu si vezmu k sobě, na základě toho si vezmu červenou manu (tu plastickou), a tu mohu hned použít v rámci karty, kde se píše "zapalať manu libovolné barvy"??
Já měl z pravidel dojem, že kostku mohu použít ve chvíli, kdy chci třeba dělat silnější efekt na kartě. Pak použiji kostku, tu na konci tahu přehodím a je to. Tu umělohmotnou manu si vlastně ani neberu. No a na základě tohoto mého vnímání pravidel jsem měl za to, že když hraji kartu kde se píše "zaplat manu libovolné barvy", tak že tuto kartu mohu hrát pouze tehdy, když už předtím mám před sebou tu umělohmotnou manu, kterou jsem získal např. nějakou jinou kartou, nebo např. tou magickou zahrádkou. Měl jsem za to, že prostě nelze v tomto případě "jen"použít kostičku.
Ale z tvého vysvětlení to nyní chápu tak, že mohu použít kostku, kterou hned splním podmínku na kartě "zaplat manu libovolné základní barvy". Chápu to dobře??

17.7.2013 18:19:26

DC
Popisuješ to hrozně složitě. Jednou za tah můžeš použít jednu kostku z pramene jako manu té dané barvy (pokud ti jiný efekt nedovolí použít víc kostek). Za kostku si ani krystal brát nemusíš. Prostě si ji vezmeš a položíš na kartu, na kterou tu manu využiješ. A na konci tahu přehodíš všechny použité kostky.

Navíc od kostek můžeš mít manu v inventáři - efekt "získej krystal", kterou můžeš použít kdykoli. Krystal můžeš použít i navíc k použité kostce (takže během jednoho tahu použiješ víc man). Pak jsou efekty "získej manu". To je například právě na kouzelné louce (nebo jak je to v překladu). Ta ti na začátku tahu ve dne dá zlatou manu (takže si k sobě vezmeš zlatý krystal - ale ne do inventáře) a tu musíš během toho tahu použít, jinak o ní přijdeš.

Takže bacha na rozdíl mezi "získej krystal" a "získej manu".

18.7.2013 06:49:12

Draci+město
Ahojte.Jsem nováček u téhle super hry,ale mám pár nejasností.

1)Když objevím dílek s červeným městem.Kolem města jsou draci.Když se posunu do blízkosti města tak:Na 2 sousedních políčkách jsou draci a na 3 sousedním políčku je město.Kdybych vstoupil do města,tak bych vyprovokoval draky nebo ne?Podle mne ano,protože po objevení města jsem se přesunul o jedno políčko do blízkostí draků a pak do města=vyprovokování nepřátel.
2)Cena pohybu do města je vždy 2,nehledě na terén na kterém stojí?
3)Učenlivost:Karta říká,pokud zahraji vliv 6 mohu si vzít z nabídky pokročilou akci.Mohu zaplatit vlivu více než 6 a stejně dostanu pokročilou akci?Nebo musím zaplatit přesně vliv 6?
3)Kouzlo demolice:Karta říká,že nepřátelé ztratí opevnění.Co když bojuju např ve městě(kde všechny jednotky jsou opevněné) a bojuju proti jednotkám,které jsou opevněné.Mohu na ně poté co použiju kouzlo demolice střeleckýma útokama?Nebo můžu útočit jenom obléhacími?

29.7.2013 15:54:50

dandy666
1. ak si na políčku vedľa "drakov" a prejdeš na ďalšie políčko vedľa "drakov", tak ich vyprovokuješ, aj keby si vstúpil do mesta - to konkrétne popisujú aj pravidlá
2. áno, do mesta je to za 2 body pohybu
3. samozrejme môžeš mať aj 7 a viac - ak ich nevyužiješ, tak ti normálne prepadnú... (nezabudni započítať hodnotu aktuálnej povesti, ktorá ovplivňuje vplyv, to sa mi na začiatku často stávalo)
4. ak je nepriateľ opevnený a ešte aj v meste, tak na neho nemôžeš použiť aj strelecký ani obliehací útok... ak použiješ kartu "kouzlo demolice", tak nepriateľ príde o jedno opevnenie, ale druhé mu ostáva, takže môžeš použiť len obliehací útok - samozrejme to platí pre prvú fázu boja - v druhej môžeš kombinovať už ľubovoľné útoky nezávisle na pošte opevnení

29.7.2013 17:55:11

Díky
Děkuju za vysvětlení.

29.7.2013 20:31:37

kradení artefaktu
Ahoj, měl bych jeden dotaz.
Při boji mezi dvěma hráči je možné ukrást artefakt (za vynaložení 5 bodů zranění). Ale to nelze udělat v případě, že bránící hráč drží právě kartu s artefaktem v ruce (což útočník zrovna nemusí vědět). Co pak?
Propadá těch 5 bodů zranění nebo je může útočník využít jinak (na udělení zranění nebo na donucení k ústupu)?
Dík.

2.10.2013 20:23:59

Dallman - odpovědi
Koukám, že na některé Dallmanovy otázky tu ještě nezazněla odpověď - sice je to už 3 měsíce, ale odpovím.

5."Noc 3" Musí být v prameni po přehození polovina many základních barev.
Nemusí - podle mého názoru a tak to hrajeme.

6."Noc 4" dá se použít jednou za kolo nebo jednou za tah?
Je tam napsáno "Pak otoč kartu lícem dolů" - to značí, že pak už kartu nelze použít, takže je to jednou za kolo.

7."Noc 5" dá se použít jednou za kolo nebo jednou za tah?
Je tam napsáno "Když si bereš tuto kartu" - takže to lze použít pouze 1x a to na začátku kola.

8."Noc 6" Kolikrát během tahu mužu použít?
Opět jen jednou za kolo - když si vezmeš karty nastřádáné pod touto taktikou, tak opět tu kartu taktiky otáčíš lícem dolů, takže už je nepoužitelná. Samozřejmě karty na začátku tahu pod tuto kartu můžeš dávat, dokud máš něco v dobíracím balíčku.

5.10.2013 13:31:51

další otázky
Nejasnosti, na které jsem narazil při sólo hraní.
1/ Jednotka iluzionosti a její schopnost "Zvolený neopevněný nepřítel v tomto tahu neútočí" - to zřejmě platí pouze na jednotky a na nepřátele, že? Nelze to použít v boji hráče proti hráče na mage-knighta druhého hráče, že by pak druhý hráč nemohl útočit kartami v ruce?

2/ Artefakt Magický váček - běžná vlastnost "Hoď dvěma kostkami. Vezmi si krystal za každou hozenou barvu." - silnější vlastnost "Získej jednu manu každé základní barvy a k tomu zlatou ve Dne nebo černou v Noci." U silnější vlastnosti se opravdu získávají many a ne krystaly? Sice se jich získá 5 proti 2 u slabší varianty, ale jsou pouze na okamžité použití oproti trvalým krystalům. Je to OK? Zdá se mi to zvláštní.

3/ Goldyxova karta Zhmotnění síly má silnější vlastnost "Tuto kartu zahraj zároveň s jinou kartou Akce. Získáváš zdarma její silnější efekt. Pokud tato karta dává Pohyb, Vliv, Blok či libovolný typ Útoku, připočti k nim +3." Je nutné to hrát tak, že to získání silnějšího efektu druhé karty je vždy nutné? Nelze si vybrat mezi slabším a silnějším efektem? Například když to zahraju s kartou Zuřivost, kde slabší varianta dává "Útok/Blok 2" a silnější "Útok 4" - musím to vždy využít jako Útok 7 nebo lze použít i slabší variantu a tedy to využít jako Blok 5? Přišlo by mi logické mít možnost si vybrat.

4/ Pokročilá schopnost V první linii má vlastnost "Hraj na začátku boje. Všechny tvé jednotky mají v tomto boji o 2 větší Útoky a Bloky. Nemůžeš však přidělovat zranění jednotkám." Platí to navýšení útoků a bloků i na střelecké, oblíhací, ledové, ohnivé nebo ledovým ohněm? Prostě platí to pro libovolný útok nebo blok? Já předpokládám, že ano. I když právě u výše zmíněného Zhmotnění sil je přímo napsáno "libovolný typ Útoku".

5/ Norowasova dovednost Pouta věrnosti mimo jiné přidává 2 jednotky do nabídky jednotek. To platí na celý zbytek hry a pro všechny hráče?

6/ Jak funguje dovednost Motivace při hře jednoho hráče? Při více hráčích, pokud má daný hráč nejméně Slávy, tak získává manu - platí to i při hře sólo hře (teoreticky má nejméně Slávy)?

7/ Poslední věc - jak je to s Průzkumem nového dílku mapy a Drancujícími nepřáteli? Stojím vedle Orčích nájezdníků na kraji mapy a směrem podél nich se nejprve rozhodnu prozkoumat nový díl mapy, ale zatím nedělám pohyb - vyprovokuje je to k útoku nebo ne? Já bych řekl, že ne, ale jistý si nejsem.

5.10.2013 13:48:23

Durin
2 - pokud je nápsano mana tak mana - hodí se při dobývání města, kdy potřebuješ hrát kouzla, případně silnější efekty karet

3 - musíš zvolit silnější efekt

4 - podle mě navyšuje pouze obyčejný útok a blok. V pravidlech se většinou útok a blok myslí pouze ty zákládní, pokud se to týká nějakého specifického tak je to vždy vypsáno.

6 - přesně stejnou otázku jsme tady postoval někdy před rokem a půl - bohužel nevím a nevěděl ani nikdo jiný

7 - nevyprovokuješ

5.10.2013 21:35:15 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz
Čaudy, na kartě zeleného města jsou dvě barvy nepřátel, ale na miniatuře (resp. otočném podstavci) jsou tři barvy - například úroveň 3 Zeleného města má ještě odlišnou barvu nepřítele než jsou ty dvě, co jsou na kartě. Asi to je tisková chyba, ale otázka je, na kterém z těchto dvou? :-)

Nemůžu to teď zkontrolovat, ale je to (příklad) takhle: Zelené město úroveň 3 má na sobě 1x bílou a 2x fialovou barvu, ale karta Zeleného města ukazuje jako možné nepřátele bílé a hnědé žetony. Přitom na úrovni 4 (nebo jiné) jsou barvy bílá, hnědá a fialová. Jak to tedy je? Díky předem!

18.11.2013 12:49:10

Wries
Ridim se vzdy tim, co je na podstavci mesta.

30.11.2013 21:30:32

Vybíráme z Bazaru

Terra Mystica (eng/fr)
Terra Mystica (eng/fr)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas