Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

Útok/Blok
Měl bych jeden malý dotaz. Pokud je na kartě (např Vesničané) napsáno Útok/Blok 2, znamená to, že je v boji můžu použít na blokování i útok, než je vyčerpám? Nebo si musím vybrat, jestli budou útočit nebo blokovat?

8.10.2012 17:47:56

stepan
No rekl bych, ze urcite jen jednu z moznosti;-)

8.10.2012 18:27:25

lapcis
No mě to přišlo taky tak nějak jako samozřejmost, než mě na to upozornil syn. A v pravidlech jsem hledal marně, tam píšou jen, že mezi jednotlivé řádky na kartě jednotky si lze dosadit slovo "nebo", ale o lomítku nic...
Každopádně děkuji za odpověď.

9.10.2012 17:29:05

Stefan
Muzes si vybrat jen jednu z moznosti, tedy Utok nebo Blok...

9.10.2012 17:42:13

vycerpana jednotka
ahojte mam otazku ohladom zbojaschopnenia vycerpanej jednotky ... neviem nikde v pravidlach najst ci sa jednotky zbojaschopnia (to je slovo ...) pocas toho ak hrac jeden tah odpociva .. prislo by mi to logicke.

18.10.2012 12:05:08

vycerpaná jednotka
Nedá se obnovit touto cestou. Může to udělat artefakt, popř. jiná jednotka, pokud má tuto schopnost, ale jinak se vyčerpané jednotky "obnoví" až na začátku dalšího kola (tedy dne/noci).

18.10.2012 12:34:45

Štít ve městě - počet karet
Pokud mám ve městě štít a stojím v něm nebo vedle, , můžu mít o kartu (nebo dvě) v ruce víc. Platí to, i když město ještě není zcela dobyto?

27.10.2012 15:41:52

Fakt nikdo neví?
??

29.10.2012 15:57:09

limit karet u města
Pokud město není dobyto nezvyšuje limit karet (Příručka pravidel str.10, Dobírání nových karet)

29.10.2012 16:13:05

skyfire
Mesto musi byť dobyte.Ak tam maš aspon jeden žeton doberaš si kartu navyše ak si jeho vlastnikom doberaš si dve karty(pokial si v meste alebo vedla neho).Nemožeš si doberať aj za mesto aj za pevnosť,v takom pripade sa rozhodneš či si zoberieš karty za mesto alebo za pevnoť.

29.10.2012 16:20:57

město a zlaté jednotky
Jak přijít ke zlatým jednotkám? Dají se přidávat v jednom z měst... ale co jiné způsoby? Tohle mi přijde málo a nic dalšího jsme v pravidlech nenašel.

Jinak jsou pravidla v pohodě, ale například informace o městech jsou rozeseté napříč celými pravidly a je to tedy něco to dohledat... hodilo by se to mít shrnuté na jednom místě.
Jednotky ve městě získávají opevnění? V pravidlech to není nikde jasně napsáno, jen že útok na ně probíhá podobně jako na jiné opevněné místo.

19.11.2012 13:57:49

svetlovdusi
Zlaté jednotky můžeš verbovat normálně kdekoliv podle symbolů na jejich kartě ;). V bílém městě je specialita, že si tam můžeš naverbovat jakékoliv jednotky.

19.11.2012 19:59:37

ecan
No, naverbovat je můžeš podle symbolů... to je pravda, ale vyložené k verbování jsou jen základní stříbrné jednotky, nikoliv zlaté. Ty se dají přidávat za 2 body vlivu právě v bílém městě.
A mne zajímá jestli to je jediná cesta, nebo jestli jsem něco přehlédnul.

19.11.2012 20:33:34

zlaté jednotky
ve chvíli kdy je odkryt aspoň jeden hnědý dílek mapy, tak se na začátku kola, když se dávají nové jednotky, do nabídky jednotek umisťují zlaté a stříbrné jednotky v poměru 1:1

19.11.2012 20:48:27

wolfhound
děkuji, to je co jsem hledal

19.11.2012 22:43:24

Počet karet
Ahoj, měl bych dotaz. Můžu mít na ruce během tahu i více karet než je limit daný úrovní? A na konci tahu žádné karty odhazovat nemusím, pouze dobírám do limitu, že?

1.12.2012 16:17:52

vasekre
Ano, na ruce můžeš mít více karet než je tvůj limit. Nejčastěji navýšíš limit karet v ruce to že jsi v/vedle pevnosti nebo v/vedle města. Po odehrání tahu dobíráš do limitu na ruce. Máš-li více karet nedobíráš nic. Máš-li méně karet dobíráš do limitu.

1.12.2012 16:40:07

tarnow
Děkuji. :)

1.12.2012 17:04:54

Norowasova schopnost INSPIRACE
Na vysvetlujucej karte je uvedene "uzdravi jednotku". Znamena to, ze sa odstrania z jednotky obe zranenia alebo iba jedno (na boardgamegeek je uvedene ze iba jedno). Vysvetlivky vsak hovoria "uzdravi" a nie "lieci".

Prosim o objasnenie.

24.12.2012 10:03:14

rudy...
Jak prosim Tě obě zranění. Taky se prokousávám hrou. Měl jsem zato, že jednotka může mít jen jedno zranění. A tady si myslím, že buď dáš zranění pryč z jednotky, nebo ji zbojeschopníš.
p.s. Ještě jsem si vzpoměl,že v dikobrazu vycházelo...lékař léčí,příroda uzdravuje. Tedy...jeden za všechny,všichni za jednoho. Každý jinak, ale výsledek stejný.

24.12.2012 14:28:52 | Upraveno autorem (porovnej)

petrin
Pokud si správně pamatuju, tak jednotka dostane dvě zranění, pokud do ní "praští" nějaká potvora s jedovým útokem.

24.12.2012 14:53:58

ranca...
tak daleko nejsem. Těmhle se zdaleka vyhnem. :o) Diky .... vyhnu se ještě zdalečeji. Super slovo...co...

24.12.2012 15:12:57

ranca, petrin...
Tak, tak...jednotka dostane dve karty zraneni po jedovatom utoku.

Cize, moja otazka.... specialna schopnost Norowasa jednotku s dvoma kartami zraneni

a) uzdravi jednotku kompletne (odstrani obe karty zraneni)

alebo

b) lieci (a odstrani) IBA JEDNU kartu zranenia

Ps: zbojeschopneni zdravej jednotky je jasne a zrozumitelne

25.12.2012 01:36:07 | Upraveno autorem (porovnej)

rudy..
Jak rikam. V tehle hre jsem zatim uplna lama,takze si pockame,az otec sestoupi mezi nas a da nam par rad. Ale nez se to stane,tak si dovolim podle sebe odpovedet, bez znalosti problematiky jedu a antidot. Je to hrdina. O tom nikdo nepochybuje. Jedinecna schopnost. Jednotku uzdravi. Takhle bych to asi bral. Pokud ho samozrejme nema souper,kteremu to pomuze k zisku spousty bodu. V tom pripade je to NYMAND,ktery jen tak tak napul uzdravi svoje verne. :-)

25.12.2012 09:05:33

Norowasova schopnost Inspirace
Ta schopnost ma v anglicke verzi nasledujici text: "Once a Round, except in combat: Flip this to Ready or Heal a Unit".
U jedovatych potvor se pise: "[A Unit] must be Healed twice to remove both Wounds."

Z toho mi vyplyva, ze ta schopnost odebere z jednotky pouze jednu krev.

27.12.2012 16:26:45

Vybíráme z Bazaru

Český film - původní edice, perfektní stav!
Český film - původní edice, perfektní stav!
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas