Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

Aeldryn
5/28 - Krvavá zuřivost - použít jde (jedná se o útok, nikoliv SPECIÁLNÍ AKCI červené karty)
14/28 - Čistá magie - použít jde, opět jde o normální útok, sice posílený červenou manou, ale stále normální útok
17/28 - V první linii - použít nejde, jedná se totiž o SPECIÁLNÍ AKCI! (tady si teda nejsem 100% jistý, ale myslím, že by to mělo být tak, jak jsem napsal)
9/28 - Zastrašování - použít jde, opět je to jen normální útok
Snad jsem pomohl :).

1.9.2012 11:07:05

Aeldryn
Zkusím to ještě jinak - sorry že ignoruji tvůj dotaz, ale udělám to stručně a přehledně.

Ohnivá odolnost x ohnivý útok
Na jednotku s ohnivou odolností můžeš použít i ohnivý útok. Nicméně jeho hodnota se snižuje na polovinu. Takže ohnivý útok 4 způsobí ohnivé jednotce zásah v hodnotě 2.

Ohnivá odolnost x červené karty posílené červenou manou

Variant A) - Pokud posílíš červenou kartu červenou manou a ona ti v lepším efektu dá třeba fyzický útok 4, tak dáváš zásah v hodnotě 4. Pokud bys červenou manou získal třeba ohnivý útok 4 platí to co výše, že způsobíš jen 2 zranění.

Varianta B) - Pokud ale posílíš červenou kartu červenou manou a ta karta říká "Nepříteli se stane to a to" tak tato karta na hráče s ohnivou odolností nemá vliv. Např. Kouzlo Demolice/Zničení. Základní kouzlo říká: Dobýváné místo ztratí v tomto tahu opevnění. Zbroj všech nepřátel se snižuje o 1 (na minum 1). Tohle kouzlo platí na všechny jednotky v městě krom těch co mají ohnivou odolnost. Důležité: pokud se karta vztahuje na nepřítele tak řeš odolnosti.

Dodatek: např v první linii které uvádíš níže se počítá tvým jednotkám takže ohnivá odolnost nepřítale, můžu maximálně redukovat ohnivý útok, který je tímhle zvýšen na polovinu ale jednotka i tak dává vyšší útok. Krvavá zuřivost - útok 4, neřeší a hraješ ho za 4. Čistá magie - dává obyčejný útok - použiješ útok co ti dává neredukuješ.

Snad je to pochopitelné :-) Pokud ne tak klidně piš doladíme.


1.9.2012 11:15:20

tarnow
Díky-fakt, už nemám pochyby a otázky v tomhle ;)

1.9.2012 11:48:43

čeština
Lidičky, nemá někdo česká pravidla ve Wordu nebo v PDFku bez toho pozadí???

4.9.2012 16:33:10

Blackgod
Bohuzel ani my ne, po sazbe se s textem jeste pracovalo a byly tam tisice ruznych zmen, nektere i terminologicke, takze word neni...

4.9.2012 17:24:38

Zranění
Celkem jsem nepochopila, jak mám rozdělit zranění svému hrdinovi a kam je mám dát... Tak například potřebuju rozdělit 5 karet zranění a mám zbroj 3. Tak si jednu kartu vezmu.. (kam - do ruky, na dobírací či odhazovací balíček?), odečtu hodnotu zbroje, 5-3=2, tak si vezmu další kartu (na to samé místo?), pak znova odečtu hodnotu zbroje, 1-3=-2, takže si další zranění neberu? A co se stane s těmi 3 dalšími? Ty nechám na balíčku karet zranění, nebo je dám na svůj odhazovací balíček či někam jinam?

5.9.2012 09:36:46

Issiriana
Prošel útok 5. Zbroj hrdiny 3.

první zranění = odmaže 3 (hodnota zbroje) z počtu zranění 5 - zbývá 2
druhé zranění = odmaže 3 (hodnota zbroje) z počtu zbývajících zranění 2 - zbývá -1 (tzn útok byl kompletně vykrytý)

Vezmeš si tedy 2karty zranění do své ruky. Počítají se ti do limitu karet na ruce.

5.9.2012 09:58:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Issiriana
Možeš to aj vydeliť 5 zranenia:3 obrana,zaokruhliš hore. 5:3=1.6 To znamena 2 karty si vezmeš do ruky.

5.9.2012 16:34:34

Blackgod
PDFko je uložený ve vrstvách, v některých verzích Adobe Acrobat readeru se dají některé vrstvy vypnout. Nebo zkus otevřít celé PDFko v Adobe InDesignu nebo Illustratoru, vrstvu s pozadím prostě smazat a uložit znova. Ale asi to bude pěkná drbačka.

6.9.2012 19:17:52

pozadí
Já bych možná jen doplnil Ellenara a trochu ho upřesnil. Práce s vrsvami v Readeru musí být podporována přímo dokumentem - jednoduše se musí při generování PDF zatrhnout Create Layered PDF, jinak nepomůže ani svěcená voda. Pokud by se natáhlo PDF do InDesignu, tak to tam vloží celé stránky bez možnosti editace (aspoň do verze CS5 to tak bylo, v CS6 jsem se o to nepokoušel, ale nemyslím, že by to změnili). Illustrator to sice natáhne editovatelný, ale vždy jenom jednu stránku, takže by se po vykuchání pozadí musel ještě znovu z jednotlivých stránek dělat nový dokument. Tudíž asi nejlepší je vrhnout se na to v Acrobatu a vytrhat pozadí v něm...
...když na mě uděláte smutný voči, tak to na začátku příštího týdne udělám.

6.9.2012 20:14:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Uz jsem to vysmejdil-)))

7.9.2012 17:59:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Soustředění
Na kartě Soustředění se v popisu posíleného efektu píše "Tuto kartu zahraj zároveň s jinou kartou Akce. Získáš zdarma její silnější efekt....". Hrajete to tak, že hráč musí povinně použít silnější efekt?

Někdy by se hodilo zahrát Soustředění například s Hbitostí a získat Pohyb 4.

11.9.2012 10:21:55

to Morthe
Morthe já na tebe tebe klidně ty smutný oči udělám :D

14.9.2012 09:33:06

Blackgod
No tak OK, o víkendu mi snad vyzbude chvilka, tak na to juknu ;)

14.9.2012 09:52:32

boj a speciální útoky
ahoj, potřeboval bych si ujasnit jednu věc ohledně boje, respektive u přidělování zranění. nevím, jak to hrát správně:

zaútočím třeba na nějakýho draka (hodnoty si vymýšlím)
má ledovou a ohnivou odolnost a brnění 9
má ledový útok 8
spec. vlastnosti neřeším (těm rozumím)

1) když bych ho chtěl zabít v rámci střelecké fáze:
a) stačí mi střelecký útok klasický/fyzický v hodnotě 9 a je po něm (pokud není opevněn)
b) když bych měl např. ohnivý střelecký útok 5, tak se tento sníží v důsledku odolnosti pouze na 2 (a půl) a k tomu, abych ho dorazil, mi stačí 7 fyzických střel. útoků? nebo jen šest - jinými slovy co s tou půlkou? počítá se?

2) nesestřelím ho, tak tedy obrana - má led. útok 8 - jak ubránit
a) mám ledovou nebo fyzickou obranu 16 = ubráněno
b) mám ohnivou obranu 8 = ubráněno
c) mám ohnivou obranu jen 5 --> tj. ubráním 5 jeho útoků - zbudou 3 - a ty se ubrání 6ti jinými obranami.

3) zranění - zde tápu - pokud nemám obranu účinnou vůči útoku, ale jen tu neúčinnou:
Mám např. jen 6 fyzických obran proti jeho 8 led. útokům - z toho vychází, že z jeho 16 útoků (převedených na fyzické) ubrání 6 a zbudou celkem 10 útoků. A teď otázka, jak je to s přidělováním zranění? útok jsem neubránil, projde v plné síle
a) vypočítává se zranění z těch útočných bodů - tj. zde z těch 16 (za předpokladu, že mám brnění 2) - schytám 8 zranění.
b) nebo je ledový útok převeden na dvojnásobek jen pro vypočítání útok (16) vs neúčinná obrana (6) a pokud se to nepodaří vykrýt převede se to zase zpět - tj. zranění se vypočítá z čísla jeho útoku (na žetonu) a ne z útočných bodů - tj. zde 8 led. útoků vs. 2 brnění = 4 zranění?

4) fáze útoku je mi jasná až na to, co jsem popsal již ve střeleckém - co s půlkou bodu. je mi i jasné, že např. na ohnivou odolnost platí sice útok posílený červenou manou (i když má poloviční účinnost). neplatí pouze efekty posílené červenou manou...

Hlavní otázka tedy:
3)a) - ten efekt by byl šílenej, kdyby měl drak např. ještě vlastnost brutální - dostal bych 16 zranění, nedejbože, kdybych dobýval město s třeba 5ti obránci...
3)b) - to se mi zdá logičtější, ale nejsem si jistý, jestli si to nezjednodušuji...

Díky za rady.

14.9.2012 10:04:26

predek
2) a)b)c) ano (edit, napoprvé jsem to přečetl blbě)
3) útok 8 = s brněním 2 - 4 zranění. Led a oheň nehrají roli, roli hraje jestli je jedovatý nebo brutální.
jak je to se zaokrouhlováním z hlavy nevím a pravidla u sebe nemám...

14.9.2012 12:52:13 | Upraveno autorem (porovnej)

zaokrouhlování
Tak jsem pohledal v pravidlech a o zaokrouhlování jsem nic nenašel. Jen o tom, že útok/blok musí mít minimálně hodnotu zbroje/útoku. Takže podle toho v případě 1a) potřebuješ dalších 7 fyzických útoků a sejmeš ho se silou 9,5.
Nebo můžeš použít 6 fyzických a 1 ledový útok a sejmeš ho se silou 9.

14.9.2012 13:02:05

RoX

ad predek
1.
a) ano, střelecký/obléhací fyzický útok 9 ho sejme
2) nikde to tuším v pravidlech přímo napsáno není, ale zaokrouhluje se DOLŮ -> protože na to, abys mu prostě udělal damage 1 potřebuješ 2 útoky v elementu, který rezistuje. Musí být jedno, v jakém pořadí své útoky vyhodnocuješ, pokud bys první vyhodnotil 7 fyzického útoku zbývala by obrana 2 -> na překonání ti 5 ohnivého útoku stačí. Pokud bys měl jen 6 fyzického, potřeboval bys 6 ohnivého/ledového.

2.
a) ano
b) ano
c) ano

3.
a) ano
b) v tomhle jsme v prvních hrách také tápali, ale nakonec to myslím je správně takto - pokud útok nevyblokuješ, element hraje roli už jen k tomu, že se dá část zranění "absorbovat" jednotkou, která má rezist na element, který útok obsahuje. Pokud bys měl například Ledové golemy, mohou část zranění absorbovat a ty bys dostal 1-2 kapky zranění. Pokud žádnou jednotku nemáš, dostaneš jen 4 kapky zranění

4) Bacha - pokud útočíš na nepřítele, který má ohnivou/ledovou odolnost, nefungují na něj kouzla v elementu, který blokuje. Podobně je to i s advanced akcemi, podrobně (a správně) to někdo vysvětloval níž

16.9.2012 09:33:48

fyzicka odolnosť
Strelecky alebo obliehaci utok je to fyzicky utok?
Priklad:ak ma potvora fyzicku obranu 6 na porazenie potrebujem
strelecky utok 6 alebo 12?

23.9.2012 21:28:50

Indibaldini
Ano, střelecký útok je fyzický (stříliš šípy), pokud to není třeba střelecký ohnivý útok apod.
Takže potřebuješ dát dokupy 12 ;)

edit: stejné je to i s obléhacím útokem.

23.9.2012 22:47:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolfsen
Diky,doteras sme to hrali zle :-)

24.9.2012 07:58:20

dotaz
Mam dotaz ohledne vsemocnych magu. Abilita za cernou manu ze vsechny utoky zahrane se povazuji jako oblehaci . Jedna se tedy na karty s utokem na ruce? A muzu zahrat i karty bokem? Normalne se hrat nesmi , ale v tomlhe pripade v tom jasno nemam. Diky za odpovedi.

28.9.2012 20:19:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Schopnost mágů změní všechny útoky, tedy i u karet hraných bokem (karta hraná bokem vlastně znamená: Útok 1).

28.9.2012 21:10:27

ladik
Jasný , ale já myslím tu druhou, kdy to měníš na obléhácí. Jestli zde můžu zahrát bokem. ALe myslím, že asi ne, že de vyjímka nebude:)

28.9.2012 21:54:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Mágové bokem zahranou kartu promění na obléhací útok, takže podle mně to možné je.

28.9.2012 22:15:39

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories CZ
T.I.M.E Stories CZ
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas