Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

Vlaada..
"Nebo bych počkal na rozšíření, kde..." Rozsirenie?!;))
.. to som nezachytil ehm.. na kedy je planovane? a bude sucastou/paralelne s CJ verziou?
.pardon,za pripadny duplicitny dotaz, vdaka za info!

26.2.2012 14:39:14

ešte doplním opčíka
bude aj rozšírenie v CJ jazyku?? Tiež sa ospravedlňujem za prípadný duplicitný dotaz :)

26.2.2012 14:48:10

opcik
No soucasti urcite nebude, uz takhle je to dost plna krabice a pro cesky trh ne uplne levna. Co se tyce lokalizace, tak v soucasne dobe rozsireni slibit nemuzu, musime samozrejme pockat na to, jak se bude zaklad prodavat, uz takto je to docela vydavatelsky risk...;) Ale samozrejme se budem snazit, pokud to jen trochu pujde, rozsireni vydat...

26.2.2012 15:29:17

to vlaada...
Díky za odpověď. Jen nevím, co myslíš těma "placeholderama".

Rozšíření pro MK je velmi dobrá zpráva :-). Asi je ještě tajemství, co všechno bude obsahovat, že jo?

26.2.2012 22:10:08

Laredo
Myslel jsem něco, co je nahradí... prostě čtyři nějaké věci, u kterých vím, co která znamená... např. modrý krystal pro freezery, červený pro gunnery, zelený pro guardiany a černý pro altem mágy, nebo tak něco... Kdyby došlo skutečně k boji, tak je vyměním, abych tam měl skutečné jednotky a placeholdery dám do města, kde se zatím nebojuje...

26.2.2012 22:44:35

Ad rozšíření...
... plánuje se, ale zatím není nic jisté. Ale co je jisté, že bychom chtěli přidat víc nepřátel do každé barvy, kvůli větší variabilitě... proto jsem to zmínil :)

26.2.2012 22:45:38

Call to arms
Právě jsme narazili při hře na zásadní problém a rozpor (dvou názorů na věc :) ). Může se kouzlo "Call to arms" použít v dungeonu nebo v tomb? Já si myslím že ne, neb v dungeonu nelze použít units (a na té kartě je napsané "as if it were one of your units"), soupeř naopak prosazuju variantu, že jde jen o jakési imaginární vykouzlené units a že to jde (tu kartu se právě snaží použít on). Asi se tu odpověď nedozvíme dostatečně rychle, ale tak aspoň to zkouším :) Kdyby se mohl třeba i vyjádřit autor hry, bylo by to super :)

3.3.2012 23:12:21

Combat rewards
Zdravím, pročítám pravidla (resp. Game walkthrough ) a narazil jsem na formulaci:
"Stejně jako s jakoukoliv jinou odměnou za úspěšný boj si na
konci svého tahu vyberete své Kouzlo." (strana 14, sloupec 2 nahoře.)
Moc mi není jasné co je myšleno odměnou za úspěšný boj, resp. nikde jsem nenarazil na to že by se za boj s nějakým nepřítelem dávala odměna.
Můžete mi to objasnit prosím?

3.8.2012 18:20:07

ABurn
Odměna za boj je popsána na kartičkách míst (např. co se dá získat dobytím věže na kartě magické věže, co se dá získat vymlácením dungeonu na kartě dungeonu, co se dá získat vypálením kláštera na kartě kláštera atd.)

3.8.2012 19:28:24

Vlaada
Paráda, díky moc.

3.8.2012 21:25:40

Taktiky
V pravidlech jsem nenašel žádné vysvětlení taktik, takže nějaké dotazy.
1) Plánování - je tam napsáno na konci každého kola. Nemá tam být napsáno na konci každého tahu? Na konci kola mi to připadá jako hloupost. Pokud je to správně, prosím o vysvětlení použití.
2) Krádež many - můžu ke kostce many, co jsem si vzal na tuto kartu z pramene, využít ještě ve svém tahu jednu další kostlu many jako obvykle nebo už né?

9.8.2012 21:05:13

Taktiky
RE skyfire: Ano je to chyba v prekladu, v anglicke verzi je: At the end of each TURN, if you have at least two cards in your hand before you draw, draw as if your Hand limit is 1 higher.
Spravny preklad je:
TURN = TAH
ROUND = KOLO

Ma tam byt na konci kazdeho tahu

9.8.2012 21:15:13

Krádež many
Nikdo neví jak je to s touto taktikou? Pokud by jsem si mohl vzít jednu manu hned po výběru taktiky a pak ji ve svém tahu použít a nemoci si vzít ještě jednu jako obvykle v tahu, tak mi to přijde dost slabé.

10.8.2012 08:44:53

skyfire
Můžeš tu manu použít navíc, kromě své obvyklé kostky z Pramene.

10.8.2012 09:10:43

skyfire
Hmmm, tady se chybicka vloudila...:( Preklad byl spravne, ale menil se wording te karty a misto "Kazdy tah" se tam najednou objevilo "na konci kola". Spravne je to samozrejme v kazdem tahu...

10.8.2012 09:17:46

Plánování
Ještě bych měl dotaz ohledně denní taktiky "Plánování". Počítají se do karet na ruce i Zranění? V pravidlech je napsáno, že je li myšleno "libovolná karta", tak se to týká jakékoli karty kromě zranění, tj. Základní akce, Pokročilá akce, Kouzlo i Artefakt. Ale jak je to bráno v rámci této karty?

13.8.2012 03:20:06

Pohyb v okolí drancujících
Podle pravidel pokud se přesunu z políčka sousedícího s drancujícím nepřítelem na jiné políčko , které sousedí se stejným nepřítelem, je tento vyprovokován a zaútočí. Je to myšleno : 1) jen když na tom políčku stojím na začítku tahu a přesunu se na jiné sousedící políčko nebo je to myšleno : 2) i tak, že když začínám někde jinde, ale mám třeba move 6 a během toho projedu po dvou políčkách, které sousedí s jedním drancujícím nepřítelem? Dík za odpověď.

14.8.2012 16:35:38

rbx

skyfire
aneken nas to ucil tak, ze staci kolem nej jen probehnout. Kdyz proste obchazis nepritele tak, ze slapnes na dve sousedni policka, ktere zaroven sousedi i s nepritelem, musis se zastavit, protoze je na tebe veden utok.

14.8.2012 16:46:38

skyfire
Staci kolem nich projit, tedy v ramci sveho tahu se pohnout z jednoho policka sousediciho s drancujicim nepritelem na jine policko s nim sousedicim a automaticky to vyvola boj...

14.8.2012 17:47:24

Ellenar
To je zaludna otazka, ja bych to hral tak, ze bych proste spocital pocet karet na ruce a ridil se tim, nehlede na typ. Ale musi to potvrdit Vlaada;)

14.8.2012 17:48:45

Počet karet v ruce
Můžu mít na konci tahu v ruce víc karet než je můj povolený limit. Např. na začátku tahu mám v ruce 5 karet (můj limit). Použiju 3 karty, ale během tahu získám 4 zranění. Budu mít tedy 6 karet. Co s tím? O Omráčení se nejedná, protože jsem nezískal v bitvě počet zranění rovný mému limitu, takže z tohoto důvodu dvě zbývající akční karty vyhazovat nemusím.

14.8.2012 17:54:02

skyfire
Nemusis, ale taky si nove karty nedoberes. Do limitu si dobiras, prebytecne karty se nediscarduji.

14.8.2012 18:08:30

OK
dík za rady

14.8.2012 18:12:58

Taktiky
Prosím o upřesnění:

Taktika přehodnocení (den číslo 2)
- použiji jen jednou za kolo nebo můžu každý tah?
- zahozené 3 karty dám na discard z dobíracího balíku dolíznu stejný počet a pak dobírací balíček promíchám s odhazovacím?

Taktika Great start (den číslo 5)
- použiji jen jednou za kolo nebo můžu každý tah?

15.8.2012 13:34:07

to tarnow
Obě dvě taktiky mají efekt ihned, když si je vezmeš, tedy úplně na začátku dne, když si hráči vybírají taktiky. Je to tedy jednorázový efekty a každý den jej použije jen jednou ten hráč, který si kartu zrovna vybere (pokud vůbec nějaký).

15.8.2012 15:49:34

Vybíráme z Bazaru

QuiZoo
QuiZoo
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas