Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

ot ...prostě mi to nedá ....
...to by mělo pomoct ..... to opravdu stojí za škleb .... :o)

5.1.2015 11:46:19

petrin
:D je na té větě snad něco nepravdivého?

5.1.2015 12:05:29

Taktika plánování
Ahoj. S kamarádem jsme přemýšleli nad kartou plánování a pořád nám byl nesrozumitelný její text. Můžu se zeptat jak tuto kartu chápete vy? My jsme ji nejdříve pochopili tak, že pokud ti na konci dne zbudou v ruce alespoň dvě karty tak jsi měl po celou noc limit při dobírání o jednu vyšší. Potom jsme se nad tím ale zamysleli a došli jsme k závěru, že je karta špatně přeložená. Místo 4. slova "kola" má být "tahu". Po téhle změně nám karta konečně dávala smysl. Tudíž po každém tvém odehraném tahu ve dne, kdy ti zbudou v ruce aspoň dvě karty je tvůj limit na další tah o jednu větší? Souhlasíte? A myslíte, že pokud takhle skončíte 3 tahy po sobě tak se vám celkový limit karet zvýší o tří? Takže třeba svůj 4. tak v kole budete mít limit třeba 9 karet? Díky :)

11.2.2015 13:44:59

Planovani
Tahle taktika pridava jednu kartu nad tvuj limit, pokud ti z predchoziho tahu zustaly alespon dve karty. Priklad - tvuj limit je 5, po prvnim tahu daneho kola (dne) ti zbyly 2 karty tudiz dalsi tah zacinas se sesti kartami (5 limit + 1 za taktiku). Po odehrani druheho tahu ti zustane jedna karta a svuj dalsi tah tedy zacinas s 5-ti kartami (nesplnil jsi podminku pro taktiku).

11.2.2015 14:27:45

Taktika plánování
Díky. předpokládejme, že můj limit je pět. Na konci tahu mi zbudou dvě karty, takže mám další tah limit 6 karet. Na konci dalšího tahu mi opět zůstanou v ruce dvě karty. Je můj limit karet v ruce teď 7?

11.2.2015 14:32:56

Fisch
Áno na karte je chyba má tam byť na konci každého ťahu, a limit máš vždy len o jedna vyšší, čiže ak Ti v prvom ťahu zostanú na ruke aspoň 2 karty máš limit o 1 vyšší. A v druhom ťahu Ti zostanú na ruke zasa aspoň 2 karty tak máš limit zasa vyšší len o jednu kartu, čiže ako uvadzaš ty ak máš limit 5 kariet, tak po prvom ťahu máš limit 6 kariet a po druhom ťahu máš limit zasa 6 kariet:) Ak ti teda v obidvoch ťahoch na konci zostali na ruke aspoň 2 karty.

11.2.2015 15:26:40

Učenlivost
Ahoj.
Mám problém s kartou pokročilé akce "učenlivost". Jde mi to, zda mohu zaplatit vliv jen tak do pléna, abych využil její efekt, nebo musí být vliv uplatňován například na nákup kouzla v klášteře?

25.4.2015 14:35:34

učenlivost
Vliv použiješ na efekt karty - nákup pokročilé akce. Pokud bys vliv použil na nákup např. v klášteře, tak je to pouze na ten nákup a ne na nákup pokročilé akce.

5.5.2015 11:03:05

základní dílky
Při mapě "V" vykládám základní díl A a k němu dva náhodné dílky, nebo to musí být jednička a dvojka?

19.6.2015 11:44:40

cze.oi
V prvním tréninkovém scénáři by to měla být 1 a 2, jinak se dílky na začátku míchají.

19.6.2015 12:26:14

Ohnivá/ledová odolnost nepřátelské jednotky
Mohu proti takové jednotce použít červenou/modrou kartu bloku, nebo ne? Na konci pravidel je něco o tom, že je nepřítel ignoruje barvy karet, podle své odolnosti. Tak jak to je? Trochu se v tom nevyznáme... :(

19.6.2015 18:00:05

Soustředění
Mohu použít silnější efekt karty "soustředění" na posílení pokročilé akce?

19.6.2015 18:18:13

Ohnivá/Ledová odolnost
Odolnost vůči speciální efektům
Ohnivá a ledová odolnost na žetonech nepřátel má ještě další efekt – daní nepřátelé jsou odolní také vůči speciálním bojovým efektům dané barvy. Kdykoliv nějaká červená karta (nebo schopnost jednotky, za kterou se platí červenou manou) říká, že se něco stane nepříteli, pak nepřátelé s ohnivou odolností nemohou být vybráni za cíl tohoto efektu. Kdykoliv červená karta (nebo červený text na kartě jednotky) uplatňuje efekt na „všechny nepřátele“, pak nepřátelé s ohnivou odolností nejsou tímto efektem dotčeni.

Totéž se vztahuje na modré karty (nebo schopnosti jednotek, za které se platí modrou manou) a nepřátele s ledovou odolností. To se vztahuje pouze na speciální bojové efekty, nikoliv na útoky.
Všimněte si rozdílu:

1 - Útok 4 je fyzický útok, dokonce i když je uveden na červené kartě, a plně funguje i proti nepřátelům s ohnivou odolností.

2 - Ohnivý útok 4 je ohnivý útok a jeho efektivita se snižuje na polovinu, pokud je použit proti nepřátelům s ohnivou odolností.

3 - Zvolený nepřítel je zničen“ nebo „všichni nepřátelé mají Zbroj sníženou o 1“ jsou speciální efekty, a pokud se nachází na červené kartě Akce nebo na kartě červeného Kouzla, pak nemají vůbec žádný vliv na nepřátele s ohnivou odolností.

Ohnivá odolnost x ohnivý útok
Na jednotku s ohnivou odolností můžeš použít i ohnivý útok. Nicméně jeho hodnota se snižuje na polovinu. Takže ohnivý útok 4 způsobí ohnivé jednotce zásah v hodnotě 2.

Ohnivá odolnost x červené karty posílené červenou manou

Variant A) - Pokud posílíš červenou kartu červenou manou a ona ti v lepším efektu dá třeba fyzický útok 4, tak dáváš zásah v hodnotě 4. Pokud bys červenou manou získal třeba ohnivý útok 4 platí to co výše, že způsobíš jen 2 zranění.

Varianta B) - Pokud ale posílíš červenou kartu červenou manou a ta karta říká "Nepříteli se stane to a to" tak tato karta na hráče s ohnivou odolností nemá vliv. Např. Kouzlo Demolice/Zničení. Základní kouzlo říká: Dobýváné místo ztratí v tomto tahu opevnění. Zbroj všech nepřátel se snižuje o 1 (na minum 1). Tohle kouzlo platí na všechny jednotky v městě krom těch co mají ohnivou odolnost. Důležité: pokud se karta vztahuje na nepřítele tak řeš odolnosti.

19.6.2015 18:41:35

Soustředění
Ano.

19.6.2015 18:45:45

.
DĚKUJI DOBRÁ VÍLO! :) A ještě jedna otázečka... Když naverbuji jednotku místo jiné, která byla použitá, bude použitá i tato nová? Já vím, že to v pravidlech je, ale nenašel jsem to. :D

19.6.2015 19:22:07

cze.oi
Nebude unavená :-)

19.6.2015 20:11:39

.
Díky, já jsem to stejně nemohl udělat. :) Jsem tu jednotku měl pod žetonem velení, zpod kterého jsem ji nemohl propustit...

20.6.2015 00:33:07

.
Mohu použít jednotku "Iluzionisté" na +4 vliv, potom použít svou vlastnost na malé kartičce (hraji za elfa) "aktivovat jednotku" a opět iluzionisty použít na +4 vliv? Tedy za tah získat 8 vlivů díky iluzionistům?

20.6.2015 23:39:52

cze.oi
Tak v pravidlech k této situaci nic není. Ale myslím, že tohle nejde. Můžeš použít iluzionisty aby sis nakoupil jednotku a klidně tou jednotkou nahradil ty iluzionisty. Nicméně dvojí aktivace v jednom kole se mi nezdá, bohužel v pravidlech k tomu nic není, takže je to tom jak to chceš hrát ...

21.6.2015 05:21:31

DC

všem kdo vědí -)
Co to znamená -( Během boje ovšem nelze zahrát žádné léčivé efekty" (pravidla str.7). Mohu během boje zahrát kartu Léčení bokem a zvýšit tak svoji sílu??
Děkuji za odpověď.

10.8.2015 15:48:14

DC
Ano, bokem kartu leceni zahrat v boji muzes - pak uz nema efekt leceni, ale prida ti utok nebo blok - takze nehrajes "lecivy efekt", jak je v pravidlech napsano.

10.8.2015 16:24:04

dobytí města
Zdar.
Dobyl jsem sám město se třemi žetony nepřátel. Kolik svých žetonů si dám na kartičku města? Pouze jeden? A také jsem nenašel žádnou odměnu za dobytí města. To dostanu opravdu jen ty zkušenosti z nepřátel?

15.9.2015 17:50:34

cze.oi
Za každý štít si při vyjednávání s v daném městě přičteš +1 ke vlivu. Takže pokud si vyklepl ve městě 3 nepřátele máš +3body vlivu při vyjednávání.

15.9.2015 18:08:12

máte stejný problém?
I přesto, že je Mage knight velmi propracovaná hra, má několik slabin. Tou největší je asi nabídka jednotek. Vždy když v této hře prohraju, tak je to POUZE z toho důvodu, že jsem si nemohl naverbovat žádnou jednotku, protože v nabídce nebyla žádná vhodná. Teď aktuálně napříkad ve 4. kole jsem byl v pevnosti a v nabídce byly dvě zlaté z města. Potom v 5. kole přišli dvě zlaté, které je možno naverbovat pouze v magické věži. Problém přijde v zápětí, kdy ve městě musím bojovat se stříbrnými jednotkami proti nepříteli s fyzickou odolností. Chybí mi barevné útoky, které stříbrné jednotky skoro nemají. Chtěl bych se zaptat, jestli také máte někdo tento problém. Možná by šlo nějak upravit pravidlo přidávání jednotek? Díky za názory.

20.9.2015 20:01:34

entropie ve hře ? ...
Máš, pravdu že při hře se může stát, že ti nechodí ty zrovna potřebné jednotky, potřebné dovednosti,... Ale to je zřejmě záměr - nebo alespoň tak tomu rozumím.
Prostě si umět poradit s tím co máš, nebo to vymyslet jinak.

Nevím, jestli jsi popisoval problém při sólo hře, ale nemyslím, že pouhý fakt, že tvé aktuální jednotky nemají elementální útoky (či takové nemůžeš aktuálně naverbovat), implikuje chybu/slabinu ve hře. Rozhodně existují karty (povětšinou kouzla), která ti elementální útoky zajistí, příp. vypnou odolnosti u nepřátel. V bílým městě můžeš najmout cokoliv, příp. se do nejbližší potřebné budovy dopravit - není-li na 2. konci mapy :-).

Ale nepopírám, že někdy se to při hře může semlít tak blbě, že to nelze dohrát (např. u Volkarových scénářů je to docela normální) :-).

21.9.2015 08:58:42

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad: Toskánsko
Vinohrad: Toskánsko
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas