Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

laredo
Jak říká Born. Ale hrál jsme zatím jen dvakrát scénář 4 a chci ho hrát zas :) Nicméně po pátém zahrání už by mě asi tolik nebavil, chci se přeci jen naučit všechna pravidla. S plnými pravidly ale myslím, že scénáře snesou vícero zahrání, aby se vyzkoušely všechny taktické vychytávky, které tahle hra nabízí.

2.2.2011 11:27:39

jdu do toho
Pokud platí ta avizovaná herní doba jednoho scénáře kolem 1 hod, jdu také do toho.
Laredo, jak jsi, prosím, daleko s překladem ? :)

2.2.2011 11:48:13

délka
My jsem zkoušeli jední první dva scénáře a ty jsou skutečně hodně rychlé, při znovuhraní bychom se vešli do nějaký 30min určitě. Ale první tři scénáře učí jen úplně základní principy hry, až od scénáře 4 je to "plnohodnotné"

2.2.2011 12:37:46

laredo
No ono se na webu predpokladam objevi dost novych scenaru, tekze znovuhratelnosti hry bych se nebal... Ja to teda nemuzu potvrdit praxi, ale po zitrku se na to vrhnu:)

2.2.2011 12:56:39

Překlad a multiplayer...
@všem: Díky za odpovědi. Pokud by byla délka scénáře (i toho náročnějšího) do 2 hodin, tak je to určitě dobrý.
Jo, nemáte někdo nějaké zkušenosti s multiplayerem, tj hrou 3-4 hráčů?

@panzer
S překladem je to následovně:

Já během příštího týdne dodělám překlad příručky scénářů a historického pozadí hry. Příručku pravidel teď překládáme spolu s gdermogem a v podstatě s ní začínáme, takže bych tomu určitě dal tak měsíc času.

2.2.2011 13:24:39

Eyron
Když mi sydo dovolil hrát scénář 4, tak mi to moc plnohodnotné nepřišlo. Na každou otázku Co znamená tohle? - Na to nehrajem. - Aha, takže NORAD nemá žádný schopnosti? - Zatim ne. - Ok, a co že znamená tohle? - No, na to taky nehrajem. :D
Chápu, že jsi to dal do uvozovek, protože to je už plně funkční boj, ale plno taktiky zatím chybí, což mně jako NORADovi zrovna dost chybělo. To byl .....scénář 4 z 9 (!)

2.2.2011 16:45:11

Havelock
Ale pri tych scenaroch autor priamo pise ze su iba tutorial, takze nemozes cakat ze tam bude plna sada pravidiel (aspon nie pri prvych).
Ja to aj tak beriem a nakoniec nic ti nebrani si to do detailov nastudovat a vytvorit novy scenar so vsetkym.
Mne osobne ani mojim spoluhracom to zatial nevadilo, mali sme zo zaciatku aj tak problem si postrazit vsetky pravidla. Urcite vsetci ocenili ze na prvu hru im stacilo si prebehnut iba 13 stran z navodu kde je aj tak vacsina obrazkov a nie studovat komplet pravidla.

4.2.2011 08:03:53

syon
Ano, tráva je zelená a voda mokrá...
Reagoval jsem na Eyronův výrok, ne na to jaká hra je (o té vím svoje, děkuji). A na konci jsem uvedl, že je to teprve 4. scénář z 9. Jenže jsem to nenapsal úplně polopaticky v domnění, že to každý pochopí. Mea culpa. Příště každou svojí větu vysvětlím tak, aby ji pochopil úplně každý.

4.2.2011 14:19:49

Havelock
ad. 4 scenar.. davame ho so Sydom znova (mame ho prave sejvnuty) vymenili sme si strany..
..zobrali sme to 'len ako zlomok zo vsetkych moznoti' celej hry (mozno mi uz trochu chybaju kombene utoky, inak zatial nic) ale stale je tam toho dost, ako to zahrat..nejak mi to pride "plnohodnotne" - co sa herneho zazitku tyka. (myslim,ze sa takticke moznosti otavraju skusenostou..)
A ak by sme ho hrali este 10x (snad budeme:), verim tomu, ze to bude VZDY ina hra.. a pochybujem, ze sa Sydo opet dostane do budovy cez zachodovu misu, ako posledne:D:D

Ano, tráva je zelená a voda mokrá... a ER je ultramegapecka! :D take som este nezral!)))

4.2.2011 15:11:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
No priznam sa ze ma zarazil ten ! na konci, vyzeralo to ako keby si si stazoval ze je to uz 4. scenar a stale malo moznosti ;)
Ale beriem ze si to myslel inak, ER je fakt pecka.

4.2.2011 15:20:02

opčík
No, můj způsob vstupu do budovy byl trochu nezvyklý - zatímco James Woo čekal na detonaci časované bomby, Bolter se nudil a nevěda co s 4kovou střelbou, opřel těžký kulomet do zdi - ratata, ještě rozstřílet záchodovou mísu a už byl uvnitř :D Parádní hra, Salesiáni mají jednu zombi (druhá na cestě) a NORAD už je uvnitř a prostřeluje se k trezoru. Napínavé!!!

4.2.2011 15:30:24

Sydo
to hej sakra, napinave veru..aj ked sa obavam, ze si zlahka 'nakoni';))
Pred spanim som kalkuloval, ako najrychlejsie sa da otocit po poslednu striekacku, ci sa to stiha vobec (dufam,ze sa do toho trezora musis aspon prestrielat, nie ze sa otvori sam:) ..bude to veru este husteee!!!! Aaaaaah..jak sa ja tesim:D

(:Inak synak, oddelil si discardle 'order tiles' ak si to sprataval?:)) ..nie ze bude skrt do mojich prepoctov:D:)

4.2.2011 15:45:37

opčík
A sakra, na to jsem zapomněl, spěchal jsem ráno a toto mě nedošlo. Kdyžtak pokud máš zálusk na konkrétní dílky, tak je tam dáme uměle :(

4.2.2011 15:50:17

:(
Nechápu sydo, jak jsi mohl nezmínit tajemného hráče na mystickou flétnu. :(

4.2.2011 16:26:51

sydo a .opčík !!!
Tak pánové a dost! Už to tady nevychvalujte! Jestli budete pokračovat, budu si stěžovat na porušování čl. 7 odst. 2 Listiny: "Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu."

A já mám ještě zkoušku a nejdřív si zahraju příští týden! A číst to tady?! To je rozhodně kruté zacházení :D

4.2.2011 16:56:47

Mucenie
Maju povolene Salesiani vid pravidla ;)

4.2.2011 18:14:44

juchů
Rád slyším, že se zkušenostmi přibývá možností. Přeci jenom už je to docela delší dobu, co jsem to hrál a čím dál od toho jsem, tím víc v člověku hlodá neúspěch a obrací ho proti němu samému. Na hru si nestěžuju, jen jsem dementoval Eyronův postřeh o plnohodnosti herních mechanismů ve scénáři č. 4. Hrát ho vícekrát, tak možná mluvím jinak. A hlavně už ani sám nechápu proč vám vnucuju svůj (uznávám) neplnohodnotný názor :)

4.2.2011 22:15:38 | Upraveno autorem (porovnej)

...
tak teraz som konecne pochopil ako si to myslel, je fakt ze 4. scenar teda ani zdaleka nie je plnohodnotny :)
Ale akcie je tam dost a potesi sirokymi moznostami. Tiez si ma mohol skor kopnut spravnym smerom, a teraz mi neostava len si sypat popol na hlavu.

4.2.2011 23:30:29

syon
Není třeba. Naopak jsem rád, že jsem byl opět vyveden z omylu a nechtěného sžíravého nihilismu :)

4.2.2011 23:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

zraněný Frank
Proč?! Proč já?!
Figurky jsou na přepravu tak krásně uloženy, ale mě se tam zrovna musejí nějak uvolnit a při rozbalování jsem našel Franka bez ruky. Tu jsem pak našel se válet v krabici. :( Doufal jsem, že to nebude jako u FFG, kdy si musí člověk pořád o něco psát. A stejně budu... Ale jinak to vypadá perfektně. Zpracování na jedničku! Figurky krásně detailní. Teď jen doufám, že budou Ludically v tomhle stejně vstřícní jako FFG.

14.2.2011 18:05:39

Born
Tak to je dost smola :( ale tie figurky su poskladane z viacerych kusov a zlepene. Nestaci tu ruku nacvaknut do klbu naspat a zalepit sekundovym lepom?

14.2.2011 22:27:54

syon
No nějak to tam nesedí. Pravděpodobně tam byl ještě jeden menší úlomek, který jsem nenašel. Ale nějak to půjde, jen to asi nebude vypadat úplně nejlíp, snad to pak zakryju při barvení. Stejně to zamrzí. Zkusím jim stejně napsat, aspoň uvidíme jak jsou vstřícní:)

14.2.2011 23:18:53

born
no zamrzi, ale imho to s nimi 'pude'..zatial mi pridu fpoho;) ..kazdopadne pak poreferuj vysledok:)
..no a popri tom ich plz popros v mojom mene o jednu sadu zltych aj ciernych kociek navyse, ze by som moc ocenil, ku hernemu konfortu;)) dikmo!

14.2.2011 23:52:26

.opčík
Tak už mi odepsali. A jsou moc vstřícní. :) Napsali mi, že pokud tu ruku najdu, tak by to mělo jít přilepit, ale pokud ji nenajdu, nebo pokud si to nechci sám lepit, tak mi samozřejmě pošlou novou figurku. S těmi kostkami to na ně zkusím:) Jestli se nedají někde koupit. :P A třeba mi je díky tomu přibalí k té figurce:) Ale poprosím je svým jménem, taky by se mi hodily :D

ad ruka: sice jsem ji jak jsem psal našel, ale nějak tam prostě nesedí... Asi tam byl ještě nějaký menší odstěp, který jsem bohužel nenašel. :( Tak uvidíme jestli opravdu pošlou. Na tu hru jsem se tak těšil, že to prostě chci perfektní:)

edit: tak už mi posílají novou figurku, opravdu bez problému. Ani po mě nechtěli žadné info o nákupu nic. Ptal jsem se i na ty kostky a to nevyšlo:/ A ani je zatím neprodávají, ale podle je postoje to vypadalo, že by snad brzo mohli.

15.2.2011 10:42:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě k těm kostkám
Pokud by byla zoufalá potřeba po dalších kostkách. Tak na BGG jsou přelepky. Stačí sehnat jakékoliv jiné kostky a přelepit. ;)

15.2.2011 11:04:19

Vybíráme z Bazaru

Space Cadets
Space Cadets
Akt. cena: 9 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas