Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

IN

ad ruka
Stalo se mi uplne to same. Figurky mimo poradac a jedne chybela ruka. Ale kloub ulomeny neni takze stacilo nalepit.

15.2.2011 12:53:38

Kocky
Tak na kocky sa pytalo par ludi aj na fore Ludically a vyzera to ze mozno budu aj samostatne, len ktovie kedy :(. Par navyse by sa zislo, alebo rovno nova sada aby mohol kazdy hadzat svojimi.
Prelepovat obycajne kocky by sa mi moc nechcelo, asi to moc dlho nevydrzi ked sa s tym stale hadze.

15.2.2011 13:13:57

První kontakt
Tak sme včera s Marinem dali dvě tutorial hry a teda mé vysoké očekávání bylo 100% naplněno...sice sme se nedostali ještě ani ke střelbě, ale už i tak dávám bez ostychu max. hodnocení :-)

25.2.2011 08:41:25

Assad
Tak tak, nemůže než jen souhlasit. Hra předčila mé očekávání - krásná na pohled, krásná herně, neotřelé mechanismy, komplexnost. Dávám 5 z 5.

25.2.2011 12:20:17

Earth Reborn
Tak jsme to vcera zkouseli hrat s Morthem a jeho slecnou a musim priznat, ze se ukazalo, nakolik jsem byl na Zatroconu mimo. Nebyl jsem schopen pomalu dat dohromady ani pravidla:) Ale stejne nas to dost bavilo:)

2.3.2011 11:24:56

aneken
Mám to chápat tak, že jste hráli ve třech? Docela by mě totiž zajímalo jaké to je ve více hráčích. Já to zatím hrál jen ve dvou. Tak se kdyžtak poděl o dojmy:)

2.3.2011 11:47:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Born
Ve trech, ale tak, ze Morthe s Pajou hrali jako dvojhlava sana radili se o svych tazich;)

2.3.2011 11:50:17

3-4 hráči
mě láká ta možnost udělat vlastní scénář pro více hráčů tak, že je každý sám za sebe a nehraje se na frakce, dejte vědět až to někdo vyzkoušíte.

2.3.2011 12:04:40

3-4
Ani ty scénáře pro 3/4 hráče na stránkách nevypadají špatně. A jsou taky koncipované jako tutorial s postupným přidáváním pravidel.

2.3.2011 12:08:00

Tak první hra:-)
Je to ten úvodní lehoučký scénář, ale už teď tedy vidím, že to přidělování rozkazů je dobrá makačka na bednu. Navíc jsem ze Space Hulku zvyklý, že hejbu všema figurkama a tak najednou stálo chudák zombie samo čelem proti tomu zamilovanému monstru a bylo chladnokrevně odpraveno na jeden zásah:-D

5.5.2011 22:19:02

Marvin
Tak to si pockaj na kombene utoky/akcie:))

inak ten prvy sa sice nezda, sam som neveril, ale je tam viacero strategii, ako to zahrat za kazdu stranu...napr. posledne ma eysiir dost dobre dostal: Zamilovany kaslal na moniku a po jednom mi dal dole salezianov rucne...:)

(Boze jak by som to hral... ja hned, keby bolo s kym!

5.5.2011 22:42:45

.opčík
Jo koukal jsme na to ... vypadá to schopně ... taková společná salva 3 postav ... hmmm :-)

5.5.2011 23:35:52

klopčík
Tak přijed dnes večer ke mě a zahrajem,rád bych si to konečně zahrál:)

6.5.2011 07:44:04

kosi
no dnes vecer bude Hokej Reborn... ale nedela to isti:) ..musis sa to konecne naucit!!

6.5.2011 10:08:40

..jake to je..??
Vazeni!

Slavnostne vam oznamujem, ze dnes sa ER prehuplo do prvej 100 vo svetovom rebricku na BGG a s exkluzivnym hodnotenim, ktore ma stat. rozlozenie take, ake ma (vid 'graf' na GBB) to z nej robi najlepsiu hru na svete uz aj na papieri-oficialne!!

..vzdajme spolocne hold tejto skutocnosti a uctime si tento historicky moment aj prichodom prelozenyh pravidiel, ktore zaiste pomozu rozsirit tento nadcasovy skvost v nasich zemiach..
:D:D

13.6.2011 12:01:20

pravidla
hmm... prichod prelozenych pravidiel - mas nejake nove informacie, ktore este nevieme?

13.6.2011 13:02:25

syon
..len co som sa vedla docital.) +fandim Gdermogovi.. (imo len otazka casu:)
..inak pomaly prekladam players aid, vycuc z pravidel, len bude treba sfazovat terminologiu s 'velkou' verziou maualu..

13.6.2011 13:27:17

.opčík
Je to, beze srandy, jeden z mých nejlepších nákupů.
Super hra, která spojuje super komponenty, super mechanismy a super atmosféru:-)

13.6.2011 13:35:47

marvin
..ja uz na nic ine asi ani nemozem mysliet... :))
Kazdy jeden scenar je VZDY uplne iny pribeh!!! ...kazdy sa da hrat dookola.. to je az neuveritelne! :D
No neviem,ci sa vobec ku SAGS niekedy dostanem.. ;))

13.6.2011 13:48:52

ad Marvin
Nelze než se vším souhlasit. Jen bych dodal super krabice :D

13.6.2011 13:50:11

.opčík
Hraje to se mnou starší holka (11) a tu historii jsem jí četl večer před spaním. Pak se mne ptala na Čínu a jestli je to možné, byla z toho normálně debata o budoucí existenci Země.

Každý scénář prožívá, ale nejvíce jí vzal příběh Vasquezové a Einsteina:-D

Navíc je ta hra úžasně variabilní ... už jsem skoro nalomen, že jí dám 10/10, což se mi zatím stalo jen u Battletechu a Hannibala:-)

13.6.2011 13:55:37

ad superlativy...
Ještě bych přidal dostupnost editoru map (webová aplikace) pro fanouškovské scénáře a výborný pořadač na komponenty (včetně návodu na jejich uložení na stránkách výrobce) :-).



13.6.2011 13:56:06

IN

...
To samé, je to fakt dokonalost. Systém, zpracovnání, poměr cena výkon.

13.6.2011 15:10:09

PRVNÍ DROBNÁ ROZPAČITOST ANEBO SPÍŠE NÁMITKA:-)
Já tuhle hru miluju, ale teď se mi stalo následující (sorry pokud to nebude úplně přesně):
Scénář 4. kde Salemita budí zombie
1) Do baráku se mi prostřílel Nick Bolter a tak jsem bidoval o iniciativu, protože jsem mu chtěl do cesty postavit oživené zombie.
2) Soupeřka mne nechala iniciativu vyhrát a vykrvila mne ze žetonů.
3) Ten mů patlal nic neoživil.
4) Holisterová ho běžela chránit. Povedlo se jí to, ale došly mi žetony.
5) Následně si soupeřka naskládala na Vasquezovou 3 příkazy a přidělila jí 1x manipulaci, 2x střelbu a 4x pohyb. Tím padem Vasquetová mohla běžet přes celou mapu. Cestou stačila položit minu u dveří a zablokovala mi patlala v oživovací místnosti. Pak minula Holisterovou (ta už nemohla získat iniciativu, protože jsem neměl žetony), oběhla jí a střelila do zad.

Byla to opravdu hezká akce, ale teda z hlediska reálnosti mi to přišlo divný. Moje chary stály v časové kapse a Vasquezová tam pobíhala jako drak.

Osobně bych asi uvítal jiná pravidla pro přerušení. Něco, co by dávalo menší možnosti (například jen výstřel za dva žetony a nebo boj nablízko za dva žetony), ale nějak automaticky. Prostě mi přijde divné, že se tam jeden char prochází a ostatní jen koukají a nereagují ...

Jaké s tím máte zkušenosti? Neděje se to často, ale stát se to může ...

4.7.2011 14:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

to marvin...
No, ona ta možnost přerušení nemůže být úplně zadarmo. Tj. ten kdo přerušuje musí minimálně vsadit 1 AB, aby nemohl chtít přerušovat při každé příležitosti. Navíc může (ale nemusí) přerušovat až při 3 typech "příležitostí", třebaže musí mít v ruce či vyloženy u postavy červené či žluté příkazy patřičného typu.

Musíš si vždy uvědomit, jak moc je to tvé přerušení důležité a zda si můžeš na něj dovolit obětovat (více) AB. V pozdějších scénářích si můžeš AB doplnit přes schopnosti Hollisterové nebo Boltera. Ale i když se ti přerušení povede, může se stát, že ti kostky v následném příkazu padnou blbě. Ale s tím se nedá nic dělat.

Pokud ale necháš postavě nekrytý týl, je to tvoje nedbalost, nikoliv nedostatek hry :-).

4.7.2011 15:30:45

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy + Werwölfe + karty Mimoni (10 her)
Stezky slávy + Werwölfe + karty Mimoni (10 her)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas