Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

Tormentr
No ja jsem na to v Essenu koukal, ale meli to tam zatim jen Frantici, takze jsem to nezkousel. Komponentove to vypada super, ale to je vse, co zatim vim;)

1.11.2010 23:08:40

...
http://www.boardgamegeek.com/video/3850/earth-reborn/earth-reborn-boardgamegeek-booth-essen-spiel-2

Myslím, že tohleto video stojí za shlédnutí, já na to čuměl podobně neuvěřitelně jako ta ženská z BGG :)

2.11.2010 00:24:41

Beholder
Vypada to vazne moc pekne a nedivim se, ze ta baba nad tim zasla, jen jsem postradal trochu nazornou ukazku hry primo v akci. Ackoli to tam manik asi trochu popisoval. Holt jsem nevydrzel cca 40 min na to koukat. :-)

2.11.2010 00:32:01

Vojtech Musil
to je pravda, ukazoval tam akorát searching, ale už jen ten popis co všechno hra obsahuje byl ohromující.

Ale tohle by doma asi neprošlo. Poslední dobou se sci-fi, postapocalyptic world apod moc nadšení nevidím. Přítelkyně by furt jenom chtěla hrát Cyclades :). A tohle vypadá na hutné sfi-fi postapokalyptické RPG se spoustou pravidel, mechanismů, ikon atd., takže si asi můžu nechat zajít chuť. Na druhou stranu po tom (zatím :) ) sám moc netoužím, protože autor je přece jen autor Dungeon Twisteru, který mi moc nesedl a myslím, že trochu té "šachoidnoti" zakomponuje i do Earth Reborn

2.11.2010 00:41:53

Beholder
Prave, bylo to moc dlouhe a kdyz jsem videl, jak hodinu popisuje detaily figurky, tak jsem si rekl, ze z toho asi moc nebude a video jsem prolitnul. Ten chlap bohuzel neni moc smerodatny, protoze s tou hrou prisel a nebude rikat, ze to je blbost a ta baba to taky nehrala. Rozhodne to ale nevypada spatne. Nemuzu hodnotit s Dungeon Twister, jelikoz jsem nehral, ale doufam, ze to bude dobre, rozhodne to dobre vypada a rad bych si to zahral. :-)

2.11.2010 00:46:20

to Beholder
Tak to je opravdu šílenost, ale fakt nevěřím těm 60 minutám hracího času. U nás to bude hra na celé odpoledne.
Ale jinak 30% náhody je dobrý kauf, to už nebude takové šachoidní... Kdy že to bude u nás k dostání? ;-)

2.11.2010 10:46:56

rbx

Kadaver
ad kdy to bude k dostani: zapatrej na obrazcich, je to hned na prvnim :-)

2.11.2010 13:00:23

rbx
Koukam, ze pred pridanim obrazky dukladne kontrolujes;)

2.11.2010 13:14:19

rbx

aneken
kontroluju, ale zrovna tahle cedulka me v Essenu nastvala. Na Earth Reborn jsem se moc tesil, ze si ho odvezu. A prdlajs :-( A kdyz jsem pak jeste videl ty francouzske City of Thieves, tak jsem se fakt nastval.

2.11.2010 13:16:31

porovnani
Mno tak trochu mi to pripomina Tannhauser, jsem zvedavy az to dorazi k nam, rozhodne mam tuto hru v zamerovaci.

13.12.2010 14:31:02

rbx

Falco
jenze tady je modularni hraci plan, podle mne je to neco uplne jineho. Kazdopadne to prave vyslo, podle zprav co jsou na webu to je behem tohoto tydne v USA a do dvou tydnu v Evrope.

13.12.2010 14:46:21

rbx
ja si toho vsiml ze prave nekdo na FFG forech k Tannhauseru tohle zminil. Tannhauser ma na dost veci kostky a tohle vypada jako ze ma mensi podil nahody, tematicky podobne a modularnimu planu se nebranim (k Tannhauseru uz takne existuje jeden fanmade). Ale vubec netusim herni system, jdu kouknout na pravidla.

13.12.2010 14:50:49

Falco
Pak napiš, jaké jsou ty pravidla, docela by mě to zajímalo.

13.12.2010 15:01:55

Tormentr
jojo az doctu tak pisnu, popripade: :)
http://earthreborn.ludically.com/downloads

13.12.2010 15:16:19

...
Kousek jsem si cetl, po case me to prestalo bavit, muj pocitac uplne neni nejryhclejsi v chroustani pdf. Kazdopadne to vypada ze za Command poity se prideluji ruzne prikazy a jeden z prikazu rika ze lze pridelit order tile, kterou se konaji dalsi akce. Order tiles se tahaji na zacatku kazdeho kola az do poctu 5. CP maji hraci podle scenare, napriklad dokud je uvezneny jeden charakter tak veznitel ma +1 CP. Dost veci se odviji od scenare.
Order Tile je rozdelen na ctvrtiny a vzasade v kazde ctvrtine je napsano, kolik lze maximalne utrativ v dane akci command poitu. Napriklad Search 3, Close combat 1, Move 2, Shoot 1.
Co se tyce podobnosti s Tannhauserem, v par vecech si hry podobne jsou. Ale v zasade mi Tannhauser prijde jednodussi. Kdyz jsem se podival na karticku charakteru tak staty nesetri :). Nevypada to uplne marne, chtel bych to videt v akci.

14.12.2010 00:57:11

...
jeste jsem proklikal stranky do konce a koukal po nadpisech a tak. Mno pravidla jako ruseni radia, kombinovani akci, pohyb velkych figurek, jak spravne drzet karty. Trochu se toho zacinam bat :D

14.12.2010 01:08:43

...
rikam si ze mi to necim pripominalo dungeon twister a trochu i ty figurky a koukam na video a chvali se tim ze na tom delali :). Frantici jsou celkem borci no. Pff jdu spat sakra.

14.12.2010 01:24:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Včerejší zahrání
Včera se mi do ruky dostala francouzská verze. Hráli jsme ve dvou (kamarád už měl odehráno několik partií pro mě premiéra). Komponenty užásný, krabice napěchovaná k prasknutí, když k tomu ještě uvážím že kupoval ve Francii za 50 euro, tak to nemá chybu.
Sympatický pro mě bylo, že knížka s pravidlama má sice asi 4O stránek a pravidel je opravdu spoustu, ale k prvním scénářům nepotřebujete všechny. Jaká pravidla potřebujete jsou vždy ve scénáři označena ikonkou a příslušnou ikonku najdete v pravidlech. Například pro první scénář stačí nastudovat jen tři pravidla (základní, pohyb, boj nablízko).
Já jsem začal rovnou na scénáři tři, kde bylo pravidel třeba znát sedm, i tak jsme zvládli stavbu herního plánu a vysvětlení pravidel za nějakých 45 min.
Zahráli jsme nakonec celkem dvě hry. Každá z nich kolem hodinky. Už se nemůžu dočkat až si v týdnu zas zahrajem. Dostudovávám další pravdla abychom mohli zkusit zas o něco komplikovanější scénář.
Co se mě týče, tak mě hra dostala vcelku jednoduchými pravidly a herními mechanismy, pěkným příběhem a rázem se dostala do hledáčku toho co bych domu rád pořídil.

16.1.2011 12:34:37

Earth Reborn
Jako vypadá to ultimátně a hodně zajímavě, ale dosud váhám, jestli do toho jít. Kdyby byla lepší grafika, tak neváhám ani okamžik, tohle mohli frantíci podchytit líp...

16.1.2011 12:49:29

Prvni dojmy
Taky mam za sebou tri scenare, nastesti teda anglicke verze. A jsem naprosto nadseny. Kdybych to mel shrnout, tak je to pocitacovy X-com na desce, naprosto paradne udelany (neznam teda zatim samozrejme vse, bo hra je delana jako tutorial, ale i ten tutorial je super udelany). Co se tyce treba neprehlednosti karet ci terenu, nazivo to zdaleka neni tak hrozne a je to funkcni. Tohle ma nabeh na to, aby se to stalo jednou z mych nejoblibenejsich her;)

16.1.2011 17:46:34

aneken
sakra stve me ze jsem nestihl zahrat, jinak mam radost jak pekne prehledny je plan, z fotek to nevypadala. Tudiz uz mam dalsiho kandidata do sbirky.

16.1.2011 21:18:17

Aneken
Hade jeden, já si to snad budu muset pořídit =D

16.1.2011 21:43:59

aneken
Šlo to do wish-listu už včera, ale nemít to tam, tak tam letí hned po tvém příspěvku :D

EDIT: Ještě jeden dotaz, když už se ti to válí doma. Jsou ty podstavce odendavací, nebo jsou na figurkách na pevno? Ptám se kvůli barvení. Na BGG tam někdo psal, že to snad sundavací není, ale chci si to ověřit.

17.1.2011 09:15:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Born, Morthe
No Elissin manzel me hned po te, co to zkusil, obral o muj kousek, kterej jsem si rozbalil na Zatroconu;) Takze si o vikendu v Brne budu muset rozbalit novej;)

17.1.2011 09:17:46

Ještě jeden dotaz
A v kolika hráčích jste to zkoušeli? Nemáš nějaký info na hratelnost v různém počtu lidí?
Z toho co jsem zatím pochytil to vypadá ideální pro 2. Jestli to nebude třeba trpět při lichém počtu.

17.1.2011 09:22:16

Vybíráme z Bazaru

Útulná doupata KS verze (EN+CZ) + PROMO KARTY
Útulná doupata KS verze (EN+CZ) + PROMO KARTY
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas