Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

X-Com a Fallout
No, já nevím, lidičky, ale mi to spíše připomíná Laser Squad. Už jak jsem viděl tu reportáž z Essenu, které je na vystavená na BGG, tak jsem si vzpomněl na tuto prastarou klasiku. Zavzpomínejme si spolu na běhání z místnosti do místnosti při hraní hot seatu, aby protihráč neviděl mé promyšlené tahy. A to vybavování věcí před misí... No prostě mňam :-)

24.1.2011 15:44:48

FFFUUUU!!!
Včera dvakrát scénář č. 4, jednou nedohráno, podruhé celkem hladké vítězství Salemitů (jedním spoluhráčem omylem překřtěných na Salesiány). Dojmy ze hry: nadšení, opravdu promakaná hra, už se těším na další pravidla a vlastní scénáře.

25.1.2011 09:29:45

sydo
Salemiti jako Salesiani, to je hodne husty:D

25.1.2011 09:31:11

Born
Popristi tyden bych mohl mit nekterej den volno (pristi mam obahjobu a statnice), tak jestli chces, tak se muzem sejit a zahrat.

25.1.2011 09:32:30

sydo
Rád bych poděkoval za možnost si tu hru zkusit, ale sám bych ještě nerad dělal nějaké závěry, protože hra je to hodně vymakaná a líbí se mi, ale zároveň mám smíšené pocity ze 4. scénáře, kerý mi nesednul. Ve skutečnosti i ta nedohraná hra byla dost jednoznačné vítězství. Za co jsi hrál? Za Salesiáni (ehm)? :D Docela by mě zajímalo, jak to tentokrát řešili hodňáci O_o

25.1.2011 09:40:35

aneken
No přespříští týden by byl super. To bych měl mít akorát všechno hotový:) Poslední zkoušku v úterý(přespříští týden) a cokoliv po tom úterku se mi hodí:)

25.1.2011 12:17:39

Havelock
Tentokrát to tak jednoznačné nebylo, sice jsem rychle udělal 2 zombies, ale pak už NORAD dost dorážel. Nicméně taky mám pocit, že ty scénáře jsou spíš tutorialy a zrovna v tomhle mají salesiáni navrch. Svou roli sehráli i nepřehledné zdu, Woo přehleédl jeden vchod a mohl tak dříve ničit Zombie Lab. Rozhodně to chci zkusit ještě jednou za NORAD, myslím si, že když už oba vědí, jak to funguje, měli by větší šanci.

25.1.2011 12:24:59

sydo
Sice jsem nehrál, ale taky bych se přikláněl k tomu, že jsou to vážně tutorialy a nejsou myšlené jako nějaké extra vybalancované scénáře na běžné hraní:) Podle stránek to ale vypadá, že budou vydávat dost dalších scénářů a komunita určitě taky nezůstane pozadu. :)

25.1.2011 12:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
A kudy šli Norad?

EDIT: Jinak bych chtěl podotknout, že ta souvislost s Falloutem je čistě náhodná a smyšlená. Jako zarytý fanda to tam prostě necítím. Neříkám, že je to špatně, ale je to trochu mystifikace. Asi jako říct, že cokoliv post-apo je hnedka Fallout.

25.1.2011 12:30:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Norad šli o kus dál než jsi šel ty, to místo zkrátka nějak láká :) Podle ohlasů na BGG je to tak půl na půl v tomto scénáři, tak nevím. Já osobně bych zkusil bouchnout zeď blíž u jídelny, kudy je lepší přístup k Zombie labu, kam pak bude Salesián směřovat. Sakra, hned bych hrál znovu :)

25.1.2011 12:37:18

Btw
Podrobnější popis je v reportech.

25.1.2011 12:43:47

Vyváženost
Já mám z těch prvních tří scénářů pocit, že to v zásadě vyvážené je, ale je velký rozdíl ve stylu hraní, který musí hráč zvolit podle toho, jakou stranu si vybral. Ne vždy jde vše řešit bezhlavým střílením. Ale je pravda, že mi přišla hra za některé strany obtížnější, což ale není nutně špatně. Koneckonců stejně je to třeba v Chaos in the Old World, kde je taky velký rozdíl za jakého boha hrajete.

P.S.: Chcete vidět, jak třemi jednoslabičnými slovy naštvu tisíce a desetitisíce lidí?

Havelock: "Asi jako říct, že cokoliv post-apo je hnedka Fallout."
Thales: A ne snad? X-D

25.1.2011 12:52:57

Sydo
Cool report. Keby som hru kupoval na zaklade neho, mas moje peniaze vo vrecku. Nezivis sa marketingom? :D

25.1.2011 12:55:48

ER
Kdyby jste sli hrat a chybel vam clovek, tak se nabizim (Praha).

25.1.2011 18:41:52 | Upraveno autorem (porovnej)

..
..ak by niekoho zaujimalo, napr. tu si moze precitat zaujimave veci okolo, od autora ER, Chris-a Boelinger-a:
http://boardgamegeek.com/thread/607223/ive-got-some-problems
(je to ten najdlhsi post, skoro dole..nahodou som nasiel.)

25.1.2011 21:35:05

sydo+dalsi
cafte,docela by ma zaujimala znovuhratelnost scenarov.na BGG som videl obrazok editora,ale zatial som ho nevidel nikde na stiahnutie.len by ma vlastne zaujimalo,ci nemas po odohrati scenaru pocit,ze druhy krat by to uz bolo akesi okukane.je jasne,ze casom sa na BGG objavi kvantum novych scenarov,ale aj tak mi nedalo sa spytat.dik za odpoved.
Edit:a este som zabudol,aka je priblizne velkost figurok?

26.1.2011 10:48:22 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
tak vaši salesiání jako oživovači mrtvol, mě fakt dostali... don bosco se obrací v hrobě :D

26.1.2011 10:57:48

dajo
Tak podesáté už mě scénář asi bavit nebude, ale nad scénářem 4 pořád přemýšlím, jak ho zahrát jinak. Máš v podstatě spoustu možností, takže každý scénář podle mě pár partií snese. Spíš si ale myslím, že scénáře u hry slouží spíše k naučení principů hry, skutečné scénáře si buď budeš muset vymyslet nebo najít na BGG a Ludically. A myslím, že komunita se jistě bude činit. Já už se na tvorbu vlastních scénářů těším fest.

Figurky jsou vysoké 35mm, Franck Einstein 45mm a Mammoth Mk.I 70mm.

26.1.2011 11:02:11

Elenistar
Ano, obrací se, bo byl reanimován :)

26.1.2011 11:03:27

to dajo26
Pokud se nemýlím, tak hra obsahuje i pravidla pro generování scénářů, kde mapu sestavují hráči před hrou pomocí jim dostupných místností. Tím pádem můžeš mít pokaždé jinou hru.

26.1.2011 11:03:46

dajo26
Ano, přesně, jak píše Kadaver, pravidla obsahují poměrně komplexní pravilda pro generování scénářů, jak pro dva, tak pro 3-4 hráče. Možnosti jsou takřka nekonečné...

2.2.2011 07:56:30

První dojmy
Je fakt, že jsem se na tuhle hru fest těšil. Od prvních zpráv a obrázků z Essenu jsem ji měl ve wishlistu, namlsal se při okukování na Zatroconu, nadšení stoupalo při rozbalování hry a prvního listování pravidly... No a včera jsme dali první tři testovací hry a první dojmy jsou neskutečné. Takové nadšení jsem zažil snad jen u Arkham Horror. Taktické orgie, skvělá atmosféra a příběh (zamilovaná super-zombie, Coogle a Greenpiece :-), příznivá hrací doba...
Zatím jedinou chybičkou na kráse je poměrně náročná příprava (ale se trochou zkušeností už to jde rychleji) a pak mi ještě vadí, že u Zombie 1 a 2 mají přehozené polepky na podstavci, sice mají stejné staty, ale mate to :-)
Za mě po prvních testech čistá desítka.

2.2.2011 08:33:35

neodolám
Vy to tady budete tak dlouho vychvalovat, až podlehnu a taky si to pořídím :(. Nemučte mě :D.

2.2.2011 08:39:29

Délka a znovuhratelnost dodaných scénářů...
Docela by mě zajímalo:

a) Jak dlouho (průměrně) trvá odehrání jednoho scénáře? Zda s přibývajícími komponentami (tj. dalšími prvky) herní doba narůstá nebo se ustaůuje na nějaké hodnotě.

b) Jak moc je těch 9 základních scénářů znovuhratelných? Jestli je to po druhé partii už nuda, nebo pořád zajímavé.

2.2.2011 11:15:12

laredo
Co jsem tady pochytil z dojmů od syda, tak to vypadalo, že se spíš těší až si zase zahraje ten stejný scénář a že už teď přemýšlí jak ho zahrát jinak a lépe:) Takže bych se toho nebál a hlavně bych řekl, že můžeme čekat mnoho počinů jak od Ludically tak od komunity. Plus jsou ve hře obsažena ty pravidla na generování scénářů.

Sakra to je k nevydržení! Ještě, že už jsem domluvený s Anekenem na nějakém tom hraní:) Teď jenom doufat, že bude mít rovnou jeden kousek k dispozici, protože jestli budou moje první dojmy podobné jako u Eyrona (s čímž počítám:), tak rovnou kupuju:D

2.2.2011 11:21:47

Vybíráme z Bazaru

Cesta kolem světa za 80 dní
Cesta kolem světa za 80 dní
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas