Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znáte?

Podle obrázku na BGG to vypadá hodně zajímavě, ovšem s mojí neznalostí cizinštiny jsem se moc o hře nedozvěděl, nemá někdo nějaké info, třeba Tangram, na jehož žádost byla hra přidána do katalogu?
Děkuji :)
19.5.2010 09:41:11

sydo
nevím co je fantastického na šedém čtverci s figurkou Ghůla :)

10.9.2010 11:01:40

Beholder
Já spíš nechápu, co ti ta hra udělala, že ses tu pustil do křečovité obhajoby Descentu? Vždyť tě nikdo nenutí Ravenloft hrát.

10.9.2010 11:05:35

sydo
ale já se vůbec nepustil do křečovité obhajoby Descentu. Pustil jsem si video s vysvětlením průběhu hry a ukázkou a porovnal to s Descentem. Vůbec nic neobhajuju. Jen mě překvapila hra z prostředí D&D s absencí pána jeskyně a příběhu.

10.9.2010 11:09:57

Beholder
V Ravenloftu je taky u každého scénáře příběh a flavor text, neřekl bych, že je Descent v porovnání s tím nějaký high fantasy román. Tyhle hry bych bral podle odlišných měřítek - koho baví zdlouhavé a propracované choení chodbami a pitvání každého čtverečku mapy, zvolí Descent, kdo chce svižnou kooperativku, zvolí Ravenloft.

10.9.2010 11:16:48

DD

to Beholder
Ze nic neobhajujes?
{quote}
TO už Descent se více podobá D&D než tohle. Je v něm OL (už všichni víme kdo to je že :) ) a každý scénář má určitý příběh (sice jednoduchý, ale aspoň nějaký).
{qoute}
Ravenloft narozdil od Descenta patri do sveta D&D. Jake jsou herni mechanismy je uz vec uplne jina. Knizky ze sveta D&D taky nemaji zadneho Dungeon mastera a je to D&D. A absence pribehu, kazdej scenar ma svuj pribeh, vcetne toho ze kdyz vstoupis do nektere klicove mistnosti, tak je text ktery si hraci prectou co se stalo. Nebo kdyz nastane nejakej klicovej okamzik (vyjde slunce a podobne). To jestli ti jako hraci musi pribeh byt odvypraven by OL tak holt smutne ze si ho nedokazes tvorit sam a musis na to nekoho mit. V tom pripade to neni hra pro tebe.

10.9.2010 11:19:16

Beholder
ja teda nejak necekal od deskovky z prostredi Ravenloftu, ze pobezi na bazi D&D pravidel vcetne PJ a pod. Pokud ocekavas tohle, kup si bichle s D&D, AD&D a mas co jsi chtel. Nevim proc kritizujes absenci tohoto u hry, ktera si od pocatku tyhle ambice vubec nekladla. To je jako bych si koupil osobni automobil a reklamoval ho, protoze do nej nenalozim 4 metrovou almaru.

10.9.2010 11:23:48

Ravenloft
Přiznám se, že když jsem viděl deskovku Ravenloft poprvé, tak jsem se zaradoval, že vyjde hra, která bude do určité míry na bázi pravidel D&D, ale nebude k tomu potřeba pět fantasy nadšenců jako k RPG, ale jen pět hráčů.
Nicméně to sem rozhodně nepíši jako kritiku; naopak se musím hodně přemáhat, abych si Ravenloft neběžel koupit :-) Spíš chci poukázat, že přídomek D&D mohl leckoho - včetně mě - zmást a vést k mylným očekáváním "deskového D&D".

10.9.2010 13:23:36

soda...
Ty jo, dáváte Beholderovi dobrou sodu. A to sem jen napsal, že si myslí, že Descent je lepší ;-)

10.9.2010 14:11:48

ipetrk
Však já to čekal ;), dokonce jsem i věděl kdo přesně se ozve :))

10.9.2010 14:16:22

ipetrk
Nejde o to co napsal, ale jak :)

10.9.2010 14:18:34

ipeterk
at si to mysli, ja jsem mu jen napsal, proc to ma k jeho udivu D&D v nazvu a ze na tom neni nic nepochopitelneho, kdyz je to svet postaveny na zaklade D&D.

10.9.2010 14:29:08

kostka
jak moc v tehle hre rozhoduje kostka? Je to v mezich unosnosti nebo se stava, ze spatny hod muze zhatit celou hru?

10.9.2010 18:23:11

DD

to Ringo
Jeden spatnej hod te ve hre urcite nezarizne. Ale kdyz hodis 3x za sebou pro sebe spatne a pro nestvuru dobre ... tak ti to dokaze solidne zkomplikovat zivot :o).

10.9.2010 18:48:28

DD
a uz to mas nejak nahrane? Jak bys tu hru zhodnotil? Me t ozatim prijde, ze je to neco co jsem ocekaval kapku od Dungeon Twistera, ale nenaplnil me ocekavani. Pak jsem pokukoval po Descentovi, ale toto mi prijde daleko vice stylovejsi. Proste bych chte lna stole nejaky Dungeon typu Heroquest a komentare na BGG naznacuji, ze Ravenloft by mohl byt presne to, co hledam.

10.9.2010 19:00:15

DD

to Ringo
Bohuzel nemam. Mam za sebou akorat nekolik signlu -- coz urcite neni na nejake obsahlejsi hodnoceni. Mozna o vikendu se konecne dostanu k nejakemu multiplayeru.

10.9.2010 19:05:28

DD
tak ja jeste teda pockam na nejake ty ohlasy z hrani samotneho a ve vice hracich, nez to koupim, at nekupuji vylozene zajice v pytli:-)

10.9.2010 19:20:14

no nic
nevydrzel jsem cekat a uz je to objednano:-)

11.9.2010 16:44:28

zhodnocení
Mini-recenze po prvních dvou scénářích viz zápis z hraní.

14.9.2010 23:34:34

Tak jsem si hru prave prinesl z posty.
z Tomovych her perisla v luxusnim zabaleni, diky za to:-) Zatim se prohrabuji materialem a udelal na me velmi dobry dojem. Ani se mi nechce verit, ze ty figurky vyrabeli Cinani, jsou fakt luxusni. Karty jsou taky ze zvlastniho matrose, herni desky pekne tvrde....matros rekl bych na jednicku.

15.9.2010 20:19:37

herní materiál
Karty jsou ale hodně tenoučké a hodně se prohýbají. Na druhou stranu leží na stole a ne v něčí ruce, takže na tom moc nesejde. Já si je pro jistotu a ze zvyku (úcta k majetku) obalím do obyč průhledných obalů.

15.9.2010 23:16:55

karty
mi taky přijdou extrémně tenké a ohebné, snad to tak hrozné nebude. A navíc mi na nich jako odkojenci Descentem chybí obrázky :-(

15.9.2010 23:18:19

Merlin
Stejný problém i u mě. V tomhle byl Descent fajn(ať na něj mám jakýkoliv názor). Obrázky byly dost střízlivé. Žádné megalomanské přeplácaniny, ale hezky jednoduše a reálně. Samotný text vážně trochu ujídá z atmosféry.

15.9.2010 23:27:10

DD

Matros
Jj, jak uz jsem psal, provedeni hry je super. Jak figurky tak samotne desky. To bylo to co mne vice mene presvedcilo ke koupi hry :)). Mel jsem moznost to videt jeste driv nez jsem koupil .. a to bylo asi osudne :)

15.9.2010 23:29:34

DD

obrazky
No je to cele troska Old-school -- proste vice mene ciste texty, clovek ma vice mista pro predstavivost. Ale je pravda ze v dnesni dobe na to lidi moc nejsou zvykli ..

15.9.2010 23:30:40

obrazky
Ja jsem se neco nahral pen&paper AD&D a proto mi to nedělá zas až tak problém. Jen mi přijde zvláštní, že hra, kde jsou třeba figurky naprosto delikátně detailní a hrací plán je taky dost pěkný, se najednou objeví půlka jenom v textu. Chápal bych, kdyby se to hrálo s různobarevnými halmičkami z člobrda, ale takhle půl napůl mě to přijde trochu hybridní. Nicméně hru soudím podle prvních třech dobrodružstvích a proto nemůžu být zatím objektvní.

15.9.2010 23:38:37

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas