Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znáte?

Podle obrázku na BGG to vypadá hodně zajímavě, ovšem s mojí neznalostí cizinštiny jsem se moc o hře nedozvěděl, nemá někdo nějaké info, třeba Tangram, na jehož žádost byla hra přidána do katalogu?
Děkuji :)
19.5.2010 09:41:11

DD
Najdi si to na BGG, thread "Crypts and Creepers". Jsou tam i všechny karty popsané. Vytištění u Artscow.com vyšlo i s postovnym na cca 20 USD

28.10.2010 19:22:53

rbx

Polda
clovece, ty seš do toho nějak opřel! Mohl bys prosím vzít ty karty příště s sebou? Docela by me zajímala jejich kvalita a použity materiál. Dik moc.

28.10.2010 20:10:16

Polda
Zajímavý tip. Palec nahoru :) Jak ale chceš řešit ty figurky? Asi kartičky do stojánků?

29.10.2010 02:50:39

rbx
budes mit cas hodit preklad pravidel do te grafiky? Behem vikendu bych ti poslal preklad uvodniho predstaveni hry na druhe strane pravidel a korekce nejakych chybek, ktere jsem jeste dodatecne nasel.

8.11.2010 18:30:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad pravidel
jelikož jste se na korekturu všichni, co ji avizovali, tak nějak zapoměli, tak jsem to po sobě znovu přelpouskal sám a odstranil několik chyb, tykání jsem přepracoval na vykání a dal jsem to ke schválení jako verzi 0.9, bez grafiky a přeloženého úvodního pokecu.

29.11.2010 19:18:43

Ringo
Promiň, sice jsem se nabídnul, že na to mrknu, ale jelikož jsem na hru poměrně zanevřel a už ji ani nevlastním, tak "jsem se na to tak nějak nezapomněl", ale regulerně vykašlal. Nezlob se, není v tom nic osobního. :)

29.11.2010 19:47:47

Haveloc
jasne, ja jsem to pochopil:-) Vypada to, ze hra asi moc nezaujla, vzhledem k tomu, jak to tu "prekypuje" prispevky o zazitcich ze hry.

29.11.2010 22:00:26

silvestrovské hraní
dali jsme si ted během silvestrovské chaty s kamarádama několik dobrodružství a musím říct, že mě to hrozně bavilo. Podle mě se na tu hru trochu neprávem zapomnělo. Ano, je tam několik věcí, které šly vymyslet lépe, ale ta atmosféra je vynikající. A herní doba je taky akorát, za hodinku jsme měli odehráno, takže jsme stihli klidně dvě hry po sobě. Fakt dobré. těším se na další hry a budu se muset podívat na ty fanouškovské questy a úpravy.

3.1.2011 11:13:11

kandelabr
tahle hra je podle me idealni varianta i pro zacinajici hrace, kdyz to nekde dotlacis na hory, tak myslim ze tim clovek nadchne kamose prilezitostne hrace, kterym dosud podstrkoval porad jen Carcassone:-)

3.1.2011 11:37:22

ringo
jo jo, hráli jsme ve třech, jeden je tedy osvědčený harcovník, druhý spíš příležitostný, nicméně pozitvně fantasy a rpg nakloněný, takže nás to chytlo všechny tři a hrálo se fakt dobře. je výborné, že to má fakt jednoduché pravidla, takže začátečníky to neodradí, během deseti minut můžeš hrát.

3.1.2011 11:40:12

kandelabr
Tak to je super :) Trosku tu CR zapadl.. Ale az budes mit chvilku, doporucuju zkusit Barkamova pravidla z BGG. Vyradi se nektere (zbytecne) karty a misto ne-prozkoumavani se na dlazdici s neprozkoumanym okrajem vynori nestvura. V praxi to vypada tak, ze pohodicka pohodicka.. a ke konci doufas, ze vydrzis jeste jedno kolo, protoze v tu chvili je na planu treba 10 potvor ktere se priblizuji a priblizuji.. Je to pak proste vice o premysleni a hra dava vetsi smysl, kdyz ti balicek encounter karet tolik neubira zivoty..

3.1.2011 17:47:22

Polda
tak to zní zajímavě, mrknu na to určitě, díky za tip.

3.1.2011 18:07:00

Zázitek ze hry
Tak tady je první zážitek - solitér. Vybral jsem si toho dračího člověka a pustil se do první adventury - útěk z dungeonu, než se vrátí Strahad domů a začne dělat pořádky.
Při hře jsem 2x konzultoval pravidla na BGG a okamžitě se mi dostalo odpovědi, což byla paráda. Potvory se na dračího mužíka jen řinuly, on poměrně špatně házel a nakonec šlápnul na Alarm :)). Blbec. Vzal tedy roha napříč celým dungeonem, za ním se valily potvory přilákané alarmem a naštěstí si nelíznul žádnej příšernej encounter, jen takový ty běžný. jednou skoro umřel, takže jsem použil Disk no a nakonec se dostal až ke schodišti. Protože jsem skoro celou dobu lízal černý trojúhelniky, Strahad se nedostavil. Nevim, jestli jsem udělal dobře, že jsem dal východ hned za desátou dlaždici - možná se to má míchat do zbytku dlaždic za desátou dlaždicí, ale taková jsou pravidla - 11 stránek velkym písmem a hlavně nic do detajlu. Konec hlášení.

5.2.2011 14:58:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Lino22
Myslím, že si to hrál dobře. Pokud se má cílový dílec zamíchat mezi ostatní je to výslovně řečeno (viz adventure 2).

Jenom pozor, tahá-li se dílec na základě encouter karty tak se tahá ze spodka (je to tam napsáno, takže si to tak si hrál, ale já si toho napoprvé nevšiml) a tak Ti cesta "neubývá".

5.2.2011 15:22:10

chilly
Jojo, dik, na Encounterech je to napsano, jak rikas. Ted jsme to hrali ve ctyrech a fakt jsem rad ze to mam :). Encountery jsou vazne neprijemny karty a tak je asi lepsi odkrejvat dlazdice a pridavat potvory. Encountery bez experience jsou o hubu - treba takovej Alarm hned na zacatku hry je vylozena neprijemnost.

6.2.2011 00:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

home pravidla
Ahoj
Tak jsem hledal na BGG nejaky upravy pravidel a nasel jsem jenom scenare mohl by me nekdo poslat odkazy nebo aspon nejaky rady jak vylepsit puvodni hru ?

6.3.2011 10:40:47

mouka
Tak se tam mrkni jeste jednou, vsechno to tam je. V ramci sekce souboru ke stazeni jsou hned na prvni strance Barkam's rules a v ramci diskuze v sekci Variants jiste take najdes co hledas.

6.3.2011 10:53:34

Vybíráme z Bazaru

Alibi: 3 Intricate Mysteries
Alibi: 3 Intricate Mysteries
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas