Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znáte?

Podle obrázku na BGG to vypadá hodně zajímavě, ovšem s mojí neznalostí cizinštiny jsem se moc o hře nedozvěděl, nemá někdo nějaké info, třeba Tangram, na jehož žádost byla hra přidána do katalogu?
Děkuji :)
19.5.2010 09:41:11

to Havelock
Hru nemám, nehrál jsem a viděl jsem zatím tři potvory, které šly rovnou po nejbližším hrdinovi. A nemyslím si, že hra je propadák, nechám se rád překvapit, jen tady píšu to, co mě na tom zarazilo po přečtení pravidel.

6.9.2010 15:49:35

Wrath of Ashardalon
A ještě mi dovolte jednu poznámečku. Pro ty, kteří příliš neholdují hororovému fantasy, kde se po kobkách potulují samí kostlivci, duchové, upíři a podobní nemrtváci (což je přesně Castle Ravenloft), tak WotC by zanedlouho mělo vydat hru nazvanou Wrath of Ashardalon. Tato hra bude klasické drakovské fantasy a bude se hrát úplně stejně jako Ravenloft a bude s ním údajně plně kompatibilní. Pokud budete mít obě hry, tak se budou dát nějak spojit a prý na to budou vydána i nějaká oficiální scenaria.

6.9.2010 15:56:32

...
já musím říct, že mě to zprvu docela zaujalo, ale pak jsem si řekl: "máme Descenta, ten nás hodně baví, takže tohle můžu přehlédnout :)".

6.9.2010 16:04:29

rbx

Kadaver
a ja jen doplnim, ze Wrath of Ashardalon ma vyjit v prubehu listopadu. A opravdu jdou spojit a hrat soucasne.

6.9.2010 16:06:26

Kadaver
Tak jsem si dohledal všechny taktiky potvor a buď se přibližujou k nejbližšímu hrdinovi a na toho útočí, nebo se přiblíží k nejbližšímu hrdinovi a útočí na všechny hrdiny na stejném poli. Navíc podle lidí, co to už hráli, je hra nevyvážená počtem hráčů. kdy 2 mají co dělat a 5 většinou nespotřebuje ani jeden healing surge. Na druhou stranu u je celkem solidní sbírka houserules, které hru dělají náročnější. Mě se dost líbí např. počet hrdinů + počet Healing Surge = 6.
Ach jo. A já se tak těšil. Popravdě tady zas bránim něco jen kvůli svojí naivitě a víře, že ne každá hra musí být nedotažená. Těšil jsem se právě na různorodost preferencí potvor - primárně útočí na kouzelníka a pokud ten není tak na long range postavu s méně životy atd. Ale jelikož sám tvůrce dal otázku kolik prázdných karet a čeho by měli přidávat, aby si lidi mohli vytvářet vlastní ad-ony, tak asi nebude náročné jakoukoliv potvoru nějak upravit.Ale jo, stále se těším :)

6.9.2010 17:43:34

rbx

Havelock
na konci pravidel je poznamka, ze pro ty, co chteji mit dobrodruzstvi dobrodruznejsi, meli by si redukovat pocet Healing Surge tokenu na jeden. Dale pro ztizeni mas Power kartu kazde kategorie vybrat nahodne (ne tedy tak, jak urcuje scenar)a pak resit problemy, jak jednotlive sily spravne zkombinovat.

Opacny pristup, tedy ulehceni, si vyzaduje navyseni techto zetonu na tri.

6.9.2010 17:56:06

Havelock
"Těšil jsem se právě na různorodost preferencí potvor - primárně útočí na kouzelníka a pokud ten není tak na long range postavu s méně životy atd."

To by se ti možná mohla líbit solo verze Dungeon Twister 2. Tam přesně toto je ;). Teda ne až na takové detaily s životy (jelikož tam ani životy nejsou), ale Postavy mají seznamy preferencí na koho utočí pokud mohou, pokud ne útočí někoho jiného). Stejně tak mají tyto preference nastavené pro ostatní činosti. Některá postava primárně otvírá dveře, některá primárně sbírá věci atd...Přišlo mi to hodně zajimavé, ale nebavilo mě to všechno sám ovládat :). A taky je pravda , že DT2 není dungeon crawling, ale spíše dungeon "chess". Ale třeba by tě to zaujalo ;)

6.9.2010 17:57:00

DD

Hra
Tak hru jsem si dneska donesl domu a dal jsem si ten zahrivaci scenar pro jednoho. Dostal jsem solidne naprdel, blizsi info dodam pozdeji.

6.9.2010 18:02:13

rbx, Beholder
rbx - pravidla jsem četl, ale ani jedna z těchto úprav hrou moc nehnou. S 0 healing surge už to je asi drsný, ale pokud se to v 5 lidech dá zvládnout bez potřeby HS... A to s těma powers beru od začátku jako jistou věc. Zaprvé to zvýší replayabilitu a zadruhé... člověk by si po nějaké době našel nejsilnější a ostatní by vůbec nehrál.
Beholder - díky za radu, ale já solo hry nemusim. Od toho mám počítač. Navíc solo hra asi těžko bude mít atmosféru a vysokou replayabilitu.

6.9.2010 18:08:08

to DD & Havelock
to DD: Těším se na další info, v jednom hráči asi hraješ jen s jedním hrdinou, že? Takže tam není moc co taktizovat a hra bude hodně náhodná podle mě. Ve více hrdinech to bude úplně o něčem jiném.
to Havelock: Pokud scenaria nejsou nějak škálovaná podle počtu hrdinů, tak je to opravdu divné. Jestli má být scénář projetelný ve 2 hrdinech, tak ten samý scénář bude v pěti hrdinech zívačka. I když je pravda, že hrdina ve svém kole otáčí Eventu, pokud zrovna neodkryl nový tile s bílou šipkou, tak to je trošinku škálované tímto. Ale nevěřím tomu, že to bude stačit. Ale ten house rule s přizpůsobením počtu healing surgů počtu hráčů je fajn. Škoda, že ho nezavedli už přímo do hry, protože normální hráč se o něm nemusí dozvědět.

6.9.2010 18:47:54

DD

prizpusobeni HS
No to prave pisou primo v pravidlech ze pro tezsi hru snizit pocet HS pro lehci zvysit.
Single hrajes jako jeden hrdina a je to dost tezke, jakmile ti parkrat nepadne kostka tak to vetsinou nemas sanci udejchat. Navic HS ti prida jen cast zivotu ne vsechny.
Kazdopadne scenare jsou aktualne delane single (1 hrdina) a multi (2-5 hrdinu).
Ono to otaceni Event karet je docela masox, kdyz otocist nejakou past, blbe hodis a 2 damage jsou na svete. K tomu tam mas vetsinou nejakou priseru takze bud muzes bojovat nebo disarmovat past a to se v jednom stiha blbe.
Musim to zkusit ve vice hrdinech, ale myslim ze se to musi proste znacne zjednodusit.

7.9.2010 12:59:32

DD

Provedeni
Kazdopadne ma super komponenty. Vsechno solidni karton, krasne figurky. Karty taky pohoda. Za tu cenu super. Akorat nevim jestli se odhodlam figurky malovat. Kdyz jsem to videl rozbalene tak to byla vec ktera mne asi nejvic zlomila k tomu si to poridit.

7.9.2010 13:04:07

DD
nebude čas na nějaké to foto, prosím.

8.9.2010 08:37:50

DD

to pihorv
Jojo dneska bych mel zvladnout udelat par fotek a nahrat je sem.

8.9.2010 11:08:49

rbx
Moc moc pěkný Gravestorm. Mohu znát postup tvého speedpaintu? dí-ky

8.9.2010 22:54:41

rbx

Havelock
viz diskuze Malovani figur v Obecne o hrani spolecenskych her.

8.9.2010 23:01:54

zajimavé review
http://www.boardgamegeek.com/video/3057/dungeons-dragons-castle-ravenloft-board-game/a-video-review-a-week-41-a-4e-dd-experience-i-dont

občas na tohoto chlápka na BGG narazím a jeho review jsou celkem fajn, akorát by si mohl nějak pořešit ten zvuk, protože já osobně mu občas špatně rozumím :)

10.9.2010 10:22:21

...
jinak vůbec nechápu proč má tato hra obrovký titulek Dungeons & Dragons na krabici. Když s D&D nemá mnoho společného. TO už Descent se více podobá D&D než tohle. Je v něm OL (už všichni víme kdo to je že :) ) a každý scénář má určitý příběh (sice jednoduchý, ale aspoň nějaký). To má Ravenloft předpokládám taky, ale už nemá ten doprovod v podobě krátkého atmosférického popisku každé místnosti, jako je v Descentu.

Celá hra je o tom, že přijdu s postavou na okraj dílu dungeonu, vezmu náhodně vybraný další díl, přiložím jej k tomu původnímu, vezmu kartu z monster decku, která mi řekne jaká se tam objevila potvora, vezmu kartu z encounter decku a přečtu co se mi přihodilo, zabiju příšeru a jdu dál. To se přece nedá srovnávat s descentem, který má dveře, díry, vodu, šutry, občas políčka, která jsou spojená s příběhem a v momentě kdy se na ně stoupne, tak se něco stane (OL přečte). Monstra jsou již v místnosti (podle scénáře), OL může přidávat další, podle uvážení (ale ne tam kam vidí hrdinové), může se rozhodnout zda překvapí hrdinu pastí (v podobě vybuchující truhly nebo dveří) nebo raději vyvolá hejno pavouků...Prostě mi Ravenloft přijde jako o mnoho slabší odvárek Decentu s nepochopitelným titulkem D&D (přitom je to Diablo na desce)

10.9.2010 10:34:25

Beholder
tobe, se mi zda, celkove nejak unika vyznam licenci a mas s tim porad nejaky problem. Ravenloft je proste set do D&D, vsechny realie, svet, pribeh a pod. patri do Ravenloftu vytvoreneho dle D&D a je uplne jedno, jestli jsou tam pravidla z D&D z 50% nebo jen z 5%. svet patri do D&D. Ja mam doma knizky s logem Dragonlance a myslis jako ze to je gamebook podle pravidel Dragonlance? Ne, je to jen kniha obsahujici pribeh ze sveta Dragonlance. Porad je to dragonlance jako Ravenloft bude porad D&D.

10.9.2010 10:37:49

Diablo HUH!
Tak jestli je to podobný Diablu, tak o tom začínám uvažovat ;-)

10.9.2010 10:39:20

ipetrk
Diablu to neni podobne ani nahodou. Nicmene pokud nekdo vidi v tomto Diablo a jako priklad, jak by to melo vypadat, nam dava Doom s fantasy modulem nazvany Descent, tak je to hodne zajimave:-D

10.9.2010 10:42:46

DD

Descent vs. Ravenloft
No tak jedna vec je treba podivejte se na hraci dobu Descentu a hraci dobu Ravenloftu - ja hry ktere trvaji dele jak 3 hodiny, pripadne snad je hraju na vickrat a nechavam nekde rozlozene nemam urcite v lasce.

10.9.2010 10:55:38

Beholder
Lidé s fantazií nepotřebují popisovat každé políčko zvlášť, dobrá hra udělá atmosféru sama, bez popisků každé chodby. Mě je na Ravenloftu sympatické, že odsýpá, když se v Descentu bije jedna místnost půl hodiny, je po atmosféře a stává se z toho právě to Diablo - rubat a rubat.

10.9.2010 10:57:06

DD
a jeste bys mel vysvetlit Beholderovi, proc to DD v nicku mas ty:-DDD

10.9.2010 10:58:45

DD

D&D
Presne jak pise Ringo, D&D je svet. Nejsou to pravidla je to celej svet postav, mist a podobne. A do tohoto sveta je Castle Ravenloft a nasledne Wrath of Ashardalon zasazen.

10.9.2010 10:58:50

Charitativní aukce

Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Cirkus na kolečkách - dobročinná aukce
Akt. cena: 820
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Klonové války
Star Wars: Klonové války
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas