Zerywia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Koliba Publishing LTD
Autoři: Dominik Kasprzycki
Przemysław Zub
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS + PM

Navážu na diskusi ve vlákně Crowfunding:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/crowdfunding-komunitni-financovani-8/zerywia-22463/

A přišla mi dneska pozvánka do PM přes Gamefound.
Poštovný základ + SG /mám EB + Hexdrinker/ mi vychází na 12.5 USD, což je naprosto pohodové, když vidím ty jiný přestřelený částky... a když si vezmu, že za paklík mincí u Vesuvius jsem platil 8 dolarů :-)

Co budete kdo všechno brát? Já nejspíš addony odpískám. Beru, že jsou to resiny, beru, že to bude herně zajímavější...ale dračí figurku oželím /mám např. z Ashardalonu v pohodě použitelnou/ a prostě ta cena za ně je opravdu randál..
Když si vezmu, že za dva addony mi vyjde třeba jiná plná hra na KS, tak není co řešit. A nějak si říkám, že je lepší počkat až na ten PM a nenechat se vycukat při kampani. S odstupem na to člověk kouká jinak..
25.1.2020 15:28:46

Čekáte ještě někdo prosím na doručení základu? V diskuzi na KS vidím, že už začínají řešit další vlnu s rozšířeními  ale ty základy prý lifrovali jako první. Zatím nemám žádné info ani tracking, tak nevím jestli už je čas se ozvat, nebo ještě posečkat.. Díky  za feedback.

6.10.2021 13:43:38

Ešte ani ťuk. 

 

Ale ja som bral niečo malé ku tomu, takže možno spadam do kategorie až s rozšírením. Tie tri veľké rozšírenia som ale nebral.

Stále sa teším, aj keď je to už one man show. Snáď to dopadne dobre. Neviem si predstaviť koľko musí byť stým práce. 

 

Inak aspoň zvyšok vyzerá dobre, kartón,  pravidlá a … otázka na tých čo už sa doma mazlia zo svojou krabicou. 

 

 

6.10.2021 14:11:04

@Anaxien  Já taky zatím nic, objednával jsem samotný základ až vloni přes Gamefound.

6.10.2021 14:49:49

Podle včerejšího update by do konce tohohle měsíce měli poslat v 1. vlně pledge na Core box spolu s malými rozšířeními (Scorned, into the Wild, hexdrinker), v listopadu by ve 2. vlně pak měli posílat pledge, kde jsou i rozšíření velká (drak, bohové, Pochara). Tak snad to vše do vánoc dorazí.

 

Současně pak spustili nový KS na Zerywia RPG pro 5E, kdyby měl někdo zájem

https://www.kickstarter.com/projects/kolibaboardgames/zerywia-rpg-5e?ref=profile_created

14.10.2021 10:21:48

Koukám, že je kolem toho docela solidní drama (BGG + KS).. No jsem rád, že jsem do toho nešel, nová firma a nízkej funding u projektu tohoto typu dost smrdí…

9.11.2021 09:30:02

No nevím, já budu nervózní, až jestli tu hru nebudu do půlky prosince mít v rukách :-) . Zatím mi to podle diskusí na KS přijde spíš “jedna paní povídala” a ti lidé tam komentují komentáře jiných lidí. To si radši udělám časem vlastní názor. Nezpochybňuji, že chodí polámané figurky nebo v krabici něco chybí, tam asi občas problém je, ale jinak mi to jednání i z hlediska Koliby nepřijde nijak nestandardní, naopak bych řekl, že teď komunikuje v těch komentářích víc než pár měsíců zpátky. A taky mám pocit, že spousta těch lidí čeká nějakou ultimátní hru jejich života a mají přehnaně velká očekávání. 

9.11.2021 10:07:49

Tak ty hry kompletuje a balí 1 člověk. To prostě trvá. Měl jsem projekt, kdy autor podepisoval knížky, balil je a posílal poštou, cca 200 knížek mu trvalo skoro 2 měsíce:-)

9.11.2021 11:08:43

Jak to prosím vypadá s Vašima zásilkama basic pledge, už dorazily?

Případě už začaly chodit i ty s addony nebo all-in?

Já jsem obdržel info na dotaz po třech týden dne 7.11. od autora, že “by to mělo být během týdne” ale utekly týdny tři a stále žádné info ani zásilka..

Chápu že další bombardování dotazy = další zdržování autora, ale s tím jak moc neaktualizuje shipping status (prý nový update “soon” psal v diskuzi na KS před pár dny..) fakt netuším jestli jsem byl opomenut, zásilka se ztratila, nebo mám jen dále doufat že se dostanu na řadu.. A v tomto případě čekat na oznámení o ukončení shippingu pro vznesení reklamace může asi taky trvat dooost dlouho…

Díky za feedback

29.11.2021 08:56:07

Zatim nemám taky žádné info. A to mám pořádnou zásilku i s add-ony.

 

29.11.2021 09:17:56

Také zatím nic, core + 2 velké addony. Dík za ten dotaz v kampani, uvidíme.

Zas jiní lidi už potvrzují, že čísla se zásilkami dostali. Tak snad se brzo dočkáme. 

29.11.2021 09:53:40

Zatím taky nic (objednaná jen základní hra).

29.11.2021 11:11:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@Anaxien, @martinsun, @Fleder, @Kodak - nový update o shippingu:

https://www.kickstarter.com/projects/kolibaboardgames/zerywia/posts/3374550

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

30.11.2021 23:37:29

Stylove napsáno:-).

 

Doufám, že termín do vánoc by trefit mohli :-)

 

M

30.11.2021 23:57:47

A když ne letošní, tak příští vánoce určitě! … snad… možná… éééé . Ten kluk má štěstí, že působí sympaticky a jako srdcař, jinak ty prodlevy, odklady a “posílám příští týden” už přeci jenom jsou trochu trapné.

1.12.2021 10:11:32

@Kodak Na jednu stranu máš pravdu, že to furt posouvá a už to mělo být dle dřívějších slibů doručované. Ale už to psal Umma dole. Tedka ten projekt dodělává jeden člověk, jen na KS mu to podpořilo 600 lidí /pak jistě i další v PM/, pokud to vše připravuje a balí sám, tak potěš koště. To fakt nemůže stíhat obratem, plus ta situace jaká je a nestíhají vše rychle odeslat ani velký vývojářský firmy, co mají na posílání Gamefoundy, Crowdoxy a spol.

Já ho nechci moc omlouvat, sliboval to podstatně dříve, taky se na hru těším, ale ještě je třeba vzít v potaz jednu věc. Prakticky celou dobu se ví, jak je na tom vývoj, poměrně pravidelně komunikuje, píše updaty, reagoval na podněty, s komunitou pracoval - a že mu tam některý lidi dost pomohli třeba s pravidlama a korekcema. Jsou projekty podobného typu, kde absolutně nevíš, jestli to vůbec vyjde či tušíš, že vůbec nevyjde /OrcQuest/, kde ti autoři klidně 3 - 4 měsíce absolutně mlčí /Everrain/, takže jen doufáš, že se něco děje. A jiné, kde doufáš, že na tom fakt pracují a “jen” na nějaký informace backerům těžce kálí, protože nechtějí psát “fluffy updates”, takže pak už lidi spekulujou, že práskli do bot..

Podobných příkladů bys našel víc. Je to prostě KS, tady se podporoval vývoj hry a tenhle projekt (zjevně) dojde, otázka v jakém stavu. Jen to prostě trvá, to na KS bohužel není nic neobvyklého a jsou fakt horší. Spíš jen doufám, že tam hlavně v knize příběhů nebude moc chyb..zrovna u tohohle jsem četl dost obav. Pravidla vypadaj prý Ok /nějaký typa, překlepy atd, to je všude, tomu se nevyhneš/, ale ta příběhovka prý dost někde nesedí.. uvidíme.

 

 

1.12.2021 10:50:09

@Fleder Jo, však já to beru a nijak to nehrotím, stejně to nebudu hrát hned, jak jsem zavalený jinými hrami. Spíš by mi osobně přišlo lepší, kdyby napsal nějaký seriozní termín, kdy to bude stoprocentně stíhat a nevymýšlel blbiny… Ale jde o prd, hlavně, když to dorazí :-)

1.12.2021 11:49:10

Co jsem četl já, tak se zdá, že Kniha scénářů na tom není moc dobře - některé informace tam prostě chybí, není úplně jasné, jak to rozchodit. Určitě se to dá, někteří lidé trvdí, že hra funguje, ale neočekával bych, že to bude přečtu pravidla a hraju. Pravděpodobně bude potřeba hledat na fórech, případně zkouknout nějaká videa. Což vypadá, že hru testoval designér se svými kamarády a blind playtesty moc nebyly.

1.12.2021 12:57:36

Tak už mi z Koliby přišel ověřující mail, jestli sedí objednávka a adresa, že to chtějí posílat - ledy se hnuly, hurá :-)

3.12.2021 09:16:26

Tak podle mailu z DPD by mi zítra měla dorazit Zerywia, tak to nakonec klapne na ty letošní Vánoce :-D

8.12.2021 17:42:44

@Kodak  Tak to lucky you :-) a dík za info. Ale psal jsi, že máš jen core box. V komentech, co se ted dívám, už jeden člověk z Litvy píše, že mu přišel potvrzovák dnes i na All-in, tak snad to pošlou brzo-resp. do vánoc, i nám. Ale zatím je jediný.

Nikdo jiný to v kampani v komentech zatím pro jinou, než core edici, nepotvrzuje, mě zatím také ještě nic nepřišlo.

8.12.2021 18:09:43

No vypadá to, že si asi ještě někteří počkáme. Podle včerejšího update poslali včera poslední předvánoční dávku, zbytek bude pokračovat po novém roce. Zbývá jim (prý) poslat 226 objednávek ze 356 pro EU a UK, doposud poslali 130 všech typů /základ i all-in dohromady/.

Trvá jim to, ale jestli to dělá ručně 1 člověk + nějaký pomocníci, tak se není asi moc co divit.

21.12.2021 13:55:54

Zatím jste nikdo nepsal, že máte pro all in a ty addonové verze nějaké potvrzení o zaslání, tak kopíruju z komentářů na KS od tvůrců.

“January is the month to complete all EU shipments, Germany is at the top of the list due to the largest number of backers, but we try to complete shipments to all EU countries.”

 

13.1.2022 18:27:14

@Fleder zatím úplné ticho po pěšině.  Tak uvidíme jestli to stihnou…

13.1.2022 22:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak se znám, tak mi to přijde jako jednomu z posledních ;-)

14.1.2022 08:39:50

Sorry, já si to nemůžu nechat pro sebe. Pracovně tedy opravdu BAD day. Ale nějaké světlo na konci tunelu. Tedka mi přišel email, že posílají balík se hrou. 

Hurrah, halelujah, HOSANA.

Tak snad jí i Vám ostatním brzo pošlou.

20.1.2022 10:15:49

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: 10. Cirkus
Carcassonne: 10. Cirkus
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas