Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

diky
takže sme to zahrali zle (nepriateľov rytier mal pekne zdrhať do svojej pevnosti a prísť o časť armády) a tým pádom by som neskončil posledný :-/ my sme mali trošku časovú tieseň a preto sme to riešili okamžitým hlasovaním...dík za pomoc :-)

6.7.2010 15:34:14

Diky Mathew
V pravidlách táto situácia nebola vôbec riešená a nevedel som to nájsť ani vo FAQ. Ono to nakoniec bolo v časti "Neutral cities" spomenuté na konci vety jak u blbcov (namiesto pod "Retreat" alebo "Stronghold").

monkeyml> Môj rytier mal vskutku odísť do vlastnej pevnosti, ale keďže som ustupoval pomocou kariet Retreat/Draw 1 fate, tak o žiadnu armádu by som neprišiel. Dobyl by som však o jedno mesto menej a to by zrejme značne zmenilo výsledné skóre. Vyzerá to tak, že budeme musieť niekedy zahrať ďalšiu hru aby si sa mohol pomstiť ;)

6.7.2010 19:08:40

Yuri
no, keďže nevieš akú som mal prichistanú stratégiu, tak si ani zďaleka nevieš predstaviť aký dopad na mňa (a teba) mala táto situácia :-P každopádne jedna vec by sa zmenila isto - nebol by som posledný :-) a ďalšia vec by sa zmenila na takých 90% - ty by si asi nevyhral :-) nabudúce si dám pozor...aj keď s tým retreatom mi to stále nie je jasné, prečo sa neťahajú karty na dezerciu vojakov....asi si ešte raz prečítam tie pravidlá :-) Farewell Baron Yuri :-)

7.7.2010 08:43:42

Retreat
Pravidlá pre dobrovoľný ústup sú v rozšírení Crown&Glory na tretej strane dole: "If the defender retreats, then no casaulties are dealt and no mercenaries retreat." Za normálnych okolností (ústup v dôsledku prehry na victories) sa samozrejme ťahá karta na dezerciu.

btw, zistil som, že ešte pár drobností sme nehrali správne, ako napr. že obsadené mestá (narozdiel od neutrálnych) môžu blokovať pohyb rytierov (opäť nie je v pravidlách riešené, či pohyb môže zablokovať aj stronghold). Holt, hru sme už nejaký čas nehrali a tak sa na pár pravidiel zabudlo (odhliadnuc od toho, že pravidlá sú značne neprehľadne písané a neriešia množstvo situácií).

7.7.2010 15:38:34

aha
no už mi to je jasné...ja som čítal len základné pravidlá :-) a toto som si všimol potom aj ja, že aj mesta môžu blokovať pohyb. čo sa pevnosti týka, tak si myslím, že tiež tým pádom. musíme dať v najbližšom čase odvetu ;-)

8.7.2010 09:05:39

otázky
Ahoj lidi, mám pár otázek které jsem z pravidel nepochopil a nebo nrozumněl.
1. Jak je to z umusťováním Stronghold na začátku? V 6. hráčích jsou na všech městech (i v zámoří) ty plastový miniatury měst je to tak? A já si můžu dát stronghold kamokoliv a ta figurka města tam zůstane? Ve hře méně hráčů pak někde ty plastová města nejsou můžu dát startovní stronghold i tam?
2. Při taxaci dostávám peníze i ze Strongholdy? Vyplatí se mi tedy dát počáteční Strongohold nekam kde dostávám 3 zlata a ne 1?
3. Obrana Strongholdy je 400 + to číslo u města pokud tam je plastová figurka města je to tak?
4. Při útoku na neutrální město s obranou 100 pokud způsobím 100 casulties tak město hned dobiju je tak? Dostane pak město žeton poškození a nepočítá si svoji sílu dokud ho neopravím?
5. Může se Hlava církve na červenou eventu podívat dřív než ji někomu pošle a nebo musí rovnou zaplatit a poslat kartu někomu aniž by viděl co na ní je?

14.2.2011 13:44:17

Rozy
1. Stronghold myslím nemůžeš dát tam, kde je město. Ve hře méně než 6 hráčů můžeš pevnost umístit tam, kde město chybí.
2. ne (žeton pevnosti neobsahuje symbol penízku)
3. viz bod 1 - stronghold není u města.
4. ano, přesně tak
5. nemůže se podívat

14.2.2011 13:47:01 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
dík za rychlou odpověď, jen pořád nevím jak u toho bodu 1 při 6 hráčích (a asi i při 5), ty plastová města se v 6 hráčích dají všude ne? tak kam si tu strongholdu mám dát potom? při 5 hráčích se odstraní 3 města - tzn. že 3 políčka jsou prázdná tak kam si může dát strongholdy 5 baronů když jsou jen 3 volná?

14.2.2011 14:08:14

Rozy
No dás ji na jakákoli jiná políčka, než jsou města :) Na té mapě přeci není město na každém políčku.

14.2.2011 14:20:55

sydo
Ajo, to je chytrý :)
Tak to by mě asi nikdy nenapadlo :)))

14.2.2011 14:29:41

to Rozy
ja len dodám, že hlava cirkvi sa nepozerá ani zelený event ani na neutrálny, ale tam je to v podstate jedno :-)

14.2.2011 16:48:54

Hra v dvoch v porovnaní s RW
Nechel som kvoli tomu robit novú diskusiu tak to hodím tu. Ako vy vidíte túto hru v dvoch ?? My sme napr u Runewars casto hrali tak ze jeden hrác hral aj za dva rasy naraz a nebol z hrou problém. Ako to je tu ?? Dá sa hra hrat v dvojici ? alebo jeden hráč hraje za dvoch ? Chcem totiz predat RW a to z toho dôvodu ze len málokedy sa nás nazbiera viac nez 4 tak nvm ci je Warrior Knights ta pravá náhrada, porprípade co by to RW mohlo nahradiť

22.7.2011 14:31:27

Cwoki
WK minimalne od 4 hracu vyse, mene nema cenu. Za dve strany naraz jsem nikdy nehral (ani nechci) a myslim, ze zrovna u WK by to tuplem neslo, vzhledem k politice atd.

22.7.2011 15:18:09

Cwoki
Souhlas se sydem, WK pro 2 fakt není. Mrkni třeba na Battles of Westeros, Earth Reborn, Tannhauser nebo Horus Heresy ;-)

22.7.2011 15:37:51

Ine hry
No teraz pokukujem po Earth Reborn ale nvm, predsa len mam radsej stredovek a fantasy

22.7.2011 17:41:14

WK vo dvoch
..iba raz som to dal vo dvoch, kazdy za dvoch baronov..taka nemasna-neslana vec.. ako chalani spominaju, ta politika tam chyba a ako cista vojna z toho tiez takto nebola..
imho WK 5+, osobne mi aj 4 hraci pridu malo:D

22.7.2011 17:47:15

to Cwoki
ja ako veľa krát s chalanmi nesúhlasím :-D aj keď iba čiastočne. hrať to vo dvoch a ešte k tomu každý hráč za dvoch baronov - to nemá cenu. s čím nesúhlasím je, že hrať túto hru od 4+. hral som ju v troch hráčoch, štyroch, piatich aj šiestich a zakaždým som sa vynikajúco bavil a hra bola napínavá. takže ja tvrdím, že hrateľnosť v trojici aj v štvorici je výborná. každopádne, ak chceš hru pre dvoch, tak Eyron ti veľmi dobre poradil :-)

22.7.2011 17:52:51

Ine hry
Tie hry co mi poradil Eyron som uz vsetko pozeral aj predtým a az na ten Earth Reborn sa mi ostatné hry nepozdávali. Este ten Battles of Westeros vyzerá fajn ale mal som doma urcitý cas Battlelore tak nvm ci by to nebolo dost podobné, skor nejakú inú Taktickú hru nez Battles of Westeros. Horus Heresy je hard core -co mam rád ale nvm ako by stim bol moj spoluhrác a co som cítal tak zas nemá az tak velkú znovuhratelnsot a ja este nemám tich hier nejak vela aby sme to striedali

22.7.2011 18:41:29

to cwoki
a čo claustrophobia? :-)

22.7.2011 20:16:14

monkeyml
No ja skôr hľadám vojnové hry, taktické/strategické(s prvkami budovania najslepsie) ale tie strategické su skôr pre viac hrácov. CO sa tíka taktických tak mám doma Tide of Iron ale tam je to strsne o kockách, mal som Battlelore ale tiez tam je velke percento náhody, uvazujem o BOW ale nvm ci to nebude neco ako Battlelore.

22.7.2011 21:08:26

Cwoki
zkus kouknout na Magestrom. Minimálně za Vaselovu recenzi ( http://www.boardgamegeek.com/video/7574/magestorm/dice-tower-reviews-magestorm ) nic nedáš. Je to Battlelore like hra (ale bez zón) a kostky tam sice jsou, ale ne se symboly, jsou klasické. Mě docela zaujal soubojový systém a připadá mi ze všech těch battlelore like her nejméně náhodný. Ale je to jen můj laický dojem. Kostky totiž nerozhodují o zásazích přímo, jen je mírně modifikují (zásadní jsou karty jednotek a jejich statistiky) a navíc tam není zásah= mrtvý, ale zásah=životy-nějaké číslo.

23.7.2011 08:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Volba barona
Jak technicky volíte barona při shromáždění, když je potřeba ho z jakéhokoliv důvodu zvolit? Hráli jsme jednou a prostě jsme dali hlasy do ruky a potom je přidělili konkrétnímu baronovi. Nikde jsem nenašel popsaný nějaký přesný postup, takže se ptám spíš ze zajímavosti. Stejně tak hlasování o agendách ano/ne - jedna ruka byla pro žetony ano a druhá ne, zajímalo by mě, zda volíte stejný způsob? A ještě se rovnou zeptám, zda agendy musí být přiděleny nebo je v případě remízy může předseda i odhodit? Díky za info

30.9.2011 10:04:58

Aldomoro
Tomu hlasovani o agendach nejak nerozumim, ve hre nejsou zetony ano/ne. My proste vezmeme do ruky urcity pocet hlasu, pak je vsichni schovane v pesti daji nad stul a pak v poradi hlasuji bud ani nebo ne vsemi hlasy v ruce. Stejne tak u hlasovani pro barona proste rekneme, pro koho hlasujeme. A predseda nemuze agendu odhodit.

30.9.2011 11:03:16

sydo
Ok, dík, s těma žetonama jsem to myslel tak, že do jedné ruky třeba do pravé se dají hlasovací žetony pro výsledek ano a do druhé pro výsledek ne a najednou je odhalíme. Takže se nikdo nemůže operativně rozhodnout přidělit žetony opačnému výsledku než původně zamýšlel.

30.9.2011 12:37:53

Aldomoro
Ale to prave muzes, rozhodnout se az podle ostatnich. Proto ma vyhodu Predsea, ktery hlasuje jako posledni.

30.9.2011 12:52:44

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine: Příběhy města sutin
This War of Mine: Příběhy města sutin
Akt. cena: 1555 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas