Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

sasa
ale neodpustim si poznamku, ze ked je to take jednoduche a jasne a da sa to takto vysvetlit v jednej vete, preco to tak nenapisal autor rovno do pravidiel? stacilo by v prislusnom odseku dopisat 1-2 vety a bolo by vsetko jednoznacne. Disksia ktora tu ohladom tohto bodu nastala a mnozstvo alternativ, ktore sa pri vykladani pravidiel vyskytli naznacuju, ze minimalne tato cast pravidiel bola odflaknuta :)

27.11.2009 13:24:20

No
My to takhle třeba hráli od začátku, takže jsem dost dobře nechápel ten humbuk, co tu kolem toho vznikl. Ale uznávám, že to šlo napsat mnohem srozumitelněji a jednodušeji.

27.11.2009 13:38:59

další dva dotazy
1) situace: na hexu už stojí jeden můj rytíř spolu s protivníkovým rytířem. Příkazem Mobilize forces tam pošlu svého druhého rytíře, spojím jejich síly a zaůtočím jimi pod vedením toho druhého rytíře na protivníka. Co se v tom okamžiku stane s prvním rytířem? Vyčká tam, dokud boj neskončí a pak se mu jednotky vrátí, nebo se k němu ty jednotky nevrátí a on je mrtvý?

2)Pokud jsou na hexu 2 armády různých hráčů(A a B) a přijede třetí (C). Kdyby chtěl C zaútočit na A, musí žádat B o svolení? Protože podobně to funguje s městy..

díky

2.12.2009 17:04:44

kyrys
1)jednotky může pohybující se šlechtic pouze získat, nikoli předat. Tzn.že případ, který popisuješ nemůže nastat. Může se stát dvojí:
a)buď si vezme příchozí šlechtic všechny jednotky od neunaveného šlechtice, který zde již stál a ten je hned odstraněn z desky.
b) zaútočíš oběma šlechtici (bez předání jednotek) a po boji budou (pokud to přežijí) unaveni.
2) dle mně žádat nemusíš. Žádá se pouze u měst. Je to naopak způsob jak se zbavit vojska barona, který ti nechce dovolit zaútočit na město.

2.12.2009 17:42:15

kyrys
Špatně jsem si asi přečetl tvůj dotaz. Ty asi chceš útočit tím šlechticem, který právě přišel :)). Tak to můžeš (viz. a) Každopádně platí to co jsem napsal za a) a b.)

2.12.2009 17:45:09

canceling an event
chápu to dobře, že modré eventy může zrušit jakýkoli Baron, ale musí to udělat před tím než fate karta určí eventy

26.3.2010 19:27:08

...
...určí cíl eventy...

26.3.2010 19:27:31

tak nic...
špatně se dívám, rušit eventu můžu až po určení cíle...

26.3.2010 19:46:16

...
dlouho jsem WK nehrál, tak si osvěžuju pravidla není mi jasná jedna věc.

Proč si hráč musí brát po smrti šlechtice fate kartu na dezerci, když umírá v tu chvíli, kdy se rovná síla jeho armády casualties a tím pádem stejně všichni zemřou (kromě regular troops) ať už dezerce byla nebo ne.

26.3.2010 20:51:15

Beholder
Protože šlechtic nemusí umřít jen v bitvě a z důvodu, který popisuješ:-)

26.3.2010 22:13:01

Marvin
říkal jsem si že to bude asi proto :), jen si nějak nemůžu vybavit nějakou situaci kdy hrdina umírá jinak než v souboji :)

26.3.2010 22:19:28

.klopcik

to beholeder
..napr. kartou eventu.)

27.3.2010 21:49:32

Beholder
Z hlavy a bez záruky, např:
Smrt šlechtice a Mor

28.3.2010 07:44:22

Smrt šlechtice
Chci se optat, při jak velkých ztrátách umírá šlechtic...? Študuji jen česká pravidla, neboť moje angličtina je příliš slabá, než aby jsem to rozlouskl z originálních. A v těch českých je právě rozpor:

1) str. 28 dole u poznámek, Příklad 1: jsou-li ke šlechtici přiděleny karty vojáků se silou 200, tento šlechtic zemře pokud je mu přidělen třetí žeton ztrát. (tedy 300 ztrát)

2) str. 29 3. Přidělení ztrát: Je-li počet ztrát rovný nebo větší, než je počet vojáků v armádě, šlechtic velící této armádě umírá (viz "Smtrt šlechtice", na straně 34) a této armádě již nemohou být přiděleny další žetony ztrát.
________________________________________________________________

Jak je to tedy...? Noble umírá, když je počet jemu udělených ztrát vyšší, než je síla armády, či stačí pokud dosáhne hodnoty síly armády...? Předem díky za radu...;)

6.5.2010 23:21:03

baronet
Nejsem expert, ale mám za to, že šlechtic umírá, když jsou ztráty rovny síle armády. přísně vzato jsou správné obě možnosti. ALe smrt by podle mě nastala už při dvou žetonech.

7.5.2010 00:22:27

baronet
Souhlas s Elenistar. Smrt nastává pokud je počet ztrát roven nebo větší počtu jednotek. Jen nevím na které straně jsi to našel. Pravidla mají jen 20 stran. :=))

7.5.2010 09:14:09

sasa
třeba HRAS dává k WK doc pravidla (bez grafiky, jen s obrázky), co jsou na nějakých 40 stranách. Odtud to jiné stránkování...

7.5.2010 09:46:24

sasa
Přesně tak jak říká morthe. Koukal jsem taky do těch pravidel od hrasu, a tam je ten příklad od baroneta.

7.5.2010 10:09:38

To sasa
Jak říkají Elenistar a Morthe, tak máme WK z HRAS a tam k tomu byli přibaleny česká pravidla na 40 stránkách. Používáme je raději, než ty ze zatrolených her, jelikož jsou dle našeho soudu přehlednější.

Každopádně díky Vám všem za osvětlení...;)

7.5.2010 13:41:22

otázka
včera sme si dali jednu partičku a nevedeli sme sa dohodnúť na jednej veci. ja som útočil dvoma rytiermi na jedného...bolo jasné, že ho rozšupujem ale jemu prišli na ruku dve karte "retreat" a tak sa rozhodol ustúpiť...išlo o pole (pole, kde prebehla bitka) úplne hore vpravo, t.z. o územie pri mori. takže vedľajšie polia boli iba dve. na spodnom stál ešte jeden môj rytier a na ľavom stála moja pevnosť. v pravidlách sa píše, že rytier môže ustúpiť na územie, pokiaľ tam nestojí rytier útočníka, ktorý vyhral alebo mesto útočníka...o pevnosti sa nič nehovorilo...vyriešili sme to formou hlasovania, ktoré nakoniec vyznelo v môj neprospech (takže porazený ustúpil na pole s mojou pevnosťou) a v konečnom dôsledku to znamenalo moju totálnu porážku, keďže moja stratégia, ktorú som mal naplánovanú bola úplne v troskách...logicky mi pripadá, že by nemal ustúpiť na pole mojej pevnosti...vie mi niekto poradiť?

6.7.2010 08:35:26

Mathew

To monkeyml
Asi si zabudol dočítať pravidlá ústupu do konca. Podla nich sa mal tvoj šlachtic vrátiť do pevnosti k barónovi, príp. umrieť:
Šlechtic může ustoupit, i když je unaven. Ustupující šlechtici se nemusí přesunout do stejného území. Ustupující šlechtic(i) se musí přesunout do sousední oblasti, která neobsahuje žádné město nebo šlechtice náležejícího jinému baronovi. Jestliže zde
není takové území, do kterého se mohou přesunout, je šlechtic unaven a přesunut do baronovy pevnosti. Jestliže je baronova pevnost právě obležená nebo mimo desku (viz. strana 17), potom šlechtic okamžitě umírá. Armády nemohou usoupit prostředníctvím pohybu po moři, proto šlechtic donucený ustoupit ze zámořského území umírá.

6.7.2010 11:09:48

to Mathew
prečítali sme to asi 10 krát a samozrejme sme sa nevedeli jasne dohodnúť (ja sám mám pravidlá kompletne prečítané 3x...ako v originále, tak v českom preklade). NIKDE v pravidlách sa nepíše, či je pevnosť považovaná za mesto...ja som útočil dvoma rytiermi na jedného...ten zahral o.i. dve karty "retreat" a tak ustúpil...mal "voľné" len dve územia...na jednom som mal ja ďalšieho rytiera, takže tam samozrejme nemohol ustúpiť a na ďalšom stála moja pevnosť...tam ustúpil....o to ide...NIKDE v pravidlách som nenašiel, či sa pevnosť berie ako mesto...

6.7.2010 12:18:38

monkeyml
Pravidla jsem sice nečetl ale pokud vím tak pevnost je ještě více opevněná než město, nechápu jak může někdo ustupovat do cizí pevnosti kde by ho zaživa sežrali... ale asi tě kamarádi nemají rádi :)

6.7.2010 13:06:51

to raziel
ten rytier neustúpil do mojej pevnosti...to by som mu nedovolil, ale ustúpil na územie, kde stála moja pevnosť...ide o to, že logicky to spraviť nemohol, ale pravidlá to jasne nedefinujú...

6.7.2010 14:04:59

Mathew

FAQ for monkeyml
No pre také prípady sú tu FAQ
(http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Warrior%20Knights/wk_faq.pdf)
Q: Can a Noble retreat into a space containing a neutral city?
A: Yes, as long as the space does not contain another Baron’s Noble or stronghold.

6.7.2010 15:13:54

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter: Boj o Bradavice
Harry Potter: Boj o Bradavice
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas