Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

Yuri

Moje názory:
1. Držiac sa striktne textu na karte by som povedal: Áno. Aj keď je hráč heretik (kacír), dostane 1 žetón viery za útočenie na iného heretika.
2. Keďže pravidlá nehovoria nič o odstraňovaní prielomov pri revoltách, povedal by som: Nie. Mešťania si neopravia hradby z číreho nadšenia zo slobody. Mesto zostáva poškodené a v prípade že je jeho sila teraz na 0, môže byť dobyté útokom bez boja (ale stále treba útok vyvolať akčnou kartou!). Navyše pravidlá na strane 16 vravia, že prielomy (breaches)zostávajú na meste až kým nie sú opravené pomocou karty "Upgrade defenses".
3. Podľa pravidiel o boji na strane 14 by som povedal: Nie. Pravidlá vravia, že len jeden alebo dvaja baróni sa môžu zúčastniť boja (útočník a obranca), pričom si útočník vyberie na ktorého z barónov zaútočí v prípade, že je ich viac na jednom mieste. Všetci obrancovi vojaci automaticky bojujú a len útočník si smie vybrať, ktoré armády (nevyčerpaných) šľachticov pošle do boja. Takže ak je barón napadnutý, jeho "spojenec" nemôže nič robiť aj keď sa nachádza jeho mocná armáda na tom istom mieste ako obranca. Z toho istého dôvodu ani nemôže hráč brániť neutrálne mesto pred útokom iného hráča, aj keď majú obaja pri ňom armády.

6.6.2009 07:14:03

Yuri
Díky za názory, asi to bude jak píšeš, tak to tak budeme hrát. Dnes plánujeme další partii, tak uvidíme, jestli zase na něco narazíme. Baví nás to ohromně, ale ještě potřebujeme pár partií na pořádné zažití této hry.

6.6.2009 08:46:17

pravidla
Yuri má podle mě pravdu, navíc to skvěle napsal. Já už se těším až si taky zahraju!

6.6.2009 11:04:52

další dotazy
Tak mám za sebou první partii a je to výborná hra, jen několik ujasnění:
1) co když má noble jen jednu jednotku se silou 50, nehraje při boji ani jednu Fate kartu, je to tak?
2) Office Lord Commander říká, že noble si má táhnout při boji o jednu fate víc,musí ji odhodit (podobně, jako si noble tahá o dvě karty v boji víc, ale dvě musí zahodit)?
3) pokud mám na území rytíře a město, jiný hráč rytíře, můžu se svým rytířem odjet pryč?
4)když dobíjím neutrální město, tak ho dobiju, pokud mu způsobím ztráty rovné obraně města, mají pak nějaký vliv na dobytí/nedobytí jeho Victory na kartách (např když má víc než já)?
5) ještě mě něco napadne :-)

29.6.2009 23:34:06

Eyron
1) netahá si žádnou kartu za jednotku, tudíž táhne dvě za sebe a jednu zahodí.
2) zahodit nemusí, jen tahá o jednu víc
3) podle mě ano
4) nemají, victory se počítá až po casualties. Pokud zvítězíš pomocí casualties, nemají už victory vliv.
5) ano :)

30.6.2009 07:34:13

Sydo
Díky moc ten bod 1) jsme hráli špatně, zapomněl jsem na pravidlo, že když rytíř nemá žádnou kartu, jednu si nechává.
Jinak mi to ale přišlo docela rychlé, čekal jsem, že budem hrát do rána a ve třech jsme to sfoukli asi za dvě a půl hodiny + minimálně hodinu nám zabralo vysvětlení pravidel a příprava hry. Jenom mi to tak nějak přišlo, že končíme v půlce, ze zámořských měst dobyto jen jedno, v Království jich taky zbylo dost nedobytých a baroninacpaní zlatem a jednotkami... Asi budem muset zkusit delší variantu.

30.6.2009 08:26:30

rbx

Eyron
tka nevim...hral jsem to jednou se Sydem, takze pravidla neumim, ale rozhodne ani jeden z nas (byli jsme 4) nebyl nacpany zlatem ani po 3 hodinach. Dalo by se spis rict, ze jsme se vsichni neustale potykali s placenim a nedostatkem financi.

30.6.2009 08:35:59

rbx
jj, u nás to většinou vypadá, jako když se to neodehrává v Evropě, ale na Ostrovech chudých rytířů :) ti žoldáci jsou drazí a výplaty chtěj skoro obden :( a do toho musí něco zbýt na uplácení, hradby, opravy, revolty...

30.6.2009 08:42:30

rbx
To bude asi tím, že jsem velmi málo hráli Draft, za celou hru proběhli tuším jen tři drafty a karty ve Wages přibývaly pomalu...
Ještě jedna věc k pravidlům: Proč se při přípravě hry umisťuje horní event karta dospod balíčku? Má to nějaký herní význam nebo se to dělá jen kvůli tomu, aby si člověk nahoru nenamíchal dobrou kartu?

30.6.2009 09:16:51

Eyron
ještě k té délce hry. Nám se velmi osvědčilo sydovo doporučení, cituji:
"ve třech hrajeme tak na 20 bodů na hráče, ať to má šťávu :) Další zajímavou možností je hrát na 15 bodů a ve chvíli kdy dojdou se na konci kola otočí vrchní karta Fate Decku a přečte se, zda je na ní "revolt" či ne. Hra končí, když se tímto způsobem ukáže druhá karta, která má na sobě "revolt", do té doby se na konci kola udělují body z krabice. Tímhle způsobem je konec nejistý a nikdo nemůže počítat s tím, že má dost bodů a v tomto kole vyhraje."
Vyzkoušeli jsme to, a je to opravdu dobré, hrajeme to většinou na otáčení revolt, pak opravdu jeden nikdy neví .....
Ještě se ale nikomu nepodařilo zvítězit dobytím většiny měst, ale to je asi tím, že většinou hrajeme jen ve třech. Docela by mě zajímalo, jestli ve více hráčích k tomu dochází..

30.6.2009 09:28:02

a další dotaz:
Když je v bitvě na obou stranách víc Nobles, útočník vybírá velitele (ten nesmí být exhausted), a také vybírá na kterého rytíře nepřítele útočí. A zatímco útočník útočíjen armádou svého rytíře, obránce se brání rytířem, kterého útočník určil ale zároveň všemi jednotkami, chápu to správně?

30.6.2009 09:32:55

...
Tak zpět, útočník vybírá Barona na kterého útočí, nikoli konkrétního rytíře. Může si tedy bránícího rytíře vybrat obránce? A může být rytíř exhausted?

30.6.2009 09:37:33

a dál :-)
Taky se nám stala tahle věc:
Měl jsem si vzít 2 body Influence během kole (díky jednomu zákonu, tuším Svatá válka - kdo první dobude zámořské město, získává 2 influence), ale v poolu už byl pouze poslední bod. Hráli jsme to správně, že jsme dohráli kolo do konce a Upkeepem skončila hra?

30.6.2009 09:54:26

...
Podle mě: obránce si vybírá šlechtice, při obraně může být exhausted
Když na konci kola nejsou body, hra končí, takže jste to asi hráli správně.

30.6.2009 10:06:26

dotazy
The Hammer má pravdu, jen bych zmínil, že pokud jsi měl získat dva body a v poolu byl jen jeden, ten zbylý si vezmeš z krabice, není to tak, že by propadl.

30.6.2009 10:12:18

Archaon

Neutral city - example of a siege
Na stránce 17 v pravidlech je v odstavci "Example of a siege" následující věta "...and the neutral city’s strength is only 200". Myslím, že se jedná o překlep, protože město na obrázku má sice sílu 200, ale je to pouze proto, že patří modrému hráči a je opeveněno. Kdyby bylo neutrální, má pouze sílu 100. Je to tak?

17.7.2009 06:06:04

Archaon
no, asi se bude jednat o chybku, město má kolem sebe modré hradby, takže neutrálně nevypadá :)

17.7.2009 07:02:37

národnosti vojsk
pročítám si teď pravidla do WK a právě jsem dočetl mercenary draft...A napadl mě dotaz: Může mít jeden šlechtic složenou armádu z více národností? Respektive když má nějaký šlechtic např. rumunské žoldnéře musí si najmout pouze další rumunské žoldnéře nebo může klidně i anglické? Jestli to někde v pravidlech je, tak se omlouvám za mou slepotu :)

27.8.2009 17:34:51

Beholder
můžeš mít vojáky kolika národností chceš. Mít vojáky od jedné národnosti je výhodné v případě, že máš v té armádě heralda z rozšíření, případně v efektech z rozšíření, které dávají hráčům výhody za nejpočetnější armádu od určitých národů. Nevýhodou je, že když si otočíš kartu abys zjistil, kteří žoldáci ti utekli po prohře, může ti takto zdrhnout celá armáda.

27.8.2009 17:46:04

sydo
ok, a ještě bych se chtěl zeptat na pohyb...

když se řeší akce mobilize forces, tak to znamená, že můžu jednoho nebo i více šlechticů posunout o jedno pole (po cestě o 3). U versatile platí to samé, ale můžu hýbat jen s jedním. Když se posunu do nepřátelského města a nechci útočit a mám třeba ještě jeden pohyb (jdu po cestě), tak můžu jít dál pouze pokud mi to onen nepřítel dovolí? To znamená, že mi může defakto zadržet tímto způsobem šlechtice ve svém městě jak dlouho chce?

Čtu české a anglické pravidla dohromady a nejsem si tím pohybem úplně jist, matou mě tam trochu odlišné výklady na různých místěch v různých jazycích :)

27.8.2009 18:00:25

pohyb
Pomocí mobilizace můžeš posunout více šlechticů pouze v případě, že se oba hýbou na stejné cílové pole. Ta karta doslova říká: "vyber místo. Pošli na toto místo libovolný počet svých šlechticů (pokud tedy mají dost bodů pohybu) a/nebo tam začni bitvu."

Skrz město můžeš jít jen pokud ti to soupeř dovolí, jinak se tam musíš zastavit. Nicméně mi to hrajeme tak, že v dalším kole můžeš pokračovat dál, jelikož neprocházíš skrz, ale jedeš ven. Bylo by podivné, kdybys měl takhle rytíře zavřeného ve městě. Na druhou stranu, hráči by pak byli opatrnější v útocích...

27.8.2009 18:32:18

pohyb
jasně, tak jsem to původně chápal z úvodu pravidel, kde se rozebírají akční karty...ale taky jsem to původně pochopil tak, že se můžu pohnout na jakékoliv pole nehledě na vzdálenost (což mi hned přišlo divné) až pak později jak je rozebíraný pohyb, tak je napsáno že můžu jít jen o jedno pole a po cestě 3.

Ok, dík za vysvětlení...

27.8.2009 18:42:14

sydo
"Nevýhodou je, že když si otočíš kartu abys zjistil, kteří žoldáci ti utekli po prohře, může ti takto zdrhnout celá armáda."...tohle se taky týká rozšíření? Protože teď čtu že dezertuje vždy jen jedna jednotka té národnosti, která je na Fate card...

27.8.2009 23:44:06

Beholder
Aha, tak to je v tom případě má nepozornost, myslel jsem, že zdrhají všechny jednotky daného národa.

28.8.2009 06:52:51

pevnost
Když postavím na začátku hry pevnost na místo rozbořeného města, počítá se k té 400 obraně za pevnost i to obranné číslo co je na tom políčku u rozbořeného města?

28.8.2009 13:14:14

Vybíráme z Bazaru

Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Akt. cena: 632 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas