Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

Beholder
Ne, bo to město tam není.

28.8.2009 13:18:15

sydo
aha, takže buď to dát kamkoliv jinam a nebo překrýt přes to jméno města že...

28.8.2009 13:21:14

Beholder
překrývat to nemusíš, prostě když tam není to město plastové tak to neplatí. Nebo si jen pamatovat, že samotná Pevnost má za všech okolností sílu 400.

28.8.2009 13:27:27

sydo
ok dík, jdeme na hru :)

28.8.2009 13:28:47

shromáždění
Co se stane s agendou o které nebude nikdo hlasovat (nedostatek vote žetonů), prostě se odhodí a neřeší se její efekt? Když se hlasuje o baronovi, můžu hlasovat pro sebe? Předpokládám, že ano :).

28.8.2009 15:02:07

předseda shromáždění
díky jedné charge agendy byl soupeř vyloučen s příštího shromáždění, ale pomocí akce rally support se měl stát předsedou. Stane se jím? Tuším, že ne, protože v pravidlech u shromáždění je napsáno, že se vyloučený baron nikdy nemůže stát předsedou. ALe nejsem si jist jestli toto pravidlo platí jen při volbě náhradního předsedy nebo i v našem případě.

28.8.2009 17:15:57

shromáždění
Pokud nikdo nemá hlasy, o výsledku rozhoduje předseda - rozhoduje v případě remízy, což je i tento případ (všichni mají nulu).

Také bych řekl, že se v uvedeném případě předsedou nestane.

28.8.2009 18:51:00

sydo
fajn, díky...

28.8.2009 19:15:51

hlasování
ještě se ujistím...když je někomu platnost nějakého zákonu šumák, může se zdržet hlasování a nepoužít žádný vote token i když má?

30.8.2009 03:21:37

Archaon

hlasování
Ano, určitě je možné "blufovat" a dát do ruky 0 faith tokenů.

30.8.2009 06:00:08

další dotazy na pravidla
6) Plati samotna pevnost jako dalsi mesto ktere se bere do vlivu a obecne poctu mest?
7) pocita se armada kterou slechtic ma z nejake funkce zdarma do poctu vojsk u koleckoveho slechtice?
8) poplatky - chargses, k cemu je cena uvedena v minci na teto karte?
9) muze vlastni navrh predlozit i baron, ktery je ze schromazdeni vyloucen?
10) ustup, kdyz ustupuje armada 2 a vice slechticu z boje, lize si na dezerci jen velici slechtic nebo kazdy znich?
11) co se stane kdyz pri utoku zahyne utocici baron, ale armada ma jeste jine slechtice s jejich jednotkama?
12) berou se karty za kazdych zapocatych 100 sily nebo za kazdych celych? Tedy sila 250 jen 2 karty nebo 3 karty?


16.9.2009 11:45:54

sup
6) Ne
7) počítá, jediný efekt kolečka je ten platící, na velikost armády nemá vliv
8) nemám teď u sebe karty, nevím
9) řekl bych, že ne
10) nemám u sebe pravidla, tak též nevím
11) ditto
12) z 250 dvě karty

16.9.2009 13:49:48

sup a sydo
Můj pohled na věc:

8)nevím
9) ano. (strana 12 nahoře v pravidlech)
10) Nevím.
11) Nestane se nic. Dokud máš možnost dále dávat casualty tokens dalším šlechticúm, tak si bitvu neprojel. Ten commanding noble se určí vlastně jen proto, aby bylo jasno, kdo velí – pouze jeho spec vlastnost se použije pro tuto bitvu.

16.9.2009 14:33:26

Yuri

sup, sydo a Archaon
8)Zrejme máš na mysli buď karty koncesií alebo karty ambasádorov z balíčka agiend. Koncesie dávajú hráčovi príslušný počet peňazí navyše počas každej fáze zdanenia (Taxation). Karty ambasádorov dajú peniaze hráčovi ihneď ako kartu získa, ale až do najbližšieho snemu má postih v boji.
10)Každý ustupujúci šľachtic si ťahá jednu kartu dezercie za svoje vojsko.

16.9.2009 16:26:01

Yuri
Jo, jasně, pletli se mě tam ty karty koncesí a ambasadoři, které obje maji dole v kolečku peníze.

16.9.2009 19:40:58

dotaz k pevnostem
Dnes jsme hráli první partii a není mi jasné na jaká pole mohu umístit pevnost. Na volná pole a na pole se zničenými městy (bez plastových miniatur)?

28.9.2009 16:38:06

sasa
Ano přesně tak, na jakékoli pole, na kterém není plastová miniatura města. (Akorát tuším, že ve dvou tam je omezení, že nesmíš stavět na krajní pole po obvodu mapy)

28.9.2009 17:34:34

ustupující šlechtic a průchod přes pevnost
Narazil jsem na dva další problémy:
A) pokud je bránící se šlechtic donucen k ústupu a nebyl předtím unaven, stává se unaveným? V pravidlech jsem zatím našel, že pouze pokud se stáhne do vlastní pevnosti stává se unaveným.
B) Dle stany 13. V dalším pohybu šlechtici brání soupeřovi šlechtici a města. Co soupeřova pevnost?

29.10.2009 22:47:53

pevnost
B už vím:
B)dle FAQ nebrání v průchodu :))

29.10.2009 23:21:21

to sasa:
Tak jsem nevěděl odpověď na otázku A), tak jsem se zeptal přímo u autora hry (Corey Konieczka):
Q: Is a retreating noble exhausted only when retreating to his non-adjacent home stronghold or he is exhausted even if he moves to adjacent area?
A: The noble is only exhausted if he has no where to retreat to (and is forced back to his stronghold.)

30.10.2009 07:02:44

díky a ještě jeden :))
Díky a měl bych snad už poslední dotaz :)) Baron může odmítnout zákon (Law) a je za to vyloučen ze shromáždění. Odmítnout ho může až v okamžiku kdy se podle zákona má postupovat (s.12). Třeba při výběru daní. Otázka zní. Odmítne ho na začátku fáze výběru daní, tj. když ještě žádný z hráčů se jím neřídil nebo až v okamžiku kdy na něj přijde řada a tudíž někdo již zaplatitl? Co se děje s tím zákonem? Je odhozen stejně jako charges, offices a motions nebo platí dál? V tom případě vztahuje se při příštím použití i na barona, který ho odmítl?

30.10.2009 08:35:02

sasa
Zákon platí dál, jen se nevztahuje na barona, který je vyloučen ze shromáždění. Ostatní baroni jsou jím stále ovlivněni.

30.10.2009 08:43:58

klopčík

pár dotazov
mám po prvej hre a patričnom odležaní pár dotazov..sice mi už diskusia čosi pomohla, takže ich je menej, ale predsa :) ;)

1.akciou mobile forces určím pole, na ktoré sa môžu presunúť moje jednotky podľa pravidiel pohybu..ak toto platí aj na pohyb plavbou, môžem do vybraného pola s prístavom začať plaviť šlachticov, ktorí su na hociakých iných poliach s pristavmi, žejo...teda hrali sme, že áno, bod 1.to potvrdzuje a uvedený príklad nevyvracia :)
((teoreticky, nestalo sa, ale keby sa už nachádzal jeden šlachtic v cieľovom prístave, mohol by namiesto pohybu začať tou istou akciou (mob.for.) útok na nepriatelskeho šlachtica alebo na mesto..či?))

(2. nikdy nie je možné počas jedného ťahu-akcie z jedného pristavu dostať súčasne viacerých šlachticov na rôzne miesta..resp. je taká možnosť?)

3.stane sa šlachtic automaticky vyčerpaný po boji v ktorom sa zučastnia jeho vojaci (openfield aj obliehanie), aj ked sa pred začatim toho súboja nehýbal a ani nebol určený, ako velitel armády, alebo súboj začal versatilkou iný šlachtic na tom istom poli?

4. pri nerozhodnom hlasovaní (aj 0, dikez sydo) môže predseda s agendou úplne čokoľvek, čiže napr. nie len určit barona, ale aj NEURČIŤ a odhodiť kartu..(tak ako všetky druhy programu) či..?

vďaka:)

30.10.2009 10:44:59

Podoklopčík
1. Ano, jde to. Jen pozor s přístavem - po pohybu hráč nemůže rovnou zaútočit na město, bo se nachází v přístavu a na pole s městem se posune až v upkeepu.

2. Ne

3. Myslím, že ne.

4. IMHO musí určit alespoň jeden cíl, ale nemám u sebe pravidla.

30.10.2009 10:53:22

klopčík

dikez sydo...
3. ..a musí aj ustúpiť, ak je súboj či dobývanie prehrané? (za tých istých podmienok;)

(mohli by sme to zamastiť...uvidíme ako duna v pondelok;))

30.10.2009 11:04:29

Vybíráme z Bazaru

Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas