Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

klopčík

dikez sydo...
3. ..a musí aj ustúpiť, ak je súboj či dobývanie prehrané? (za tých istých podmienok;)

(mohli by sme to zamastiť...uvidíme ako duna v pondelok;))

30.10.2009 11:04:29

bod 3
3) Myslím si, že šlechtic jehož jednotky se zúčastnily bitvy by měl být unaven i když nebyl velícím šlechticem. Podle mně v podstatě provedl akci boj a po ní by se měl unavit a měl by ustoupit pokud prohrál.

30.10.2009 11:24:54

faq
K bodu 3:
Q: I have two Nobles attacking an opponent in battle. Is
only the commanding Noble exhausted or are both of my
Nobles exhausted after the battle?
A: Any and all nobles that move or attack using a
“Mobilize Forces” or “Versatile Action” action are always
exhausted after they move/attack, regardless of whether
they are the commanding Noble or not. However, remember
that if you are the attacker and you have multiple
Nobles in an area, you do not have to attack with all of
them (and any Nobles that do not move or attack would
remain unexhausted).

30.10.2009 11:46:09

Exhaust
Já si exhaust představuju (a z pravidel to i tak vyplývá) tak, že prostě alespoň některé jednotky toho nobla se už hýbaly/bojovaly a tak musí odpočívat. Když musí odpočívat alespoň nějaké jednotky nobla, tak on musí odpočívat s nimi, protože je nemůže jen tak nechat na poli bez dozoru :-)

30.10.2009 11:54:51

Dotaz k zákonům
Když nějaký zákon uděluje povinnost třeba při obléhání města zaplatit třeba 5 korun, ale já mám jenom 3 koruny, můžu za zaplacení všech svých peněz obléhat, nebo nemůžu, protože nemám 5? (Samozřejmě za předpokladu, že nechci zákon porušit, abych neměl zákaz se účastnit Assembly.)

30.10.2009 11:57:08

kadaver
Myslím že nemůžeš. Měl bys zaplatit plnou částku. Podle mně to je stejné jako když chceš zrušit událost a potřebuješ 2 žetony víry a máš jen jeden. Taky ji nezrušíš.

30.10.2009 12:14:35

Kadaver
Nemůžeš, protože na to nemáš peníze. Jiná věc by byla, pokud by na kartě stálo, že ty peníze ztratíš.

30.10.2009 12:15:15

to sasa & sydo
Díky za odpověď. Tak jsme to hráli dobře.

30.10.2009 12:36:09

pohyb přes nepřátelskou pevnost (Stronghold)
musí žádat Baron o povolení? V pravidlech se píše jen o nepřátelském městě nebo poli, kde stojí nepřátelský noble, takže přes Stronghold můžu projít normálně?

1.11.2009 11:28:55

Beholder
Přes pevnost můžeš normálně (viz FAQ).

1.11.2009 11:55:46

sydo
jo dík, říkal jsem si že to bude aso tam ;)

1.11.2009 12:00:16

dalsie situacie :)
1. no napr. za 1faith (posledny) sa cirkef zbavila cervenej udalosti, ale aj pozicie-pripadla mne- mal som tiez jednu..ked som si mal teda vytiahnut tu cervenu, za 1faith som sa jej zbavil a urcil protihraca..cirkevnik som uz ale ostal :P

2..na event NO HIRE (ale aj ine, ktorych EFEKT sa prejavi inokedy ako okamzite po vytiahnut) co mi ostala na slachticovi z nejakej udalosti som jej efekt mohol zrusit:
a/ len ked sa potiahne karta udalosti
b/ kedykolvek, kym je v hre na slachticovi
c/ ked dojde k ucinku jej EFEKTu (co podla pravidiel tiez splna definiciu "cancel event"..)
..hrali sme b/

a plz este mi potvrdete, ze hlava cirkvy VZDY urcuje barona, co taha modru kartu bez toho, aby sa na nu pozrel resp. nemoze uz urcit ineho barona po tom,ako ju sam otoci..je to tak, zejo;)

+..osvecilo sa nam trochu pozmenit pravidla : dve neutralne akcie "vylepsenie obrany" a "doplnenie jednotiek" su zamenitelne (ak sa stane jedna, da sa vyuzit efekt druhej za rovnakych podmienok-platenie + sme dali do oboch dalsiu moznost ALEBO: za 1faith sa jeden slachtic osviezi -to lebo este nemam rozsirenie;))
cele to fajne ozivilo hru, resp. jej postup..teda nam to tak prislo;))

2.11.2009 12:22:07

to Podoklopčík
1 - mám pocit, že v pravidlech se píše, že i pokud hlava církve ztratí vedení v počtu faith žetonů, nepřichází automaticky o titul - ten je možné získat pouze když zahraješ Serve the Church a máš víc faith než kdokoliv z ostatních hráčů..

2 - nepříznivou událost můžeš odvrátit pouze ve chvíli, kdy je na tebe zahraná (takže tvoje možnost A)

2.11.2009 12:37:03

to Podoklopčík
ad 1) Je to rozebrané ve FAQ, ale i z pravidel je to celkem jasné. Hlava církve se může měnit jen v případě provedení akce Serve the Church. Pokud tedy při akci Important Event jako hlava církve zahraješ špatný event na někoho jiného za zaplacení 1 Faith, tak i kdyby v tu chvíli měl někdo více Faith než Ty, tak se nestává hlavou církve hned. Musí pro to zahrát akci Serve the Church.

ad 2) Tohle je rozebírané taky ve FAQ. Podle základních pravidel můžeš event zrušit jen v okamžiku, kdy je zahraný. Pokud ho v tu chvíli nezrušíš, tak už nemáš možnost. Ve FAQ je ale na tohle varianta, že můžeš zrušit i Eventu, která je na stole, ale musíš za to zaplatit o 1 Faith navíc.

ad 3) Modré karty jsou neutrální a je jedno, kdo je otáčí. Většinou na nich bývá náhodné určování cíle nebo mají vliv na celou hru.

2.11.2009 12:37:52

Další dotaz
Ale vzpomněl jsem si při tomhle na další dotaz na zkušené hráče. V naší hře přišla do hry Charge Agenda Proven Allegiance, která říká:
"The Head of Church may not choose you to draw a red event." + kecy pro hru dvou hráčů, které tu nejsou důležité.
Co se však stane, když baron vlastnící tuto kartu je sám Hlavou církve a nemá 1 Faith na zaplacení zahrání červené karty na jiného hráče? Provede kartu pro sebe, nebo ne? A co když Faith má, ale nechce červený event zahrát na jiného hráče? Může to udělat? Co se pak stane s eventou?

2.11.2009 12:44:57

to Citron, Kadaver
velka vdaka za uvedenie;) zjavne 2hry a par precitani pravidiel nestaci:)

Kadaver:
ad3. moj dotaz bol konkretne ku modrej BROKEN LINE, ktora pise 'nahodne vyber slachtica'...(na cz preklade kariet je ale uz 'nahodne vyber SVOJHO slachtica' co si vysvetlujem ako slachtica barona, ktory si ju lizol) ale ktoreho barona..resp. ako potom moze byt jedno, kto ju taha?? ;)chapes:)
..preto som sa nazdavam, ze hlava cirkvy urcuje aj na modrych,aj ked sa efekt prejavi na vsetkych a pod. prave koli moznosti takychto udalosti....alebo som to cele zle pochopil a zle si vylozil pravidlo,ze hlava urcuje VZDY (+plati pri cervenych a modrych) a teda vybera aj barona ..

no nic..musim najst spominane faqs po tom, co to pozorne preluskam:))

2.11.2009 13:43:23

ehm
oprava: malo byt (+plati pri cervenych a ZELENYCH)
..mea culpa:)

2.11.2009 13:48:14

Kadaver
rozhodně nejsem zkušený rytíř :), ale hrál bych to tak, že ta agenda prostě nemá vliv pokud ji má hráč, který je zrovna hlavou církve.

2.11.2009 14:10:04

Broken line a Proven Allegiance
A)to POKOLOPČÍK: Na překladu karet co mám k dospozici je "náhodně vyberte některého šlechtice", tedy přes karty osudu se určí jeden šlechtic jednoho barona. Náhodně. Hlava církve určuje jen červené a zelené. U modrých je v podstatě jedno kdo táhne kartu.
"blue events may target any Baron" diagram s.9.
b) TO KADAVER: Domnívám se, že hlava církve má smůlu a pokud nemůže zrušit červenou událost tak se vztahuje na něj. Sice nemůže jakoby určit sebe, ale funkce hlavy církve je podle mně důležitější a tudíž nadřazenější volbě hráče.... Je to ale jen můj názor :))

2.11.2009 16:31:42

Broken Line a Proven Allegiance
A) Na kartě Broken Line se i v angličtině píše: "Randomly choose a Noble and place this card on him...". To znamená, že když se tato karta vyhodnocuje, tak je přibrána Fate karta a z ní je vyčten náhodný Baron a jeho náhodný Noble (podle znaků v horních rozích karty). Takto vybraný Noble je touto kartou ovlivněn, takže je opravdu jedno, kdo tu kartu otočí.
B) My jsme to hráli tak, že když neměl Faith, tak tu červenou kartu holt zahrál na sebe. Když ale měl Faith, tak musel zaplatit, aby ji zahrál na někoho jiného. Nemohl si říct, že platit nebude, aby ji zahrál na sebe. Asi by to chtělo oficiální vyjádření, protože tady je opravdu hodně možností. Když nad tím teď uvažuju, tak bych to možná tématicky hrál tak, že pokud má Faith, tak musí zaplatit, pokud nemá, tak může kartu zahrát na někoho jiného zadarmo. Má přece alianci s církví, tak mu ti kněží snad pomůžou, aby mu ukázali, jak moc si ho váží :-)

2.11.2009 21:11:29

Oprava a dodatek
Nemyslím a píšu blbosti. Samozřejmě, že nemá alianci s církví, ale je oddaný církvi. Tak mu třeba církev z dobrého rozmaru občas helfne i zadarmiko.
A nebo by se taky na něho mohli vytento a event i Proven Allegiance by se vyhodily. Podle toho, jaké máte představy o tehdejší církvi :-)

2.11.2009 21:15:12

Kadaver
tvé vysvětlení dává rozhodně tématický smysl, ale já bych to hrál tak, že tomu baronovi (který má tento charge) církev pomáhá, respektive je nucena mu žehnat a nestane se mu nic špatného (nebo tak něco :) ), ale když je majitel tohoto charge sám hlavou církve, tak mu nijak nepomůže...

2.11.2009 21:32:22

par otazok pred prvou hrou
bol by som rad keby mi aspon niekto strucne odpovedal.
I - pokial Noble, ktory je unexhausted absolvuje boj ako obranca a tento boj vyhra, remizuje alebo ustupi stava sa automaticky exhausted?
II - pokial ma armada nejake casaulties, rata sa pri pripadnom boji jej sila o tolko menej? (berie si o tolko menej aj fate kariet?)
III - Vote tokeny pouzite na hlasovanie su nevratne prec? pokial ich vsetky usetrim a nehlasujem mozem mat tak ppri dalsom zhromazdeni tokeny nakumulovane?
IV - pri hladani nahodneho barona, alebo nobla pomocou Fate kariet - napr pri vyhodnocovani Eventov - pokial hra menej ako 6 hracov (alebo ak je nejaky Noble nevratne mrtvy) tahaju sa Fate karty az kym sa nenarazi na hrajuceho Barona alebo Nobla?
V - Fate karty sa odhadzuju na odhadzovaci balicek a az potom miesaju, alebo po kazdom losovani sa premiesaju?
VI - ked mam jedno z mojich miest vybrat nahodne robim to tiez tahanim Fate kariet az kym nenarazim na nejake svoje mesto?
VII - Ak tomu dobre rozumiem Baron vyluceny zo zhromazdenia moze predniest sukromny motion, ale nemoze hlasovat. Pokial sa neskor zrusi zakon, koli ktoremu bol baron bannuty, stale ostava vyluceny?

to je zatial vsetko... :)

8.11.2009 19:23:14

sice este
VIII - pokial je Noble off-board moze dostavat urady alebo negativne eventy?

8.11.2009 19:24:45

to Gaspar
I)zůstává stále unexhausted - v případě vítězství i ústupu (v roli obránce)
II)ano. Počítá se o tolik méně, kolik má žetonů ztrát
III) Ano. Hlasy, které zbyly se použijí v dalších hlasování
IV) a VI) Ano. Vždy když se náhodně určuje se použije Fate deck. I pro vlastní města a táhne se dokud se nevytáhne karta, která toto určí.
V)Míchá se až při akční kartě "Nejisté časy"
VII) ano -vlastní návrh,ale nehlasuje,ne - když přestane platit zákon on zůstává stejně vyloučený
VIII) ano - Off-board šlechtic může dostat úřady i events

8.11.2009 19:52:03

Vybíráme z Bazaru

Set Chronicles of Drunagor: Age of Darkness
Set Chronicles of Drunagor: Age of Darkness
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 hodina

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas