Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Po dnešní tříhodinové bitvě ve čtyřech bych měl pár dotazů na zkušenější hráče WK (Sydo?)
1. Když útočím na Kacíře, získávám 1 víru, ale co když útočí Kacíř na Kacíře (já tvrdím, že útočící Kacíř nic nedostane, Speedy tvrdí opak, že můžou být i odlišní Kacíři a i papežovi se může hodit, když se mezi sebou pobijí)
2. Je poškozené např. modré město, bez šlechtice. Na konci kola přijde revolta, město se stává neutrální - odstraní se modrý žeton města, odstraní se i žeton poškození?
3. Ve hře je dovoleno různé spojenectví. Může se stát toto:Modrý hráč uzavře spojenectví s červeným, modrý se nachází na políčku s červeným městem, zelený zaútočí na tohoto modrého šlechtice, může modrý šlechtic využít ochranu města v boji se souhlasem červeného? (já bych řekl, že ne, ale zase logicky, proč by nemohl poskytnout spojenec ochranu ve městě, když mají společné zájmy)
Předem díky za názory.
5.6.2009 22:19:26

Stronghold
Pevnost se dobývá stejně jako město, tzn. i na victory - částečné i úplné vítězství

18.11.2009 12:07:53

sasa
urad +100 predstavuje skutocnu jednotku o sile 100 ktora bojuje pod danym slachticom. je absurdna predstava, ze by tito vojaci jemu prideleni vdaka uradu, do boja proti rebelovi nenastupovali.....
nejak sa v tom zamotavas. a pri tom je to jednoduche.
Baron je vyluceny zo zasadania pokial odmietne urad, poplatok alebo ked nedodrzi akykolvek platny zakon. kedze je vyluceny nemusi sa ziadnymi zakonmi viazat aj nadalej. platnych uradov, poplatokov, ktore mal pred tym sa nemoze sam oficialne vzdat. mozu mu byt odobrate len rozhodnutim rady (je na to zvlastna agenda o redistribucii uradov a okrem toho sa to da rusit aj agendou private motion). Vynimka je funkcia predsedu, tu vyhodenim z rady straca a nemoze ju nadobudnut pokial v rade nie je.

18.11.2009 12:15:35

Voloda

eyron
taky jsem nato narazim a mam u toho ?! pac mi taky vychazi, ze ji jde dobit jenom zrusenim na nulu...

18.11.2009 12:58:34

stronghold
v pravidlach je to nestastne formulovane. v kazdom pripade je tam veta, ze dobyvanie strongholdu sa nelisi od dobyvania mesta. Je mozne ho dokonca obliehat. IMHO zvitazit sa da aj na Victory. Neni nutne vykillovat vsetku posadku a armady.

18.11.2009 13:23:21

stronghold
Tak je to tak, jak pise "sasa", dokonce to posvětil sám autor. Je to díky první větě v kapitole Attacking the stronghold na str 17, která říká, že pevnosti se dobývají stějně jako města (ztečí či obležením). viz
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=68&efcid=1&efidt=141964&efpag=0

18.11.2009 13:25:41

gaspar
Jen pro jistotu...Tím že je baron vyloučen nemusí dodržovat žádné zákony (jen pouze zákony), zatímco úřady, poplatky a nárhy ano? Ať svoje nebo cizí..Dle s.11 může odmítnout poplatky a úřad " the Baron has been Banned from the Assembly (see page 12), he may refuse the charge or office without further penalty.". Předpokládám že ten, který chtěl někdo vnutit jemu....

18.11.2009 14:13:20

sasa
vo vseobecnosti, pokial sa niekto neucastni na zasadani (ci uz je vyluceny, alebo je mimo vdaka nejakej agende) moze odmietnut jemu pridelene urady a poplatky. Pokial sa na zasadani ucasti, moze urad alebo polatok odmietnut, ale tym padom opusta zasadanie a rebeluje. Pokial urad, alebo poplatok prijme nemoze sa ho sam len tak vzdat v priebehu hry. Ani tym, ze neskor v priebehu hry opusti radu. A preboha, preco by to malo mat vplyv na cudzie urady tomu uz fakt nerozumiem.

Co sa tyka navrhov, ani na tie rebelujuci baron nemusi samozrejme reflektovat. Proste na nic co sa ho priamo tyka a co sa uzakoni na zasadani rady. (Samozrejme paradoxne aj bez jeho vedomia si mozu odhlasovat ostatni baroni jeho navrat do rady.)

18.11.2009 14:25:15

gaspar
Takže tedy může odmítnout vše co se ho přímo týká (má mu být přidělen úřad, poplatek), nebo má dodržet zákon. Pokud, ale jiný baron uplatní svůj úřad např. Lord pokladník (dát mu 4 koruny pokud má více jak 15 korun)tak se tím musí vyloučený baron řídit? Pokud ne tak jsem zpět například u agendy "Lord probošt" (+100 síly), podle stejného pravidla by mohl odmítnout právo cizího barona (na 100 vojáků) vyplívající z úřadu (stejně jako odmítne právo Lord pokladníka na 4 koruny).

18.11.2009 17:04:38

sasa
"lord pokladnik" sa tyka v prvom rade toho barona ktory tento urad dostal. Prava a povinnosti su viazane k jeho osobe. cudzie urady a poplatky rebelujuci baron nespochybnuje. vychadzajuc striktne z pravidiel a textov na kartach si myslim, ze rebelujuci baron musi lordovi pokladnikovi zaplatit na zaciatku zasadnutia rady poplatok (mozno by bolo logickejsie keby pokladnik vyberal prachy len od baronov co sa zasadnia ucastnia, ale na karte to tak nie je - v kazdom pripade je to moznost na nejake homerule) a uplne logicky nemoze odignorovat armady pridelene uradom nejakemu slachticovi - to by uz bolo aj proti logike :) aj ked vyhlasi ze tychto 100 bojovnikov neuznava a moze sa tvarit ze ich na bojisku nevidi predsa len tam budu.

19.11.2009 11:08:02

Gaspar
Já myslím, že pokladník po něm peníze chtít nemůže - onen baron defakto stojí mimo zákon. Nicméně s těmi bojovníky nic neudělá, ti patří jinému baronovi a nemají přímo vliv na barona mimo shromáždění.

19.11.2009 11:13:13

sydo, gaspar
Stále marně hledám v pravidlech, kde je napsáno, že pro vyloučeného barona neplatí žádné zákony a rozhodnutí shromáždění. Z toho co je v pravidlech mi vyplývá, že může odmítnout 1 zákon/úřad/návrh/poplatek a že po vyloučení může odmítnout bez trestu úřad/poplatek (který chtějí dát jemu a on nechce). Nic víc. Jak jste dospěli k tomu, že pro něj neplatí nic?

19.11.2009 12:28:20

sasa
Je tam napsáno, že po vyloučení může odmítnout podřídit se zákonu.

19.11.2009 12:37:15

sasa
Kdyžtak koukni sem: http://www.boardgamegeek.com/thread/122526

19.11.2009 12:42:41

sydo
to jsem taky četl :)), ale jsou to zase jen názory hráčů, ale odkaz na pravidla žádný.Navíc píšeš, že "může", takže nemusí?

19.11.2009 12:46:46

sydo
ja vychadzam z toho, ze vzdy ked sa odmietnes riadit zakonom (v momente ked na to pride) si vyhodeny z rady. pokial si uz vyhodeny moze ti byt jedno ze ta vyhodia znovu a teoreticky mozes porusit dalsi zakon. mozno to chapem zle, nikde v pravidlach to neni jednoznacne napisane.
co sa tyka uradov atd je jednoznacne napisane, ze baron ktory sa neucastni zasadania (a ked je bannuty neucastni sa) moze jemu prideovane urady a poplatky odmietnut. takze bannuty baron moze odmietat aj dalsie pripadne urady a poplatky ktore dostava pocas jeho banu.
co sa tyka lorda pokladnika, pisal som ze mi to nepride logicke, ale striktne podla toho co je v pravidlach by ten polatok dat mal. takato situacia u nas zatial nenastala, ale asi budem presadzovat homerule, ze pokladnikovi davaju dan len baroni, ktori su v tom momente ucastni zasadania.

19.11.2009 13:15:12

gaspar
Otázka je, jestli můžeš/musíš odmítnout další zákon. Podle mně to z pravidel tak jasné není, ale nechám se klidně přesvědčit o opaku :))Pokud ne a můžeš odmítnout pouze 1 zákon/úřad... pak by v našem případě samozřejmně Lord pokladník mohl klidně vybírat poplatky od vyloučeného barona, stejně jako by na něho platili i všechny ostatní návrhy,zákony atd, kromě toho odmítnutého..

19.11.2009 19:49:26

Unavený bránící se noble bez schopnosti?
V příkladu bitvy na str. 15 je na konci bodu čtyři napsáno, že bránící se šlechtic nemůže využít svou speciální abilitu, protože je unavený.
Tak tohle se mi fakt nezdá, sice je to napsáno u příkladu na str. 15, ale jinde o tom v pravidlech není zmínka...
Jak to hrajete vy?

22.11.2009 11:27:29

uvidíme
jaké budou reakce, ale pokaď je to tak i v originálu, tak by se to tak asi mělo hrát...

22.11.2009 11:29:59

re
Na BGG to taky řešili, jeden člověk tam argumentuje tím, že vyčerpaný noble schopnost skutečně ztrácí a z toho důvodu nejsou tyto schopnosti uvedeny na "exhausted" straně karty nobla

22.11.2009 11:34:41

2Eyron
Hrajeme to tak, ze unaveny noble nemuze vyuzit svoje specialni schopnosti krome te, ktera slevnuje vojaky.

22.11.2009 11:53:03

unavený šlechtic
Ano, ztrácí svoje speciální schopnosti. Jak jste napsali jednak to je v příkladu v pravidlech (s.15), a nením ani na unavené straně karty šlechtice napsaná (kromě šlechtice s kruhem - ta jediná platí i po unavení šlechtice, ale nevztahuje se k boji)

22.11.2009 11:56:17

vyloučení ze Shromáždění - -Corey Konieczka
Tak mi to nedalo a zeptal jsem se na vyloučení ze shromáždění přímo autora hry a odpověď je následující:
"When being banned from the assembly, he ignores all past present and future laws, charges and offices. This can be done optionally (by storming out of the assembly), or be forced by a card.
Keep in mind that this means that he will also not be able to reap any benefits from laws, charges or offices".
Překvapilo mě, že nemůžu čerpat výhody ani z úřadů a poplatků, které mám již vyložené před sebou v okamžiku vyloučení...Tedy MŮJ úřad mi nepřináší ani např +100 vojáků jako bonus.

24.11.2009 08:43:29

drsne

wow

27.11.2009 10:02:59

sasa
ono to ma svoju logiku, ale tiez ma to trosku prekvapuje. myslel som ze vyhody cerpat moze. napr Urady predsa dostavaju jeho slachtici a nie on konkretne....
ale v kazdom pripade to aspon velmi jasne a razantne riesi vsetky pripadne nejasnosti.
BTW urady a poplatky si ale necha pred sebou vylozene (pre pripad navratu do rady) alebo ich odhadzuje?

27.11.2009 13:05:54

gaspar
Podle mně si je nechá, nikde není napsán opak a vpřípadě, že se vrátí do Shromáždění, tak mu zase začnou platit.

27.11.2009 13:18:45

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci s.r.o.
Truhlaříci s.r.o.
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas