Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Mám nějaké nejasnosti v pravidlech,takže jak to vidíte vy :
Útočí mi na město a to na zónu království ,kde mám 2 podpory za 2 sekery.Takže beru celkem 5 žetonů zdrojů(království samo dává 3).Zónu mi vyplení ,takže hoří.
1)Kolik budu dobírat žetonů zdrojů ,když zóna hoří?
2)Podpory jsou rovněž pryč?
3)A když ano můžu do hořící zóny Království dát další(nebo nové) podpory?
Zatím jsme to hráli tak ,že všechny podpory se daly pryč v kole, kdy zóna byla dobyta a v dalším kole jsme mohli dát do této zóny další podpory i když hořela,abychom mohli brát více žetonů zdrojů.
12.1.2010 20:44:18

Sydo
Podle toho co se objevilo ve FAQ, kde se hovoří, že aktivní hráč přiřazuje zranění první (to ovšem není vyhodnocení zranění), tak se lze domnívat, že i aplikování zranění/poškození se děje ve prospěch útočícího hráče. Ovšem my se s takovou situací ještě nesetkali. Na jiném diskusním fórum je uvedeno, že efekty, které se spouštějí zároveň se vyhodnotí v pořadí jaké určí aktivní hráč. Tedy asi tak. Snad jasně odpoví zkušenější hráč než jsem já.

Ano, počet karet v ruce není omezen.

25.5.2010 11:42:07

sydo
já si teda taky nejsem jistý, ale tipoval bych to na remízu, protože aplikování zranění se provádí simultánně. Pravidla o pořádí aplikování zranění nic neříkají.

Ale doporučil bych tento dotaz směřovat na tento web http://warhammerinvasion.webs.com/ tam ti imho odpoví zcela jistě dobře uživatel MichalKP ;)

25.5.2010 12:40:52

dalsi rasy
Dnes jsme si prinesli core set a je tam par karet elfu. Zaradili jste si je do decku nebo jste si je dali bokem a zaradili az do elfskych decku z rozsireni?

7.8.2010 22:49:39

Spíš jako ukázka dalších ras
Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem z nich použil 1-2 karty jako takové příjemné zpestření, ale jinak jsou nic moc. Více jsem je začal používat až v elfských decích.

8.8.2010 06:50:13

pravidla
Lunitare: diky

Dnes mame za sebou prvni ukazkovou hru. Pritelkyne se svym imperiem prejela muj chaos jak uplne mrzaky :) A naskytlo se zase par otazek:
1) Contested fortress - zrusi 1 dmg z jakekoliv zony nebo jen ze zony, kde je umistena? Hrajeme, ze z jakekoliv zony, ktera by mela obdrzet dmg.
2) Horici zona - lze do ni umistovat nove jednotky, ale jde tam davat i developmenty (kvuli support kartam, ktere z nich maji nejaky efekt)?
Diky za odpovedi.

8.8.2010 21:26:33

asahi77
1) z jakékoli

2) ano lze

8.8.2010 21:29:46

balik
Dekuji za odpoved. Jeste bych se chtel zeptat na stavbu baliku. To rozdeleni neutralnich karet a nasledne nahodne primichani 10 kusu do kazdeho baliku praktikujete vzdy nebo jen u nekterych baliku a jine mate treba uplne bez neutralnich karet?

9.8.2010 21:27:06

balik
V té krátké době, co jsem měl jen 1 core set a žádný battlepack, jsem je míchal náhodně. Pak již cíleně podle potřeby a stylu daného balíku.

9.8.2010 21:34:07

dotazy
Zdravim, mel zase nejake dotazy, ktere se behem hrani objevily.
1) Mam napr. v kingdomu jednotku, dam ji attachment, ktery ji prida dve kladivka, beru si tedy ve fazi zdroju o 2 zdroje vic nebo tyhle kladivka se do tech klasickych nepocitaji?
2) Nejaka karta premisti jednotku do jine zony, nez je jeji nutne vylozeni (napr. z battlefield do quest), ma to na ni nejaky vliv (kdyz pominu to, ze nelze pouzit efekty dane pro urcitou zonu), ze by se treba musela okamzite odstranit?
3) Banner of da red sunz - rika, ze kazdy oponent, ktery ziska 7 a vice zdroju, musi oznacit 1 zdroj jako dmg do jednotky dle meho vyberu. Znamena to, ze ten zdroj se promeni na dmg token a nebo tento zdroj zustane zdrojem a navic jeste se musi umistit dmg token?
Predem diky za odpovedi.

29.8.2010 21:51:12

odpovedi
1)Kladivka se pocitaji.
2)Zadny vliv to nema, omezeni jenom rika, kam ji musis vylozit. Co se deje dal je vule bozi.
3)Jeden z tech zdroju se premeni na dmg dle tveho vyberu a nelze ho už použít jako zdroj.

29.8.2010 21:57:47

asashi77q
1. kladívka se počítají
2. nic zvláštního, má to dopad pouze na akce, jak o tom píšeš. Pouze, když jednotky přemisťuješ a mění vlastníku, tak zde změna je, jak je uvedeno ve FAQ 1.1
3. protihráč příjde o jeden z těch zdrojů co bral a umisťuje ho na jednotku, kterou vybereš jako zranění. My to děláme tak, že vyměníme zdroj za žeton zranění a přídělíme ho.

29.8.2010 21:58:20

Havelock
Koukám, že jsi byl o pár vteřin rychlejší :-)

asahi77 omlouvám se za překlepy ve tvém nicku :-)

29.8.2010 22:00:06

:)
Diky moc obema, preklepy v pohode, ja zas vynechal cely slovo :)

29.8.2010 22:09:59

Deth
To se mi dneska stalo přesně taky z opačné strany a dostal jsem akorát vyhubováno od PJ :D

Jinak s tou záměnou žetonů jsme to dělali taky tak.

29.8.2010 22:11:46

faq 1.2
Včera vyšly nově upravený pravidla. Už to psal beholder na jiných stránkách, tak to hodim i sem. Jedna se tam hlavně o to, že obě karty repeater(reaper) bolt trhower dají použít jen jednou za kolo.

22.9.2010 09:34:42

dotaz
Zkušení hráči. Hráji za dark elfy se skavenama. Přesto jsem tam šoupnul Shrine of nurgle. Přišlo mi to fajn nakombit s malusem. Nicméně po douhé bitvě se lámal chleba a já se potřeboval dostat přes imperiální counterstriky. A ted vám povím jak jsem to provedl a vy mi prosím řekněte jestli to bylo legální. deklaroval jsem jako utočníky nějaký bežný jednotky a thanquala a hlavne Poison Wind Globadiers. poté co obránce deklaroval bránící jednotky(mezi nimi i mrchu co má counterstrike 4) jsem použil akci těch globadýrů. Tím pádem jsem dal damege těm s tím countestrikem. V důsledku toho jsem jí koruptnul protože jsem měl v kingdomu ten shrine of nurgle. Potom se tedy nemohla bránit a já sjem mu s thanquelem a jeho 10 dmg vymlítil quest. šlo to tak udělat?

23.9.2010 17:08:13

Elenistar
Mám takový pocit, že první se provedou ty protiútoky a až po nich jsi mohl řádit ty.
Protiútok se provádí IHNED jakmile je jednotka určena do obrany.

23.9.2010 17:57:14

deth
hmm... to byla jedna z mých klíčových zbraní :( díky za odpověd. v tom případě moc nevím jak na ty counterstriky... mám tam v balíku teda dvě instant korupce co jsou zadarmo...ale to se mi zdá málo... jinak vůči těm skavenům je to zkáza... :(

23.9.2010 18:51:41

Elenistar
Zas tak velký problém v counterstrike 4 nevidím. Nezapomeň, že ta 4 zranění nelze rozdělit mezi více jednotek. Hold, když se kácí les, létají třísky a tak když nemůžeš corruptit, tak o nějakou tu útočící jednotku přijdeš :-( .

23.9.2010 19:16:32

deth
nn...já to nějak vymyslím... leda že by je tam poslal ve velkým počtu... těším se až si seženu kartičky z assaultu.. hlavně některý ty taktiky.(mám zatím jenom ty elfy od tebe tenkrát) Hlavně jsem zvědavý na kombo malus+sellsword+Invoke Khaine's Wrath. a kdyz to teda bránit nebude tak mu něco sundám tou jednoduchou taktikou co zničí damaged unit.

23.9.2010 19:27:26

dotaz
Za prvé u karty Ishas gaze. to je attechment u HE. když to má u sebe jednotka, která ale není v tom kole vyléčená dostane taky to kladívko?
A potom scout. Když utočník posle takovou jednotku a obrance nepsle nikoho bránit dojde k boji a spousti se schopnost scouta?

28.9.2010 20:19:12

Elenistar
Ishas gaze: Když je jakákoliv jednotka vyléčena, tak jednotka s ishas gaze dostane kladívko do konce kola

scout: ano, přežil bitvu :)

28.9.2010 20:25:18

hmm
díky... všechno hovoří proti mě... potřebuju něco jak přelstím imperium... už mě s těma svejma vychytávkama deptá

28.9.2010 20:31:00

Elenistar
Impérium je teďka vychytané :)... s Wilhelmem, called back, will s verenou, order in chaos, a když se k tomu přimíchá Mining Tunnels a long winter...moc se mi Impérium poslední dobou líbí, stejně jako trpoši. Obě rasy výrazně posílili.

Nicméně temní elfové začínají nechutně dicscardovat soupeřův balík. A ten balík co je teďka na FFG vypadá zajímavě

28.9.2010 20:38:03

Elenistar
No, zkus postavit balíček Orků, který mám s názvem TOP uložený na deckboxu a věz, že dávám Impériu tak 10-15 min. :-)))
A teď vážněji. No nevím, ale co hrajeme tady u nás, tak Impérium nepatří k silnějším balíčkům. Např. proti Chaosu se s Impériem docela nechytám, tedy proti zkušenějším hráčům. No a žádná sláva to není ani proti Trpaslíkům a jejich neuvěřitelným výdržím.

28.9.2010 20:43:42

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Loupež v Benátkách
Únikovka: Loupež v Benátkách
Akt. cena: 127 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas