Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Mám nějaké nejasnosti v pravidlech,takže jak to vidíte vy :
Útočí mi na město a to na zónu království ,kde mám 2 podpory za 2 sekery.Takže beru celkem 5 žetonů zdrojů(království samo dává 3).Zónu mi vyplení ,takže hoří.
1)Kolik budu dobírat žetonů zdrojů ,když zóna hoří?
2)Podpory jsou rovněž pryč?
3)A když ano můžu do hořící zóny Království dát další(nebo nové) podpory?
Zatím jsme to hráli tak ,že všechny podpory se daly pryč v kole, kdy zóna byla dobyta a v dalším kole jsme mohli dát do této zóny další podpory i když hořela,abychom mohli brát více žetonů zdrojů.
12.1.2010 20:44:18

pravidla
Když ti hoří zóna, tak se vlastně nic neděje kromě toho, že jsi napůl cesty k prohře. Stále počítáš kladívka která jsou nakreslená v té zóně. Podpory a všechny ostatní karty ti nemizí, nýbrž zůstávají. Aby zmizely, tak by soupeř musel zahrát třeba kartu Demolition. Do té zóny můžeš stále dávat jednotky a podpory.

12.1.2010 21:26:11

pravidla
Aha,takže jsme to hráli špatně.Vše jsme dali pryč a já pak neměl zdroje na obranu a do dvou kol prohrál.Dík za vysvětlení.

12.1.2010 21:42:46

Battlefield, Quest atd.
Chtěl bych se zeptat co znamená pokud je na kartě napsáno např. Battlefield( ne Battlefield only)? Je to to samé?

14.1.2010 10:52:56

BF
Pokud je na kartě napsáno Battlefield only, znamená to, že daná karta se dá vyložit pouze do BattleField. Zatímc pokud je kartě napsáno Battlefield+popis akce, znamená to, že daná karta může být vyložena kamkoli, ale daná akce se dá hrát pouze pokud je karta v Battlefield. Snad je to srozumitelné :-)

14.1.2010 11:16:52

Eyron
Naprosto srozumitelné:) Díky

14.1.2010 11:24:09

Dotazy k pravidlům
1) Je v průběhu hry omezen počet karet na ruce ? Počáteční ruka má 7.
2) Na Quest kartě se přičítají žetony, teprve, když je na něm jednotka, nebo neustále ?
3) Developmenty - smím se na ně kdykoli dívat ? Smím se dívat i na oponentovy? (myšleno na líc karty)
4) Jednotka zkorumpovaná jen nemůže útočit a bránit, ale smí využívat svých efektů? Může být jednotka vícekrát zkorumpovaná, že by se v následujícím kole neočistila ?
5) Když mi nějaký efekt říká, že mám vyhledat kartu s cenou 2 a míň. Počítá se do této ceny i loajalita?
----------------------------------------------------------------------
6) Turmajové hraní - na kolik her se hraje? Je povolený něco jako v MtG sideboard ?

11.4.2010 18:53:28

k dotazům
1. není omezení
2. jen když tam máš jednotku, když umírá jednotka, žetony odchází s ní
3. ano, smíš se podívat na vlastní, zda na oponentovy nevím, my se na protihráčovy nedíváme
4. korumpovat znovu nemá smysl, prostě buď je korumpovaná a nebo není, tento efekt se nenásobí
5. loajalita se zpravidla nepočítá, protože na kartě se hovoří, aby jsi hledal kartu s Tištěnou cenou, čímž se myslí číslice a nikoliv znaky loajality
6. nevím, neznám

11.4.2010 18:57:37

Turnajové hrání
Prozatím nic jako sideboard oficiálně není. U nás se turnaje hrajou na dva vítězné.

11.4.2010 19:59:12

Kusovky
a obchod/herna s kusovkama zatím asi ještě není ?

11.4.2010 20:46:14

Na to je
zatím ještě brzo. Ale hra se rozbíhá dobře v Černym rytíři a po, dalo by se říct mistrovství čr (kde budou hráči i z Polska), by se to mohlo rozběhnout dobře i v Dungeonu.

11.4.2010 20:51:33

Navíc
u lcg je to s prodejem kusovek složitější. Navíc teď budou vycháze v battle packu po třech kopiích.

11.4.2010 20:52:28

Brno, Praha .... trochu z ruky
Snažíme se to rozběhat na severu Moravy, tak uvidíme jak to půjde. Škoda, že Černý rytíř tu svou Ostravskou pobočku před pár lety zrušil :(

11.4.2010 21:25:20

to Lunitare
vzhledem k tomu jak to tam ke konci vypadalo (a ze v Ostrave byla i docela zajimava MtG konkurence) se neni cemu divit

12.4.2010 11:47:17

Kolik
attachmentu můžu připojit k jednotce. Třeba ten orčí meč (choppa) ?

13.4.2010 06:29:42

Lunitare
Není omezení pro počet attachmentů, ledaže by takové omezení měla např. jednotka zakázanou textem na kartě.

13.4.2010 07:00:15

???
Zkoušel jsem si představit takového orčího hrdinu jak ho vybavím 3x kartou Choppa - jen mi stále nedá, v čem má držet ten třetí meč ?

13.4.2010 07:43:44

Lunitare
... tak to radši ani nechtěj vědět :-))).

Stejnou otázku na počet attachmentů jsem pokládal v jiném fórum zaměřeném jen na tuto hru, odpověď byla taková, jako jsem ti dal já. Prostě, když si projdeš pravidla i FAQ, tak nenajdeš žádné omezení pro počet attachmentů.

13.4.2010 08:17:18

Lunitare
Normálně si představ goblina, jak dvě Choppy smontuje dohromady a dá to jako dárek svému orčímu šéfovi. Ten už ale má svojí jednoduchou Choppu, tak si při příštím level-upu dá skill do dual-wieldu a je to!

13.4.2010 14:21:57

Přerušení útoku
1) Narazili jsme na situaci, kdy sem vyhlásil útok na zónu. Nikdo nezahrál akce.
2) Vyhlásil jsem útočníky. A v reakci na to oponent zahrál kartu, která říká, že cílová jednotka nemůže útočit (podobná situace by mohla nastat, když mi jednotku zkorumpuje.

Co se teď stane - stáhne se tato jednotka z boje, nebo musí být tento efekt zahrán v reakci na krok 1 před vyhlášením útočníků ?

20.4.2010 17:15:36

Ideální
počet karet v balíku ? Aby balík šlapal, tak jak má, je vhodné zůstat na těch minimálních 50? Jak skládáte balíky na domácí hraní a na ligu/turnaj ?

20.4.2010 17:20:45

Počet karet
Pro Rush decky je idální počet 50, tedy držet se co nejníž. Pro kontrol tak do 60. Ale v téhle hře je počet karet v balíčku složitější říct. Náběr karet můžeš v průběhu hry upravovat, takže není problém líznout třeba 10 karet za kolo(i víc). Ale obecně je lepší držet se k padesáti.

Když zkorumpuješ jednotku vybranou k útoku tak stále útočí. Jenom je zkorumpovaná. Cílovou kartu musíš vybrat před deklarováním útočníků.

20.4.2010 17:40:09

balíky
Pro představu jak lidé staví balíky se mrkni sem: http://deckbox.org/decks/whi mimo jiné tam najdeš i mé dva balíky.

Přerušení útoku - já se domnívám, že to tak zahrát lze. Pokud jde o korumpování, tak tam to lze zahrát určitě. My to hrajeme každopádně tak jak popisuješ, protože neznám důvod, proč by tomu tak být nemělo. Prostě on mi označí jednotku z těch co jsem vybral do útoku a taková jednotka již zranění nepřidělí. Jsem ovšem zvědavý, jak ti odpoví někdo, kdo hraje ligu.

20.4.2010 17:45:36

Pravidla
Doporučuju pravidla konzultovat také tady:

http://warhammerinvasion.webs.com/

Tam jsem dostal vždy uspokující odpověď

21.4.2010 07:37:08

pravidla
Včera jsem hrál Warhammer poprvé a musím říct, že mě velice příjemně překvapil, fakt pecka. Mám ale dotaz - mě i soupeři hoří jedna zóna, útočím s dostatkem zranění pro zničení jeho druhé zóny, ale on pomocí defend the border přesměruje jedno zranění a doťukne i mojí zónu. Je to remíza nebo v jakém pořadí se to vyhodnocuje?

A ještě blbý dotaz - není omezen počet karet v ruce, že?

25.5.2010 09:23:18

Handlimit
není, tím druhým si nejsem jist...

25.5.2010 11:33:26

Vybíráme z Bazaru

Sanctum (CZ)
Sanctum (CZ)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas