Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 1.5

Pokud nesledujete updaty na KS, pak vězte, že letos na podzim nás čeká další kampaň. Během kampaně bude nabízena aktualizovaná verze hry se všemi původními rozšířeními (předpokládám, že toto se netýká Super Exclusives).

Majitelé původní verze budou mít možnost si v elektronické podobě stáhnout aktualizovaná pravidla, scénáře a karty. Pokud ale během nové kampaně nakoupí zboží za alespoň 20 dolarů, dostanou fyzický upgrade pack zdarma za každou kopii hry, kterou pořídili v první kampani.

Kromě původního obsahu bude k mání také nové rozšíření Teutonic Knights, kde nás čeká řád německých rytířů a také jednotky polské, litevské a ruské. Čekají nás i bojové vozy, takže si zřejmě budeme moci postavit vozovou hradbu :-) Kromě historických jednotek se dočkáme i pěkných fantasy modelů. Nějaké obrázky jsou k vidění zde:
https://www.mythicgames.net/en/en-joan-of-arc-v1-5-new-teutonic-knights-expansion-coming-fall-2019/

Během nové kampaně by měla být možnost zakoupit i vylepšený insert na karty, žetony apod. Pracuje se prý ale i na úložném řešení pro figurky.

Mimo této kampaně se chystá ještě jedna novinka, kterou je hra Time of Legends: Destinies. Nebude ovšem z dílny Mythic Games, ale Lucky Duck Games. MG pouze poskytnou licenci na svět ToL: JoA. Mělo by se jednat o kompetitivní příběhovou/RPG deskovou hru s využitím aplikace. Zajímavé je, že by použité figurky měly být ve stejném měřítku jako u Johanky, takže nás nejspíš čeká nějaký ten crossover.


1.8.2019 09:08:20

@Kulashaker tak moment…ted si vzpominam,te bylo docela dost problemu a oni prerusili zasilani reklamaci, ze az pak vse nahednou aja uz uplne zapomnel, ze mi toho par chybi a z jedny expanze vsechny karty charakteru

4.12.2022 22:32:09

@Kulashaker @Korenar Bohužel ne… Poslední update je zveřejnění 1.5 Battle módu a od té doby naprosté ticho. Maximálně občas v diskusi odpoví, že nemají co ke zveřejnění a až budou, tak že to udělají. Trapas.

5.12.2022 08:54:19

Jako budu rád, pokud Mythic Games dodá ještě nějakou hru. Mám u nich ještě Hel a Anastyr. Odchází od nich zaměstnanci, na KS skoro nekomunikují, Leo už nedělá rozhovory, lidem nevyřizují žádosti o refund… Myslím, že reklamace u nich na dlouhou dobu (pokud ne navždy) skončily…

5.12.2022 10:44:01

Jen drobné potvrzení k reklamacím z Mythicu.

Na Solomona měli měnit jednu figurku (Marylin), kdy neměla moc rysy obličeje. Slíbili komplet výměnu všem. Také to totálně usnulo, ticho, v kampani na dotazy k výměně nereagují.

5.12.2022 10:58:32

Fleder: Tu figurku posílali, teda aspoň mně přišla.. ;)

5.12.2022 11:29:18

@Fleder  Mně také figurka přišla a ještě mi pár týdnů před tím poslali 2 jiné figurky, které mi dorazily rozbité (ikdyž jsem jim psal, že to můžou s tou Marilyn poslat v jedné zásilce, ať ušetří, řekli, že jim to nevadí a že to ve 2 bude pro ně jednodušší…) To ještě reklamace obstojně fungovaly.

5.12.2022 11:36:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to vám závidím.  Mě ještě z první kampaně nedodali miniaturu Johanky. =D

______________
aka WantonDuke

5.12.2022 11:50:52

@Fleder tu figurku náhrady jsem taky dostal

k JofA jsem dohledal i soupis, který jsem jim zasílal. Nejvíc mě sere, že nemam vůbec žádné “oversized” dlaždice na expanze ani na Teotonic. K jedné expanzi mi chybí charakter karty a pak mi docela sere to RPG, RPG dice set a "On the field!" RPG Expansion.

Jako čert vem, karty si i vytisknu….ale ty dlaždice si neudělam.

5.12.2022 12:37:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, jak vidíte tuto hru dále ? Osobně mám pocit, že tato hra pomalu mizí v zapomnění. A měla takový potenciál, který se nevyužil .Ani není udělán slíbený překlad pravidel ,diskuze na fóru taky vázne .Myslím si že je  to velká škoda. Pavel 

5.12.2022 20:22:03

@Pavel66  No v první řadě se hrou už nijak nepočítá vydavatel. Po prohraném soudním sporu nemohou se značkou dále disponovat. Proto ji ani nemají uvedenou na svých stránkách mezi vydanými hrami. Možná i to je důvod, proč se nejspíš žádného replacementu nedočkáme.
A vzhledem k tomu, že překladatel svoji kopii prodává, asi se češtiny pro verzi 1.5 ani nedočkáme.
Já osobně hru do dneška nehrál, nejprve jsem čekal na nová pravidla, pak až dodají všechny resty. Ale to bych se na krabice asi jen koukal, takže jsem konečně začal studovat pravidla v angličtině a za dva týdny mě čeká první hra. Tak doufám, že nebudu zklamán.

______________
aka WantonDuke

5.12.2022 21:49:17

Tak Mythic ztratil prava na hru, pokud se nemylim. 

 

Hral jsem dvakrat a porad si myslim, ze to je skvela strategicka hra. Se spravnym insertem (ktere se dneska tisknou doma, ze) nebude setup takove peklo. Hra je podle me unikatni mix historickych jednotek a fantasy. Mam bohuzel moc her a holt hrajeme jine, takze to je duvod, proc to prodavam

 

Pravidla a data mi bohuzel shorela s pocitacem, takze se k tomu bohuzel nevratim

5.12.2022 22:06:51

@Kulashaker Rozhodně se nemusíš bát, tedy pokud Víš, jakou hru sis koupil :-) není to brutálně komplexní válečná strategie, ale naopak jednodušší válečná figurkovka, která vyniká vizuálem, překvapivě strategickými možnostmi, příjemným podílem náhody a i dostatečným množstvím rozhodování.

Zároveň je to hra, kterou za pár minut vysvětlím kamarádovi nehráčovi a jdeme hrát jednodušší scénář.

@Pavel66 no vydavatel se rozhodl hru nedat do retailu, což je základní problém pro širší rozšíření povědomí o hře. Schopnost plnění chybějících a poškozených komponent je též triskní a do toho i soudní spor o licenci. Mythic ale už před 1.5 KS kampaní řekli, že toto je definitivní tečka a konec příběhu okolo JoA.

Což ale neznamená, že hra upadne v zapomnění….dodala se masivní obrovská hra, která vystačí hráčům na desítky hodin hraní a díky nastavenému systému je tato hra hodně free pro FAN mody, FAN scénáře, kterými se plní BGG včetně různých kampaní.

Hra také vyniká svým battle modem, což z ní dělá standardní válečnou řachandu se stovkami miniatur všeho možného.

Za sebe CZ by byla na obtíž….expanze už stejně nikdo dále nepřeloží a ta EN je tady úplně základní a hra je velmi intuitivní.

5.12.2022 23:26:10

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Aftermath (AJ) a Psychonauti (CZ)
Nemesis Aftermath (AJ) a Psychonauti (CZ)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas