Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 1.5

Pokud nesledujete updaty na KS, pak vězte, že letos na podzim nás čeká další kampaň. Během kampaně bude nabízena aktualizovaná verze hry se všemi původními rozšířeními (předpokládám, že toto se netýká Super Exclusives).

Majitelé původní verze budou mít možnost si v elektronické podobě stáhnout aktualizovaná pravidla, scénáře a karty. Pokud ale během nové kampaně nakoupí zboží za alespoň 20 dolarů, dostanou fyzický upgrade pack zdarma za každou kopii hry, kterou pořídili v první kampani.

Kromě původního obsahu bude k mání také nové rozšíření Teutonic Knights, kde nás čeká řád německých rytířů a také jednotky polské, litevské a ruské. Čekají nás i bojové vozy, takže si zřejmě budeme moci postavit vozovou hradbu :-) Kromě historických jednotek se dočkáme i pěkných fantasy modelů. Nějaké obrázky jsou k vidění zde:
https://www.mythicgames.net/en/en-joan-of-arc-v1-5-new-teutonic-knights-expansion-coming-fall-2019/

Během nové kampaně by měla být možnost zakoupit i vylepšený insert na karty, žetony apod. Pracuje se prý ale i na úložném řešení pro figurky.

Mimo této kampaně se chystá ještě jedna novinka, kterou je hra Time of Legends: Destinies. Nebude ovšem z dílny Mythic Games, ale Lucky Duck Games. MG pouze poskytnou licenci na svět ToL: JoA. Mělo by se jednat o kompetitivní příběhovou/RPG deskovou hru s využitím aplikace. Zajímavé je, že by použité figurky měly být ve stejném měřítku jako u Johanky, takže nás nejspíš čeká nějaký ten crossover.


1.8.2019 09:08:20

@IN protekce :+). 

18.11.2021 10:21:32

@IN ne-e! tak to vypada, ze to treba do vanoc dojde i me :-D

18.11.2021 12:45:39

Ja som zatiaľ obdržal info že 1. balík je odoslaný, takže to očakávam v prebehu budúceho týždňa  2. Balík so storage deluxe box mi zatiaľ neposlali, tam som len potvrdil adresu dodania.

Inak nejaký unboxing ste nezachytili?? 

18.11.2021 12:53:02

V ppslednim updatu psalize nemame panikarit. Baliky jsou v ruznych kontejnerech, necekaji na kompet dodavku ale rozesilaji to hned… se neni pak cemu di it, ze je ta doprava tak draha… 

18.11.2021 13:10:19

Tak okrem deluxe boxu, ktorý je na ceste je už vsetko doma. Som rád, že som si ako addony pridal aj podstavce na figúrky lebo posledné rozšírenie ich neobsahuje a ľudia sú za to celkom nahnevaní. Autori hovoria, že ludia majú použiť tie zo základnej hry, ale ja chcem mať všetky figúrky na podstavcoch a namalovať ich a to je aj dôvod hnevu ľudí. 

24.11.2021 10:05:37

Podle mě podstavce ještě pošlou, protože to je celkem fail, všechny rozšíření je mají, jenom Teutonic Knights ne. A lidi jsou dost nasraní. Mě spíš znepokojuje kvalita upgrade packu, už jsem četl od několik lidí, že kvalita nic moc.. 

24.11.2021 13:13:34

Všechno mimo deluxe storage boxu už mám doma. Box je pořád někde v Rakousku.  Obsah krabice s rozšířením je supr, těším se na barvení a první hru!

Jenom mi přijde hodně škoda, že nevydali tištěná pravidla i pro battle mod, který je podle mě páteří a nejlepší složkou celé hry. A že zatím do battlemodu nepřidali varianty zimních map. 

24.11.2021 13:19:27

@DeskoFanatik  No vidíš to a mě ještě pořád nedodali ani podstavce z původní kampaně,  kderé mi v základní krabici chyběly.  Pro mě tím třeba tento vydavatel skončil,  protože hra je bez podstavců defacto nehratelná a i když se na YouTube tváří,  jak jsou zaměření na komunitu, tak servis mají na vyliž.

______________
aka WantonDuke

24.11.2021 15:26:11

Obaly na karty - práve obalujem karty a zisťujem, že tie čo posielali teraz majú iný rozmer, ako tie z prvej kampane. Pre všetky tri velkosti kariet sú obaly o cca 2mm menšie. MG ide bomby.

24.11.2021 16:29:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Ako čítam rôzne komentáre a najmä teda sťažnosti špeciálne FR podporovateľov, zisťujem, že chyby má hlavne francúzka verzia. Napríklad slovné preklepy v pravidlách alebo na kartách. Najnovšie som zachytil, že niekto ma na jednej strane karty hrdiny iinú ilustrácou ako na druhej. Ja som to kontroloval a u mňa to je našťastie ok. 

Prechádal to už niekto viac a prišiel na niečo zásadné??

25.11.2021 07:53:03

Jsou to už týdny od potvrzení adresy a stále jen čekám a stále nevím, kam těch 2,5m krabic dám :D

25.11.2021 08:55:56

Korenar: realne můžeš většinu těch krabic zahodit, při dobrém uskladnění se to vleze všechno do tří krabic. 

 

Mě teda hodně sejří, že jsem backoval kampaň kvůli novým frakcím v Battle modu (scénáře hrát odmítám, jsou fakt špatný), ale MG se zatím neobtěžovali pro ně vydat pravidla :( 

25.11.2021 10:47:10

Dělal jsem podrobnější unboxing a zjistil, že 
a) replacement karty k 1.5 verzi mají výrazně jinou barvu než původní
b) scenario book ve tvrdé vazbě nedrží pohromadě. Kniha se rozpadla hned po rozbalení z folie.
c) spousta figurek v krabici je ohnutá nebo deformovaná

To si fakt soudruzi z Mythic Games dělaj prdel… Nejen že zas nesplnili půlku slibů z kampaně a nedodali pravidla, který slíbili, ale ještě za 25 doláčů dodají takový paskvil. Tak hlavně že mezi tim stihli vydat devět dalších her! (mimochodem: u Destinies slibovali kompatibilitu s JoA a karty k figurkám a co myslíte, je to tam?)

25.11.2021 12:48:11

Tak to teda potěš koště… Nicméně u Destinies to nedopadlo kvůli licenci. Lucky duck games nabízeli dokonce kompletní refund všem backerům, kteří díky ztrátě licence ToL o hru nemají zájem. Co si tak matně vzpomínám, tak si frantici tu licenci vyložili značně po svém a kvůli tomu jim KS zablokoval na docela dlouhou dobu stránku kampaně a právě Destinies nemůže být s JoA nijak provázáno, což je škoda.

25.11.2021 20:50:04

Dansemacabre: No tak to je pěkně v prdeli, zítra čekám balík a přestávám se těšit.. protože tak to budou mít všichni.. zrovna jsem viděl fotky z novýho Siege, borec má křivý věže, další psal, že on taky, fakt blbý, to se horkou vodou nespraví.. s tím teda u 1.0 problém nebyl…

25.11.2021 21:59:48

No tak já musím říct, že upgrade pack mi příjde celkem v pohodě.. vazba knihy sice nevypadá nejpevněji, ale zatím se nerozpadla.. a karty na první zběžné zhlédnutí mi nepřišly nějak nekvalitní.. tak to třeba nebude zas až tak hrozný… figurky se mi zdají být taky celkem OK..

26.11.2021 13:59:17

Ja som to tiež všetko podrobne prebehol a musím povedať, že pokiaľ ide o prevedenie som spokojný. Dlhé tenké časti sú na niektorých figúrgach trošku viac deformované, ale nič s čím by som sa už nestretol. Opraviť to pôjde úplne v pohode. Kniha scenárov je u mňa ok, ale tiež z nej mám taký labilný pocit. Jediné čo ma naštvalo j, že obaly na karty sú menšie, ako tie, ktoré som dostal v prvej kampani, ale to som už vyriešil.

Keďže chcem mať všetky figúrky na podstavcoch, potrebujem príšť na to, ako všetok plast skladovať tak, aby to samozrejme nebolo nahádazné v jednej kope a aby to zaberalo čo najmenej miesta.  

26.11.2021 14:47:33

Kvalita kariet - tak porovnal som podrobne pôvodné karty s tými z upgrade packu a rozdiel je celkom viditelný. Je úplne vidieť, že karty z upgrade packu sú neostré. Najviac to vidieť na rôznych symboloch, erboch a podobne. Musím uznať, že je viditeľné, že  pôvodným kartám bola venovaná vyššia kvalita tlače. Vadilo mi to ale iba keď som karty mal jednu vedľa druhej a podrobne ich porovnával. Keď som mal karty prehodené a prechádzal si ich tak som to nevnímal. Tu MG neodviedlo dobrú robotu a oddelenie kvality, ak to niekto kontroloval neodviedlo dobrú robotu. Na druhú stranu to nemá na hru žiadny vplyv a ten rozdiel, pokiaľ karty neporovnávate nevnímate a nekazí to dojem. 

26.11.2021 18:48:11

Chýbajúce karty v upgrade packu.

Mali ste v upgrade packu všetky karty?? Uvediem pár kariet. Mal som 4 karty BOWMEN, v upgrade packu bola jedna. Mal som 2 karty BALLISTA v upgrade packu bola jedna. Takto mám problém spolu s 10. jednotkami. 

27.11.2021 12:19:01

DeskoFanatik: Klasický Bowmeny tam mám jedny, balisty dvě.. no to vypadá na pěknej guláš.. :-D

27.11.2021 14:13:07

Kvalita upgrade packu je naprosto otřesná. Karty jsou neostré a rozmazané, barvy úplně mimo, některé karty si snad radši vytisknu na tiskárně, protože se to nedá. Pár karet bylo špatně ořezaných, některé měly rýhy od podavačky papíru z tiskárny. Některé karty úplně chybí (v digitálním upgrade packu byly, vytištěné nejsou). Kniha se scénáři dorazila s neslepenou vazbou. Tohle teda MG hodně podělali…

Když k tomu přičtu, že se úplně vykašlali na splnění KS slibů a pro nové frakce ani nevydali pravidla pro Battle mode (kvůli kterému jsem celou tu srandu kupoval), tak sečteno a podrženo: nejodfláklejší kickstarter, jaký jsem kdy backnul. :( 

28.11.2021 12:34:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dansemacabre ja som mal všetky karty v poriadku a aj kniha ok. Asi si mal len smolu :)

 

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

28.11.2021 13:19:42

Divne, taky mam vsechno ok

28.11.2021 14:37:49

Ahoj,podle čeho kontrolujete ty karty zda jsou všechny a která karta tam chybí ?

28.11.2021 19:57:38

@Pavel66 ja som použil posledny update, teda ten ktorý obsahoval pdf verziu toho čo budú posielať. Myslím ale, že ani to nie je 100% kedže v tom pdf je 1karta Bowmen a 1 aj poslali, ale realne som potreboval opraviť 4 karty. Jednu kartu mám teda aktualizovanú, ale na zvyšné 3 si musím vytlačit prelepku. Takýchto kariet tam chýba viac. 

29.11.2021 14:14:04

Vybíráme z Bazaru

Star wars deckbuilding
Star wars deckbuilding
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas