Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 1.5

Pokud nesledujete updaty na KS, pak vězte, že letos na podzim nás čeká další kampaň. Během kampaně bude nabízena aktualizovaná verze hry se všemi původními rozšířeními (předpokládám, že toto se netýká Super Exclusives).

Majitelé původní verze budou mít možnost si v elektronické podobě stáhnout aktualizovaná pravidla, scénáře a karty. Pokud ale během nové kampaně nakoupí zboží za alespoň 20 dolarů, dostanou fyzický upgrade pack zdarma za každou kopii hry, kterou pořídili v první kampani.

Kromě původního obsahu bude k mání také nové rozšíření Teutonic Knights, kde nás čeká řád německých rytířů a také jednotky polské, litevské a ruské. Čekají nás i bojové vozy, takže si zřejmě budeme moci postavit vozovou hradbu :-) Kromě historických jednotek se dočkáme i pěkných fantasy modelů. Nějaké obrázky jsou k vidění zde:
https://www.mythicgames.net/en/en-joan-of-arc-v1-5-new-teutonic-knights-expansion-coming-fall-2019/

Během nové kampaně by měla být možnost zakoupit i vylepšený insert na karty, žetony apod. Pracuje se prý ale i na úložném řešení pro figurky.

Mimo této kampaně se chystá ještě jedna novinka, kterou je hra Time of Legends: Destinies. Nebude ovšem z dílny Mythic Games, ale Lucky Duck Games. MG pouze poskytnou licenci na svět ToL: JoA. Mělo by se jednat o kompetitivní příběhovou/RPG deskovou hru s využitím aplikace. Zajímavé je, že by použité figurky měly být ve stejném měřítku jako u Johanky, takže nás nejspíš čeká nějaký ten crossover.


1.8.2019 09:08:20

Velmi pěkné
Tak trochu jsem doufal, že ta avizovaná zpráva o budoucnosti Johanky z minulého týdne (a zmíněná již dříve jako důležité oznámení po odeslání balíků) bude právě nová kampaň, kde budou opraveny a vychytány chyby z 1. edice.
Tentokrát už asi neodolám...

1.8.2019 09:17:27 | Upraveno autorem (porovnej)

... a rekneme free upgrade pack (vcetne free shipingu) je pecka.

1.8.2019 09:21:24

Friiiiiiiiiiiii

Myslis zdarma a bez shippingu ke 40 dolarum shippingu na nove veci? OK :D

1.8.2019 09:25:24

...
Tak samozřejmě že to takto udělali schválně. Člověk si tam něco koupí, zaplatí poštovné a oni to k tomu jen přidají. Jinak by museli platit rozesílání ze svého. Třeba u Mythic Battles: Pantheon se ale za upgrade pack platilo 10 USD a jeho poslání pak stálo myslím dalších 25, takže toto je alespoň pro mě lepší řešení. To nové rozšíření bych si stejně koupil.

1.8.2019 09:32:37

Pepson > presne tak to myslim. Ale ty mas mozna jiny priklady podobne vstricnyho pristupu k zakosum. Nebo ne? ;)

1.8.2019 09:46:19

:)
Mohu potvrdit, ten upgrade pack u mythic battles pantheon byla s poštovným kosa, a to bez ohledu na to zda tam člověk bral ještě něco dalšího. Dost mně to nakrklo, protože to vpodstatě smázne finanční výhodu podpory té kampaně v prvním sledu. Kdyby alespoň ten upgrade pack byl k mání v rámci kampaní jiných jejich ks her.

Byl to jeden z důvodů proč jsem nepodpořil Johanku. Prostě si takhle mohu počkat na recenze a rozhodnout se zda to vůbec a případně jakou z těch drahých expanzí vezmu, sice třeba základ Johanky bude v další kampani stát o 20 dolarů dráž, ale dodací lhůta bude kratší a bez nutnosti platit poštovné za upgrade pack.

1.8.2019 10:07:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Husitské vozy
Tak ty husity chci :), kdy ta kampaň má být?

1.8.2019 10:28:23

@Onas
Ja nerikam, ze to neni super pristup, jen ze to urcite neni za free shipping ale klasicke "nakupte za 2000 a my vam k tomu dame usb zdarma" :) jak jsem se chtel Johanky zbavovat, tak to spis vypada, ze si asi koupim Templare a Vesnici :(

A sudlicniky a cepniky uz mame, tak proc ne vozovou hradbu :)

1.8.2019 10:33:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyčkávání
Také jsem vyčkal. Hry tohoto rozsahu zpravidla mají druhou kampaň. Nicméně pokud do kampaně půjdu, budu určitě chtít vše :D takže je to třeba hooodně promyslet.

19.8.2019 10:57:40 | Upraveno autorem (porovnej)

"free" upgrade
Je dost debilní, že to chtěj zasílat jen originálním backerům, ale nepíšou nikde nic o tom, že by to byli ochotný (klidně za poštovný) poslat i lidem, co si koupili nerozbalenou krabici někde na ebay. Takže pokud si aktuálně ve druhý KS vlně objednám jen dejme tomu organizér, tak na 1.5 upgrade nemám nárok.

3.10.2019 14:54:36

...
Je to samozřejmě o penězích. 200 stránková kniha v pevných deskách něco stojí (+ pravidla, karty, ...), takže se asi nedá očekávat, že ji pošlou každému, kdo si o ni napíše. A dokazování, že hru skutečně vlastníš, by bylo dost problematické. Novým backerům tu knihu nabízí na 30 dolarů. Kdyby to ale dělali tak, jak chceš ty, tak neprodají ani kus. Každý by tvrdil, že hru vlastní a že to chce zadarmo.

3.10.2019 15:41:26

...
Fantasy Flight Games to měli vyřešné naprosto geniálně jednoduše: v každé hře byl malý žetonek s kódem a sloužilo to jako důkaz, že hru vlastníš. A měli to úplně ve všem včetně rozšíření za pár stovek. Proti tomu stojí tohle s dvaceti kilama plastu a miliardou tokenů, s krabicema na který potřebuješ garáž, ale přidat malej token s číslem, který si registruješ na stránkách, je hroznej problém... :D
U knihy to beru, ale reprint karet opravujících chyby staré verze, by fakt měl být zadax.

3.10.2019 16:02:48

Dansemacabre
Co mají říkat backeři Mythic Battles? ;-)

3.10.2019 16:39:42

MB

Presne, byls rychlejsi. Ono na te hre neni nic spatne, missprinty poslali a kdyz neco chybelo, poslali taky. Ale 1.5 je holt jina verze, vyladili mouchy a mas moznost koupit (nevim jestli) lepsi ale o nic mene hratelnejsi verzi, preformulovana a prehlednejsi pravidla (ktera pujdou stahnout) a scenare (doufejme) bez much, ktere taky budou na netu...takze luxus ale zaplacenej...stejne jako potreba dvou sad bejzek, kdyz je chces mit na vsechny pajdulaky...

Vcera jsem zarazoval 1.5 MB do hry a krome toho, ze pravidla jsou srozumitelnejsi a prehlednejsi a ze se nekterym postavam zmenily zivoty, pocet karet a podobne, se jedna vylozene o upraveni textu a formulace, takze vlastne nic zasadniho

Navic, nemaji nahodou tu 1.5 verzi pravidel a scenaru hodit pak na net v pdf? Ano (https://www.mythicgames.net/en/returning-backer-v1-5-update-pack/)

3.10.2019 17:21:39 | Upraveno autorem (porovnej)

FFG
A když už bylo zmíněno FFG ... ano v krabici mají žetonek s kódem, ale ten použiješ v případě, že ti v krabici něco chybí nebo je to rozbité. Určitě by Ti na základě žetonku neposlali např. upgrade pack z TI3 na TI4, pokud by existoval. Zrovna FFG je poměrně známé vydáváním nových verzí a nevšiml jsem si, že by při tom brali ohledy na majitele těch starých. Ano třeba k Descentu byl Conversion Kit pro použití starých figurek v nové verzi hry, ale zadarmo opravdu nebyl.

3.10.2019 18:33:18

...
Tak to je jasny, ale ja mel za to, ze verze 1.5 je v tomhle pripade ne predelavka a redesign, ale spis oprava starych chyb.

3.10.2019 20:05:16

...
Ono to tak v podstatě je a já je vůbec nechci obhajovat. Sám bych byl raději, kdyby to bylo 100% hned napoprvé, kdybych na svůj core box nemusel čekat do okamžiku, kdy už spousta lidí měla doma i druhou vlnu a kdyby mi přišlo RPG v angličtině, jak jsem si jej objednal a ne francouzsky ...

Na druhou stranu jsem ale rád, že se na to nevykašlali s snaží se to vyladit. Na rozdíl od jiných nabídli alespoň původním backerům upgrade "zdarma", případně formou pdf, pokud se nechtějí nové kampaně účastnit. Ostatní mají možnost si upgrade koupit nebo rovněž využít pdf verzi. Nepřijde mi, že by bylo poskytování opravených pravidel a karet ve fyzické podobě standardem viz Mythic Battles, Blackfire a jejich překlady a tak by se dalo pokračovat dál.

3.10.2019 20:32:19

SCENARIO BOOK
finální verze 1.5 pro knihu scénářů

https://www.dropbox.com/s/klsm7xfcm5zw7il/JoA-Scenario_Book-ENG-v19.pdf?dl=0

24.8.2020 10:10:52

VŠE POHROMADĚ
Dával jsem to i do vedlejšího vlákna, ale správněji by to mělo být tady. Něco jsem musel nahrát na uloz.to, protože na KS je to zahrabané pod nánosem bahna updatů a Mythic Games se netváří, že by to chtěli mít kdykoli někde na jednom místě.

PRAVIDLA 1.5
https://uloz.to/file/aijFBwWLBbYR/joa-new-rulebook-eng-v14d-pdf

KOMPLETNÍ KNIHA SCÉNÁŘŮ 1.5 (258 MB)
https://uloz.to/file/tqJSV3aPsCHA/joa-scenario-book-eng-v19-pdf

ZMĚNĚNÉ 1.5 KARTY K TISKU
https://telka.sk/joa/Joan_of_Arc_-_Updated_Cards_-_v4-300dpi.pdf

MAPY BATTLE MOD 1.5
https://uloz.to/file/Tyrjj7Nl6sNj/battle-mode-book-v1-5-eng-pdf

ARMÁDY BATTLE MOD 1.5
https://uloz.to/file/6M4kyM5ASFJg/army-lists-battle-mode-v1-5-eng-pdf

ARMY BUILDER
https://boardgamegeek.com/file/download_redirect/34da44d559b7cfed4dae389ccd4c282182882d082bd25ec2/ToL_JOA-ArmyListsV1.5.xlsx

Další výškrabky zde (nutno hledat)
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15/posts

24.11.2020 17:43:33 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Pledge Manager prodloužen do konce února 2021 a bude ukončen před zahájením výroby.

Zdá se, že poslední možnost objednat cokoliv z této hry se krátí, pokud se opravu Mythic budou držet toho, že s touto verzí 1.5 tuto hru uzavírají.

16.12.2020 19:45:23

Korenar
To někde zmínili ? Já si právě říkal, že bych do toho nastoupil až budou kluci větší až bude třeba nějaká verze 2.0 ...

16.12.2020 20:52:01

...
Hele ja mam za to, ze hned zezacatku v diskuzich a nekolikrat behem kampane. Ze uz tuto hru vycerpali a budou se venovat necemu novemu. Psal jsem jim pred par dny email, co planuji dale...Time of Legends: Napoleon, nebo Time of Legends: World War II

Ale nikde ofiko to napsany nemas...nikdy to nikdo nerekne s jistotou.

Jednou v live chatu jsem daval nejake tipy, co me ve hre chybi a odpoved byla, ze je to zajimave a mozna v budoucnu :-) takze tak

16.12.2020 21:23:01

...
Sakra já se na to tak strašně těším!!! :-) ve výsledku ve mě snad žádná jiná hra nevyvolává takové očekávání...

17.12.2020 19:41:42

2.0 nebude
A není ani důvod, proč by ji dělali. Dost v pohodě je už ta základní verze, s updatem na 1.5 je to pecka. Je třeba přijmout, že to není mechanická eurovka, aby byla dokonale vyvážená a echt-optimalizovaná pravidla, a že hra nespočívá ve scénářích, ale v sandboxovém battle modu, kde se teprv hra ukáže v plné kráse.

Mythic Games jsou ale bohužel naprostí diletantni a jinak se to ani napsat nedá... Přijde mi, že aktivně pracujou na tom, jak svůj vlastní produkt co nejefektivněji pohřbít. Ještě že to komunita zachraňuje.

18.12.2020 13:37:24

Dansemacabre
Nebude téměř jistě....za prvé by znovu museli přijít s něčím hodně novým, což už by bylo docela složité...pak je tu jejich právní souboj a nutnost platit provizní částky autorům, se kterými ukončili spolupráci a už toho je tolik, že by to ekonomicky nedávalo smysl.

Buď celou sérii TIME of LEGENDS ukončí, nebo přijdou s něčím novým, aby se chytili zase všichni věrní.

Nemám s Mythic moc zkušenosti z minula...toto je první KS kampaň od nich a přišlo mě, že umí vyvolat hype a mají slušnou komunikaci s LIVE vstupy...horší je, že se mi zdá, že všechno dělají hodně uzavřeně a tím vznikají chyby.

Backeři vytýkají, že v minulosti měli špatně přeložená pravidla do EN, nejasně napsané věty, nezvládnutou korekturu a oni stejně znovu nedají backerům náhledy a jen oznámí, pravidla Teutonic jsou hotova...

Myslím, že by z té hry dokázali vyždímat ještě více...třeba Retail edice, existuje vůbec? Proč ne, vždyť právě v retailu by často mohli získat na postupné prodeji expanzí...hodně lidí nechce či finančně nezvládne koupit si to v jednom na KS.

18.12.2020 14:58:25

Vybíráme z Bazaru

 Darwin's Journey: Collector's Edition
Darwin's Journey: Collector's Edition
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas