Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 1.5

Pokud nesledujete updaty na KS, pak vězte, že letos na podzim nás čeká další kampaň. Během kampaně bude nabízena aktualizovaná verze hry se všemi původními rozšířeními (předpokládám, že toto se netýká Super Exclusives).

Majitelé původní verze budou mít možnost si v elektronické podobě stáhnout aktualizovaná pravidla, scénáře a karty. Pokud ale během nové kampaně nakoupí zboží za alespoň 20 dolarů, dostanou fyzický upgrade pack zdarma za každou kopii hry, kterou pořídili v první kampani.

Kromě původního obsahu bude k mání také nové rozšíření Teutonic Knights, kde nás čeká řád německých rytířů a také jednotky polské, litevské a ruské. Čekají nás i bojové vozy, takže si zřejmě budeme moci postavit vozovou hradbu :-) Kromě historických jednotek se dočkáme i pěkných fantasy modelů. Nějaké obrázky jsou k vidění zde:
https://www.mythicgames.net/en/en-joan-of-arc-v1-5-new-teutonic-knights-expansion-coming-fall-2019/

Během nové kampaně by měla být možnost zakoupit i vylepšený insert na karty, žetony apod. Pracuje se prý ale i na úložném řešení pro figurky.

Mimo této kampaně se chystá ještě jedna novinka, kterou je hra Time of Legends: Destinies. Nebude ovšem z dílny Mythic Games, ale Lucky Duck Games. MG pouze poskytnou licenci na svět ToL: JoA. Mělo by se jednat o kompetitivní příběhovou/RPG deskovou hru s využitím aplikace. Zajímavé je, že by použité figurky měly být ve stejném měřítku jako u Johanky, takže nás nejspíš čeká nějaký ten crossover.


1.8.2019 09:08:20

korenar
Retail edici kdysi plánovali, ale bylo to osekané až hrůza. Z celé hry tam zbylo pár scénářů, sotva třetina figurek a místo terénů jen papírové žetony. Hlavní síla hry tkvící v battle modu by byla nehratelná, protože z toho retail boxu by šly postavit tak možná dvě armády a hotovo. Jestli ten retail nakonec vydají s 1.5, tak potěš koště...

21.12.2020 11:11:51

Dansemacabre
Vždyť ot je v pořádku, ne? Hrál si někdy core box x-wing? :D myslím, že i Johanka v Core dá více zábavy a jak je x-wing populární :-)

Johanku právě vnímám podobně, že by to byl Core Box formou traileru a pak mrtě expanzí, kde všichni pak zapláčou po KS edicích :D

EDIT: Vnímám tuto hru podobně jako ty, že její síla je v té hratelnosti Battle Módu...podobně jako Warhammer, x-wing či Star Wars: Legion.

Za mě nádherně zachycené krásné období (pro válečnou hru) + úžasné, že spojili historii s mýty a vznikla kombinace reálné historie a fantasy, které má své kořeny v historii.

Úžasné je mít možnost replikovat slavné historické bitvy či mýtická střetnutí....popravdě vůbec nevím, co přinese kniha RPG, protože s tím množstvím 3D komponent bude úchvatné tvořit si svůj vlastní RPG příběh ve stylu Dračí Doupě. Snad toto neodflákli.

Ale prostě Battle Mód je to, proč tu hru kupuji ALL-IN + ještě jsem koupil pár Reinforce packů především pro budovy a některé specifické jednotky, u kterých hrozí, že bude jejich počet pro Battle Mod nedostatečný

21.12.2020 11:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Hele já to nechám osudu. Třeba další verze bude (i na BGG zmiňovali že s tím tvůrci mají další plány a vzhledem k tomu, kolik vybrali peněz by byla škoda se tohoto produktu vzdávat, minimálně když ne další verze, tak reprint...) anebo ne a objeví se něco podobného. Už jsem se poučil z toho kupovat takovéto hry několik let dopředu než je budu mít s kým hrát. Většinou se pak objeví vylepšená edice, něco novějšího atd.
U Johanky ač jsou mi mechaniky sympatické (ikdyž jen podle gameplay, nikdy jsem nehrál), mě trochu odrazuje to měřítko, 15mm mi přijde hrozně titěrné a zároveň se mi moc nelíbí to míchání středověku a fantasy příšer (na to mám jiné hry) a ten nepoměr mezi miniaturními modely vojáčků a obrovskými démony a drakem. Úplně nejvíc by mi vyhovovalo o něco větší měřítko a jen historické bitvy a k tomu modely a terény ala Siege. Ikdyž chápu že ty budovy i hradby by pak musely být také větší a bylo by to dražší a zabíralo více místa... Tak uvidíme co bude na trhu za pár let ;-)

21.12.2020 12:37:24 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Velikost je podle mého tak akorát. S většími hexy už by se to nemělo šanci vejít na stůl, miniatury jsou ideální na to, aby se daly ještě poměrně snadno barvit a zároveň jich na stole bylo hodně a vypadalo to jako bitva (no dobře: spíš šarvátka). No a ohledně monster: vyloženě super-sized je jich jen pár a osobně jsem s nimi zkoušel hrát 1x a moc mě to nebavilo, takže i když mám jinak nabarvené už skoro všechno, k příšerákům se ne a ne dostat. Naštěstí jde na draka nebo ďábla použít menší figurky z jiných her.
A ještě jeden postřeh: bez nabarvení tahle hra nevypadá nic moc a prase aby se v té hromadě identicky šedého plastu vyznalo... :D (core+reliquiary+apocalypse+siege jsem barvil tak 3x víc času, než jsem u té hry zatím strávil)

21.12.2020 13:19:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Bohužel
Všechny moje výtky nadále platí. Čekám na 1.5 ale nedělám si iluze, jde spíše o kosmetické změny a ten fundamentálně nemocný systém zůstává stejný.

Každopádně má JoA skvělé využití jako materiál pro Lion Rampant (nebo Dragon Rampant, pokud chce člověk fantasy). Pro tenhle figurkový systém je jak dělaná.

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

21.12.2020 13:41:11

fundamentálně nemocný
Není lepší napsat "mně osobně nevyhovuje"? Protože "fundamentálně nemocný" indikuje, že je fakt špatný a blbě hratelný, a pak jsou nejspíš padlí na hlavu všichni, kdo tomu dávají na BGG nebo tady 8/10, protože jim to přijde dobré tak, jak to je.

Jak padlo už několikrát: není to hra pro hardcore wargaming příznivce, ani simulátor válčení. Je to jednoduchá arkádová tahovka s velkým podílem náhody.

21.12.2020 13:54:07

Dansemacabre
Mně se právě měřítkem velmi líbí Song of Ice and Fire, ale tam je to asi přece jen o šarvátkách družin a ne armád. Takže možná že v budoucnu pořídím od každého žánru to v čem exceluje. Z Johanky se mi hrozně líbí ten Siege. Takže kdybych se pro to někdy rozhodl, tak asi jen základ s Reliquiary a Siege a případně ještě nějakým terrainpackem. Možná turci? Ale třeba ten řád německých rytířů - přidává něco extra do hry kromě jinak nabarvených figurek? (když už mám 2 armády z Core.) A to ostatní do historických bitev moc nezapadá ne ?

21.12.2020 13:55:53

Siege
Je opravdu parádní. Kdybych si měl vybrat jednu krabici, tak ten. ;)

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

21.12.2020 14:00:29

MikeDundee
Jestli terrain pack, tak Village, je tam dost budov, nových stromů, etc (ale stromy jsou imho lepší modelářské, vypadají líp). Když mrkneš na KS na kampaň k Teutonům, tak je tam pár zdí a nových chatrčí, ale jinak na terén žádná sláva.
Přidává to dvě nové armády s jinou hratelnost (pokud nemáš rád fantasy, tak jen jednu). Základní armády z core boxu nejvíc rozšiřuje Apocalypse (=fantasy)
A celkově z těch velkých krabic fakt hlavně siege, ta skládačka je geniální do všemožných jiných wargame her.

21.12.2020 14:05:35 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Song of Ice and Fire je ale úplně něco jinýho. To je wargame, na kterou potřebuješ opravdu hodně velkej stůl.. ;-)

21.12.2020 16:50:18

Azalin
Promiň, já jsem v tomto ohledu amatér :-) Mně ty pojmy wargame, miniature wargame, miniature skirmish game atd. trochu splývají. Pozn. osobně se mi velmi alespoň dle různých gameplay líbí (a stále nevím do které nakonec jít): Joan of Arc, Battlelore, Song Of Ice & Fire a osobně je řadím do stejné škatulky. Rozdíly v mechanikách rozhodně jsou (hexy vs. terény na stole, měření pravítkem vs. pohyb po hexech, vyhodnocování zranění - odstraňování členů skupiny vs. celou jednotku), ale primárně mi je spojuje to, že se jedná o duel s množstvím figurek - buď družin nebo armád, manévruji, házím kostkami, používám karty a schopnosti na nich..., v tomto ohledu mi rozhodně přijdou podobnější než kdybych srovnával Johanku např. s nějakou area control hrou. Ale toť jen můj (amatérský) pohled.

21.12.2020 17:35:05 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Song of Ice and Fire je spíše podobné x-wing či warhammer...prostě máš figurky a k nim jejich staty. Ostatní jsou jen kostky a pravítko.

Johanka je něco jiného, ale abych řekl pravdu, neumím najít příbuznou alternativu. Máš herní plán, karty, mechanismy určující průběh hry a figurky jsou vlastně jen vizuální doplněk...takže je to vlastně spíše desková hra s figurkami.

Jinak měřítko 15mm mě přišlo taky směšné, když jsem viděl release verze 1.0 / vetoval jsme KS a v klidu žil dál...ale pak se objevily zvěsti o chystaném reprintu 1.5 a v té době už jsem viděl pár gameplay a vypadalo to božsky.

Koupil jsem si KS edici zde na bazaru a musím říci, že ty figurky jsou nádherný! To měřítko na stole vypadá opravdu krásně a k tomu ty 3D terény, domy, barikády, dobytek atd...no vypadá to krásně. Takže moje obava o měřítko 15mm byla zbytečná...naopak to dalo možnost vzniku něčeho, jako SIEGE, které je pro tuto hru tolik symbolické.

Každopádně pokud nebarvit, tak alespoň stříknout primer lakem v několika barvách pro rozlišení jednotlivých armád či typů jednotek....je v tom větší chaos, než u Zombicide.

21.12.2020 17:57:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
jj. díky.
Jen bych rád podotknul, že Song of Ice & Fire právě využívá i karty taktiky a desku taktiky, takže oproti čistokrevým wargames ala Warhammer kde spoléháš na kostky a pravítko je tam právě i něco z deskoherního světa...

3.1.2021 10:58:58

MikeDundee
No každopádně tyhle hry jsou hrozný "kladivo na hráče" :D šťasten ten, kdo vybere jen jednu :-)

3.1.2021 11:06:23

PM
PM zavírá vrata 17.2.2021

10.2.2021 18:02:01

Dnešní live
Z dnešního live:
- Prý už se týdny snaží z GameTrayz dostat nějaké info ohledně deluxe storage boxu a oni jim pořád odpovídají, že už to bude, ale stále nic. Pokud by to GameTrayz nakonec nezvládli, mají nějaké záložní řešení na dodavatele storage boxu.
- Ptal jsem se i na rozšíření k RPG. Víceméně to ale zahrál do autu s tím, že to je záležitost Black Book Editions a že tam bude záležet na dořešení práv, jako to měli u Johanky. Pokud by o to měl někdo zájem, tak tady bych byl opatrný. Třeba Lucky Duck Games o licenci přišli a místo Time of Legends: Destinies budou vydávat pouze Destinies. Já jsem to zvažoval, ale nakonec do toho nepůjdu. V případě nedoručení si myslím, že od toho dají Mythic Games ruce pryč, jako to bylo u toho komiksu, který měl na téma Johanky vycházet (to šlo naštěstí mimo mě).

10.2.2021 20:36:05

Aillas
Komiks neměl vycházet, to měla být jedna knížka s jedním scénářem navíc (scénář bude součástí 1.5 upgrade packu). Nedali od toho ruce pryč, ale podnikají právní kroky (snad, údajně) proti Dabel Brothers. Ti se na to sice úplně nevybodli, poslali PDF s komiksem (pravděpodobně neúplným) a se scénářem, nicméně fyzickou knížku asi už nikdy neuvidíme...

10.2.2021 20:49:30

Azalin
Já jsem měl dojem, že toho mělo postupně vyjít víc, ale nevím, nezkoumal jsem to. A že bych jim věřil, že s tím něco dělají, to říct nemůžu. Ale to je jen můj pocit a můžu se samozřejmě plést :-)

10.2.2021 21:31:26

...
Destinies jsem vetoval, ale ohledně RPG pro Johanku, co nabízeli v rámci ALL-IN to platí, ne?

10.2.2021 21:48:30

Korenar
Snad ano, ale jak říkám, přišlo mi, že kolem toho trochu mlží. Mrkni na záznam dnešního live (čas 46:28).

10.2.2021 22:00:35

17.2.2021
Tak PM je uzavřeno, ani jsem na něj nekoukl....možná dobře :-) tedy pokud to chápu dobře, tak poslední šance nakoupit tuto hru za KS ceny je ukončena.

18.2.2021 11:20:22

Korenar
Tak určitě. Já myslím, že 1.5 bude super. Solomon Kane vypadá dobře, času na doladění scénářů mají dost, tak uvidíme. Dost bych se divil, pokud by se nějak hrnuli do retailu. Sice plány byly, ale teď je ticho po pěšině, pokud vím.

18.2.2021 11:52:43

to All
A bude sa dať zohnať u nás aj riadne cez nejaké eshopy?
Nemyslím KS verziu.

18.2.2021 12:50:10

Predatorik
Já bych byl poměrně skeptický....retail verze se zmiňovala, ale myslím, že ta myšlenka nikam nepokročila....udělali 2 velké KS kampaně a prodali docela mazec kopií (včetně PM odhaduju 15-20 tisíc)

Jako nikdy neříkej nikdy (viz 7th Continent), ale asi bych na to nespolehal.

18.2.2021 13:03:03

retail
Retail u této hry by byl holý nesmysl. Něco jako hrát Magic: the Gathering doživotně se dvěma předkonstruovanými balíčky proti sobě. Když o něm ještě mluvili, tak to v podstatě byla osekaná verze jen základní krabice bez jakýchkoli dodatků včetně obsahu Reliquiary. Kdybych měl hrát něco takového, tak z hodnocení uberu tři hvězdičky.

18.2.2021 13:16:21

Vybíráme z Bazaru

The 7th Continent :The Veins of the Earth
The 7th Continent :The Veins of the Earth
Akt. cena: 165 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas