Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Verze 1.5

Pokud nesledujete updaty na KS, pak vězte, že letos na podzim nás čeká další kampaň. Během kampaně bude nabízena aktualizovaná verze hry se všemi původními rozšířeními (předpokládám, že toto se netýká Super Exclusives).

Majitelé původní verze budou mít možnost si v elektronické podobě stáhnout aktualizovaná pravidla, scénáře a karty. Pokud ale během nové kampaně nakoupí zboží za alespoň 20 dolarů, dostanou fyzický upgrade pack zdarma za každou kopii hry, kterou pořídili v první kampani.

Kromě původního obsahu bude k mání také nové rozšíření Teutonic Knights, kde nás čeká řád německých rytířů a také jednotky polské, litevské a ruské. Čekají nás i bojové vozy, takže si zřejmě budeme moci postavit vozovou hradbu :-) Kromě historických jednotek se dočkáme i pěkných fantasy modelů. Nějaké obrázky jsou k vidění zde:
https://www.mythicgames.net/en/en-joan-of-arc-v1-5-new-teutonic-knights-expansion-coming-fall-2019/

Během nové kampaně by měla být možnost zakoupit i vylepšený insert na karty, žetony apod. Pracuje se prý ale i na úložném řešení pro figurky.

Mimo této kampaně se chystá ještě jedna novinka, kterou je hra Time of Legends: Destinies. Nebude ovšem z dílny Mythic Games, ale Lucky Duck Games. MG pouze poskytnou licenci na svět ToL: JoA. Mělo by se jednat o kompetitivní příběhovou/RPG deskovou hru s využitím aplikace. Zajímavé je, že by použité figurky měly být ve stejném měřítku jako u Johanky, takže nás nejspíš čeká nějaký ten crossover.


1.8.2019 09:08:20

Teď psali, že něco bylo špatně všude a že není třeba se o to hlásit, že to každý backer dostane automaticky.

 

Ale pokud tě třeba chybí nějaké komponenty výjimečně, tak to musíš zjistit sám…..jenže mít tolik času, abych zkontroloval celý all-in, tak abych si vzal 3 dny volna a děti poslal se ženou někam na dovču :-/

21.4.2022 17:38:40

Zkusím to tady, než to hodím na bazar: měl by někdo zájem o nerozbalený KS Deluxe storage box a případně i nerozbalený Village pack nebo 1.5 upgrade pack? Objednával jsem to navíc, nechám za pořizovací cenu. 

3.6.2022 10:38:41

upgraded BATTLE MODE 1.5

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15/posts/3529750?ref=ksr_email_backer_project_update_registered_users

11.6.2022 11:35:48

Jak jste dopadli s kompletnosti dodavky? Ja par veci vubec nedostal a stale zjistuju, co mi chybi. Az behem her nachazim dalsi veci i v ramci jedne krabice, takze bude treba opravdu vsechny krabice otevrit a skontrolovat…

14.6.2022 22:55:42

Já to raději asi ani kontrolovat nebudu :D Zatím největší problém je, že mi chybí hodně dílů z mého tile packu :-/ což jej dělá nepoužitelný s rozšířeními.

15.6.2022 09:17:08

@kroelh no bacha na to, takhle jsem to původně chtěl taky udělat, ale oni ted čekají na dodání všeho všem, pak sesbírají žádosti o náhrady a nechají je v jedné akci vyrobit a rozeslat. Abys pak nenarazil až si budeš žádat za rok.

Jinak “tile pack” myslíš ty “oversized tiles”? Ty sem totiž dostal jen k základu…nemám expansions ani teutonic.Takže zatím hraji se základními z Core Boxu.

15.6.2022 09:29:24

@Korenar Jo, přesně ten myslím :) já kupoval z druhé ruky oversized pro základ + rozšíření + teutonic a spousta dílků chybí. Prý nejsem jediný.

 

A co se týče dalších věcí… až na Legendary Battles mám all-in + jeden core box a nevím, zda mám sílu se tím vším prodrat, prohrabat a zjistit, co mi chybí a co ne… To je dost možná nad moje fyzické a psychické možnosti :D

15.6.2022 10:06:59

@kroelh mam tez Legendary All-In + jeste navic par reinforces boxu. No zatim to vypada, ze co se tyve komponent, hrizi nejvic, ze ti proste popletou cele pytriky komponentu…muze se tak stat, ze distanes 2x Francouzskou sadu karet, nebo treba te vynechaji ty make oznacovaci krouzky, coz se stalo me a holt ten cas a silu obetuju no….ale velmi nerad

15.6.2022 10:17:18

@Korenar Já mám překontrolované figurky (snad, občas je fakt bordel zjistit, co jak mysleli a kolik toho má být), protože si je třídím, postupně maluju a lepím na základny, jinak bych to na stůl nedostal vůbec, muset pokaždé ještě umisťovat figurky na podstavce :) A kroužků na označování figurek mám naštěstí dost a chystám si vlastní řešení s magnety, protože ty kroužky nejsou moc praktické a ani pěkné.

15.6.2022 10:27:49

Sakra, to jsem si myslel, že mám volný víkend

15.6.2022 11:18:38

@kroelh já jsem zhodnotil, že takto bych si hru ještě tak rok nezahrál a čekat na full paint, tak možná nikdy :D a protože času je málo, tak když se objevila příležitost a chuť, vrhnul jsem se do toho.

Původně jsem si myslel, že zkontroluju jen položky, ale už tam jsem zjistil, že nemám ty oversized tiles ani cokoliv z RPG, což je prý stále ve vývoji mimo Mythic.

Jenže poté, co jsem zjistil, že mi třeba chybí dva pytlíky s malými kroužky jsem znejistěl a raději to vše po večerech postupně otevřu a zkontroluji podle component list, co dával Mythic. Asi se nestane, že by chyběla jedna karta, ale může chybět množství obsahu, co čínští přisluhovači v továrně házeli do krabic, takže můžeš “omylem” dostat třeba 2 sady francouzských karet, nebo 2x stejný pytlík minis místo rozdílných + známý problém s pokroucenými minis u Siege.

Každopádně jsem se vrhnul na hraní s tím, co mám a jsem za to rád, protože díky tomu objevuj tento rozsáhlý svět a v podstatě mi jen Core Box + SG box stačí na hodně her :-) Díky množství miniatur se dá i barvit aniž by to člověku omezilo hraní, což je taky super pozitivum. Protože čekat, že bude dost času na nabarvení všeho, WOW, to je skoro pětiletka :D do toho Warhammer Age of Sigmar a mám tu celoživotní barvířské vyžití :-)

15.6.2022 13:08:50 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar Jo, čekat na namalování je nesmysl :D Já také hraju tak různě, ale většinou je to motivace - vyberu scénář a řeknu si, že to prostě všechno musím pro něj namalovat. A jak to pak jde rychle :) (samozřejmě si pomáhám Contrastkama a tím, že nejedu na ultra detaily. To se tady nedá) A jsem za to rád, protože ta hra je skvělá.

15.6.2022 13:32:30

@kroelh to určitě mám v plánu….base lak + constrast a lokálně nějaký highlight a hotovo. Pro toto měřítko úplně dostatečné :-)

Jinak u té hry jsem si na BGG pročetl pozitivní i negativní recenze, v podstatě ta hra není dokonalá, ale splňuje absolutně to, co od ní očekávám a zejména to, že je to velmi obří rozmanitý svět, který lze libovolně modifikovat, přetvářet či vytvářet vlastní příběhy, scénáře, kampaně atd. a zejména pak 3D bitevní pole přímo na stole :-)

Herní mechaniky se mi zatím líbí….zvažuji upravit kapacitu areas na 3/5/7 dle doporučení na BGG a až po oversized tiles se vrátit na 4/6/8.

 

15.6.2022 14:05:46

@Korenar Za mě je taky super. Problémy taky vidím, ve 4 hraji jen s lidmi, co to již umí, nebo nezdržují, jinak jsou prostoje delší. Osobně zvažuji nějakou úpravu, kdy se bude hrát příkaz po příkazu, ne jeden hráč všechny své příkazy, protože třeba v některých scénářích z 1.5 může první hráč vyhrát hned v prvním kole hry, aniž by mohl ten další zareagovat a vůbec začít hrát :D (trpí na to hlavně Teutonic scénáře). 

Ale jinak prostě neznám jinou hru, která mi dá takovýto pocit velké epické záležitosti na základě jednoduchých pravidel a snadného gameplaye, kde průměrný scénář je na 1-2 hodiny. To je prostě boží.

15.6.2022 14:48:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@kroelh To víš, já jsme teprve v základní krabici :-) Teotonic se obávám, že toho gametestování moc nepobral, ale to máš jedno :D jde o přínos, nové armády, figurky, terén a hradby a to vše pro Battle mode :-) scénáře se dají poladit a nemám s tím problém.

Četl jsem nějaké zklamání u těch větších monster, že na jejich neuvěřitelnou monstroznost na stole čekáš, že to bude něco jako “mission impossible” a ono jen sleduješ, jak směšně málo dmg třeba drak udělá a jak trapný je celý scénář…..to neumím posoudit a uvidíme, případně opět doladíme :D

EDIT: V podstatě jsem si koupil multifunkční deskohernís tavebnici. Jednoduchý herní systém, rozmanité možnosti akcí, nádherné figurky, mapové díly atd…na této hře by se dalo udělat mnoho mnoho mnoho, je to neuvěřitelně otevřený herní design.

15.6.2022 16:52:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem se hecnul a zkontroloval jsem vsechny bedny z All-in..

trvalo to 6-8 hodin na 2 vecery. Zaroven jsem u toho obalil vsechny karty, abych taky vedel, zda obalu je dost.

Nechybi toho moc, ale neco preci. Chybi mi komplet vsechny small a medium colour rings z CoreBoxu, pak mi chybi komplet sada charakter tarot karet u Unleased Hell, coz z toho deka nehratelnou vec. A k tomu ta pokroucena minis ze Siege. Beranidlo se jim vubec nepovedlo ani v Siege Equipmemt, to je zkrouceny jak vyvrtka.

Jinak nevim jak vy, ale Teutonic ma docela bullshit kvalitu malych minis….hodle mouldline, nepresnych vyseku a vsechny zbrane zohyban :-| uz jste to nekdo zkouseli rovnat? 

U Theutonic mi prijdou i dost divne ty hex dily, prilis barevne spise fun fantasy ze severske mythologie. Ale abych jen nehanil….vsechny minis od hero po monstra jsou naopak krasne detailni.

16.6.2022 23:39:25

Z toho rozbalovani mi ale docela vyvstalo takove hodnoceni vsech tech beden podle obsahu.

Nejvic nesmyslne expanze jsou Unleased Hell a Legendary Dragon…jako Dragon je fantastickej, uplne mi z toho spadla brada a hrozne jsem se tesil az si v realu pomerim pesaka s drakem, ale WTF udelame takto gigantickou miniaturu v solo krabici drahe jak prase a pak k tomu vymyslime 2 blbe scenare????? jaktoze jich tam neni tak 10???  Tohle nechapu a obe expanze radim do kategorie “nejvice zbytecne expanze JoA”

Naopak co do obsahu bych na 1.misto vyzdvihl expanzi APOCALYPSE, ktera ma hodne scenaru, hodne novych karet, krasne minis i nove hexy.

Krabice plne obsahu, ktery jiste neni spatnou volbou je Legendary Battles a Siege, ktere bych radil na 2.misto.

Expanze Ars Nova a Village bych volil jako zpestrujici hru, ale ne nutne. Ars Nova ma ale za svou cenu moc hezky prinos hratelnosti a scenaru a ta cirkev do tematiky sedi skvele. Takze z techto dvou bych jako prvni volil Ars Nova. Village pack spise doplnuje 3D terenni prvky, prinasi dobytek, nove budovy, ale z herniho hlediska ne tolik, co Ars Nova.

Ottoman army je v podstate nutne pro Battle mode, pokud budete chtit hrat Ottomany.

Teutonic expanze je ale uplna Bomba, co se poctu komponent, herniho obsahu a novych moznosti tyce….tato krabice pusobi skoro jako plna samostatna hra. Jen pro Battle mode bude jednotek zalostne malo a prinejmensim to bude chtit 2 bedny teto expanze.

16.6.2022 23:50:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud bych tedy nekomu doporucoval radu pro nakup, vypadalo by to asi takto:

podle penez…Core Box myslim obe bedny (Core + Reliquary)

  1. Core Box + Teutonic / super pomer cena/vykon
  2. Core Box + Apocalypse + Ars Nova / hrac co chce i fantasy
  3. Core Box + Teutonic + Siege / hráč, co chce primárně history
  4. Core Box + Teutonic + Apocalypse + Ars Nova + Siege / top sestava pro hrace, co bude hrat primarne 1vs.1 mensi az stredni bitvy.

Hrac, co by chtel i velke bitvy by ale musel vzit i:

5. Legendary Battles + Siege equipment + Ottoman army + variantu 1-4 podle preferenci

17.6.2022 00:00:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, můžete mě prosím poslat odkaz, podle kterého seznamu to kontrolujete? Mám pocit že je i seznam s fotkama, kolik má byt figurek ale nemohu to najít .

17.6.2022 13:22:48

@Pavel66 mám jen soupis komponent od Mythicu, dávali odkaz zde

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15/posts/3431939

minis jsem kontroloval jen na počet

17.6.2022 21:55:53

Zdravim. Prodavam na bazaru svoji kopii.,nedostala se na stul a starne mi ve skrini, kdyby nekdo chtel

4.12.2022 00:15:54

@Pepsson Normálně přemýšlím, co všechno mam navíc, když Legendary ALL-IN stál přes 23K a ty tam toho píšeš docela dost a za parádní cenu :-)

4.12.2022 11:45:02

@Korenar Spoustu veci - drak, vesnice, siege, legendary battles, armady navic, artbooky, barevne krouzky, vetsi dilky a deluxe boxy a dalsi…na to, co ta hra muze potencialne prinest, je to myslim vzhledem k tomu, kolik ty hry dneska stoji, dobrej deal

 

4.12.2022 11:47:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pepsson vůbec se nedivím,že pouze osobní předání. Já už se rozhoduji skoro rok o prodeji All-in,ale jsou dvě možnosti,že si kupec přijede nebo to kamkoliv dovezu. Posílat určitě ne.

4.12.2022 18:19:17

Z jiného soudku… Už někdo dostal chybějící podstavce z Teutonic rozšíření? A celkově náhrady za chybějící/ vadné komponenty?

______________
aka WantonDuke

4.12.2022 18:55:33

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas