Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaký je Small World?

apeluju na lidi co byli na akci ve Štokách a taky všechny kdo mají Small World nebo ho hráli aby se podělili o zážitky. Jaké to je, co se jim na SW líbí a co ne atd...Povídejte...Na BGG hra raketově stoupá a tady se o ní vůbec nemluví. Podle fotek ze Štok se to tam hodně hrálo...
12.5.2009 13:22:56

Jaký je ve dvou?
Má cenu ho kupovat když nejvíce budeme hrát ve dvou?

28.9.2010 10:05:38

rbx

GeneralX
nevidim v tom problém, i ve dvou je to skvěle hratelne.

28.9.2010 10:13:47

ve dvou
tak, tak i ve dvou to je skvělé

28.9.2010 10:20:32

PJ

GeneralX
Přesně jak píší kolegové pode mnou. Já bych jen doplnil, že hra je skvělá v jakémkoliv počtu hráčů - pro každý počet hráčů je totiž samostatný dedikovaný herní plán.

28.9.2010 11:27:47

ve dvou
Nojo no, ve dvou to celkem ujde, ale v pěti je to teprve maso...

28.9.2010 13:02:54

GeneralX
Nejvíce hrajeme ve dvou a naprosto v pohodě.

28.9.2010 14:35:52

problém
Hráli jsme Small World ve čtyřech já, synátor + 2 synovci (3 hry) a v zásadě jsem dost znechucen. Každá hra probíhala tak, že jsem byl jako nejstarší kmet a rušivý element hned od začátku kolektivně zaříznut a ať jsem střídal národy jak na běžícím pásu, diplomaticky vyjednával, vyhrožoval, zkoušel někomu pomáhat, v podstatě jsem neměl šanci cokoliv ovlivnit. Pokud se hra hraje stylem, první úkol - jednoho hráče odstranit a pak teprve začít hrát, nejde s tím nic dělat. Nebo se pletu ?

2.2.2011 12:12:48

panzer
Je to jako v každé jiné konfrontační hře, pokud hrajou 3 na 1. Ve Smallwordu aspoň bereš nové rasy a hraješ až do konce :-)

2.2.2011 12:18:03

rbx

panzer
no, ale to je obecne problem skoro vsech her. Me takhle synovci zarizli v BANGu, ktery me prinutili hrat a to tim stylem, ze do me vystrilel gatling gun hned v prvnim kole a ja se ani nedostal do hry. A to vubec nevedel, za jakou postavu hraju. Myslim si, ze se tak nejak obecne jde na toho nejsilnejsiho hrace,, protoze se od nej ocekava, ze vyhraje. No a kluci ho asi videli v tobe, coz je dost logicke. Ale obavam se, ze toto nastane u kazde hry.

2.2.2011 12:18:04

panzer
já bych řekl, že se pleteš a to dost :). Zkus více partií. Střídání národů jak na běžícím pásu není zrovna dobrý nápad. Někdy je nejvýhodnější dokonce odehrát hru s jedním národem. Mapa pro 4 hráče není podle mě zas tak malá aby tě mohli 3 hráči totálně vyřadit, tak že s tím nejde nic dělat.

Ale těžko říct, je možné, že pokud se dohodnou 3 lidi na tom, že se společně spolčí proti tomu čtvrtému a je to jejich jediný cíl, tak možná je ta hra pak taková jak píšeš :)

EDIT: Doporučuji SW zkusit ještě s někým jiným ;)

2.2.2011 12:18:56 | Upraveno autorem (porovnej)

to panzer
No já bych doporučil zkusit hru z rozšířením Nekromantí ostrov. Tak hrají všichni proti jednomu a současně i proti sobě, protože buď vyhraje nekromant nebo jeden z hráčů, který má nejvíce bodů. A pokud likvidujes pouze nekromanta, pak soupeři nabírají body a ty tolik ne .... a pokud ho zase nikdo nelikviduje, tak vyhraje on.
Jedine, ze se rozsireni blbe sezene .... skoro bych rek, ze uz nesezene, ale asi by slo vyrobit.

2.2.2011 12:48:28

panzer
u small worldu je to podobné i u mě. Když hraje více hráčů, tak se u toho dost nakecá. Když na nikoho neukazuješ ty, je jasné, že nejvíce bodů máš ty. Nedejbože, když někdo za jedno kolo nahrabe třeba 15 bodů... to je pak až do konce hry slyšet "Proč jdeš na mě, to ON měl 15 bodů! paaatnááááct!!!"...ale občas se stane, že si na tebe "zasednou" se slovy "nějak moc kecáš, a stejně to vždycky vyhráváš, tak jsi nejsilnější a proto tě srazíme (i když jsem měl v tomto kole třeba 6 bodů a jiný 20). Každý musí zhodnotit, kdo ho více ohrožuje (na vítězných bodech) a proti tomu postupovat. A když nemůžu už být první, tak neútočím na prvního, ale na toho, kdo je druhý :). Když budu útočit na někoho, kdo není nejlepší v té dané hře, tak prohraju.

2.2.2011 13:02:29

...
není nad to řezat se ve dvou na malé mapě :))

2.2.2011 13:05:54

Small world
Tato hra je fatk špica. O víkenedu jsme ji hráli ve 3 (s holkama) a bylo to super - viz. zápis. Hrálo se po prvé s 2 rozšířeními - Cursed a Grand dames a jednozančně bodovali Klobodi. Tenhle nároz je pěkný zmetek jak se rozleze po maě a je tam po 1 žetonu. Malá hrabala jako blázen. škoda jen, že na hru není tolik času. stále tápu v národech a vlastnostech a pak to zdržuje, než si to člověk nastuduje.

2.2.2011 14:40:22

Kent
tohle sem sice nepatří, ale nedalo mi to. Koboldi právě nemohou být na mapě po jednom žetonu. Vždy musí být minimálně po dvou.

2.2.2011 14:48:50

To Beholder
A sakra, že by sme někde udělali chybu vp ravidlech? No mrknu na to. Díky. :-)

2.2.2011 14:49:59

zařezávání
Dík za reakce. V podstatě bych to definoval úslovím že jsem si zahrál tak "jako Sydo War on terror" :) (na Zatroconu než vůbec začal zhynul atomovým útokem).
Je mi jasný, že jako u každé hry více hráčů je spojení 3 na 1 konečná. Ale čekla jsem, že alespoň ten kdo po mě nejvíc půjde na to nějak doplatí a příště toho nechá ať se snaží něko jiný. Nestalo se.
Beholder: máš pravdu že to ještě nemám dost nahraný, ale když každým útokem odevzdáš žeton (tu rasu co nemusí jsem nezískal) zachvíli není s čím hrát.
Možnou chybu co si vybavuji, že jsem měl jít po početnějších rasách, šel jsem spíše po schopnostech což pak znamenalo výraznou ztrátu žetonů.

2.2.2011 16:18:57

panzer
Tam jsem alespoň mohl řvát Alláh Akbar a rozšiřovat slovo proroka. A vyhlásit fatvu na tebe a Karlova synka, máte to u mě! :)

2.2.2011 16:23:53

panzer
obzvlaste u smallworldu imho zalezi na kolik hraci u hry premysleji. pokud rezou halva nehlava a divi se, ze nevyhravaji tak holt nic delat nejde. neni to ovsem chyba hry, ale hracu

2.2.2011 17:27:16

panzer
v podstatě souhlasím s ndruem, protože z toho co píšeš, to vypadá, že se na tebe kluci ušatí vyloženě domluvili a asi jim bylo celkem jedno kdo vyhraje, hlavně že to nebudeš ty a šli všichni po tobě. V "normální" hře, kde se snaží každý vyhrát sám za sebe, by se to nestalo, protože přesně jak píšeš - když by se jeden odkryl druhý by šel na něj. Místo toho šli cíleně všichni na tebe :)

2.2.2011 18:03:40

Beholder
Ano, máš pravdu. Ušáci se domluvili, že když se někdo z nich oslabí útokem na mě, ostatní po něm nepůjdou. Takže útočník na tom paradoxně vydělával, protože zabíral moje území a o svoje nepřicházel :)

ndru: no jo, jenže jsem to byl já kdo se "divil že nevyhrávám", pruboval maximální využití všech vlastností a vůbec nikoho nežezal, jenom odebíral žetony :)

Několikrát jsem si připadal jako když jsme hráli na Zatroconu Iluminiáty. Vylosoval jsem si nejsilnějšího Ilumináta (nejdříve je blízko vítězství) a pak několikrát seděl sám u stolu jak pako s kartama v ruce, když ostatní odešli od stolu a dlouze se na mě domlouvali v rohu :))

Celkově ale souhlas. Small World je skvělá hra, když se hraje jak má a nekazí se praktikami popsanými níže.

2.2.2011 19:51:46

chybicka krasy inak skvelej hry
-cisla minci len na jednej strane - kto to ma vkuse otacat, ci drzi 10tku ci 3ku :)

18.2.2011 21:31:31

to acedrac
to nenije chyba, ale ucel. po celou hru je skore hracu tajne, nae?

18.2.2011 21:34:25

ndru
aha takto som nad tymto nerozmyslal :), mas pravdu, ze takto to sedi
no my to hrajeme tak, ze si kazdy dava svoje mince do plastoveho kelimku od jogurtu a ked chceme platit za narody, ktore preskakujeme, lezie nam na nervy to obracat v rukach :)
holt, nech mal tvorca umysel najsamlepsi, stale su ludia, ktori to prevratia na zle :)

18.2.2011 22:07:31

Hodnoceni
Ted jsem si jen tak procital hodnoceni a kdyz jsem tam u nekterych videl jednoducha detska hra, musel jsem se fakt smat, protoze jsem si vzpomnel na jednu z minulych her, kterou jsme hrali ve trech a kamos, kterej to mel nahrane skutecne dobre, nas porazil, i kdyz jsme dva zkouseli cilene hrat proti nemu. Proste za hru neudelal jedinou chybu a vsechny jeho volby byly ty nejlepsi mozne. Nas dokonce ve hre i po tahu parkrat opravil, ze jsme se okradli, udelali chybu s ohledem na pozice v pristim kole a tak:) Bylo to zajimave, ale rozhodne ne detske:D

11.3.2011 13:47:37

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm CZ karty v obaloch
Siegestorm CZ karty v obaloch
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas